ЮНСКИ ЮНАЧЕТА -Тема 116

  • 63 707
  • 468
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 50
Здравейте!

Много хубави новини в темичката ни! Честито на Поли и Роси, както и на всички рожденици!

Ние се преместихме в къща извън града - голям кеф. Пък и времето тук е по-хубаво от в България, правихме вече плаж на двора, децата са почернели...

Българското ни училище успешно завърши първата година. С много доброволен труд успяхме да да организираме училище всяка събота. Стефан и Кристина ходят с голямо удоволствие, и си имат приятелчета...Имахме страхотно завършване с концерт, децата играха и пяха народни песни, а накрая имаше и за възрастните хора. Много ми е мило, тк толкова много усилия полагаме с няколко хора тука, за да организираме това училище, и ми е супер, че така хубаво завършихме. Догодина пак - нищо че и малкото ми свободно време си го отделям по организацията на училището....Заслужава си Simple Smile

Какви са ви летните планове? Ние сме пак по обиколки - малко на село при моите родители, после малков Гърция на море, после пак Родопите - любимо ми е там. Прохладно през лятото, хората са невероятно гостоприемни, и така се зареждам от планината. Нямам търпение! Пък и тази година с хубав повод ще сме там - за истинска родопска сватба, та ще има хора и гайди и песни и танци и чевермета Simple Smile)

Хайде пишете по-честичко, сега по лятото всички се надявам да имаме хубави преживявания, и пътешествия и спомени с нашите малчугани Simple Smile  Heart Eyes

# 451
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ние бяхме на Сандански, отново, за 1 седмица. Надявам се тези почивки и свеж въздух да се отразят добре на Петър. За море още не мислим. Много скъпо станало на Албена.  #Crazy
Да, Грети, скъпичко е. Ние резервирахме за офертата за х-л Ком, в момента е на 49 лв. но до 25 юни. Иначе и ние редовната му цена от 74 лв. не можем да си я позволим. Друг път ходим по-късно, през август, но много народ, а сега се надяваме, че хем ще е по-спокойно, хем и цената е добра.
Снежи, браво за училището!  Hug Страхотно тържество сте си направили!
Ние мислим през август да обиколим из Родопите, че не сме виждали почти нищо от нашите забележителности, и на рилските езера ще идем, ще го плануваме по-късно обаче.

# 452
  • София
  • Мнения: 582
Здравейте и от мен. Реших и аз да драсна някой ред щом и вие се разписахте.
Пет години от бебевалежа стават  Hug
Ние сме добре. Кати беше болна миналата седмица и много се бяхме ошашкали, но оздравя без усложнения от модерния вирус. Сега се занимавам с организиране на рождения и ден, с подаръци какви ли не. Тази година юни месец ще е по-натоварен от другите в предишни години и само организирам тържества: 1-ви юни  - ден на детето, 1-ви юни стринка става на 70год, 5-ти юни - РД на Кати в детската градина, 5-ти юни -10 годишнина от сватбата на сестра ми, 5-ти юни - РД на една приятелка (три празника са на 5-ти), 7-ми юни - РД на Кати в ресторанта, 14-ти юни е моят РД, 16-ти юни баба става на 90 години, 25 юни моят любим има рожден ден.
Иначе за море още нищо не мога да планирам, защото половинката не може да си вземе отпуска. Планирал е всичката си отпуска за земеделието и 5дена за море. А така ми се иска да се плакцикам по-честичко.... но няяяяяяма.
Ние ходихме преди един месец в Дисниленд Париж за една седмица. Кати не сваля роклята на Елза, как не и омръзна. Тя живее в свят на принцеси, а там всички приказки оживяват. Много добре са пресъздали  най-популярните сцени.
Това е от мен засега.

# 453
  • София
  • Мнения: 2 132
Е какво море да плануваш, Вайпър? Аз не ви виждам да изтрезнеете поне до средата на юли  Wink

# 454
  • София
  • Мнения: 2 658
Леле,  Вайпър, каква е тая програма?  Laughing

момичета, къде ходите в Родопите? Препоръчайте ми нещо!  Praynig Много бих искала да отидем някой път.

# 455
  • Мнения: 50
Ние ходим в исмена в девин - имат външен и вътрешен басейн, големи поляни за игра, много гостоприемен персонал, тази година за втори път ще ходим.

# 456
  • София
  • Мнения: 2 658
Ние ходим в исмена в девин - имат външен и вътрешен басейн, големи поляни за игра, много гостоприемен персонал, тази година за втори път ще ходим.
благодаря ти! Сега го разгледах, изглежда много добре!  Simple Smile

# 457
  • Мнения: 57
И на мен Исмена ми хареса много от снимките на Снежи от миналата година. Аз също се влюбих в Родопите през миналото лято. Бяхме там на сватба (но не с ритуали, а съвсем като прием си беше Simple Smile). Планината е приказка, има дух, има енергия, голяма красота. Язовир Въча, според мен, е най-красивото място в България. Отседнахме там пътьом, за да посетим Ягодинската пещера. Хотелчето е в Тешел и е по-скоро мотелче и не бих го препоръчала за по-дълга почивка.

Наде, големи празници, голямо нещо!
Прави ли ви впечатление, че има т.нар. родова памет?! С рождени дни, струпани в едни и същи месеци. При нас е така през февруари и март.
Гледах ви снимките от Дисниленд, представям си какво вълнение е било. Това си е мечта, особено за малки момиченца, че и за по-големки момичета :Р

Снежи, аз като цяло съм ти голям фен и искрено за радвам за всичко, което споделяш. Поздравления за къщата, пианото (ползвате ли го?), училището, активностите, пътуванията. Много ви се радвам. Разкажи повече за тържеството. Видях, че и ти си в носия, и като че ли пееш?! Имахте ли гости приятели от Швеция? Евала, че пазите българския дух и там!

Роси, да не се ослушвате и вие. Виж Снежи какво прави :Р

Ние през Юни, освен РД на Петър, ще честваме и 10 години от кумството ни с нашите приятели и заедно ще отидем до Цигов чарк. Там ще бъде празненството. Та и аз ще се докосно до Родопите, макар и за малко. Дано времето е хубаво!

Ани, ти доволна ли си от Италия?

# 458
  • Мнения: 50
Имам много за писане, но покрай всички занимания, няма време Simple Smile.

Да, наистина, тук като сме далече, като че ли повече ценя българската култура и дух - липсва ми, не мога да си кривя душата. В същото време ми е ясно, че едва ли ще се върнем да живеем в България скоро.... Но да не се от плесвам.
Миналата година с един приятел решихме, че искаме да направимк училище, тк децата ни няма къде и скоро да си общуват на български. Писах,ме проект, спечелихме субсидия, купихме буквари и помагала за по- малките. С много ентусиазъм и без никакъв опит започнахме с около 15 деца, вече са 25, надяваме са скоро да станат и повече Simple Smile. Имаме и страхотни учители, също с много ентусиазъм идват всяка събота да учат децата, а родителите се събират и въобще заформи хем малка общност. Сега за края на годината, организирахме и къмпинг-лагер, за 3 дни ще отидем с няколко от децата и родителите им на лагер Simple Smile.

Иначе децата имат малка група, и Криси ходи в нея. Там повече като детска градина. Имат и първи клас, в който се учат да четат и пишат. Имат 1 час български, 1 час роден край и 1 час музика и танци (народни). Всичко е неформално, в смисъл не издаваме дипломи, но пък е за кеф, и много деца от смесени бракове, които не говореха, започнаха да говорят...абе има полза, това най-ме радва.

А за 24май направихме концерт с раздаване на дипломите. Децата имат народни носейки и бяха много сладки - казваха стихчета за Кирил и Четодий, пяха, танцуваха. Раздаваме им свидетелства. Вълнения Simple Smile. Тука имам приятели, които са професионални народни музиканти, и те свириха хора, та и родителите се по разкършиха Simple Smile. Тези музиканти,между другото имат доста професионални ангажименти тук- концерти по джаз клубове например, където свирят автентичен фолклор и иМа голям интерес от местните....лятото и по църкви правят концерти, учат шведите на нашите песни и хора. Аз любителски пея народни песни с 3 момичета и от време на врме пеем на такива мероприятия също - но пак е само за удоволствие Simple Smile има много снимки, но не сме ги сортирани още, скоро ще ги кача във фейса.

Въобще хубаво се получи. Хубаво е също, когато правя нещо полезно, в което вярвам и вярвам, че има смисъл, не само за нас, но и за повече хора - дава ми страхотно удовлетворение.

И нас ни чакат големи празненства - първо с градината, сме опоскана ли цялата група в един парк, дано да не вали. Това ще е последното парти с градината, тк от на есен сменяме градината в новия квартал, и Стефан искаше всички деца да покани. После точно на рождения чу ден е мидсъмър - най-големия празник тук изобщо, та ще имам голямо парти в новата къща - хем и рождения ден да отпразнуваме, хем и  къщата да полеем. Сигурно ще извикаме и православния поп (той е един тук) да освети къщата. И след тези празненства, си идваме в България.

Това е Simple Smile

П.с. Видях, че има много правописни грешки, но пиша от айпад и има аутокорект - извинения за грешките

# 459
  • Мнения: 989
Здравейте и от мен  Laughing

Минавам да се разпиша набързо, защото не ми остава минутка време. От 20 май къщата ни е пълна. Катерина е прекрасна. Нямахме никакви проблеми с адаптацията (поне засега), децата я приеха много добре и тя е залепена за тях. На мен ми е малко трудно, защото съм забравила как се гледа малко дете. Бях свикнала със самостоятелността на Ели и на Павчето, а мъничето изисква постоянни грижи. Но тези грижи са приятни. Прекрасно е да ги гледам тримата как играят заедно и се смеят. Децата и родителите около блока също я приеха добре, но по улиците често срещам озадачени погледи - дали заради броя на децата ни или заради цвета на малката, не знам, но вече спрях да им обръщам внимание. Малката е много общителна и лъчезарна и ми се свива сърцето, когато си помисля, че животът й най-вероятно няма да е никак лек, предвид произхода й. Но аз ще се боря с всички сили за щастието на това детенце и да я науча да не се влияе от чуждите погледи и приказки.

Морето не сме го планирали. Щяхме да почиваме в Италия, но сега, след като вече сме с малката, сметнахме, че ще е най-удачно да почиваме в България.

Snowwhite,  това, което правите, е чудесно. И аз обичам да чета за живота ви в чужбина.

Роси, честито! Желая ти леко бременеене!

# 460
  • София
  • Мнения: 2 658
Поли, Катерина има късмет със вашето семейство! Ще и дадете много любов и добро възпитание, които ще и помогнат в живота. Да се надяваме, че и нашите деца няма да имат толкова предубеждения! Успех и ни пусни някоя снимка някой ден!   Wink

# 461
  • Мнения: 57
Влязох да напиша нещо, обаче толкова съм уморена, че едва гледам, дори не мога да мисля Tired приятно ми е да ви чета, особено сега, супер зареждащо и добро настроение от всички  Grinning ще спя доволна Simple Smile

# 462
  • София
  • Мнения: 2 132
Честит празник, Юнчета! Да сте здрави и весели!

Грети, я направи една реклама на Бочковият репелент.  Върши  ли работа?

# 463
  • Мнения: 57
Джери, препоръчвам Лосионът против ухапване от насекоми 1+. Върши работа, да. Simple Smile И слънцезащитните са много хубави Simple Smile

# 464
  • Мнения: 318
Здравейте момичета ,
Ани - честит рожден ден на Пресиян ! Да е здраво и щастливо дете   bouquet

Роси - честито и от мен. Желая ти лека бременност и щастлив финал . И за мен втория път беше доста по-лесно всичко  Hug

Поли - честито идване на Катерина във ващия дом и семейство   bouquet

snowwhite - страхотно е всичко това с българското училище, концерта , дипломите , стихчетата ..

Вайпър , а аз си мислех,че нашата юнско-юлска програма е натоварена хаха . На 16ти юни - е родена Дари, на 25ти юни - Василена, на 14ти юли - мъжа ми, за 31ви юли - аз Simple Smile Но вашето бие всички рекорди Simple Smile

Прегръдки от нас и до скоро  Hug

Общи условия

Активация на акаунт