Купихте ли имот в България, откакто живеете в чужбина?

  • 13 829
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 458
Аз купих малък апартамент в Сф който се дава под наем. Идеята е да има някакъв приход с който родителите ми да разполагат при нужда и където евентуално да живеем ако някога се върнем.
Признавам, че за сега не виждам смисъл да се инвестира в Бг заради самата идея и надеждата за печалба.

# 76
  • Мнения: 2 093
доколкото знам в момента цените са изключително ниски и си заслужава само заради това ако човек си прави планове. Предимството е че може да си избере имот на супер място. Особено ако говорим за големите градове просто няма как да не се вьрне след време инвестицията.

# 77
  • Мнения: 4 458
Съгласна съм, че ако човек е в чужбина само за да събере пари за имот с цел връщане и живот в Б-я, то тогава си заслужава. Аз гледам с око на човек, който няма намерение да се връща назад.

# 78
  • Мнения: 2 093
Съгласна съм, че ако човек е в чужбина само за да събере пари за имот с цел връщане и живот в Б-я, то тогава си заслужава. Аз гледам с око на човек, който няма намерение да се връща назад.

и това е вярно, но сьщо е добре, както се каза to keep an open mind. Имам пример в семейството ми, човек който избяга от Бьлгария през 70те., по това време бежанците са имали смъртни присьди. Човека изобщо не е очаквал, че един ден ще види близките си или ще стьпи на бг. земя. Установил се е в чужбина, пусна корени и тук му е дома. Преди няколко години продаде семейно жилище и с честа, която му се полага си купи малък апартамент. От тогава всяка година си идва в Бьлгария за по един месец. Няма намерение да се врьща за постоянно, но му прави удоволствие да си идва. Сьщо използва възможността да си прави малки екскурзии до близки места като Истанбул, Охрид, Гърция. Една от причините да го направи е че може да си позволи за тези пари да закупи имот. Тук нямаше да му стигнат да плати и 50%, може би първоначалната вноска. Разходите по апартамента са минимални и дори не трябва да го дава под наем. Апартамента е в добьр квартал и в дългосрочен план едва ли ще загуби,
Другото, което си мисля, има едно интересно явление при нас-хората закупуват кьщи в райони, които традиционно имат лоша репутация. В даден момент такьв квартал започва да става модерен, в смисъл ресторанти, магазини, кафенета и галерии се появяват, цените на къщите започват да се качват и тези които са се усетили да си купят нещо в ранния стадий, правят голяма печалба.
Мисълта ми е че добре човек да се оглежда за възможности. Колкото и зле да са нещата в България, все пак е в Европа и не вярвам че положението ще стане супер нестабилно.

# 79
  • Мнения: 25 880
Linden:),според мен е малко сложно със покупка на жилище  ей така да си стои. Ако няма кой да го стопанисва и поддържа, за 2-3 години се  амортизира и на петата иска основен ремонт. Не знам, аз съм на мнение парите трябва да правят пари, а празното жилище създава разходи Peace

# 80
  • Мнения: 4 458
Лиден, миличка, много си права, никога не знаеш какво те чака. Ето обаче, познатия ти не се е върнал окончателно. Аз колкото за почивка имам къде да остана в Б-я + както писах имам малък апартамент по същите причини като на познатия ти. Аз обаче не ходя до Б-я а и като Лъки смятам, че без наематели не си заслужава да стои празен апартамента. За съжеление наемите в Б-я са много ниски и възвръщаемостта на вложините пари + парите за освежаване, и потдръжка е много проточена във времето. А, ако ще се тегли кредит става безсмислена и губеща инвестиция.

# 81
  • Мнения: 2 093
Лиден, миличка, много си права, никога не знаеш какво те чака. Ето обаче, познатия ти не се е върнал окончателно. Аз колкото за почивка имам къде да остана в Б-я + както писах имам малък апартамент по същите причини като на познатия ти. Аз обаче не ходя до Б-я а и като Лъки смятам, че без наематели не си заслужава да стои празен апартамента. За съжеление наемите в Б-я са много ниски и възвръщаемостта на вложините пари + парите за освежаване, и потдръжка е много проточена във времето. А, ако ще се тегли кредит става безсмислена и губеща инвестиция.

абсолютно сьм сьгласна, мисьлта ми беше ако човек има средства, без да се налага да тегли заеми, може би не е толкова лоша идея.

# 82
  • Мнения: 54
Нямам намерение да се връщам, за това предпочитам да си вложа парите в страната, в която сега живея.

# 83
  • Мнения: 4 458
Е, да, ако имаш пари в излишък и нямаш идея какво да правиш с тах е по-добре да се инвестират в имот. Имам приятел, който си купи 2 апартамента, сега събира за трети след което ще си събира багажа, жената, детенцето и обратно към родината (не в Б-я).

# 84
  • Vienna
  • Мнения: 519
Ние бяхме на море в Созопол.. И понеже аз много си харесвам град4ето, погледнах на сайта на имобилна агенция"Явлена" - харесах си едно малко студио (което и до ден днеШен е на страницата, като непродадено). Отидох в офиса на фирмата (има в Созопол) и попитах дамата там (която така си беШе сложила 4антата на местата за клиенти, 4е клиент не можеше да седне срещу нея за разговор), кьде се намира жилището (не то4ен адрес, а коя 4аст).  Тя ми заяви, 4е нямало да ми каже (а за мен е важно, преди вси4ко да е на тихо и спокйно място), те не работели така  Shocked  Shocked Shocked... А правели само огледи. Попитах кога мога да видя жилището (да ми даде 4ас някакъв), тя ми каза, 4е сега бьрзала, 4е някой я 4акал да подписват някакъв договор и няма време за мен #Crazy Но ще ми се обади по телефона да се уговорим... Е, познайте дали се обади!!!! Не знам, много странно се 4увствах след целия разговор, все едно съм някаква нахална перзона, която трябва бързо да я разкараШ, а не потенциален клиент! Много се разо4аровах...

# 85
  • Мнения: 4 458
Хмм, много интересна бизнес стратегия  Thinking

# 86
  • Vienna
  • Мнения: 519
Нали?
Е, аз бях с джапанки и плажна рокля и не говорих на руски, може би това обяснява  вси4ко...

# 87
  • Мнения: 3 156
Може да са решили, че не можеш да си го позволиш(заради джапанките Simple Smile )

На Опра, която е милиардерка, са и отказали да и покажат чанта в магазин, защото продавачката и казала, че не може да си я позволи. Пък сигурно не е била с джапанки даже Grinning

Някои от коментарите под статиите за случката с Опра, казват че сама си била виновна, защото всеки знаел, че по дрехите посрещат и трябвало да се била облякла подходящо.

Та и продавачите в магазините за дрехи, и в офисите за продажба на недвижима собственост, отдават прекалено много значение на дрехите.

Често в България отнасям презрителен поглед в магазин, след като бивам огледана подробно от главата до петите.
Тук, от другата страна на океана, и по къси гащи и по джапанки, винаги са ме посрещали с усмивка и се опитват да ми вземат парите.
Ама ганьо и ганьовица не знаят как да ти вземат парите, те просто решават че нямаш пари ако не си с маркови дрехи от главата до петите.

# 88
  • Мнения: 2 093
Може да са решили, че не можеш да си го позволиш(заради джапанките Simple Smile )

На Опра, която е милиардерка, са и отказали да и покажат чанта в магазин, защото продавачката и казала, че не може да си я позволи. Пък сигурно не е била с джапанки даже Grinning

Някои от коментарите под статиите за случката с Опра, казват че сама си била виновна, защото всеки знаел, че по дрехите посрещат и трябвало да се била облякла подходящо.

Та и продавачите в магазините за дрехи, и в офисите за продажба на недвижима собственост, отдават прекалено много значение на дрехите.

Често в България отнасям презрителен поглед в магазин, след като бивам огледана подробно от главата до петите.
Тук, от другата страна на океана, и по къси гащи и по джапанки, винаги са ме посрещали с усмивка и се опитват да ми вземат парите.
Ама ганьо и ганьовица не знаят как да ти вземат парите, те просто решават че нямаш пари ако не си с маркови дрехи от главата до петите.



офф, и аз четох за случката с Опра и ми се струва че е поредната глупост за която се пише в новините. Холивудските личности си мислят че света се вьрти около тях. Според мен тя не трябва да се хвали толкова че си купува чанти за 35,000.

# 89
  • Мнения: 4 458
Може да са решили, че не можеш да си го позволиш(заради джапанките Simple Smile

Тук, от другата страна на океана, и по къси гащи и по джапанки, винаги са ме посрещали с усмивка и се опитват да ми вземат парите.
Ама ганьо и ганьовица не знаят как да ти вземат парите, те просто решават че нямаш пари ако не си с маркови дрехи от главата до петите.



 Peace  и аз  подобно нещо щях да пша.

Съгласна съм с Линден, къде е тръгнала да се хвали че купува подобни чанти. А, продавачки втакива магазни би било добре да са запознати с лицата на известните... ей така за всеки случай защото все пак аз няма да вляза там....

Общи условия

Активация на акаунт