Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - Тема 6

  • 93 731
  • 777
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 111
Здравейте, Момичета!
Не съм писала досега,но много дълго време четях форума,за да търся информация. И всеки път се надявах да пишат момичета,които вече са родили и преминали през трудностите свързани с тромбофилията. Обещах си,че ако родя ще пиша и ако мога да помогна по този начин. С тромбофилия съм, намалено усвояване на фолиева киселина 30%, много завишени НК клетки и много трудно забременях. През цялата бременност бях на клексан 0.4.  Всеки месец си правих контролни изследвания за кръвосъсирването следеше ме хематолог и контролни  доплер  да се види дали е добър кръвотока към бебето. Ако някой иска да ме пита нещо по-подробно може и на лични. От Пловдив съм. Само не се отказвайте стискам палци всичко да е наред и да гушнете бебоците накрая
Също съм с генетична тромбофилия 4G/4G и намалено усвояване на фолиева киселина през цялата бременност бях на фраксипарин 0.4 и фолиева по 6 таблетки.Следях се при в МД при д-р Дяволов и при Д.Марков в  МЦ "МАРКОВС" Нямах проблеми през бременността нито след раждането.  Peace Успех на всички и на финала здрави и пухкави бебчета Hug

# 481
  • гр. София
  • Мнения: 182
Buena esperanza, в Токуда се следя, да. Ами засега съм на 3 по 1/2 таблетки. Ще ги пия, къде ще ходя.  Grinning Успех на всички мами!  Hug

# 482
  • Мнения: 20
Treviso, ely_dream, благодаря ви, че се включвате, за да споделите опит и щастлив резултат след прилагане на терапията с Фракси/Клексан. Вярвам, че това вдъхва вяра и оптимизъм на всички нас, които чакаме бебчета и се притесняваме   bouquet

Искам да попитам, дали си бихте инжекции до самия край на бременността или спряхте няколко седмици преди това, както съветват някои лекари заради опасност от по-голяма кръвозагуба. Как родихте - нормално или със секцио, имахте ли някакви проблеми с по-обилна кръвозагуба, в случай че сте продължили с инжекциите до края?

# 483
  • Мнения: 3 215
proletno_cvete, позволявам си и аз да отговоря на въпросите ти: аз бях на Фракси 0,3 от началото до предпоследния ден преди да родя нормално - не съм имала проблеми/прекомерна кръвозагуба. Не съм слагала инжекции след раждането  Peace

# 484
  • Мнения: 370
Пролетно цвете и аз бях на Фракси от началото до последния ден на бременността. Родих секцио с нормална кръвозагуба. След това го слагах 7 дни.

УСПЕХ!

Последна редакция: вт, 05 мар 2013, 19:58 от Freedom

# 485
  • Мнения: 5
В 39г.с. при мен кръвотока  към бебето беше добър и ми казаха,че може да спра инжекциите 7 дни преди раждането. Препоръчаха ми секцио и ми насрочиха дата. С нормална кръвозагуба,но продължих с клексана още 15 дни по преценка на лекарите.

# 486
  • Мнения: 111
proletno_cvete до последно бях на фраксипарин 0.4,родих с планирано секцио 15 дни преди термин. С нормална кръвозагуба макар,че бях с плацента превия маргиналис и се очакваше да загубя повече кръв,но за щастие всичко мина като по учебник,за което благодаря на Бог,д-р Дяволов и д-р Хранов. След раждането слагах фракси още 10 дни.   Hug

# 487
  • Мнения: 20
Момичета, много ви благодаря, че споделихте как са протекли нещата при вас!  Hug

# 488
  • Мнения: 342
Proletno cvete и аз бях на Фракси 0.3 почти до края две седмици преди секциото ми го спряха..
На самото раждане не е имало проблеми или кръвозагуби.. но след това кървих 50 и кусур дни, което чак 2 месеца след раждането разбрах , че не е трябвало да е така.. Незнам от какво.. дали от фраксито..или друго..

# 489
  • Мнения: 441
Изкарах бременността си на клексан,започнах с 0.4 на ден, като след първите 4 месеца дозите се увеличиха на 0.7 по 2 пъти на ден.

Раждането беше планирано и предизвикано 2 седмици преди термин. Причината беше, че ако се наложеше упойка, трябваше да имам минимум 12 часа от последна инжекция клексан (за да не се получи хематом в гръбнака от епидуралната упойка).

Планът беше ако раждането се проточи много дълго, да ми вливат венозно антикоагуланти ( с действие 3 часа, а не 12 като клексана), за да нямам много дълъг период без антикоагуланти.

На практика кръвните ми показатели позволиха 2 дена по-късно от планираното да се сложи катетър в гръбнака за епидуралната упойка т.к. имаше остатъчно действие от клексана. Това явно се случва изключително рядко т.к. аз съм втория човек при който го виждат.

 В деня на раждането ми сложиха катетър за епидуралната упойка, който аз пожелах да се активира доста по късно. Самото раждане протече бързо - за 8 часа, и нямаше нужда от антикоагуланти венозно. Бебето се роди 3 кг, 49 см. Проблеми с плацентата не съм имала. Кръвозагубата беше 300 мл кръв - нищо особено.

4 часа след раждането ми поставиха инжекция клексан и продължих с 0.6 по 2 пъти на ден за 3 месеца.

За буците и синините - имала съм много рядко. Поставях си инжекциите в паласките- за фините обидчиви дами, които нямат паласки пояснявам- това е областа отстрани на кръста, между ханша и ребрата. Вкарвам си лекарството много бавно. Не си загрозявайте ръцете и краката ненужно, може и по-човешки да се прави, но това е обсъждано много пъти във всички теми. За съжаление след 2-3 страници дискусията започва отново.

# 490
  • Мнения: 472
Бях на фраксипарин 0,3 до 48 ч. преди планово секцио. Сега предполагам, че пак ще е така. Дано всичко мине леко  Simple Smile

# 491
  • Мнения: 342
..
За буците и синините - имала съм много рядко. Поставях си инжекциите в паласките- за фините обидчиви дами, които нямат паласки пояснявам- това е областа отстрани на кръста, между ханша и ребрата. Вкарвам си лекарството много бавно. Не си загрозявайте ръцете и краката ненужно, може и по-човешки да се прави..
Здравей, не зависи само от това как се прави.

Аз имах буци и кожата ми се беше втвърдила.. по цялата коремна област и хълбоците Peace .Синини рядко съм имала и аз.. но алергични петна ми излизаха в областа на корема след продължителното биене.. дълго време даже сле дкато го спрях.. дори и сега чат-пат.
Нищо ми нямаше на ръцете и краката и изобщо не съм си ги загрозила.. защото като редувам областите, не травмирам и нито има буци, нито нищо.. а като биеш на едно и също място по 1-2 пъти дневно стотици дни е със сигурност по зле.

# 492
  • Мнения: 681
Какви са пък сега тези хематоми в гръбнака?! Защо някои спират фраксито само няколко часа преди секциото, а ето, че трябвало да се чака да мине определен период! Някой ще даде ли повече информация?

# 493
  • Мнения: 342
Какви са пък сега тези хематоми в гръбнака?! Защо някои спират фраксито само няколко часа преди секциото, а ето, че трябвало да се чака да мине определен период! Някой ще даде ли повече информация?
В случая се говореше за Клексан, не за Фракси . Peace

# 494
  • Мнения: 2 166
Проблемът в описания случай не се отнася до разликата между двата препарата! Клексанът е по-скъпият и уж пречистен медикамент.

Общи условия

Активация на акаунт