Боя за коса - Вlondе 30- Клуб на блондинките

  • 97 666
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 372
Здравейте! Утре ще бодисвам корени и имам нужда от съвет... Embarassed Боята ми е професионална Magicolor..., номер 90C - бежево пепелно русо. Ще мажа само корени, които са на ниво 8 в момента. Мисля да сложа към боята 1 см син коректор, който взех от размените, за да избегна оранжавеене. Имам 6% оксидант. Какво да очаквам? Другиден съм на банкет и не ми се иска да се появя синя или зелена...... Mr. Green

Щом ще мажеш само корени и то на ниво 8, няма от какво да се притесняваш.
Синя или зелена има опасност да станеш, ако косъмът е по-силно изсветлен.
Ще матираш ли дължините със същата смес?
Желая ти успех!  Simple Smile

# 661
  • Русе
  • Мнения: 1 338
Здравейте! Утре ще бодисвам корени и имам нужда от съвет... Embarassed Боята ми е професионална Magicolor..., номер 90C - бежево пепелно русо. Ще мажа само корени, които са на ниво 8 в момента. Мисля да сложа към боята 1 см син коректор, който взех от размените, за да избегна оранжавеене. Имам 6% оксидант. Какво да очаквам? Другиден съм на банкет и не ми се иска да се появя синя или зелена...... Mr. Green

Щом ще мажеш само корени и то на ниво 8, няма от какво да се притесняваш.
Синя или зелена има опасност да станеш, ако косъмът е по-силно изсветлен.
Ще матираш ли дължините със същата смес?
Желая ти успех!  Simple Smile

Ами мисля да матирам да...5 минути преди измиване с малко вода и шампоан, разбърквам и разнасям, нали така?  newsm78 Благодаря за успеха, имам нужда от окуражаване...  Grinning
Feeling, аз чак сега ще пробвам синия коректор от теб - предполагам ти стана ясно.  Hug

# 662
  • Мнения: 372
Да, стана ми ясно за коректора.  Simple Smile  Сигурна съм, че ще се справиш. Не е страшно.
За матирането - точно така.

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 22:54 от Feeling

# 663
  • Русе
  • Мнения: 1 338
Да, стана ми ясно за коректора.  Simple Smile  Сигурна съм, че ще се справиш. Не е страшно.
За матирането - точно така.


  bouquet Обмислям да си поръчвам Блонд Ми серията скоро...чета отзиви в момента Simple Smile

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 1 397
Ако съдя по цифрите 10 .21 трябва да съдържа перла-2 /тя е леко розова/ и пепел -1 . Определено е хубав цвят.

И на мен така ми се струва, а аз нали съм в процес на търсене на розовеещо Mr. Green.....
точно този не става особено розов, по-скоро сивее  Hug

10.21 на каталога изглежда бежово - розово..... newsm78, пепел мисля да не взимам. Дълго време се правех пепелно руса с Лонда 12.1, но от доста време вече съм в по -топлата гама. Макар, че това 12.89 на Вела, което боядисах последният път....стана малко студен цвят Rolling Eyes, по-скоро по-студен от това което очаквах, ще видя след няколко измивания как ще се дължи.

# 665
  • Мнения: 1 473
Еденицата на Алфапарф е точно пепелно. Незнам ако ти е по светла косата може и да ти порозовее, но съм го пробвала и не мисля Simple Smile

# 666
  • Мнения: 21 113
Момичета,каква боя да избера - Matrix, Majirel или на Фармавита?

# 667
  • Мнения: 434
Момичета,завръщам  се в клуба,но май ще е с доста поражения... Laughing

# 668
  • Мнения: 106
Имам въпрос - дали боята ще ми хване, въпреки че се пръсках със спрей олиото на макадамия ? И дали по принцип маслата влияят върху боята, когато се ползват без отмиване и после боята се нанесе директно върху неизмита коса newsm78 Мисля си, че може би не е добра идея да се боядисам  сега, а трябва да си измия косата и по нея да няма продукти на мазна основа...

# 669
  • Мнения: 2 109
Bell_a 666 При мен лично маслата не влияят на боята ,даже съм забелязало по-малко пресушаване . Но ако имам пяна за коса - тя определено ми пречи.


 
Момичета,каква боя да избера - Matrix, Majirel или на Фармавита?
Зависи какво искаш да постигнеш.

# 670
  • Мнения: 0
Аз още се чудя за моята коса. Ще попитам по друг начин: Ако изрусявам с изрусител на лакме корените, какъв оксидант трябва да взема - 9 или 12%?

И после като мажа боята, с какъв оксидант да е върху вече изрусената коса?

# 671
  • Мнения: 21 113
Момичета,каква боя да избера - Matrix, Majirel или на Фармавита?
Зависи какво искаш да постигнеш.
Ами да се боядисам. Не съм руса, но виждам че, тук влизат повече хора и за това питам, коя е по-качествена? Харесала съм си един карамелен цвят, а съм 1-2 тона по-тъмна.

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 14:43 от Lemy

# 672
  • Мнения: X
Момичета,завръщам  се в клуба,но май ще е с доста поражения... Laughing

Hug Hug HugКогато се чувстваш готова искаме снимки от процеса на изсветляването  Peace

# 673
  • Мнения: 2 109
Аз още се чудя за моята коса. Ще попитам по друг начин: Ако изрусявам с изрусител на лакме корените, какъв оксидант трябва да взема - 9 или 12%?
И после като мажа боята, с какъв оксидант да е върху вече изрусената коса?
С изрусител не ти трябва повече от 6% /даже на мен са ми слагали блондор и 3% /. После боята също можеш или с 6% , най-много 9 /ти ще прецениш според изсветляването и цвета който ще слагаш /. Не ти е нужен по-силен окислител според мен.

Lemy Ако не си руса можеш да ползваш Мажирел има много хубава и богата гама от карамелени и всякакви подобни цветове.

# 674
  • Мнения: 2 351
Здравейте, за пореден път се убеждавам че в бг мама има всичко и ме е яд как не се сетих да питам по-рано-та, бях се боядисала черно преди два месеца, преди това бях руса, боядисах се може би два пъти и реших да го махам, ползвах Де колорант на Роза импекс, нанесох го няколко пъти, може би 4-5, след това нанесох окислителя към комплекта, и станах махагоново червена. Постригах се късо, махнах черното където беше останало и вчера сложих блондор, за 20 тина минути, и разбира се станах рижава. Косата ми не е изгоряла към момента, изтощена е малко може би, но тя е и късо подстригана, не се усеща много да е изсушена. Знам че ако сложа блондор отново ще се изсветли поне до жълто, но се притеснявам да не я унищожа тотално, затова питам има ли нещо друго, което мога да направя, за да я направя по-поносим цвят, или да я изчакам известно време и да я потърпя рижава? Целта ми е да се изруся отново.

Общи условия

Активация на акаунт