Априлки 2013 - тема 9

  • 22 918
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Kkaramela и аз съм от Стара Загора моя любим и красив град:)  Hug

# 691
  • Мнения: 0
Трудно ви смогвам но на зад четох че на една мама в 15 г.с са и казали 50 гр на мен в понеделник ми каза доктора че е 125 гр а за усещане не се надявам скоро.

# 692
  • Мнения: 22 543
Здравейте и от мен, аз още не съм се прибрала от обучението, а и ми се очертава напрегната вечер. )))

# 693
  • Мнения: 13


освен когато кихам и не съм си свила краката, тогава ме прорязва остра болна ниско встрани
Не помня коя мама от темичката ми каза за тази хитринка със свиването на краката при кихане, НО съм й много благодарна, защото преди бяха адски болки, когато кихах. Сега нямам проблем - като усетя, че ще кихна и свивам крачета - никаква болка.  Simple Smile

мисля че бях аз,
на мен ми помага и така - радвам се че и при другите е така Hug

# 694
  • Мнения: 1 146
Май не ги засичат правилно тези грамове, на мен на 25-ти октомври ми казаха, че бебето е 125 грама.
За усещане няма да е скоро сигурно, казват, че за първа бременност към 20 г.с.  Confused

За кихането - и аз сама се сетих, че като се свия леко, нямам болка.

# 695
  • Мнения: 13
аз забравих да се похваля че вече усещам моето от 5-6 дена
най-добре разпознавам мърдането сутрин като се събудя и вечер като заспивам
може би защото тогава тялото ми е в покой и се усеща по-ясно движенията

# 696
  • София
  • Мнения: 295
Предният път сам запомнила, че усетих бебето както трябва в 18 г.с. Сега - ще видим...
За грамовете, не се тревожете, това не са точни измервания  Peace

# 697
  • Мнения: 70
Здравейте!Очудващо,че на повечето от вас не са казали пола Rolling EyesПри мен се видя в 15 г.с.и то прекрасно.Можело е и по-рано,но тогава ми се падаше часа.Вчера пак го видяхме,беше разтворил крачета и доктора  ми направи снимка.Каза:"Е това е класика в жанра!"Уникално е!До тук с хубавото! От понеделник сьм с   болезнени контракции.Снощи доктора ми предложи хоспитализиране,но отказах.Предстои ми серклаж,но матката трябва да е отпусната .Приемам Магнезиум диаспорал и Гинипрал.Положението ми никак не е розово...А на пук на всичките ми проблеми,бебо не спира да шава   bouquetи това ме изпьлва с такова щастие.Дано Господ ми го запази живо и здраво Praynig

# 698
  • Мнения: 410
Опа,аз се наработих,изкъпах се и чакам една приятелка да се обади да пием кафенце.После отивам да си взема детето и малко в парка да потича....ще ви нагледам довечера.
dghigova -стискам палци всичко да е наред. Praynig

# 699
  • София
  • Мнения: 4 145
Здравейте!Очудващо,че на повечето от вас не са казали пола Rolling EyesПри мен се видя в 15 г.с.и то прекрасно.Можело е и по-рано,но тогава ми се падаше часа.Вчера пак го видяхме,беше разтворил крачета и доктора  ми направи снимка.Каза:"Е това е класика в жанра!"Уникално е!До тук с хубавото! От понеделник сьм с   болезнени контракции.Снощи доктора ми предложи хоспитализиране,но отказах.Предстои ми серклаж,но матката трябва да е отпусната .Приемам Магнезиум диаспорал и Гинипрал.Положението ми никак не е розово...А на пук на всичките ми проблеми,бебо не спира да шава   bouquetи това ме изпьлва с такова щастие.Дано Господ ми го запази живо и здраво Praynig

Честито за хубавите новини. А за другото бъди спокойна - сигурна съм, че всичко ще се нареди и ще се успокоят нещата. Не се натоварвай излишно и много. Бъди много спокойна и не го мисли.

# 700
  • Мнения: 123
Добре, колкото и банален да е въпроса ми......
в началото само на допир ли се усещат движенията на бебо?

Както казах и по-рано... от 5 дни усещам побутване от лявата страна, ниско долу (малко под пъпа), НО се усеща само, когато си сложа ръката.  Rolling Eyes Интересното е, че е само на едно и също място, това ме кара да се съмнявам, че може да е бебка.  Embarassed

# 701
  • Мнения: 4
момичета току що се прибирам от преглед и съм много развълнувана и малко учудена. отивам аз с много подутия си корем и акушерката се шашка (на 19 бях на преглед) как така съм с толкоз голям корем за 10 дни, реши да ми слуша тонове да види дали се чува и те се чуха и тя казва това е невъзможно тонове се чуват чак към 20-21 седмица, отивам при аг-то на ехографа и той ми казва, че според него съм си нормална 18 седмица, питах го за пол и ми каза, че вижда мъжки черти, ама нз със сиг., че е още рано било, а аз много исках да е момче, оказа се, че съм усещала бебето, даже акушерката ми каза, че го била усетила. казаха ми да си взема талон за гастро от личната, заради подутия  корем. отивам аз при личната там беше само сестрата, която се оказва, че е акушерка и като и разказвам и тя учудена реши да ми слуша тоновете само че с някво дървено нещо, и тя каза, че се преплитат тонове и аз вече незнам какво да мисля... след малко ще кача снимки в фб на подутия ми корем (сутрин не ми е толкова голям). малко дълго стана но съм мнооого развълнувана.

# 702
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Добре, колкото и банален да е въпроса ми......
в началото само на допир ли се усещат движенията на бебо?

Според мен в тези седмици се усещат движенията, но с ръка все още не, защото са много малки бебчетата. С ръка ще го усетиш може би към 6-7 месец, ако не и след това(но да не те подведа, че не си спомням кога го усетих с ръка предишния път  Embarassed )...

Данде, да ти честитя и тук момченцето  Party

Анкета за темите е направена и в групата във ФБ. За избора на новото заглавие, ще се вземат предвид и гласовете от там  Peace [/size][/b]

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 16:43 от ♥¸.•*´¯)Brum♥¸.•*´¯)

# 703
  • Мнения: 356
аз го усещам и с ръка и без ръка..
За усещане няма да е скоро сигурно, казват, че за първа бременност към 20 г.с.  Confused
при мен - с първата бременност се усети в 16та и няколко дни, сега една седмица по-рано, но този път плацентата ми е по предната стена.

dghigova, пази се, не се натоварвай, пий си лекарствата и стискам палци всичко да се оправи! Hug

# 704
  • Мнения: 22 543
Хайде и аз да се разпиша. )
Приключихме за днес с обучението и най-накрая ни позволихме да си вземем дъските, с които ще работим за напред. ) Макар че, едва ли мъжо ще е навит да изпробвам метода върху него. ))) А и съвета на обучителите беше, да не го пробваме в-у партньорите.  Laughing


dghigova, стискам палци скоро нещата при теб да се нормализират и да направите серклажа.
А защо не те сложат малко на системи, много по-бързо се успокояват така контракциите. Ами те мъчат с тези хапчета.

За усещанията, от няколко дни вече го усещам по поне 10тина пъти на ден бебока. В началото беше по 1-2пъти за деня, а и не всеки ден.
С ръка все още не се усеща, това става чак към 6ти месец някъде.

Общи условия

Активация на акаунт