БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-23

  • 20 355
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • UK
  • Мнения: 2 869
Момичета, кога може да се дава на детето по-едро намачкано пюре. Сега давам купешки на Хип, но се чудя кога може да включа пюрета, които не са перфектно пасирани?
Засега не ядем много и не я насилвам, само по 50-60 гр на ден и останалото кърма, но се надявам с времето сама да поиска да яде повече.


От когато ти решиш. От самото начало на захранването мачкам зеленчуците с вилица, никога не съм пасирала. Едри, дребни парченца никога не е имала проблем да ги смели с венците.
 
цветна палитра  давай много течности и много плавно трябва да увеличаваш количеството твърда храна. Ако се притесняваш може два, три дни да спреш захранването и да даваш само АМ/кърма.

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 11:15 от Мамма на Ани

# 706
  • Мнения: 15 379
oktavia_be, от 10-ти месец е копривата.
Напролет ще дадеш.

Изпражненията, когато са твърди и топчести говорят за запек.

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 11:27 от Sourcherry

# 707
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
цветна палитра, щом си ака всеки ден, това не е запек. Пробвай да предлагаш повече течности, на каквото сте в момента - АМ/кърма + водичка. Барабонките може да са от недостатъчно течности.

# 708
  • Мнения: 59
Здравейте! Искам да попитам след годинка изкисва ли се сиренето и ако да, докога? извинямвам се, ако е дискутирано скоро, но не открих с търсачката.
Благодаря ви!

# 709
  • Мнения: 2 216
Здравейте! Искам да попитам след годинка изкисва ли се сиренето и ако да, докога? извинямвам се, ако е дискутирано скоро, но не открих с търсачката.
Благодаря ви!
Да, аз продължавам да го обезсолявам. До кога - ти сама ще решиш

# 710
  • Мнения: 646
И аз все още му обезсолявам сиренето, пък и той няма никакво желание  да яде по-солено.  Peace

# 711
  • UK
  • Мнения: 4 311
Още обезсолявам, но не се вманичавам вече, давам и солено понякога, както се случи.

# 712
  • Мнения: 27 524
Аз и за нас го изкисвам, то не се трае от сол  Rolling Eyes

# 713
  • Мнения: 2 532
Момичета, кога може да се дава на детето по-едро намачкано пюре. Сега давам купешки на Хип, но се чудя кога може да включа пюрета, които не са перфектно пасирани?
Засега не ядем много и не я насилвам, само по 50-60 гр на ден и останалото кърма, но се надявам с времето сама да поиска да яде повече.


От когато ти решиш. От самото начало на захранването мачкам зеленчуците с вилица, никога не съм пасирала. Едри, дребни парченца никога не е имала проблем да ги смели с венците.
 
цветна палитра  давай много течности и много плавно трябва да увеличаваш количеството твърда храна. Ако се притесняваш може два, три дни да спреш захранването и да даваш само АМ/кърма.
Ами ние сме вече само на АМ, кърма давам от време на време замразена, ама и се мръщи и не я иска ooooh! Водата  и тя ни е малко проблемна, защото в някои дни повече от 20тина мл не пие, а понякога дори и да пие повече, повръща. Той затова е и на Фризовом - заради повръщането Crazy
Да попитам понеже започнах с тиквата на Хип, а чист картоф за сега не ми се ще да давам заради запека. Може ли след тиквата да дам комбинирано пюре тиква и картоф пак на Хип... Питам, защото в съдържанието гледам пише и рапицово масло newsm78 Или трябва картофът да се въведе самостоятелно и чак после да се дава комбинирано с тиквата newsm78

# 714
  • Мнения: 27 524
Можеш. Всеки нов продукт може да бъде въведен към друг, вече въведен  Peace

Не знам каротфът да има запичащо действие  Thinking

# 715
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
Дават го регулиращ, тиквата също.

# 716
  • Мнения: 2 532
Можеш. Всеки нов продукт може да бъде въведен към друг, вече въведен  Peace

Не знам каротфът да има запичащо действие  Thinking
Може и да греша. Просто на мен така ми действа Blush

# 717
  • Мнения: 7 995
На някои картофа действа запичащо. А за тиквата знам, че разхлабва, въпреки, че и двете по отделно ги дават регулиращи.

# 718
  • Мнения: 975
Когато се въведе месото как да го редувам ?Като разбира се давам ден зеленчук ,на следващ месо.Например пилешко,заешко,телешко,пуешко...и после пак така,Незнам дали ме разбрахте ,в смисъл да редувам постоянно ,а не да давам по рядко от някое месо?
А нормално ли е да не иска да пие АМ ,което давам сутрин и вечер?Не го пие както преди,все му се мръщи.
И нас картофа ни спича.

# 719
  • Мнения: 15 379
Какво месо на бебе на 6 месеца?
Не е нормално да се мръщи на млякото на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт