Белене на кожата по ръцете

  • 12 651
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте
Имам един проблем с моята дъщеричка. от няколко дни ръчичките и се белят на дланите до такава степен че са станали на рани. ходихме на лекар и както преполагахме казаха липса на витамини. тя яде всеки ден плодове и зеленчуци и допълнително пие витамини. дадоха ни едно кремче правено да се мажем с Вит А ама не сам сигурна има ли ефект. Някой друг ако е имал такъв проблем нека сподели как се е справил.

# 1
  • Мнения: 1 100
Детски лекар ли е предположил, че е липса на витамини?
Не вярвам дерматолог да каже същото. Заведете детето при специалист. На мен лично ми прилича на гъбична инфекция, но нито виждам ръчичките, нито съм лекар.

П.П. Витамин А не е никак безобиден.

# 2
  • Мнения: 100
Здравей, преди няколко години имах сходен проблем и дерматологът ми определи диагноза възпаление на потните жлези. Незнам дали е същото, все пак лекар трябва да определи диагнозата, но аз мога да кажа, че единствено ми помогна регенериращ крем- вазелин Биле.

# 3
  • София
  • Мнения: 574
При алергия също може да се получи така. Заведете детето на кожен лекар или на алерголог.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
При мъжа ми се оказа контактна алергия, вследствие препарат, с който в офиса почистваха бюрото му.

# 5
  • Мнения: 6 214
Здравейте
Имам един проблем с моята дъщеричка. от няколко дни ръчичките и се белят на дланите до такава степен че са станали на рани. ходихме на лекар и както преполагахме казаха липса на витамини. тя яде всеки ден плодове и зеленчуци и допълнително пие витамини. дадоха ни едно кремче правено да се мажем с Вит А ама не сам сигурна има ли ефект. Някой друг ако е имал такъв проблем нека сподели как се е справил.
А сигурна ли си, че пие достатъчно вода? Защото при моята дъщеря, докато се разбере че това е причината, дадохме един куп пари за мазила. И накрая сама установих за водата.  Grinning
Иначе може да е и алергия от препарат, дано да не е гъбички.
Дано бързо се оправите  Hug

# 6
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Дъщеря ми вече втора година особено лятото има такъв проблем. Според лекарката е вид контактна алергия, заради това, че все пипа неща навън... Беше и изписала едно кремче, което доста бързо овладя нещата, но не помня как се казваше... Дано догодина не се наложи да си припомням...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 749
И аз имах такъв проблем,всъщност се появява от време на време,според майка ми се гъбички,но аз не смятам така newsm78!На лекар не съм ходила,но установих поне от какво ми се появяват-евтино веро и теч.сапун.Обилно ги мажа с крем за ръце и след време изчезват,докато не попадна на следващия препарат Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 242
Всяка година лятото имам същия проблем, но изчезва без да правя нищо към края на септември .

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Преди месец и на моята щерка ръчичките и се белеха и от вътрешната страна и се бяха появили даже нацепвания на възглавничките на 2-3 пръстчета, първо си помислих, че се е порязала, но след два - три дни стана по-зле и я заведох при личната, която ми каза, че има липса на витамин А, предписа ми да пие витамини на др. Тайс и едно кремче Linola Fet и за две седмици всичко се оправи, но другия месец пак ще пием сиропа 15 дни и така докато го изпием целия.

# 10
  • Мнения: 3
първите думи на лекарката бяха дали приемаме достатъчно витамини. за алергя категорично каза че не е защото я попитох тъй като наскоро си взехме куче и имаме и коте временно. също беше категорична че не е гъбички.бяхме на дерматолог които го изписа това крем4е. за водата и аз се замислих таи като откакто по4на да ходи на градина там не пие вода за6тото просто не се се6та. едно 6и6енце от 500мл го пие цяла седмица. рацете по4наха да и се оправят и се надявам да се оправи скоро и да нймаме пове4е такива проблеми. благодаря на вси4ки за отговорите  Hug

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 22:54 от suzii

Общи условия

Активация на акаунт