Ин витро център Бургас

  • 32 089
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 395
Аз съм минала през цветна снимка- не боли! Но моите тръби бяха ок, ако са запушени боли от налягането на контраста, но като те заболи веднага спират подаването на контраст и всичко свършва, до колкото лапароскопията си е рязане- да вярно дупка и то не 1 , поне 2 и си боли няколко седмици, плюс слагането под упойка .....което много натоварва организма. И през лапароскопия съм минала, за отстраняване на киста. Мноооого е по- гадно!

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 08:27 от Звезден^Прах

# 16
  • Мнения: 972
Благодаря

# 17
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,
може би за учудване на всички Вас,аз ще сипя суперлативи за ин витро център - Бургас .Ето и моята история:
Може би от 4 години правихме опити за бебе,безуспешни за съжаление....И така година,година и половина след неуспешните опити да имаме бебе,тръгнахме по мъките.Супер неориентирани,незнаещи от къде да почнем,отидохме на обикновен преглед при лекар в Бургас/аз съм от Бургас/,на който даже и името не помня,та той след наистина обстоен преглед при мен ,и продължителен разговор със съпруга ми,ни каза че видим проблем нямаме,но за всеки случай да направим спермограма във военна болница.Така направихме това изследване ....- резултати кошмарни.Доктора ,който ни даваше резултатите каза - с тия резултати бебе няма да имате. Започна се пиене на прокдсид не знам колко месеца 4-5.Отиваме на контролна спермограма ,резултатите няма да ви казвам по лоши от първия път.И така вече бяхме съгласни с всеобщото мнение ,че в Бургас свестни лекари няма. Отпрашихме към светилата  във Варна,лекари чиито имена няма да споменавам,защото ми е ясно ,че моето мнение не е миродавно ,и защото ми е ясно ,че от тия лекари има страшно много доволни хора,по чиито препоръки и ние се запътихме към тях. Направих цветна снимка и при единия и при другия лекар/във Варна/,спермограми и на двете места ,изследвания и т.н.Отговора беше "нищо ви няма млади хора,правете любов,здрави сте ,успокойте се.Вие нямате репродуктивни проблеми!Това беше заключението и на единия и другия лекар.Ходихме при тях в разстояние на три месеца.Прибрахме се видимо по-спокойни и много ,много доволни от това ,което чухме .Но месеците минаваха,мина и година и пак нищо...Случайно прочетох ,че в Ин витро центъра в Бургас,ще преглежда д-р Табакова/за която също прочетох ужасяващи неща из форумите/,обадих се по телефона ,запазих час и така ....
Отидох на прегледа ,д-р Табакова разгледа това което носих като цветни снимки,изследвания ,попитаме от колко години правим опити за бебе,и с две думи ми каза жената,че не е вярно ,че нямаме проблем.Няма как без проблем да не мога да забременея 3-4 години.
Момичета олекна ми,усмихнах се на докторката,благодарих и,и е попитах какво следва ,и къде ще ми препоръча да го направя.Първо каза тя,нова цветна снимка понеже тези от Варна не са много качествени.Обясни ми че ренгена в бургаската болница е нов и много добър ,така че няма смисъл да ходя където и да било.
Цветната снимка ми направи д-р Душепеев,проблема лъсна веднага,непроходимост на лявата тръба,и дясна с не много цветущо положение.Първата ми мисля нормална реакция беше да се разплача,защото не ми беше ясно какво ми предстои,и представете си от нямане на проблем - ето ви два.Д-р Душепеев и акушерката от центъра,бяха така добри да ме успокоят и да ми обяснят какво ще правим от тук нататък,какви са шансовете ми за бременност.Лапароскопията ми беше належаща,дори и за миг не се замислих къде ще е правя,след разговора ми доктора,аз му се доверих напълно.Направих лапарото при Душепеев,беше повече от успешна,доктора беше постигнал проходимост и на двете тръби,за което съм му адски благодарна.Месец два след операцията, на поредния ехограф,се видя полип на ендометриума ,откри ми го д-р Николов непосредствено преди пръв опит за инсеминация ,не беше много сигурен дали Душепеев ще се съгласи да ми направи хистероскопия,но уви съгласисе човека.Направихме и хистероскопията с д-р Душепеев.Очертаваше се да правим инсемимация около 25-26 декември 2012г.Като видях ,че се съвпадат с коледните празници и със съпруга ми решихме да отложим за януари.И така януари си дойде, но цикъла закъсняваше с 2-3 дни,въпреки че не ми се вярваше отидох до аптеката купих 2 теста,единия направих веднага EFP ,онемях.Втория направих на следващата сутрин пак  EFP.Нямам думи да опиша какво почувствах и изживях,желая го от все сърце на всеки.Това беше една събота,в понеделник вече бях при д-р Душепеев за да потвърди моята радост,така и стана,той ме поздрави ,аз пък му благодарих защото моята бременност е факт,изцяло от неговия професионализъм.И така мили момичета екипа на Ин Витро Център - Бургас е страхотен,мили и добри хора,и наистина професионалисти.Доверете им се - няма да съжалявате,не робувайте на предрасъдаци.И в Бургас си имаме добър лекар и той е Д-Р Душепеев!

# 18
  • Мнения: 972
kristina_paskaleva, много се радвам за вас, аз сега съм в началото на посещенията си в центъра, предстоят ми poredni изследвания на хормоните. Като ти правиха цветна снимка с упойка ли беше, че много ме е страх от болката, преди няколко месеца ми правиха хидротубация и ме боля доста, а нямаше никакъв проблем с проходимостта.

# 19
  • Мнения: 9
kristina_paskaleva, много се радвам за вас, аз сега съм в началото на посещенията си в центъра, предстоят ми poredni изследвания на хормоните. Като ти правиха цветна снимка с упойка ли беше, че много ме е страх от болката, преди няколко месеца ми правиха хидротубация и ме боля доста, а нямаше никакъв проблем с проходимостта.
Здравейте,не цветната снимка не е с упойка,но повярвай това не е болка за умиране,болката трае не повече от минута,не се притеснявайте .Успех.

# 20
  • Мнения: 425
И аз ще се включа тук да следя темата,защото се записах за 30.04 за безплатен преглед при д.р Табакова.

# 21
  • Мнения: 425
Аз ходих на безплатния първичен преглед при д-р Табакова и съм приятно изненадана от прегледа.Получих такова внимание,каквото не съм получавала при какъвто и да е друг гинеколог от Бургас .Ще правя  цветна снимка,но на мен ми казаха ,че има упойка.Признавам си много ме е страх от болката,но ще търпя .Забравих да питам обаче каква е цената,може ли някой да ми каже какво излиза всичко за процедурата?

# 22
  • Мнения: 972
Преди месец Николов ми каза 100 или 110 лева, отделно изследванията които се правят, това е само за манипулацията.

# 23
  • Мнения: 425
Благодаря за бързия отговор  bouquet
Ако е толкова пак добре,МБ и хламиди вече ми взеха ,което е 70лв,така че 100-110 за ЦС са поносими, те ПКК и СЕУ няма да са кой знае колко  отгоре.

# 24
  • Мнения: 314
Здравейте!
Къде в Бургас може да се направи цветна снимка? И каква подготовка се изисква за цветната снимка?

# 25
  • Мнения: 9
Здравейте!
Къде в Бургас може да се направи цветна снимка? И каква подготовка се изисква за цветната снимка?
Запиши си час в Инвитро ценър Бургас,и от там вече всичко си върви по ред.Няма да съжеляваш... Simple Smile
Успех!!!

# 26
  • Мнения: 314
Благодаря, Кристина!
Ще организирам час към края на месеца Wink
Успех на всички!

# 27
  • Мнения: 159
Здравей на 30.04 бях при д-р Табакова  безплатен преглед мина много добре,беше много  внимателна много  разбрана и не беше много груба като другите които съм посещавала.Каза ми че имам запушени маточни тръби и малка матка която ще е проблем за износването на плода даде ми един лист с един куп изследвания които трябва да пусна.!
Първите изследвания
Банален влагалищен секрет
+mucoplasma/ureaplasma
+Trichonomas vaginalis
другите когато съм не разположена
-FSH
-PRL
-LH
-TSH
-Estrdiol
-Testosterone
-Progesterone
и третото
-ПКК,СУЕ
-chlamidia trachomatis-IgG
А и цветна снимка е последния етап
Защо цветната снимка е последна понеже при нея  нали ясно се  вижда проблема най добре!Това се питам аз да много не съм наясно лекарите си знаят работата ама...А на мен за цветната снимка ми каза д-р Табакова 120 лева.

# 28
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Как ти каза, че имаш запушени тръби без да ти е направила цветна снимка  newsm78

# 29
  • Мнения: 159
и аз това знам че не може да го види това ама..

Общи условия

Активация на акаунт