Как предпазвате кожта на лицето си от студа?

  • 3 876
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 017
Аз си намерих преди 3 месеца специален крем против зачервявания по лицето, които ми се появиха с първите по-сериозни застудявания и съм много доволна!
Марката е Биоскрийн и съвсем не е скъп. Тук струва 9 евро. А преди това ползвах на Кларанс един крем и не ми помагаше срещу студа.
За зимата знам, че не е хубаво да се ползват хидратанни кремове.

# 16
  • Мнения: 17 407
А има един крем на Ейвън,за студено време-дали е хубав?

ДА,аз го ползвам.

Последна редакция: нд, 22 яну 2006, 13:02 от Венера

# 17
  • Мнения: 952
А има един крем на Ейвън,за студено време-дали е хубав?

Аз съм го ползвала този крем, не е лош особено ако си със суха кожа като моята. Аз го взех точно заради това да ми пази кожата от допълнително изсушаване. Сега ползвам пак на Avon крем за лице с лимонова трева и соя и съм много доволна и също ми предпазва кожата от студа.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 779
За мен най-важното е и през зимата да си слагам крем с висок SPF и за тази цел използвам на Eucerin Age Protecting spf 25. Доволна съм от него и задължително отгоре слагам фдт. Хубаво е и да се правят освежаващи маски на лицето и аз предпочитам ексфолиращите маски с плодове.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Крем + фдт. Вечер след почистване също винаги слагам крем.
Peace

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мажа се с крем, специално ми го правят Wink, а козметика декоративна не ползвам

# 21
  • София
  • Мнения: 1 544
Мажа се с Бюбхена на малката за вятър и студено време. Иначе с Авен.

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 09:19 от Майка Зайка

# 22
  • Мнения: 1 645
Аз се мажа с колд - крема на Мустела,на малкият не му понесе,та сега аз го ползвам, а и съм доволна,кожата ми около носа вече не е суха,а съм я мазала с какво ли не.
Иначе използвам Масажер на Галеник.

# 23
  • Мнения: 1 254
Здравейте!
Ето какво съм научила от познанството си с проф. д-р Златко Пенев за кожата през зимата Simple Smile

Кожата е орган със значителни адаптивни възможности към условията на околната среда, но при т.нар. "надпрагови" въздействия (като силният студ) в нея могат да настъпят структурни промени. През зимата ниските температури, в комбинация с влагата и вятъра, могат значително да променят добрия вид на кожата в обратна посока. Функцията на мастните жлези също намалява и така се нарушава защитния водно-липиден слой на кожата. Затова не е чудно, че хора с ъс смесена и дори мазна кожа могат да изпитват сухота в този период.
Под влияние на студа най-често се засяга кожата на откритите части на тялото: лице, клепачи, устни, шия и ръце. Ако не се полагат грижи, кожата в тези области става груба, суха, напукана със залющване. А по този начим могат да се създадат възможности за вторично проникване на различни инфекции: вируси, бактерии, гъбички. Кожата на "облечените" части на тялото също може да показва сухота и залющване. Ако по прицип страдате от някакво кожно заболяване, състпоянието може да се влоши.
До колкото ми е известно, кожата на лицето и най-вече клепачите е най-уязвима. Под влияние на студа по повърхността на кожата се образуват ледени кристали, които могат да я увредят временно или трайно. Затова в най-големите студове мажете клепачите с подхранващ крем (този за лице), а не с гел за около очи (ако използвате такъв).  Naughty
Кремовете, които използвате за защита от студ трябва да бъдат мазни мазни без или с малко съдъражание на вода (или със специално предназначение срещу студ). Аз лично бих ви препоръчала крем Здраве, ако нямате друго под ръка.
След завръщане в затоплени помещения е добре студозащитните кремове да се отсранят с козметични кърпи, тоалетно мляко или вода (ако вече не са попили в кожата и при условие, че можете да намажете с друг крем, разбира се). Но ако това не стане има опасност от презатопляне на кожата.
Ако бузите ви се окажат силно зачервени - най-напред направете компрес със студена, а после с леко хладка вода.
При подчертано мазна кожа, с комедони, грижите със съответни продукти не трябва да се прекратяват!  Naughty
Че трявба да защитаваме устните си всички знаем и всички сме препатени.
Кожата на шията обаче, също не трябва да се пренебрегва! Също като тази на клепачите, тя е лишена от подкожна мастна тъкан и е силно уязвима, особено ако я "малтретираме" с поло-блузи или яки и по-груби материи. Мажете и нея с подхранващ крем!
За кожата на ръцете мога да ви кажа едно - мажете докато попива, в колкото слоя и да е. Ако кожата се засегне силно, може да стане причина за проникване на инфекции.
Що се отнася до продуктите, които да изпозлваме - вече има голямо разнообразие от такива. Не един крем се продава като студозащитен. Но за Бога - не използвайте тази класическа Нивеа в металната кутийка!! Този крем е идеален, ама само за кожата на другите части на тялото!! Мен, ако питате - само проблеми може да ви създаде. То черни, то бели точки, то мастни кисти (в случай, че сте предразположени)!
Крем Здраве е евтина и сполучлива алтернатива. Освен това съдържа зинков окис, който има успокояващо действие върху кожата.
За ръце ще ви препоръчам Е-2 (Екодерм - Регенериращ) на Талодерма! Конкретите от роза и лавандула действат силно подхранващо и възстановително, а лавандулата и противовъзпалително, в лучай на еявентуално напукване на кожата от студа. Лавандулата има силно стимулиращи регенерацията на кожата свойства!

Това е от мен. Ще се радвам, ако съм ви била полезна с някаква нова информация.

# 24
  • Мнения: 229
Ами вчера излязох на студа и лицето ми за секунди стана като шкурка. Устните, които ги бях намазала с балсам просто се вкочаниха - имаше обратен ефект. Май прави ще излязат , че хидратирането зимата е и малко вредно защото попилия крем замръзва. А з си слагам крем само вечер и така си решавам проблема.

# 25
  • Мнения: 533
И аз използвам колд крема на Мустела, идеален е за студеното врме. Използвам го и като ходим на ски, образува защитен филм и по този начин предпазва кожата от студа, когато се прибера почиствам този крем и се мажа с дневния.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 946
Слагам доста мазен крем...малко ми лъсва кожата, но като излезна всичко си идва на мястото. Ако използвам не толкова мазен крем, ми се появяват едни лишейчета. Sad

И аз така, мазният ми крем сега е Долива на Др. Тайс със зехтин.
Не слагам фдт отгоре, много ми е бавно чистенето после.

Vesi - Thalloderma , Здраве ползвам за подсечени дупета на децата, цинкът подпомага заздравяването на рани, обаче кремът ми се вижда доста твърд за лице - не се размазва и стои бял като маска, освен това ми се струва, че изсушава кожата.  Thinking

# 27
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
А има един крем на Ейвън,за студено време-дали е хубав?

Ползвам го няколко години подред и съм доволна. Дори миналия февруари, когато тук/в Севлиево/ температурите паднаха до минус 35 ходех аз замествах една колежка и ходех на работа. Не чувствах нито студ, нито ми щипеше, нито ми стана суха и зачервена кожата. С този крем мажа и бузките на Деси, когато я извеждам навън.

# 28
  • Мнения: 1 250
Но за Бога - не използвайте тази класическа Нивеа в металната кутийка!! Този крем е идеален, ама само за кожата на другите части на тялото!! Мен, ако питате - само проблеми може да ви създаде. То черни, то бели точки, то мастни кисти (в случай, че сте предразположени)!

 Извинявай, Веси, не искам да те обидя, но подобен род изказвания ми се виждат малко несериозни #Crazy от коя по-точно съставка на този крем биха се появили гореспоменатите проблеми? newsm78 Нищо лично, приятен ден Simple Smile

# 29
  • Мнения: 35 968
Vesi - Thalloderma , Здраве ползвам за подсечени дупета на децата, цинкът подпомага заздравяването на рани, обаче кремът ми се вижда доста твърд за лице - не се размазва и стои бял като маска, освен това ми се струва, че изсушава кожата. Thinking

и аз не мисля, че е подходящ за лице

Общи условия

Активация на акаунт