ЮНСКИ ЮНАЧЕТА -Тема 116

  • 63 745
  • 468
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте и от мен, най-накрая...
Вайпър, честито миличка!!!  Hug Много, много се радвам и ти пожелавам сила и край на проблемите. И аз втората бременност с Преси я изкарах с кръвотечения, контракции и всеки месец в болница на системи и инжекции, но пупупу, всичко завърши добре. Сигурна съм, че и при теб ще е така и Кати ще е най-щастливата кака  Heart Eyes
Михайлова, много се смях с разсеяния ти син, ама те мъжете са си такива - не могат да мислят за по 2 неща едновременно.  Wink
Бела  Hug
Снеже, бързо да оздравяват малките, както и всички болни дечица.
Аморе, благодаря, че попита, другарската среща мина страхотно, много хубави емоции имахме, не сме мръднали и ни беше супер приятно. Плановете са да зачестим тези срещи  Laughing Даже и на дискотека ходих, а мислех, че съм вече стара за такива неща....
Преси вече свикна с градината. А сега събота и неделя ме подлудиха просто. Роси, да и това правя - рецептите, фактурите, лекарствата редя..знаеш как е. Та много натоварено ми идва - воденето и взимането на децата, и на работата е много натоварена и изморителна, като се прибера вечер - перални, чистене, децата да видя, да сготвя и то стане време за баня и лягане и заспивам първа.. Но не се оплаквам, имах нужда от това.
Андреа много ми се оплаква от едно дете че я удря, говорих и с майка му, а после и на самото дете направих забележка пред майка му и му казах да спре това, че са приятелчета и трябва да играят заедно, а не да се бутат. Дано ме е разбрал, че е наистина много гадно да знаеш, че ти тормозят детето. Св, разбирам го много добре вашия татко, и нашия така реагира. Но аз и казах на Андреа да казва на госпожите. Но на Преслав, понеже беше доста мекушав и нежен все му казвах да отвръща ако го ударят, но да не напада дете. Но той пък стана доста боен и все съм на тръни като играе с други деца, но той обикновено играе най-вече с Андреа. А пък за непрестанните конфликти помежду им хич не ми се пише, че няма да ми стигнат страници наред...
Аморе, аз водих Андреа на кожен, оказа се с атопичен дерматит и ни даде мостра на един шампуан за сърбящ и чуствителен скалп, френски, на Дюкре е. Но ми каза да и купя по-евтините - на Оилатум и сега сме с тях, много са хубави нещата и са без сапун, но и аз я пръскам със едно спрейче против заплитане, от Метро го взимах. Иначе преди и аз ползвах на ДМ един на праскова, 2 в 1 беше и също беше много хубаво.
За болестите - не смея да се похваля, но от 2 юни досега децата не са боледували, а преди бяха редовни. Давах им едни добавки на Сибирско здраве и съм много доволна. Сега им давам сиропа от бъз и всяка сутрин чай с клеева тинктура. Преси тук 2 дни покашля и има храчки, а аз бях с ужасен гърлобол, но то в тая аптека е нормално, толкова болни влизат, но пупупу, май овладяхме нещата.
Ех, прекалих с писането. Много целувки на малките сладури и доскоро!


# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, само да ви подсетя, че сиропа от черен бъз е много силен и не се дава без прекъсване повече от месец и повече от 1ч.л на ден!

Според мен имуностимулантите са много индивидуални и в един момент може вече да не действат толкова добре.

# 17
  • Мнения: 143
Виви и Алекс като беше първа група след трета сливица направи не алергична астма.Много неприятно беше то не бяха инхалатори и лекарства и въпреки че махнахме сливицата астмата си остана.
Ходихме на алерголог   и ни изписаха по здравна каса Сингулар мисля че се казваше то това лекарство много добре му подейства и стопира астмата да не се развие.
А сега вече като порасна няма и спомен от тези пристъпи и кашлици.
Бързо оправяне ви пожелавам.  bouquet

Днес и двамата с сина ми се разсополивихме та по този повод се опитах да се сетя кога последно боледува той и не можах  Mr. Green това е добре значи много отдавна е било  Grinning

Лека и спокойна вечер и успешна седмица   bouquet

# 18
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Михайлова и ние сме на Сингулар вече доста време, инхалаторен кортикостероид и инхалации, дано не боледува така тежко като миналата зима. При вас кога приключи всичко?

Петя, като се прави почивка на сиропот бъз след колко време се започва?

# 19
  • София
  • Мнения: 588
Привет привет  sohappy
Брей, нова тема, Джери благодаря ти. Раздвижихме се нещо, но все за болести си дрънкаме, нали пак им дойде сезонът  cry  Ill
Кати цяла седмица се опитваше да се разболее, но стопирах нещата, да видим до кога.
И аз да кажа, вече съм го писала това, но не прекалявайте с този сироп от бъз. Аз дори не смея да го давам. Преди години много ми беше паднал хемоглобинът и не ме изписваха от болницата заради това. Майка ми донесе едно шишенце от спирт със сок от бъз. Каза ми да пия по една глътка преди ядене. Аз обаче го дръннах на три пъти целия  doh И от там нататък олеле малеле, като ми се разтупа сърцето, като се разтреперих... Спомням си, че легнах и на смеех да мръдна дълго време. Е, след два дена ме изписаха вече, защото хемоглобинът беше вече 130, но вече не смея да пия повече от лъжичка, и то много рядко.

# 20
  • Мнения: 199
да се запиша и аз.
много гаден вирус има, да знаете. тръгнал е по градините. Нико 4 дни и половина беше с 39 градуса. сваляме, и после като тръгне да вдига за половин час на 39. И възпалено гърло. Снеже може и твоите да са с такъв вирус. Лекувах го (изписаха ни) с Умкалор, Инфлуцид и Хексорал за пръскане в гърлото. Много ме притесняваше да не е станала бактериална инфекция все пак, но разреждаше температурите и днес вече от раз няма.

Аз много уважавам Умкалора, но при нас е изписван винаги като лекарство, при вирусна инфекция, като вече допълнително е, че има и имунистимулиращ ефект. Педиатъра каза, че е много силен срещу вируси. Аз лично също съм го пила и съм усещала веднага облекчение. Хубавото е, че при него има комбинация от противувирусно и противобактериално действие и помага за кашлица от гърлото. Нико все такива ги прави, от сополи обикновено. Друго важно, че винаги ни пита доктора кога за последно е пил, защото ако нещо се пие постоянно, то спира да действа.

А за хомеопатията, също съм доволна, но педиатърът ни не чете в гугъл, а е ходил на курсове и има втора спец. фармацевтика, доколкото разбрах. Факт, при тези постоянни разболявания миналата година, Нико е пил 1 път антибиотик (изписан от заместваща лекарка) и 2 пъти Суметролим. Другото е хомеопатия, билкови, и тежката артилерия в краен случай- Изопринозин и нещо по силно за пръскане на гърло и сироп за кашлица. Антибиотик знам, че изписва принципно нашият доктор само след кръвен тест, за да се установи точно бактериалната инфекция.
Още за хомеопатията - аз препоръчах на сестра ми Хистаминум, защото нещо кихаше продължително и като го почна изведнъж и намаляха пристъпите на астмата, в момента даже нищо не взема май. Просто улучих. А преди това беше ходила на класически хомеопат и не и помогнаха. Просто шанс. Аз лично от сенна хрема се спасявам само с Ринитал .... и т.н.
Всъщност при вируси хомеопатията помага на организма да се справи по-бързо сам и евентуално да победи вируса без да настъпи последваща бактериална инфекция.

За стимулирането, не значи, че децата няма да се разболяват изобщо, важното е да разредят и да карат по-леко, най-вече без бактериални инфекции.

Нико предполагам също има лек проблем с трета сливица, защото често прави задни хреми и кашля от тях, а и сега като е болен много хърка, без да има сополи, но не мисля да предприемам нещо, ние като бяхме малки беше мода да се вадят сливиците, сега не се прави, сега за третата са се захванали... Щом нещо го има има си и функция според мен. Аз пръскам с прополисовите капки и бързо туширам проблема обикновено.

Радолинчето, много е гадна херпангината, изкарахме я пролетта, много е заразна и е трудно да я пропуснете ако е бил в контакт, но и това ще мине.

Грета след като си тръгнала да се притесняваш за разни неща, мира няма да имаш, най-добре го заведи на лекар и си изясни ситуацията. Често това, което ни тревожи майките няма нищо общо с реалните проблеми, та по-добре върви, за да се успокоиш.

на финала - шампоан без аромат, но леко люти на очите, затова не го ползваме вече
http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D … C%D0%B0%D1%82.534

този, за който писах от ДМ също почти няма аромат, само от естествените съставки.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 658
Viper, е ти защото наекс си го изпила.  Laughing иначе сиропът е чудесен!  Peace

Wiwi, знам ли, предполагам поне месец почивка от него. През това време, ако има много болести, даваш нещо друго. Важното е да се редуват имуностимулантите, а не да се пие едно постоянно.  Peace

# 22
  • Мнения: 96
Здравейте,

Бързо оздравяване на всички болни.

За агресията..аз съм със смесени чувства. Пепи не е агресивен, случвало му се е деца да му налитат, за съжаление и без извинение има деца, които са меко казано ужасни и от тази гледна точка ми се струва по-добре едно дете да може да се защити. Все пак има разлика между това да посяга първо и това да се защити. В тази връзка Зара мъжа мисля, че правилно е научил Бобо. Повод да разсъждавам така ми даде едно дете на около 3.5-4 г., което носеше огромен клон в парка и посягаше на деца. Направих му забележка само се изсмя. След, което захвърли клоните и буквално тръгна да блъска децата, не пропусна да посегне на Пепи , но преди да се е случило го спрях, но останах изумена че въпросното дете започна да се заяжда. От тази гледна точка е наложително едно дете да може да се защити. За съжаление тази агресия в парковете, площадките и детските центрове я има май само в България.  Cry

# 23
  • София
  • Мнения: 588
Кати преди да тръгне на ясла беше една кротка, даваше си играчките, дори не реагираше, когато и ги изтръгваха от ръцете. В яслата обаче всичко беше въпрос на оцеляване. Аз дори като си я взимах не питах много много как е минал деня, благодарна бях, че са ми я опазили жива в някои моменти, когато групата беше по-пълна (към 50-55 деца от общо записани 73!). Добре, че мина този период с яслата.
Да ви разкажа една случка от лятото. Значи Кати и първата и братовчедка, която е на нейната възраст почти, бяха за една седмица при свекъра ми. Играела си Кати клекнала на земята с нещо. Зад нея братовчедка и я гледала гледала и изведнъж засилила една трудовашка количка (детска) съвсем умишлен, и докато свекъра ми извикал, тя я блъснала и Кати забила нос в земята. Свекърът ми много се уплашил, защото Кати се наръбила и на играчката и тръгнал към нея, а моята само се завъртяла, станата, настигнала братовчедка си, взела и количката от ръцете и започнала да я налага с нея по главата. Човекът едва ги разтървал, хванал всяка една за тениската на гърба и ги вдигнал във въздуха. Така стоял, с по едно ритащо и пищящо дете в ръка.
Аз после много се чудих дали да и се скарам, че е ударила братовчедка си, но таткото категорично ми забрани.
Иначе не съм виждала до сега тя да напада някое дете. В парка си играе с всички, няма конфликти и с компанията, с която се виждаме често , но ако някой я удари, не му прощава. Включително и когато баща и я перне по дупето се обръща и тръгва да напада.

# 24
  • Мнения: 143
Виви една година го пи сина ми Сингулера.И той спря да на се развие в белодробна астма.
Ето например мъжа ми е бил на неговата възраст с астма но е бил със страшни пристъпи,и до сега под възглавницата му винаги си има инхалатор Салбутамол.

Аз също съм много доволна от нашата педиатърка,също е и хомеопат и при Кати много добре се повлиява от хомеопатията докато баткото от малък нещо не го ловеше не знам защо така Thinking

А за имуностимолаторите е вярно че не трябва да очакваме чудеса. Peace
Кати миналата зима пи Зелена енергия и коластра и според докторката и инфекциите ги кара леко и без усложнения благодарение на тях.
Тази зима мисля пак да давам но този път други.

# 25
  • Мнения: 199
Поли, а къде бяха родителите на това дете? В случая май към тях трябва една остра забележка. Макар, че предполагам, ще последват заплахи за детето и съответно отговор защо то е толкова агресивно....
Все си мисля, че ако едно дете е агресивно и родителите му не реагират, явно с тях трябва да си "поговорим".  Обикновено съм забелязала, че забележка от непознат възрастен респектира натрапниците, но ако  случаят не е такъв, мисля логично трябва да продължавам по веригата да търся виновника.
От разсъждения само говоря, не ми се е случвало до сега дете да посегне на Нико и родителите му да не реагират и да не му кажат, че така не се прави. Единият път детето продължи да посяга, не да удря, а да имитира удряне и на третата забележка таткото му каза, че щом се държи така няма да играе на пързалката и си отива в къщи. Метна си го на рамо и си тръгнаха. А аз обясних на Нико, ситуацията, че детето се държи лошо и какво следва от това.

# 26
  • Мнения: 96
Креми, най-странното е, че ги нямаше. Детето беше добре облечено, а те бяха някъде  Shocked По принцип НЕ правя забележки на чужди деца, все пак са деца, и дори и да правят глупости в моите очи си имат родители и ако нещо ме дразни говоря с родителите. Случката е от парка в Банкя, където явно е по-спокойно и често родителите са някъде, а пък децата си обикалят.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2
    Здрасти,
по-най бързия начин, всички да се оправят.
    Михайлова: остави човека да мечтае, че вече все по-трудно се намират мечтатели.
    Хомеопатията: не я разбирам всичко става мн. бавно, а аз искам като кихне да му дам нещо и да се свършва  Heart Eyes
    За агресията: да са живи и здрави, пък те знаят как да оцелеят, дали с бой или с нещо др. няма значение, важното да се чувстват добре и да не се страхуват.
   За имуностимолаторите: пак не ги разбирам. Не ме кефи да му давам изкуствени витамини, по-добре да яде плодове и зеленчуци, не че те са много естествени по това време, но по-добре храна, отколкото хап.
  Грете: на почти всички, да не кажа на всички хора, двете половини на тялото са им различни. Ако си забелязала това бягане на оченцето само на снимки, на мисля че трябва да се притесняваш и при нас го има по някога. За обувките и нашите са изтрити различно, защото кара тротинетка и ползва чепика за спирачка  Wink
  Туй то, хубав ден и усмивки на всички   bouquet

# 28
  • Мнения: 57
 Grinning за обувката сигурно Гамби е права, въобще усмихна ме, благодаря, Креми  Hug

офффффффффффффф, една ракия и нова туршия, и айдеееееееееееееееее до скоро....

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 854
Grinning за обувката сигурно Гамби е права, въобще усмихна ме, благодаря, Креми  Hug

офффффффффффффф, една ракия и нова туршия, и айдеееееееееееееееее до скоро....
Wine Glass
При нас пък новото винце вече е готово и е тоооолкова хубаво! Наздраве!

Грети
, аз Преси къде ли не го влачих.. Бяха му се изкривили крачетата, на ортопеди един тон ходихме, та аз мисля, че е добре да се иде на лекар, най-малкото за успокоение, че то взимаш да си мислиш разни глупости в един момент...Вече е по-добре, пак има кривичко, но не е както беше, но благодарение на добрите съвети на ортопедите.
Гамби, и мен ме усмихна  Hug
Михайлова, браво, че сте преборили астмата! Мен винаги много ме е било страх от нея, че дядо ми беше астматик и съм се нагледала на много страшни и опасни пристъпи. Преси беше започнал да прави подобни пристъпчета, 3 пъти прави такива, но след като започнах с поумон хистамина въобще спряха, пупупу. Та затова винаги го хваля и благославям това хомеопатично.
Гамби, понякога действат хомеопатичните, и то много добре. На децата няколко пъти оправяхме много червено гърло с тонзилотрена примерно. За 1 ден ставаше. Но ето сега аз имах болки в гърлото и 2 дена го смуках и нищо, накрая с един прост ефизол се оправих. Та всичко е относително. Но пред алтернативата антибиотик предпочитам определено всички други илачи и добавки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт