Златна Есен пристъпва сред падащи листа,Септемврийска майчина песен вятърът довя

  • 24 864
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Сега се връщаме от обикаляне по магазини. Купихме рокля за беба, ще е най сладката бебешонка на сватбата на брат ми. Нещо подобно е, на болерото ги няма тези цветенца и е бяла цялата. -
Мъжлето замина в командировка тази сутрин, ще се прибере утре вечерта и дотогава сама ще съм с бебето.Няма проблем, аз и безтова сама се занимавам с нея.
Утре ще гледам едно тригодишно момиченце на приятелката ми детенцето. Има ли мами с деца на такава възраст че аз нямам много опит.  Blush  Какво обичат? Разходки? За играчки не знам какви ще си играе у нас имаме само бебешки. Joy

# 46
  • Мнения: 184
  bouquet
За дупето, на нас доки ни каза след къпане вечер, да изполиваме със тетра и да не мажем с нищо след това. За 4-5 дена стана като чисто нова( а беше ужасно зле).
Цветанова, аз ще подарявам подаръчета във формата на биберон или бебе. Има супер сладки такива и то доста видове. Поне остава за спомен.
Сега ще ви дочета, че у дома е някакъв МАЛЪК  ужас с тия болести и не ми остава много време.
 Hug на всички

# 47
  • Мнения: 478
Фейт    bouquet  за темата!И един въпрос към теб,на коя дата, ако си спомняш де,подаде документите за еднократната помощ?ние подадохме днес,та да знам горе долу по кое време да очаквам?
СКай,златна си,и аз като Калинас щях да питам за тези пъпчици в памперс областта и коремч1ето,аз омазнявам доста заради сухата кожа и лющенето,но явно я запарява така.
Днес взех 3-ка памперсси,че нещо ни се отбелязваха ластиците по крачетата,та незнам дали пък не съм избързала с по-големия размер,макар че пише че са от 4-9кг,ние сме малко над 4.
Тази нощ бихме всякакви рекорди по спане-пу пу,от 10 до 9 сутринта само с едно събуждане за ядене,което отне около 45 минути,не съм спала толкова от незнам кога вече Heart Eyes

# 48
  • Варна
  • Мнения: 18
О,чудо...и двете деца спят по едно и също време. Joy Даже прозорците измих  Mr. Green
Ариел не помня дали ти ме пита за ЕБХ.Не помня и въпроса  Blush , но аз практикувам така.Като махам стария памперс изчаквам известно време бебето да се изпиша .Тогава слагам новия.Когато порасне махаме памперса през определен интервал от време и придържам детето върху легенче/гърне.На разходки също махаме памперса и си пиша навън.А малката от първия ден прави една специфична физиономийка (като кака си) докато ака и там нямам нужда от други сигнали  Simple Smile.Не знам дали го обясних добре .Някой беше пуснал и линк към статия за Ебх.  Hug
Липсата на кърма ме влудява. ooooh!

# 49
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Цитат на sky* от Четв., 18 Окт. 2012, 15:46:
Цитат
Мимсат, усеща се като конец дълга и остра болка в едното зърно навътре към гърдата. Кат от дълбока игла, единично убождане. Не е свързано със слизане на млякото, често се случва и до 20-30 мин след кърмене. Зърното е с розов цвят, ареолите тъмно кафеви, като в близост до зърното са по светли. Няма лъскавина, изсушаване, опъване или лющене.От това зърно имам остра болка като започне да суче докато го изтегли. Когато Владко се насуче цветът на зърното е все така розов, с форма на небцето му и оляно в мляко

sky*,

"с формата на небцето" означава ли смачкано? Доколкото разбирам проблемът е с едната гърда? Дали е възможно при сученето от нея, Владко да засуква по-плитко отколкото другата, да деформира зърното и това да води до травма на зърното, а от там и до болка в началото на кърменето и след приключване?

Друго, което ми идва като идея, е травмиране на каналите поради по-силен вакуум и по-силно сукане.

Ако имаш съмнения за млечница (гъбична инфекция) също би могла да се консултираш с педиатъра.

Ще се радвам да споделиш мислите си по тези идеи.

Цитат на eva_82, от Четв., 18 Окт. 2012, 16:05
Цитат
Mimsat аз също имам бодежи, след цедене понякога едното зърно изсветлява/ побелява  а също така имам и участъци от гърдите който са  сухи на допир като изпръхнали   какво означава това и какво да правя в случая 

eva_82,

тези бодежи само в гърдата, чието зърно понякога изсветлява ли са? Бодежите само след изцеждане ли се появяват?

Последна редакция: пт, 19 окт 2012, 16:56 от mimsat

# 50
  • Мнения: 369

nananono Ако имаш близка площадка може да си развихрите там  Laughing люлки, пясъчник...само по катерушките по внимателно. Филмчета също много се гледат  Heart Eyes

ева_82 Хаха тва с памперса ми е редовно на мен, баткото дебне и си мушка памперси в пералнята и аз колкото съм отвеяна хич не проверявам и направо пускам да върти  Mr. Green

Avara Да се поФаля вече от 1 месец и моите спят по едно и също време. Голям зор видях докато ги синхронизирам, дано продължат така още  Heart Eyes
stefiss_1978 Бързо да се оправяте!

Върлува някакъв вирусен бронхит, всички в квартала го карат в момента. Ние що годе сме добре вече  ooooh!

# 51
  • Мнения: 2 096
 
Цитат на sky* от Четв., 18 Окт. 2012, 15:46:
Цитат
Мимсат, усеща се като конец дълга и остра болка в едното зърно навътре към гърдата. Кат от дълбока игла, единично убождане. Не е свързано със слизане на млякото, често се случва и до 20-30 мин след кърмене. Зърното е с розов цвят, ареолите тъмно кафеви, като в близост до зърното са по светли. Няма лъскавина, изсушаване, опъване или лющене.От това зърно имам остра болка като започне да суче докато го изтегли. Когато Владко се насуче цветът на зърното е все така розов, с форма на небцето му и оляно в мляко

sky*,

"с формата на небцето" означава ли смачкано? Доколкото разбирам проблемът е с едната гърда? Дали е възможно при сученето от нея, Владко да засуква по-плитко отколкото другата, да деформира зърното и това да води до травма на зърното, а от там и до болка в началото на кърменето и след приключване?

Друго, което ми идва като идея, е травмиране на каналите поради по-силен вакуум и по-силно сукане.

Ако имаш съмнения за млечница (гъбична инфекция) също би могла да се консултираш с педиатъра.

Ще се радвам да споделиш мислите си по тези идеи.

mimsat ами смячкано не, но деформирано точно по небцето. То и другото е така след сукане, но не ми пречи. Да проблемът е само с лява гърда. Да възможно е да засуква по плитко, но се старая да оформя зърното преди да засуче, както и да бутна с пръст по голяма част от ареолата в устата. Болката за която говоря е точно от изтегляне на зърното в началото на сукането.
Острата болка от зърното навътре е друга. Тя не е в периода на сучене а в паузата.Хипотетично е възможно и да е правил по силен вакум, но пък само на тази гърда. Или пък да усещам проблем на тази, защото тя принципно си има тесни канали, а другата е добре.
За сега нямам други основания да подозирам гъбична инфекция. Ще наблюдавам за това. Педиатърът ми е последния консултант обаче.  Hug

# 52
  • Мнения: 272
И на нас ни преведоха парите за еднократна помощ днес.
 Подадохме документите миналия месец на 20-ти. Peace

# 53
  • Мнения: 175
eva_82,

тези бодежи само в гърдата, чието зърно понякога изсветлява ли са? Бодежите само след изцеждане ли се появяват?
Не, бодежките са и в двете гърди и ги има и преди и след изцеждане, но не винаги. Да спомена, че се изцеждам, бебето не суче от гърдата.
Благодаря предварително  Hug

# 54
  • Мнения: 294
nananono много е хубава рокличката, като на принцеса  Heart Eyes
Ние днес пак се приспиваме на ръце ooooh! много трудно заспива и спи много леко, защо така не знам newsm78 преди си  спеше по-дълбоко, даже заспиваше докато суче на гърдата, а сега не.
Как теглите бебетата колко са изяли  newsm78 искам и аз да проверя колко яде малкия, че не знам колко кърма имам?

# 55
  • Мнения: 15
И аз имам бодежи, които се появяват около времето когато трябва да кърмя. Според мен са свързани със слизането на млякото. Някой път като е сукал по-малко се появяват около час след кърмене, т.е. почвам да се препълвам. А нощем, когато си прави по-дългата поуза винаги се събуждам с огромно мокро петно на тениската, винаги протичам Sad

Скай, благодаря за отговора, може да е от това, по принцип го мажа с преварена мас, защото още има недоизчистено по кожичката. Ще му слагам друго кремче няколко дни да видим как ще е.

Разгледах албумчето, много са сладки всички бебенца!  Hug

# 56
  • Мнения: 294
На всяка смяна на памперса ли мажете с крем против подсичане?

# 57
  • Мнения: 4
здравейте  Grinning гледам тези шумове много действат при вас, май трябва и аз да пробвам  Mr. Green нашия крещи само от 9-12ч вечер, спасението е една топла грейка, пухам го и заспива, или като го изтумбя с 140-150мл в рамките на 3 часа - спи като пън, направо е в паркинга  hahaha

# 58
  • Варна
  • Мнения: 64
Момичета, забелязвате ли да прозират венички по личицата на бебоците. Днес гледам една много синя вена от очето към нослето, а досега сякаш я нямаше. Дали ще остане така?  newsm78 И още нещо, бели ни се главичката само отпред над челото. Не е крусти ами просто се бели след баня, а не мия с шампоан. Ако намажа с кремче или зехтин?
И на мен днес ми преведоха помоща  Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 окт 2012, 18:01 от sentex

# 59
  • Мнения: 175
На всяка смяна на памперса ли мажете с крем против подсичане?
Аз слагам почти винаги Судокрем  Simple Smile
sentex и аз вчера забелязах вена на същото място на Емма  Rolling Eyes.....нямам идея..предполагам е временно  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт