Всяка мама чака с нетърпение на МАЙското бебче първото движение!

  • 31 294
  • 730
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4
 Не искам да стресирам мамите с разказ за раждането си , но като наближи времето ще ви споделя какво според мен би улеснило и ускорило процеса. Това, което мога да кажа за сега е- търсете и подбирайте много внимателно лекарите и болниците, има време да проучите всичко. Една акушерка може да превърне обикновено раждане в кошмар. Бях отлично подготвена физически и психически, имам перфектна структура за естествено раждане- височка съм, имам широк таз, Светлозара се роди две седмици преди термин, само 2,700 кг., влязох със спонтанна родова дейност и 4 см. разкритие и въпреки това безобразното, отвратително и нехайно отношение на персонала превърна този толкова чакан момент в някакъв гнусен ужас...а е възможно да имаш хубаво раждане в България, познавам доста примери, има отлични лекари и акушерки, има човешко отношение, просто трябва да проучите  Hug Сори за лирическото отклонение  Peace
 Мон, ще ви спретна едно разказче, ама малко по-късно, че сега ще цъфне сестрата  Wink Аз в поезията съм по-силна отколкото в прозата, но ще се постарая, скоро ще съжалявате, че ми дадохте трибуна  Flutter  Whistling
Колкото до почерпката, една приятелка, която също чете Петдесетте нюанса ми прати това :  Много съжалявам, но не се сдържам, наистина  Joy

# 631
  • Мнения: 11
Мон, аз питам защото така и не ми станаха ясни тия сметки с лунарни и календарни месеци, не знам си какви седмици и така и не мога да разбера в кой месец съм  Embarassed Ориентирам се по схемата (картинката), която е качена в началото на темата и си мислех, че в 4 месец се влиза като навършиш 14 г.с.
(И съм решила, че като вляза в 4 месец вече - т.е. по моите сметки другата седмица, ще взема да кажа вече поне на роднините ни за бебето. Аз докато се наканя да кажа на другите той коремът ми ще проговори сам за себе си  Embarassed )

# 632
  • Мнения: 2
Много благодаря Анализиращ се,  newsm10    beer2 beer3 за влизането ни в 4-ти месец  Simple Smile Утре имам час при генетик за резултатите от БХС , стискайте палчета  всичко да е наред .

# 633
  • София
  • Мнения: 4 884
Постер,аз както е тръгнало,направо ще им покажа бебето,каза ли сме на 5 човека общо Crazy

Мими,успех Hug

# 634
  • Мнения: 385
Здравейте, прекрасни Hug
Аз започнах да чета темата от към 6 часа ама помежду върших разни домакинствания и докато седнах да пиша, ми се изпариха всякакви мисли и спомени какво да напиша... Blush Те и моите колежки от вчера знаят, че съм бременна, а вече се шегуват с мен, че бременните оглупявали Simple Smile
Момичета, пък на мен до сега не са ми казвали колко тежи бебето newsm78 Пише ли го някъде на снимките от ехографа?
Прегръщам ви и сори за телеграфния пост, искаше ми се да пиша повече, но много ми се спи.. Hug

# 635
  • Мнения: 37
Скрит текст:
Днес сам доста така smile3511и отделно и така newsm44,направо ми разкатаха фамилията.Имах извънредно посещение при акушерката както се хвалех че всичко разбирам ми звъннаха от лабораторията за едното иследване и като ми казаха резултата си глътнах граматиката TiredСтава въпрос за хламидии Shockedпо телефона разбрах 2 неща позитив и антибиотик ,незнам защо съм такава паника ама като ми призля като му ударих един рев  :roll

:Казвам и че не ги разбирам,едвам ги убедих да дадът изследванията на акушерката че да отида на място така ми е по лесно най-после се съгласиха и ходих до нея обясни ми всичко изписала ми хапчета вредни са до някаква степен за бебо ,но по вредно било да не се лекувам .А съм радостна защото другите ми изследвания са перфектни :flutter
Някоя преминала ли е през това изпитание наречено Хламидии Thinkingи как се справихте сега и аз се присъединявам към групичката на въздържаштите се BlushМоля се всичко да е наред,във Вторник съм на фетална морфология:

# 636
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз пък се чудя как точно се определя теглото на бебето Rolling EyesСмисъл това е супер неточно да определиш теглото,просто няма как,айде,дължината,хубаво,ама тегло Thinking

Фередита,много неприятно,мила,съчувствам ти ConfusedПий си антибиотика,много е важно и животоспасяващо за бебо.Ти коя седмица си,що не си сложиш една лентичка,много сложно е така ooooh!Ако си след 12 г.с. не е толкова опасно антибиотика,спокойно.Честно казано,имаш късмет,с хламидии супер трудно се забременява въобще PeaceУпсех ти пожелавам силно Hug

# 637
  • Мнения: 37
Ами ,ние от 2 години не се пазим и чак сега забременях ,лекарите в бг го дължаха на кистата и хормоните с които имах проблеми ,но кой да ме изследва по подробно ooooh!,аз съм в 12 седмица без няколко дни смисал във вторник ставам в 12 седмица,ще си сложа лентичка след прегледа във вторник Simple Smile

# 638
  • София
  • Мнения: 4 884
Явно не ти е засегнала тръбите хламидията,смисъл нямаш хидросалпингс,иначе досега отдавна щеше да е приключило всичко,казвам ти най-искрено,надявам се не се сърдиш HugЩом си докарала до 12г.с,може инфекцията да е стара и да не е активна в момента PeaceПредполагам не знаеш дали положителен ти е IgG,IgA или IgM Thinking

# 639
  • Мнения: 37
Боже какво точно искаш да кажеш,нямам си на представа дали всичко е ок с бебто не съм го виждала не знам дали сърцето му бие,разбираш ли тук сме в неведение 12 седмици ,във вторник ще стане ясно дали сме добре Praynigи незнам за това ''положителен ти е IgG,IgA или IgM''

# 640
  • София
  • Мнения: 4 884
Спокойно,не съм го казала да те притесня,а тончо обратното,щом си забременяла,явно е стара инфекция PeaceСпокойно,всичко ще е наред,ще си пийнеш антибиотика и ще се оправи проблема PeaceНе се панирай,важното е,че е разбрано,че има инфекция и ще се лекуваш.Имала ли си кървене и зацапване някакво досега?

# 641
  • София
  • Мнения: 285
Анализиращ се  благодаря за преотстъпването на часа при Марко за ФМ, но няма да мога да се възползвам от него! Аз съм инструтор по йога за бременни и точно утре имам курс от 10 часа, няма да мога да го отменя! Все пак ще се опитам като му звънна да се вместя някак сив графика му!

Секциото по желание
- това е генериран страх, а страхът никога не е бил добър съветник! Раждането се води от бебето, а майката с правилното си дишане, със спокойствието си и себевладеенето само помага процесът на раждане да се намали с часове! Да и аз съм на мнение, че добрата акушерка е нещо много по-ценно, отколкото избор на лекар! Благодарение на йога в комбинация с добра акушерка имах най-прекрасното естествено раждане!


# 642
  • София
  • Мнения: 4 884
Ако знаеш колко мацки се интересуваха от йога за бременни,сега ще се възползват от йога инструктор в темата HugОбади се възможно най-скоро за час,защото са истински кът,успех Peace

# 643
  • Мнения: 37
Спокойно,не съм го казала да те притесня,а тончо обратното,щом си забременяла,явно е стара инфекция PeaceСпокойно,всичко ще е наред,ще си пийнеш антибиотика и ще се оправи проблема PeaceНе се панирай,важното е,че е разбрано,че има инфекция и ще се лекуваш.Имала ли си кървене и зацапване някакво досега?
Не не съм имала.

# 644
  • София
  • Мнения: 4 884
Значи всичко е наред до момента и хламидията не е дала отражение върху бебо,което е чудесно Peace

Общи условия

Активация на акаунт