Семеен бюджет

  • 122 750
  • 2 321
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 128
Та номерът според мен е да планираш по-скоро пазаруването и харченето за дреболии.
Peace
Съгласна съм.
Да не говорим, че по-голямата част от дреболиите за хранене, са абсолютно нездравословни и прекрасно може да се мине и без тях.

Също така планирам седмичното меню. Не че умирам да готвя, но два пъти в седмицата го правя, като готвя поне два вида манджи. През уикенда паразувам необходимите продукти за следващата седмица. После купувам само хляб, биричка и на детето дреболии.

Обаче като реша да харча, ей така - ако ми е нещо кофти и искам да си оправя настроението, тогава съм неудържима.

# 61
  • Мнения: 680
запис да следя, че и аз се улавям понякога че не харча както трябва  newsm78

# 62
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Ние нямаме постоянни доходи и е трудно да се планира . По принцип правя един списък и го закачам на хладилника за разходите ни , та като платим нещо го задрасквам и така .Ако остане нещо скатаваме ....

относно заплатите , за които говори Поли - мин,година заплатата на управител на кафе-магазин , който се грижи и за кетъринг на  100души ,бе 500лв. тук в Бургас . Масово другите заплати към този момент са 400-450лв. И аз бих искала да си докарвам парички в къщи , но явно нямам акъл за тази работа .

# 63
  • София
  • Мнения: 4 349
То това си е изкуство определено   bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 668
Какви 800-1000 лева заплати ? Тук в Пловдив средно 450-500 лева са заплатите....

# 65
  • Мнения: 45
Какви 800-1000 лева заплати ? Тук в Пловдив средно 450-500 лева са заплатите....

Средно като за каква? Тук средно и нормална продавачка за толкова няма да намериш. Не че като им даваш повече те са по-нормални де ама...

# 66
  • Мнения: 5 710
Сметките са грижа на мъжа ми. Аз съм по храната:) Аз си правя сметка, имам бюджет за храна и домашни потреби за седмицата, гледам да се вписвам в нея. Правя менюта, разделям порции да ми е по-лесно , навън само закусваме. Имам основен принцип да не пазарувам преди хладилника да е почти празен, не хвърлям храна, нищо не ми остава, всичко ми е сметнато, никога не ми изоставатг продукти.
Бензин купува този, при който светне резервата, на шопинг ходим заедно и купуваме кой от каквото има нужда ( все моите нужди са по-големи..). За по-големи неща се консултираме един с друг. Нямаме фиксирани джобни пари.

# 67
  • Мнения: 10 547
Какви 800-1000 лева заплати ? Тук в Пловдив средно 450-500 лева са заплатите....

Средно като за каква? Тук средно и нормална продавачка за толкова няма да намериш. Не че като им даваш повече те са по-нормални де ама...

Къде е това "тук"? Скоро моя роднина започна нова работа, много е доволна, взема вече прилични пари. Приличните пари са 600 лева.
Едва ли продавач в квартален магазин, дали за дрехи или за цветя все тая, взема повече от посочената от мен сума.

# 68
  • Мнения: 22 520
Ако една продавачка със средно образование взема 800-1000лв., то аз трябва да вземам поне 2500лв. Е да, ама не...)
Не знам кой, къде живее и какви легенди му витаят из главата, но подобни суми за продавач-консултант не съм срещала скоро.
Следя и темата за хора търсещи работа и за продавач-консултант в София средната заплата е около 400-500лв. При това за работно време от около 12часа и какви ли не други безумни изисквания.

# 69
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Трябва да мислиш не как да харчиш по-малко, а как да печелиш повече. Само това е начинът да ти стигат парите- друг още никой не е измислил. Докато се вторачваш в "разумно" харчене, няма да започнеш да мислиш в правилната посока.

забелязала съм, че колкото повече печелим, толкова повече харчим. не зная как се получава..

Един много прост механизъм - разделяш месечната сума на дни. Полученото се тегли чинно всеки ден (ако парите са по карта), ни повече ни по-малко. Логично - един ден ще похарчиш повече, на следващия по-малко или обратното. За по-големите разходи обикновено са се акумулирали средства от предните дни, когато си харчила по-малко.
Ако се придържаш максимално към метода, върши работа. В кризисни периоди ми е помагал много да задържам фронта.

# 70
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
То това си е изкуство определено   bouquet  bouquet

Да печелиш добре е изкуство  Wink

всеки може да харчи и прави семеен бюджет , стига да има с какво обаче  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 19 419
То това си е изкуство определено   bouquet  bouquet

Да печелиш добре е изкуство  Wink

всеки може да харчи и прави семеен бюджет , стига да има с какво обаче  Mr. Green

Не съм напълно съгласна, има хора, които все са на червено и все нямат, въпреки че получават нормални пари. Все пак човек трябва да се съобразява какво може да си позволи с настоящия си доход. Иначе става като в едно предаване Maxed Out - хора, които затъват все по-надълбоко в разходи по кредитни карти, заеми и т.н., но не си променят начина на живот.

# 72
  • Мнения: 6 214
Съгласна съм с Cuckoo. В последно време има много хора, които се водят по нечий чужд стандарт на някой близък например. Буквално "не се простират според чергата си". И много скоро се оказва, че затъват в дългове или са на ръба на физическото оцеляване. Харчат пари за неща, които са несъвместими с месечен доход от 400 лв. да речем.

# 73
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Да печелиш добре е изкуство  Wink

всеки може да харчи и прави семеен бюджет , стига да има с какво обаче  Mr. Green


Дами  Wink пропуснали сте последното ми написано  Grinning



Вие говорите за креднитни карти , дългове  Whistling къде тук е спечеленето  Sunglasses "Каруцата пред магарето"

# 74
  • Мнения: 223
Като казахте карти, да спомена и аз нещо. Има една нова мода последните 2-3г., много е модно като отиде някой до магазина за 1 хляб и 2 кисели млека, да се нареди на касата и да извади една карта. Като ги видя такива и ми призлява, особено ако бързам или съм с детето. Използването на карта обикновеноозначава поне 1-2 минути да чакам допълнително, я връзката е зле, я нещо паролата си объркал човека, я нещо друго станало. Ако има 2-3 с карти преди теб, отиде че се невидя.
Не знам защо така постъпват хората, може да им е забавно да бавят останалите на опашката, но на мен хич не ми е забавно.

Общи условия

Активация на акаунт