Американски колеж прием 2013-трета тема

  • 90 118
  • 800
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 459
От каква възраст и къде е най-успешна подготовката за АКС?

# 586
  • Мнения: X
От каква възраст и къде е най-успешна подготовката за АКС?

Майки тук твърдят, че от 4 клас в СМГ.

# 587
  • Мнения: 5
Получих мейл от АК. Одобрени сме за намаление на таксата.

# 588
  • Мнения: 14 418
Честито Hug и да добавя-на добър час!

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 20:42 от Sause baus!

# 589
# 590
  • Мнения: 8 074
От каква възраст и къде е най-успешна подготовката за АКС?

Майки тук твърдят, че от 4 клас в СМГ.
#Crazy от четвърти клас!!!!
Маят син си учеше в училище и нищо извън учебния материал... в провинциално основно училище. Детето обича да чете и има богата обща култура. Отидете на информационна среща и се ориентирайте.

# 591
  • Мнения: 8 074
Току-що получих отговор и аз - не сме одобрени.
Thinking и сега записвате ли се?

# 592
  • Мнения: 8 074
Искат нетни доходи, дан. декларации за фирми, справки за имоти - на родителите и децата - в България и чужбина, автомобили, пътувания в чужбина /пътуванията само се споменават - къде, повод и колко дълго - за последните 2 години/. Ако искате допълнително да "споделите" нещо - също. А, и снимка на цялото семейство  Grinning.
И така за всяка година, намалението не е еднократно за целия срок на обучение  Wink

# 593
  • Мнения: 1 180
Току-що получих отговор и аз - не сме одобрени.
Thinking и сега записвате ли се?

Не знам... Съмнявах се, че ще намалят таксата /все пак досега сме били в частно училище/, но тайничко се надявах. Детето ще си реши - колебае се между испанската и АК...до кога ли Mr. Green

# 594
  • Мнения: 8 074
Цитат

Не знам... Съмнявах се, че ще намалят таксата /все пак досега сме били в частно училище/, но тайничко се надявах. Детето ще си реши - колебае се между испанската и АК...до кога ли Mr. Green

Докога беше крайния срок за записване тук? Май ще имате време да се пробвате за първо класиране в испанската...
Сина ми има бал като за НПМГ химия за първо класиране, но май няма да си правя труда повече... всички си предпочитаме повече АК (най-много той), така че с удостоверението за 7ми клас направо в канцеларията  Wink

# 595
  • София
  • Мнения: 1 751
От каква възраст и къде е най-успешна подготовката за АКС?

Както многократно сме обсъждали, за това няма рецепта или еднозначен отговор. Зависи си от детето. Та дори и от випуска (това по думи на професионален учител с дългогодишен стаж). Може да съберете разностранна информация кой къде се е готвил, за какво дете става въпрос (с афинитет към математиката, или литературата, или всестранно развито и т.н.) и да си направите извод за вашето дете. Това, което би "работило" за него, вероятно ще е безполезно за друго, но и двете да могат да влязат в АК.

Нашата печеливша комбинация беше СМГ + година и половина курс по БЕЛ в Лого-3 - последното, защото моят Дивак си беше откровено неграмотен и хич не му се удава да пише... Като в СМГ влезе не за да се подготвя за Колежа, а защото смятах това за най-доброто училище за 5-7 клас. Едва от средата на шести клас взех да се замислям за подготовка и то заради споменатата му неграмотност - просто си давах сметка, че за да влезе в желана гимназия, има много да наваксва.

# 596
  • Мнения: 8 074
Питане към мамите от по-горните класове: Има ли някаква препоръчителна литература за четене за 8ми клас?
Записахме се вече, трябва да си занесем само уверението за завършен 7ми клас, та се чудех сега като се поотпуснат след изпити, чакане и т.н. към какво да го насоча, не че той няма сам да си намери какво да чете...

# 597
  • България
  • Мнения: 2 164
 Когато занесете уверението, ще ви дадат списък с препоръчителна литература.

# 598
  • Мнения: 1
От каква възраст и къде е най-успешна подготовката за АКС?

Никой не може да гарантира "най-успешна подготовка". Изпитът там е странен, всяка година е различен. Цели да провери не толкова познания, колкото мислене, оригиналност, креативност... такива неща. И в този смисъл е въпрос на късмет (донякъде).
Голямата ми дъщеря без кой знае каква специална подготовка преди години "проби". Реши в последния момент да кандидатства там (през януари), взехме 3-4 урока - писане на есе и решаване на предимно логически задачи... Малката обаче не успя.  Тази година като че ли изпитът беше по-стандартен, и да - като че ли за деца с математическа нагласа.
По време на консултациите в самия  колеж подчертават, че предварителна подготовка не е нужна и никого не са оторизирали да подготвя кандидати. Но курсове има, при това не евтини.

# 599
  • България
  • Мнения: 2 164
От каква възраст и къде е най-успешна подготовката за АКС?
Но курсове има, при това не евтини.

 Нормално, след като има желаещи да се възползват от тях. Пазарната ниша се е запълнила.

Общи условия

Активация на акаунт