Априлки 2013 - тема 9

  • 22 888
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 002
Дхигова, стискам палци всичко да е наред  Hug

Аз си въобразявам, че усещам.
Т.е. усещам, но не знам дали е то и гледам да не си фантазирам много  Embarassed

# 706
  • Мнения: 123
Изглежда, че побутванията, които усещам... не са от бебка.  Laughing
Просто нямам търпение и си втълпявам.  Mr. Green
Ама пак ми става мило, защото си викам: "Ей, ти най-накрая се сети да ме ритнеш."  Joy
Ще потърпим още малко и този момент ще дойде.  Heart Eyes

П.С. Абе може и да е бебка.  Twisted Evil

# 707
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
dandeto, за масажите на гърдите - това е много опасна практика. В момента можеш да си докараш с това болезнени контракции, а на по-късен етап - преждевременно раждане. Няма никакви доказателства, че това подпомага по какъвто и да било начин Simple Smile.

За посещенията на консултанти по кърмене в болниците - това не е официално регламентирано. Наши консултанти ходят при майки само при много тежки и сложни ситуации. Визити са възможни само в болници с по-свободен режим. Това се случва във времето за свиждане и версията за пред акушерките е, че сме приятелки на родилката. Не ни приемат особено добре, защото не сме били медицински лица (което за тях означава, че нищо не разбираме Wink).
Иначе по-късно ще ви оставя телефона си, за да можете а ми звънкате веднага след раждането Simple Smile

Аз бях вчера на ЖК, продължиха ми болничния, бебочеството е наред, пол не ми казаха и ми препоръчаха ФМ. Сега се чудя къде да си запиша час, че няма много време Simple Smile.

# 708
  • Мнения: 22 496
И аз в момента много се чудя какво да правя с ФМто.
Оказва се, че почти 90% сигурно, че няма да мога да отида на 20ти за записания час. Днес записах друг, но е чак за 4ти декември, а тогава вече съм на границата м-у 22ра и 23г.с. което е и последната седмица, в която се прави 2ра ФМ.
Все пак ще се опитам да успея за 20ти, или поне се надявам.

# 709
  • Мнения: 687
Аз записах час за ФМ при Томова. Похвалиха ми я от няколко места.

Иначе лекарят упорито ми препоръчва да ходим на късния БХС, тъй като не сме ходили на ранния. Все пак май мислим да пропуснем. Иначе каза, че всичко се развива добре. Плацентата била на предната стена,  но високо. Каза че това не е проблем. Гледам, че и в темата сте го коментирали.
Във връзка с инцидентните контракции, които бях усетила преди няколко седмици, каза да му се обадя, ако се повтори.

Тази седмица летях, утре ще се връщам обратно. Да споделя, в случай, че някое друго момиче планира пътуване със самолет - говорете с лекаря си. Аз въобще не се сетих, по случайност споменах. Препоръча ми 2 таблетки но-шпа преди полета, като застраховка против контракции явно. Полетът мина безпроблемно. Simple Smile
Гледам да не минавам през металния детектор, помолих да ме проверят иначе. Не съм сигурна доколко е проблемен детекторът, но реших, че щом няма нужда, мога да си го спестя.

# 710
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ада, благодаря за инфото - не съм летяла в напреднала бременност и не знаех това за детектора (а и Израел считат и бременните за потенциална заплаха)

# 711
  • Мнения: 923
Металният детектор не е опасен за бременните, случайно гледах скоро за това по телевизията и се заслушах,защото и аз летя често (уж сега нямам намерение докато съм бременна). Ако все пак много те притеснява може да поискаш да те проверят с ръчния.

# 712
  • Мнения: 3 181
Аз записах час за ФМ при Томова. Похвалиха ми я от няколко места.

Аз се опитвам от 2 дни да си запазя час при нея за ехокардиография, и нещо не успявам.  Казаха ми между 11-16 ч на тел. 423 79 79, но никой не ми вдига....ще трябва утре да съм по-упорита, че в петък заминаваме и съвсем ще забравя.
Вчера направих един тур по магазините и се прибрах с 25ст Tired харесах си разни сутиени на триумф, имат и намаление в момента, но бях профукала парите докато стигна до техният магазин. От пролетта не съм имала подобни шопинг умопомрачения, но ми действат много релаксиращо. Обикновено съм разумна, и не обичам да се увличам.......но
Питах за здравословното хранене, но никой не отговори. Искам да се храня на макс здравословно. И преди бременността се опитвах, но ......някакви съвети. и как да си набави човек нужните витамини? Сериозно ми се  е скапал имунитета. Последният вирус от дребният ми разказа играта, още не съм излекувана....изпих промишлени количества чай с мед и лимон. Основно се храня с плодове, зеленчуци, ядки, сушени плодове, кисело мляко, сирене........и преди не съм била фен на месото, но сега съвсем не ми се яде. Майка ми само ми опява, че  не ям силни храни
За заглавието не гласувах, нямам претенции към римите, звучат ми еднакво.......

# 713
  • Мнения: 173
Отдавна не съм писала, но се опитвам да ви чета, колкото мога.

ani27, как ти е хемоглобина като почти не ядеш месо? Моят е 109 и трябва да похапвам нещо за това. За елдата чакам отзиви, но не ми е приятна на вкус.
Днес съм на преглед - за пола, за БХС и ще питам за болничен, 2 пъти се разболявах за 1 месец и е време да си поседя вкъщи.
За усещането на бебето - мисля, че го усещам от 1-2 седмици. Тези дни обаче има затишие и малко съм притеснена. Днес ще разберем.
Лек ден и до довечера.

# 714
  • Мнения: 7 002
Аз въобще не ям месо и моят беше 127 на изследването.
Не зависи толкова от месото, поне при мен, аз имах анемия, когато ядях месо.

От както не ям, само веднъж са ми засичали нисък, при кръводаряване, беше 116, но 2-3 дни след цикъл, така че може и заради това, те ми казаха да пробвам пак след седмица да дам кръв, за да видим дали се е възстановил, но аз не можах да отида след седмица и не знам дали беше от това в крайна сметка. Ядох "трева" до откат тогава, за всеки случай. Laughing

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 6 656
Ео, благодаря за линкчето, което си дала Hug все повече се замислям, за след 2ртия месец да минаваме на ЕБХ, съчетано с многократни пелени.

За раждането - още като разбрах, че съм бремена, решението ми беше взето Mr. Green Таткото ме подкрепи на 100%, защото предния път остана очарован и от отношение, и от персонал, и от обстановка Grinning
Към края на месеца ще се видя и с лекаря, който ще ме изражда там.

И тук да питам - някоя от пловдивските мами ще ходи ли на лекцията на сп. Моето дете в МОЛ-а днес, че си търся компания? Mr. Green

# 716
  • София
  • Мнения: 983
Добро утро!
След вчерашният преглед вече знам, че чакам, както се изрази лекарят- мъж Simple Smile, препоръча МЦ Марковиц за ФМ, началото на декември, когато ще съм в 23 седмица, живот и здраве, макар че вече имам час за 14.11. в МЦ Фемина (20 седмица), по препоръка на лекарката от ЖК, та малко се чудя дали и на двете да ходя... Да попитам как си слагате щъркелчетата на 1-ва страница?
И серклаж не ми е необходим, така че съм една безкрайно щастлива бъдеща мама Laughing
Хубав ден дами!

# 717
  • Мнения: 47
Добро утро и от мен  Wink
Днес съм на ФМ в Марковс,много съм притеснена направооооо как е издържа до обяд незнам...После ще разказвам,дано всичко е наред....Хубав ден, момичета!

# 718
  • Мнения: 4
добро утро и от мен. на момичетата, които днес са на преглед пожелавам успех и всичко да е наред.
аз днес трябва да ходя да си взема болничния и ако успея да се вредя при гастроентероложката за много подутия корем. KayRenn благодаря за отговора и на мен ми се стори малко съмнително за масажите, та вече знам със сиг.

# 719
  • София
  • Мнения: 4 143
Добро утро момичета,

Аз преди малко станах. Сега ще ходя да си купя за ядене. Като гледам днес времето е кофти и няма да мога да излезна малко на разходка. Успех на всички момичета, които днес са на прегледи. Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт