Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Момичетаааа, почерпете се виртуално за нашата трета месечинка.  Party

# 46
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Добро утро! Grinning
Честита месечинка на бебката на Сузи и на всички месечинки тези дни! Hug  bouquet
Вчера нали публикувах пост във форума, че може и да започна захранването от 5 месец. Но после като прочетох поста на Звездичка по-горе(бях го пропуснала, щото го бях помислила за по-горния и пост, от това недоспиване напоследък съвсем съм се издухала  Embarassed), та като прочетох поста и и ентусиазмът ми за "може би 5 мес" се изпари. Много е права. Peace И пред евент. опасност Кирил да загуби интерес към кърменето(щото тоя вариант си съществува съвсем реално), май ще предпочета да си изчакам 6я месец. Че хич не ми се ще да додавам АМ...Затова искам да и благодаря за този пост  bouquet Hug, че съвсем бях изключила, че може да стане това.
Иначе и на мен ми допада посоченото от Мойри "захранване водено от бебето", ама мисля да си го миксирам с норшк-тенденциите(кашите, богати на желязо, филиите намазани с богати на желязо неща и тем подобни).
Приятна неделя, мами! Hug  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 401
Мелина, няма защо да ми благодариш! Hug Разбира се, изобщо не е задължително да има проблеми с кърменето при по ранно захранване, особенно ако се захранва бавно и не се бърза със заместване на кърменето, но най-малкото според мен е безмислено да се захранва по-рано от 5, 6 м.
Мама Рая, аз и двете по големи щерки съм ги захранила на 6м. Ани, я захраних обаче по метода посочен от Мойри и съм много доволна, особеността на този метод е, че захранването върви много бавно и децата хапват по-съществени количества, чак след първата годинка дотогава главно опитват храната и продължават да бъдат кърмени на поискване, но огромното предимство на този вид захранване, че поне аз не съм чула за злояди деца захранени по този начин. Аз също както мисли и Мелина малко си го бях изменила по мой вкус метода, но като цяло се ръководех само от него при захранването на Ани и съм много доволна! Относно това колко кърмения трябва да има детето след захранване, препоръките, които аз съм чела между 6м. и годинка са за между 600мл и 1000мл. млечни на ден в това число влизат кърма или АМ и всички други видове млечни, които се дават при захранване, но аз винаги съм предпочитала това количество млечни да идва главно от кърмата, затова и след захранването според мен детето трябва да си има минимум 3, 4 кърмения в денонощието!

# 48
  • Мнения: 30
Записче и от мен. Честита нова темичка със страхотно заглавие и прекрасно оформление  Hug

Сега се връщам да ви чета  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 24
Мойри, благодаря за линка, наистина ще ми е от голяма поуза  Hug
Мама Рая, не знам какво да кажа...имам доверие на педиатърката му, но това със ваксините...не знам на кого да вярвам...ако можеше по отделно, нямаше ли всеки лекар да ги поставя през известно време, а не на веднъж?Не знам..
Много ти благодаря за отговора за захранването, записах си всичко и определено ще ми бъде от поуза  Hug

# 50
  • Мнения: 8
Почерпете се за третата месечинка на Магдалена.

# 51
  • Мнения: 8
о забравих...записче Simple Smile

# 52
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Честити месечинки на всички бебчета  Hug
smilekris, добре завърнала се при нас  Hug, дано и другите мами (които покрай хубавото време ни забравиха  Wink) го направят.

# 53
  • Мнения: 2 732

Мама Рая, не знам какво да кажа...имам доверие на педиатърката му, но това със ваксините...не знам на кого да вярвам...ако можеше по отделно, нямаше ли всеки лекар да ги поставя през известно време, а не на веднъж?Не знам..

По същата логика ,щяха ли да ги поставят през известно време ,ако няма ефект Hug Peace.
И при нас са през две седмици не по мое желание ,а така прецени лекарката .
А те двете ваксини какво имат общо ,че трябва да са заедно  newsm78-не е ли всяка за себе си?
Честити месечинки на всички !
Лек ден !

# 54
  • Мнения: 24
Ell7, в никакъв случай не искам да споря, казвам това, което ми е казала педи.....

# 55
  • Мнения: 0
Абе хора стига сте спорили за тези ваксини, и при нас ги слагат наведнъж, както разбрахме спорен е въпроса ЗА или ПРОТИВ ваксините, щом педиатрите си позволяват да ги слагат значи не е кой знае какво, въпроса е как го приема детето  Peace
Честита месечинка на Маги  Hug, много да ви радва Зоре  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 24
Пепи, аз в никакъв случай не споря, само казвам какво е казала нашата педиатърка и че ни ги поставя наведнъж....аз нямам представа кое е правилно и кое не е....

# 57
  • Мнения: 0
Нинче напълно те разбирам, защото и нашата педи ги слага наведнъж, просто казвам на останалите които реагират така на това, защото не си само ти  Hug Peace

# 58
# 59
  • Мнения: 2 674
но огромното предимство на този вид захранване, че поне аз не съм чула за злояди деца захранени по този начин.

Звездичка,аз именно поради тази причина се спирам на това захранване. Hug
Ако е вярно, а съм склонна да вярвам на теб, и на други потвърдили това, то това ще е идеалният вариант Peace
Поне така ще се оправям само с едно злоядо, а не с две Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт