За кошарите и леглата

  • 6 713
  • 42
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 455
Мамчета споделете какви кошарки или легълца имате за своите деца.Дали сте доволни от покупката си ?
Аз за моето момче купих тази http://visvitalisbg.com/store/product.php?ProductID=1223 Много съм доволна ползвах повивалника обаче само 2-3 месеца,защото бебето бързо порасна и започна да се върти опасно.Функцията за люлеене почти не сме ползвали-не я харесваше.Иска си гушкане от мама.Удобство си е и че е от плат и мрежа и не може да се удря.Сега на 5 месеца и половина обаче е почти 9кг и се съмнявам дали тази кошара ще издържи.Никъде не дават до колко килограма дете издържа.Сега искаме да купим и легло,но не знам дали това ще е удобно http://visvitalisbg.com/store/product.php?ProductID=406 или пък има и с колелца,  ще трябва и  обиколник .Вие на какво мнение сте ?
 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 488
Имам Верлен и Верокио на Арбор. Доволна съм много, само имам забележка към чекмеджетата. Обиколници никога не съм ползвала.

# 2
  • Мнения: 2 216
Моето дете спи в кошара от типа на втората, която си показала.
Имаме и сгъваема, която ползваме когато пътуваме
Според мен е много важен матракът за кошарката и е добре да може да се трансформира в легло по-натам
П.С.
Обиколници не ми беше удобно да ползвам, защото исках по всяко време да виждам бебето

# 3
  • Мнения: 1 897
Ние му купихме това легло.Не знам дали съм доволна Rolling Eyes,защото не е спал в него,но пък събира много багаж Peace.Не съм ползвала и подложката на повивалника,защото имам на скрина и той ми беше по-удобен.

Води се до 7г. и се надявам да влезе в употреба някога все пак Tired.

# 4
  • София
  • Мнения: 29 166
Ние му купихме това легло.Не знам дали съм доволна Rolling Eyes,защото не е спал в него,но пък събира много багаж Peace.Не съм ползвала и подложката на повивалника,защото имам на скрина и той ми беше по-удобен.

Води се до 7г. и се надявам да влезе в употреба някога все пак Tired.

Ползваме същия тип. Доволна съм. Люлеенето ми вършеше много добра работа и наистина побира доста багаж. Само това за 7-те г. не го знаех.

# 5
  • Мнения: 27 524
Сгъваемите кошари лично за мен са само и единствено за пътуване и за кратко ползване (почивка напр.), но не и за постоянно.
Иначе сме взели най-обикновено дървено легло с решетки, 60/120.
Не препоръчвам в никакъв случай легло, което се трансформира после в по-голямо. Евентуално директно 70/140 е добра покупка.

# 6
  • Мнения: 1 897
Не препоръчвам в никакъв случай легло, което се трансформира после в по-голямо. Евентуално директно 70/140 е добра покупка.
Защо? На мен пък много хора ми го препоръчаха,а и вече сме го взели така или иначе сега няма да го хвърляме Laughing

Блонди,момичето пита какви имаме,а не какви препоръчваме. И все пак ще ми е интересно да споделиш какво им е на тези легла.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 488
Халтави са, а и са плитки...най-долното ниво вече идва ниско за децата на възрастта на сина ми, за които все още е опасно да спят без решетка. Моя приятелка има такова за сина си и се оплака. Версията за юноши няма да използва и съжалява, че се е подвела по привидната практичност.


Ето как изглежда леглото на големия ми син на най-ниското ниво. Има още да расте, докато успее да се прехвърли през решетката. Леглото е страшно стабилно- може да стои застопорено, на колелца или като люлка. Дължината е 140, не знам на каква възраст децата достигат ръст 120-125, че да му отеснее.

На малкия е  същото, но е с 4 решетки.

Споделям препоръката да се купи качествен матрак.

# 8
  • Мнения: 1 897
На мен не ми се струва ниско,имаше период,в който исках да го пробвам да спи там,а аз на единично легло,което сложихме в стаята му.Моето го залепихме до неговото без решетките и са на едно ниво,на моето само матрака стърчи малко.

Да,мисля след време да взема само един хубав матрак,защото тези ми се виждат тънки и това е,но иначе не ми изглежда зле леглото,пък и споделям,че много близки ми го препоръчаха,които са останали доволни и са го ползвали до тази възраст без проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 488
Ами не знам...на приятелката ми е досущ като показаното на една снимка тук. Мъжът й го е побългарил и е смъкнал нивото по някакъв начин...да изкарат поне още година примерно.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 407
зависи от леглото вероятно, нашето беше дълбоко, колкото най-дълбоките кошари...но са халтави, особенно след н-броя сглобявания и разглобявания за сваляне на нива, решетки и т.н...
Аз също друг път не бих взела комбинирано, а най-проста дървена кошара...евентуално  преградата да има степен на смъкване, за да е по-лесно, когато е матрака най-долу да се поставя и взима детето.
А кога ще се прехвърли детето си е отделен въпрос, не само до височината на решетка, а и до личните умения на алпинист Wink
Така или иначе на дете около година и половина 2 вече не му трябват и решетки.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 907
До преди седмица синът ми спеше в кошара на Арбор 70/140, трансформирана на детско легло. В момента той е на почти 6г. и е ок. 122 см висок, т.е. още ок. една педя имаше до изпълване на леглото. Доволна съм от качеството на Арбор и от функцията с трансформиране, не ни е било изобщо халтаво, въпреки разглобяванията.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 455
А какви матраци са хубави?Нашия беше обикновен дунапренов 8см..Чела съм добри отзиви за тези с полиуритановата пяна.

# 13
  • Мнения: 27 524
Не препоръчвам в никакъв случай легло, което се трансформира после в по-голямо. Евентуално директно 70/140 е добра покупка.
Защо? На мен пък много хора ми го препоръчаха,а и вече сме го взели така или иначе сега няма да го хвърляме Laughing

Блонди,момичето пита какви имаме,а не какви препоръчваме. И все пак ще ми е интересно да споделиш какво им е на тези легла.

Първо, не ми прави забележки какво пита и какво не момичето, че ми писна от даскалджийския ти тон  Tired (даскалиците поне пишат грамотно  Mr. Green)

Второ, не пиша на теб, а на нея  Peace

Трето, бяхме взели такова на Криско и не, не го препоръчвам - не могат да издържат толкова дълго време, освен това омръзват. И всичко, които са имали такова комбинирано легло после са съжалявали. Мое мнение, не задължавам никого  Peace

Много ясно, че няма да го връщате, ползвайте си го със здраве  Wink

# 14
  • Мнения: 1 897
Е,ама защо все толкова грубо ми отговаряш на постовете Tired?

Питах те като човек,но ти май не обичаш да те питат.Хубаво е като окачествяваш даден продукт,да се обосноваваш,защо не го препоръчваш,така поне е възпитано.В една друга тема хвърляш бомбата,"в никой случай не купувайте това пюре",и бягаш,така и не се разбра защо.

Много крайни мнения имаш и даваш.Знам,че пишеш на авторката,затова и ти отговорих,че не пита какво препоръчваме,а какви имаме.Никъде не съм казала,че пишеш на мен.

Мисля,че съм в правото си,след като прочета за леглото,което ние имаме,че не се препоръчва в никакъв случай,да попитам каква е причината.

И смешно е да изтъкваш като причина,че омръзват.Вие колко често си сменяте леглото,а и ще спи на него до 7г.,а не цял живот.Разбира,се,че имаш право да си изразиш мнението,но можеше да го направиш в началото за да не се стига до тук.


И предпочитам да съм неграмотна,вместо злобна ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт