Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - Тема 6

  • 93 731
  • 777
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 39 307
аз съм с тромбозите.
слагах по 2 пъти по 0,6 фракси.
Водите ми плиснаха в 1 часа през нощта. Д-р Дяволов ме пита кога е била последната инжекция. Беше в 7 вечерта. е, тогава по -рано от 7 сутринта не мога да те срежа. Така се случи че чак в 2 следобяда ме транжираха.Бебето го извадиха за 10 минути и после ме кърпиха още 20  Peace

# 511
  • Мнения: 535
Sigma, честита ти бонбонка, много хубаво име сте избрали  Peace

Надявам се, че всичко е наред и с двете ви  Hug

# 512
  • Мнения: 39 307
благодаря  Hug
родихме се по раничко- в 32 седмица.
Сега сме на отглеждане в неонатологията в МД. Виждам я само един път в седмицата, но това е положението.

# 513
  • Мнения: 881
Сигма,как е малката принцеса и защо толкова малко ти дават да я виждаш Sad Силно гуш за теб и нея Hug Hug Hug

# 514
  • Мнения: 39 307
ами заради моето фракси, беше кръвнала от бялото дробче на 8-мия час от раждането си. Бяха я интубирали за 4 дни. После на палатка. Сега вече си диша самичка.
Заради фраксито сега не смея да и давам кърма. Паскалева ми се закле че фраксито не минава през плацентата, но неонатолозите са категорични, че е от това. Сега вече ме е шубе на тая висока доза да и давам от мен.
Иначе борим малко инфекции, но няма начин.
Храни се добре, трупа грамчета и така. Още няма сукателният рефлекс затова я хранят през сонда. Надявам се скоро да го придобие и да у гушна най накрая.

Последна редакция: сб, 09 мар 2013, 12:38 от sigma

# 515
  • Мнения: 881
Пожелавам ти го наистина от цялото си сърце Praynig Браво на малката принцеса,момичетата са силни и съм сигурна,че и твоята кукла ще се пребори и справи с всички трудности,които са и на пътя,ние така сме устроени да се борим и оцеляваме Peace Hug

# 516
  • Мнения: 342
Сигма, и на мен всички ми бяха казали че Фраксипарина не минава през плацентата.. и ние имахме проблеми с кървенето ..

А замразяваш ли кърма , за после или изобщо те е страх да и даваш..

# 517
  • Мнения: 39 307
не я замразявам. Хвърлям я.
Ще съм на инжекции до 25, когато е следващият ми преглед при съдовият. Ако дотогава тромбите вече са резорбирани, тогава спирам инжекциите и чак тогава ще и нося кърма.
Само се цедя на 3 часа за да не спре. 

# 518
  • Мнения: 342
Дано не спре.. че понякога с помпите не е същото и пак спира  Confused . При мен така спря..

# 519
  • Мнения: 441
Аз кърмих през цялото време, никакви проблеми не е имало от клексана. Изрично питах. Дори на таблетки кръвосъсирващи ми казаха, че мога да кърмя - това беше алтернативата, но с добавка витамин К за бебето за всеки случай.

# 520
  • Мнения: 342
В родилно и на моите бяха слагалаи вит.К , после не .. но сле драждането аз не съм била на фракси .. и пак кървих над 50 дни .. да знаете че не е нормално.. защото аз по необясними причини мислех че е и покрай лудницата изобщо не мислех за мен и не си обърнах внимание..  Peace

# 521
  • Мнения: 3 215
Sigma, честито и дано по-скоро да можеш да гушнеш малката принцеса! Praynig

katia13, познавам доста хора, чиито лохии са спрели след близо два месеца без да са били на терапия с фракси/клексан. Не мисля, че е чак толкова ненормално. Моите продължиха точно до 40-ия ден. Голяма е досада, признавам  Crazy

# 522
  • Мнения: 342
Old Sport, незнам ..после док ми каза че не  е нормално чак толкова да съм кървяла /говоря за над 50 дни/ .. още повече че ти говоря за кървене което не е слабо.. бях станала направо анемична... пих желязо и т.н. .. но може и д ане е от фраксито, няма д аразбера от какво е било, тъй или иначе. Минало е ..  Grinning

# 523
  • гр. София
  • Мнения: 182
sigma, честита ви беборанка! Дано скоро наддаде достатъчно и я пуснат да си я гушкате вкъщи! До колкото си спомням от постовете ти, бая неща преживя с бременността. Много ти стискам палци всичко да е наред и двете скоро да сте заедно!!!  Praynig Hug Направо не знам психически как си издържала на напрежението .... 32-ра седмица... От все сърце ти желая всичко най-прекрасно!  Hug

# 524
  • Мнения: 39 307
да, доста кофти бременост изкарах. Второ дете със сигурност няма да имам.
Два тромба за 20 дни, плексит, намалени води, раждане по никое време.
Сега недоносено дете. Не мога да я виждам. Тежко е, но все пак съм щастлива  Mr. Green 

Общи условия

Активация на акаунт