Помогнете с мнения от опит с недоносени деца

  • 28 289
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 20
Дари (Божидара) вече е на 1г. и 10 месеца сега на 09.12 ще направи 2 годинки... Миналата година на на 04.12 пак хвърчахме с линейки към София Трета градска болница тъй като на 18 ноември постъпи в Дупница в Болница с бронхиолит който не излекуваха изписаха ни болни на 1 декември и на 4 детето след като го приеха отново което се гърчеше и не можеше да диша бе цяла нощ на кислород и на сутринта една много точна лекарка пусна незабавна снимка която показа, че Дари е със отново сгънат бял дроб и недостиг на кислород в кръвта, който трябва да е над 93 а падна на 70... Незабавно я вдигнаха за Трета градска болница с линейка... беше 10 дни там отново без мен нямах право отново да съм с нея беше в Детско интензивно отделение... последва и 6 месечно мъчение отново след изписването бяхме с помпичка Бейби халер и спрей флексотит и 6 месеца на Фризо Вом за деца с хаботално повръщане и проблем с дихателните пътища... Тъй като откриха и алергия към храната и чревни гъбички.. сега е добре, но ме страх от тази дата вече 04.12... 2010 ми изтекоха водите в 6-ти месец на тази дата а 2011 детето ми беше с опасност за живота казаха, че още 2 дни ако е държана без апаратурите които са били нужни за състоянието и щяли са да я изпуснат... Дали от всичко това се дължи изоставането в развитието и... тя още не може да седи самичка и да ходи... Водихме я на 3 невролога и казаха, че нищо и няма просто е нормално тъй като на 5 месеца е изписана 2740кг... Като я държа ходи, но сама не.. Правиха и и трансфонтанелна ехография която показа, че е добре просто леко забавяне в развитието... Първия невролог който я гледа в Медицински Център Детско здраве каза, че от 1г до 3 ще навакса с другите деца на нейната възраст... Правиха и в София в една много добра Поликлиника Детски Болести 5 дни рехабилитации и казаха гимнастика и раздвижвания докато не проходи... Казаха ми, че има ДЦП последния лекар там който я гледа той крещеше като луд буквално колкото и грубо да звучи а тя пищеше от страх и се скова цялата... Въпроса ми е майки които са с недоносени деца или с тази тежка диагноза какви са симптомините.. майка която е с такова дете каза, че при такава болест детето не може да прави нищо нито да говори нито да се движи.. А Дари е жизнено дете хваща си крачетата... взима си всичко самичка... ходи с проходилка... яде всичко вече... говори някой неща.. като я държа за ръце ходи... като кажа Браво пляска с ръчички.. като и се спи казва "нана" или като е гладна и види храна "айде папа" и пляска с ръчички... незнам къде да отида към кого да се обърна да се направят нужните изследвания дали може да се докаже тази Болест дали я има или не-каза ми нещо за Горна Баня или на 4 километър имало и там някаква специализирана клиника за такива деца с проблеми (всичко това за ДЦП ни го казаха след като се разделихме с баща и и той я ми написа 3 смс от сорта ( ДАНО ТОВА КОПЕЛЕ БОЖИДАРА НИКОГА НЕ ПРОХОДИ ЦЯЛ ЖИВОТ СЪС СЪЛЗИ НА РЪЦЕ ПО БОЛНИЦИТЕ ДА Я НОСИШ) .. 1 от невролозите каза че има лека скованост в глезените но ще се оправи... има си гъдел всичко както при всяко нормално дете.,. и сега вече ме е страх от наближаващата 04.12 дата... Благодаря ви предварително за вниманието !

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 003
lusi_088 това, че детето е на 1 г. и 10 мес. и още не може да стои седнало, за мен лично е доста притеснително.
Моето дете също е родено в 6-я мес. 830 гр., започна да се задържа седнал за няколко минути на 8 кор. мес., проходи на 1 г. и 2 мес. коригирани, но падна няколко пъти и сега ме държи за една ръка и не иска да се пуска. За щастие не е боледувал сериозно и не мога да кажа до колко боледуването се отразява върху развитието на детето.

# 2
  • Мнения: 354
Успокой се , майче! Може би детенцето ти е напълно здраво и само тежкото боледуване  забавя развитието и. Не съм запозната напълно с всички форми на ДЦП, но знам , че  с подходящи терапии, децата с тази болест  могат да напреднат много.
 Моят съвет е да потърсиш отново консултация с добър детски невролог и да му споделиш притесненията си.
 Пиши и във форума за деца с ДЦП тук в БГ Мама. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589293.0 . Майките там са много компетентни ще ти помогнат със съвети и координати на лекари.
Успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 968
lusi, при кои невролози е водено детето? Най-добре е отново да минете на преглед - например при Литвиненко в педиатрията или в Свети Наум (на 4-ти километър).В никакъв случай не искам да те плаша, но детенце с ДЦП може да има и леки симптоми. ДЦП всъщност не може да се каже, че е болест - това е състояние, което се дължи на увреждане на мозъка преди, по време на раждането или след него. За съжаление недоносените, особено тези родени в края на 6-ти месец, са много уязвими. Моят син също е роден 3 месеца преждевременно, декември 2009. Той е с лека степен на ДЦП, но ходи, много говори, вече е самостоятелен. Не всички дечица са с тежки последици. Като цяло няма влошаване във времето,т.е. проходило дете няма да спре да ходи.
Стимулирайте детето да се движи максимално самостоятелно (например да ходи с опора по мебелите,а не с проходилка, да пълзи) .Най-добре е да се насочите към рехабилитация, тя много помага, дори да няма неврологичен проблем, за да наваксате.
Стискам палци всичко да е наред при вас и причината за забавянето да е в боледуванията Peace.

# 4
  • Мнения: 20
ми водила съм я на преглед за мозъка на трансфонтанелна ехография в София в поликлиника Детски Болести на бул. Нейден Геров близо до центъра по Хигиена и Неонатологията в която беше 3 месеца този преглед показа, че нищо и няма няма увреждания просто е имало уголемено някакво легенче от раждането което почти беше изчезнало и казаха, че проблем с мозъка няма и увреждания... и там само един лекар ни каза, че е с тежка форма на ДЦП и тя се скова цялата и пищеше от виковете му: " вижте погледнете я късно е това дете е с тежка форма на ДЦП къде сте били досега, а първия невролог д-р Янков от Медицински център Детско здраве каза след годинка да се направят прегледите когато стъпи упорито на краката си и така и направихме... партнйора ми от виковете на д-р Тонев му каза пари ли искаш да не викаш и да не говориш така на майката и да крещиш да плашиш детето... Невролога там каза че просто глезените са леко сковани иначе няма сериозен проблем.. Майка на дете с тежка форма на ДЦП като я видя каза, че тя ще ходи щом като я даржиме ходи и си хваща крачетата и си играе и е напълно подвижна, но като се опитваме да я пуснем тя се стресира и пищи, защото няколко пъти падна от креватчето и може да се дължи на това.. не пълзи но по гръб като раче обикаля навсякъде  Laughing проблема, е че сама не може да седи, но като е облегната на нещо си седи самичка.. незная и аз вече ходихме на рехабилитации 5 дни и това беше казаха у дома гимнастика докато не проходи  newsm78

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 12:23 от lusi_088

# 5
  • Мнения: 54 682
lusi_088 Hug

Доколкото се ориентирам , детето ти има забавяне , но такива тежки диагнози не .
Нямам думи за този невролог , както и за бащата на детето ти ... Shocked Shocked Shocked

ДЦП са много видове , има съвсем леки форми , не се шашкай предварително .
Освен това детето ти говори , подвижно е , както казваш , може би наистина е уплашена от паданията .
А може ли самичка да се изправи , в кошарата , примерно ?

# 6
  • Мнения: 20
ами това е новия напредък вече в количката се опитва да се изправя и се хваща с едната ръка с другата се подпира на лакатя (много хитро  Grinning ) и си сяда на дупето и седи... иначе още така рязко не може да става и да седне самичка без да има упора, но все пак за мен и това е напредък  Thinking

# 7
  • Мнения: 54 682
Ааа , ето виждаш ли ! Браво ! Hug
Нямах предвид да се изправи без опора , а като се държи за пръчките в кошарата , моята дъщеря първо така започна . Peace

# 8
  • Мнения: 20
Майка съм...детето ми е болно и много неща загубиха смисъл. Лекуваме се,лекуваме нея. А аз се опитвам да оцелея, за да съм до нея, за да съм и полезна по пътя, който трябва да извърви, за да видя оздравяването и ,за да направя всичко каквото е възможно и невъзможно ... Питат ме -А ти как си?...отговарям-Добре! А всъщност сърцето ми е рана...душата кърви... Заспивам много късно и скоро след това се
събуждам с чувство за вина...бързам да отида до леглото и за да я докосна, да се уверя, че е добре ....и така много пъти. И после се моля....Господи, дай и сили...Дай сили на една майка.

# 9
  • Мнения: 2 719
Майка съм...детето ми е болно и много неща загубиха смисъл. Лекуваме се,лекуваме нея. А аз се опитвам да оцелея, за да съм до нея, за да съм и полезна по пътя, който трябва да извърви, за да видя оздравяването и ,за да направя всичко каквото е възможно и невъзможно ... Питат ме -А ти как си?...отговарям-Добре! А всъщност сърцето ми е рана...душата кърви... Заспивам много късно и скоро след това се
събуждам с чувство за вина...бързам да отида до леглото и за да я докосна, да се уверя, че е добре ....и така много пъти. И после се моля....Господи, дай и сили...Дай сили на една майка.

Люси, какво се случи?

# 10
  • София
  • Мнения: 283
Люси, пиши какво става с вас, мила?

# 11
  • Мнения: 28
Здравейте,

Дъщеря ми се роди в 36 седмица 2440, след спешно секцио. Плацентата ми беше тотално отлепена, в следствие на което, детето е било с тежка асфикция и в клинична смърт. След реанимация, неонатолозите от Майчин дом я връщат към живота. Бебето ми беше интубирано и на апаратна вентилация близо 20 дни. Сега диша сама, хранят я със сонда, тъй като не може да преглъща. Моля ви за инфо, ако някои е имал подобен проблем....... Confused  Неонатолозите не дават добри прогнози за развитието на детето. Много съм изплашена и объркана. Благодаря на всички предварително

# 12
  • София
  • Мнения: 283
Здравей Кристияна,

относно прогнозите за развитието - първо това са само прогнози и никой, ама абсолютно никой не може да ти каже как ще се развие бебето в последствие, та дори и да не беше родено с тежка асфикция.Имай в предвид, че неонатолозите обикновено дават най-тежките прогнози, но какво ще се случи е напълно индивидуално за всяко едно дете.Те споделят това, което наблюдават най-често в подобни ситуации.Но на мен лично доцент Чавдаров ми е казвал, че има случаи на деца с лека дилатация на вентрикулите, които развиват ДЦП например и такива, които са с по-голяма част от мозъка, която е увредена пък израстват нещата естествествено с подходящата рехабилитация.Гледано ли е човечето на ТФЕ от Слънчева и какво констатира тя?в смисъл какво е състоянието на мозъка?каква е диагнозата?
След изписването ще Ви насочат за рехабилитации, които във времето от 0 до 18 месеца биха могли да повлияват доста добре бебешкият мозък, защото е пластичен.
Сега най-важното нещо е детенцето да се стабилизира и да го изпишат, а след това ще мислиш другите неща.
Моето бебче беше 6 месеца в болница(можеш ако искаш да про4ете6 теми4ката ми през какво минахме), а сега се гу6каме в къщи.Всеки ден благодаря на Господ Бог и Дева Мария за това.На нас в главичката ни диагностицираха перивентрикуларна левкомалация 4 степен(най-тежката с множество кисти) и ни дадоха като прогнози ДЦП квадрипареза и епилепсия, казаха, че може да не чува и вижда, но Божията воля е друга.Кистите се резорбираха и стационираха и поне на този етап не се налага поставяне на клапа в главичката и казаха, че колкото повече растем, толкова повече риска намалява.Детенце чува, вижда, няма гърчове(даже ЕЕГ правихме по мое желание), доц. Чавдаров ни диагностицира ЦКС 3 средна степен и каза, 4е при тази степен 60% от децата се възстановяват напълно, но при 40% остава нещо в зависимост от детето в каква степен би било засягането.Като взе в предвид факта, че детето 6 месеца е било изкуствено задържано двигателно в болницата, а един от факторите за което е, че не е поставяна по корем, тъй като бяхме с операция.Ние на този етап изоставаме двигателно както ти казах, но с тази цел правим рехабилитация, за да се случат нещата, защото сме потенциално рискови(както и всички недоносени бебета) за развитие на ДЦП.
Това е , което мога да ти кажа.Вярвай много силно в детето си.То има нужда от теб сега.Колкото и да е трудно, длъжна си.Няма да ти е лесно и после, когато запо4нете с гимнастиката, защото бебките пла4кат(не от болка, а защото се дразнят) по време на гимнастика.Аз даже още свиквам с мисълта, но го правим за тяхно добро, за да постигнем тяхната независимост.И само да ти кажа, че ние когато разбрахме с мъжът ми 2 дни бяхме като попарени, но после се съвземхме и утехата дойде, когато малкото човече най-сетне се прибра у дома.Ако имаш нужда от нещо винаги можеш да разчита6 на мамите тук не само за морална подкрепа, но и за много полезна информация, която ще ти бъде необходима.Страховете винаги ще ги има, но вярата трябва да е по-силна.
 Hug за вас и стискам палци скоро да ви изпишат и да се гушкате у дома.Останалото е Божа работа, но ти вярвай, много силно вярвай.Моята вяра и позитивизъм на мен ми помогнаха.

# 13
  • Мнения: 28
Здравей Мarushka,

Хиляди благодарности за бързият отговор, милите думи и куража, който ми вдъхна. Днес бях на сведение, благодаря на Бог и Света Богородица, новините са по-добри. Започнали са да и дават биберон (залъгалка) и лекарката каза че се опитва да цока, моята малка сладка звездичка  Party Party Party Каза че за сега няма да и дават мляко от шише, защото все още има секрети   newsm78
Относно консултацията с доцент Слънчева, аз бях миналата седмица при нея и е поставена диагноза ХИЕ 3(Хипоксично исхемична енцефалоопатия), което е най-тежката степен....В края на месеца ще правят пак ТФЕ, за да се проследи развитието на наличните кисти  Praynig Praynig Praynig Аз вярвам, и всеки ден се моля на свети Стилиян покровител на децата, да помага и закриля, както моето така и всички други малки муцунки. Нашите деца са борци, и са многооо, многооо силни!!!! Благодаря пак за куража. Как е твоята малка принцеса? Надявам се всичко при вас да е наред и да имате само щастливи и хубави моменти.  Praynig Praynig Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 283
стискам палци и не се отчайвай в никакъв случай.не спирай да вярваш и пиши винаги, когато имаш нужда да споделиш или от информация, а също и споделяй как е мишлето.за храненето с биберон изобщо не се притеснявай и при нас в началото беше трудно, но после започна да си хапва страхотно.ние сме добре.ходим си на рехабилитации.днес бяхме и ние на ТФЕ.няма промяна т.е. нещата са си стационирани, което не е никак малко и на това съм благодарна Praynig Hug

# 15
  • Мнения: 28
 Hug Hug Hug браво, радвам се за вас. При нас нещата се подобряват по малко, но всичко с времето си. Не бързам, толкова много преживя малката ми звездичка Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes За сега се учи да цока залъгалка, още не и дават шише, но и това ще стане, вярвам в нея  Praynig Praynig Praynig Весели празници, много здраве на теб и на малкото ти съкровище  Hug Hug Hug и само усмивки !!!

# 16
  • София
  • Мнения: 283
дръж ни в течение какво се случва с мишлето.и на Коледа стават чудеса никога не го забравяй! Hug

# 17
  • Мнения: 28
Здравей marushka, първо да ти честитя новата година, и да ти пожелая на теб, на малкатаа Мария и на цялото ти семейство много, ама многооооо здраве, много щастие и само хубави моменти. Бих искала да те попитам за неонатологията в Педиатрията на Найден Геров, до колкото си спомням от прочетеното в двете теми, твоето бебче е било там при доц. Георгиева. Интересувам се, защото моята Кристиана ще я местим там в понеделник. След безкрайни разправии през последните два дни с неонатолозите в Майчин Дом, успях да извоювам да ми я дадат срещъ подпис, и да си я преведем в Педиатрията. До вжимането на това решение, да я преместя, се стигна след като лекарите в Майчин Дом ми съобщиха, че искат да преведат детето в Първа Градска болница на Патриарха....Полудях...... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Та там се оставят за лечение деца, които са изоставени от родителите си, не може да се носи кърма, сведения се дават само веднъж в седмицата.....Бих искала да те попитам как стоят нещата в Педиатрията, мога ли да виждам детенцето си, мога ли да нося кърма? Дават ли сведения за състоянието всеки ден, както в Майчин Дом? Хиляди благодарности Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 2 719

Та там се оставят за лечение деца, които са изоставени от родителите си

Това нещо лошо ли е?
Не знам нищо за Педиатрията, но напоследък се чуват добри неща за неонатологията в Първа градска, след смяната на завеждащата. Нали знаеш, че в Майчин Дом бебето може да остане срещу заплащане ако родителят настоява. Обичайна практика е да прехвърлят деца, които са добре.

# 19
  • Мнения: 28
Здравей Хеликаза, не мисля че е лошо, но знам, че в педиатрията неонатолозите са най-добрите. А в МД вчера на сведенията ми казаха че детето се било влошило....след обяд отидох да питам как е и ми казаха че обмислят да я преместят 1ва градска. Всеки лекар ми говори различни неща и това започна да ме влудява.. Детето ми е там вече 40 дни, и всеки път, когато ходя да искам по-подробна информация за състоянието и, всеки лекар говори различно, няма препокриване newsm78 За това реших да я преместя в Педиатрията при доц. Георгиева, и да не я оставям в МД. Вчера просто излезнах извън себе си, когато ми казаха, че са се консултирали с невролог по телефона, които и е назначил фенобарбитал, защото тя прави и гърчове.... Е как да остане там???? Просто нямам думи, да не говорим и за отношението им към нас, родителите, то е всеизвестно, грубо и арогантно... 

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 72
Честит нова година! Здраве и късмет!
Здравей Кристина! Моето детенце беше само в Педиатрията и ми го спасиха. Лекарите са отзивчиви. Винаги ми даваха консултация, а лекуващата му лекарка успя да ме успокои и да ми докаже, че детето ще оживее. Доц. Георгиева също никога не е била груба и винаги е отговаряла на въпросите ми. Безкрайно съм благодарна на д-р Стоименова, винаги внимателна и спокойна. Тя дори и на личен тел. ми е отговаряла. Вярно, че само веднъж в седмицата са ми давали да го видя, но и понякога, като я помоля и повече от веднъж. Безкрайно съм им благодарна за това, че ми връчиха здраво дете. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 283
Zdravei mila, otgovarqm ti.V momenta i nie s Mimi sme v pediatriqta otnovo, no v nevrologiqta, za6toto i nie otkliu4ihme gur4ove.Tova, koeto moga da kaja e, 4e v Mai4in dom neonatolozite su6to sa dobri i 4e ako bebeto pravi gur4ove fenobarbital 6te mu davat i v pediatriqta i povqrvai mi po-dobre da stopirat gur4ovete s medikamenti otkolkoto da gi pravi, za6toto neznam dali znae6, no vseki gur4 uvrejda mozuka dopulnitelno.Ina4e lekarite tuk sa mili i 4ove4ni, obqsnqvat pove4eto, dnes vsi4ki te na4elo s docent Georgieva(be6e ni lekuva6ta) doidoha da ni vidqt v otdelenieto po nevrologiq.Docent Georgieva e neveroqtna jena, obojava de4icata i se griji za tqh kato maika.Dano tq vi e lekuva6ta, no ina4e vsi4ki sa dobri i obi4at malkite pacienti.Men poneje me puskaha vseki den za hranene po 2 puti, poznavam gi i znam kak rabotqt, strahotni sa.6te moje6 da vijda6 deteto si po 2 puti v sedmicata, ponqkoga i po vednuj za ne pove4e ot 10/15 min.prosto nqmat usloviq za pove4e, no po-vajnoto e da e v dobri ruce.S nas napraviha tolerans, no moeto dete e tejko dete i izkara polovin godina tam.Otnosno purva gradska pravilno si vzela re6enie da ne pra6tat deteto ti tam, vupreki 4e i az 4uvam, 4e sled smqnata na upravlenieto ne6tata sa razli4ni v polojitelna nasoka.No ako ima6 vuzmojnost da si ostane6 v Mai4in dom ne se kolebai, za6toto tam mnogo dobre poznavat sustoqnieto na deteto, a tuk tepurva 6te se zapoznavat.Stiskam palci vs da se naredi.

ti govorila li si s docent Georgieva?v smisul 6te q priemat li?predi da q vzeme6 ot MD trqbva da uredi6 ne6tata v pediatriqta.

Последна редакция: сб, 05 яну 2013, 14:26 от AnMary

# 22
  • Мнения: 28
Zdravei, i az se nadqvam docent Georgieva da ni e lekuvasht lekar. Dnes bqh v Pediatriqta i govorih s neq, naistina e strahotna jena. Za gurchovete i lechenieto s fenobarbital izchetoh mnogo. Bebka imashe takiva kogato se rodi, posle za izvestno vreme sprqha i sega pak e zapochnala. dnes v MD mi obqsniha, che ne sa tochno gurchove, ami po skoro nqkakvi trepkaniq, no te davat prevantivno fenobarbital, za da ne se yvrejda mozuka. Az predpochitam da doidem i nie v pediatriqta, imenno zaradi nevrologichnoto otdelenie. Za sujalenie, v MD ne razpolagat s takova, dori nqmat i nevrolog na razpolojenie tam. Za tova reshihme s bashta i da q premestim...Inache lekarite sa mnogo dobri, ne go ysporvam, no vseki put im vadim dumite s chengel ot ystata, mnogo sa osobeni.... A i na vuprosa zashto iskat da mestqt deteto v 1va gradska, taka i ne mi dadoha otgovor, i tova me navejda na misulta, che ne mogat da napravqt nishto poveche za deteto.Pri nas problemut e che ne mojem da preglushtame i oshte se hranim sus sonda, i poradi tazi prichina ne mojem da si q priberem y doma. Problemut s gultaneto ni kazaha che idva ot yvredeniqt mozuk v sledstvie asfikciqta, no kogato gi pitam za rezultata ot poslednata TFE, mi kazvat che imalo nqkakvi svetlosenki, no ne mojeli da kajat nishto. Vodeli se ot drugite pokazateli, i ot tova che ne moje da preglushta.  
Stiskam palci s vas neshtata da se opravqt i skoro da se priberete y doma  Praynig Hug Praynig Hug

Da, dnes se vidqhme i se chuhme nqkolko puti po telefona. Ot MD mi otkazaha dori da si naemem platen transport, ta za tova shte vzememe kola oborudvana sus kislorodna botilka ot pediatriqta. V ponedelnik v 09h shte se sreshtna s doc. Georgieva, za da ytochnim transporta.

Последна редакция: сб, 05 яну 2013, 14:27 от AnMary

# 23
  • София
  • Мнения: 283
s gultaneto i Mimi ima6e problemi v na4aloto, ama ela da q vidi6 sega.pri nas i samostoqtelnoto di6ane se zabavi v sledstvie na mozuka, no vse pak prodi6a nali.v smisul, 4e te ne mogat da kajat na 100 procenta ot mozuka e.na men mi kazvaha, 4e tq se kusa po cql den da reve meseci nared, zaradi mozu4nite izmeneniq, e da, ama ne, sled vtorata operaciq, kogato ve4e nqma6e 4ervo varhu korema ne mojeha da go poznaqt deteto, tolkova spokoino be6e.taka 4e tva s gultaneto ne gi slu6ai, ne mogat da budat sigurni, a dori i ot mozuka da e, 6te se nau4i i 6te si se priberete.otnosno tfe Georgieva e nai dobrata(tq zaedno s Hristova sa vuveli tozi metod v bg) i mislq. 4e 6te vi dade to4na informaciq kakvo polojenieto tam i kakvi sa prognozite, no prognozite ne sa diagnozi imai go v predvid.otnosno otdelenieto po nevrologiq to ne e faktor vuv va6iq slu4ai, za6toto vie 6e ste s neonatologiq, a lekarite tam si znaqt rabotata, a ina4e ako im trqbva konsult ot nevrolog, tuk 6ef na nevrologiqta e Litvinenko(nai dobriq lekar za epilepsiq), a tezi potrepvaniq moje da sa su6to gur4ove, no pri vsi4ki polojeniq stava duma za sve o6te nezrqla nervna sistema.moje da sa klonusi, koito s vremeto bi trqbvalo da iz4eznat, ako ne iz4eznat e problem. Hug

# 24
  • Мнения: 28
 Praynig Praynig Praynig Oh dano da se opravqt dechicata, dano, danooooo, postoqnno se molq, ne samo za moito, a i za vsichki malki dushichki, kato gi gledam v otdelenieto kato hodq na svijdane, milichkite, surceto mi se kusa.... Dano vsichko da mine dobre s transportiraneto v ponedelnik, puk kato se zapoznae doc. Georgieva sus sustoqnieto na deteto, tq shte kaje kakvo trqbva da se pravi  Peace Jenata e strahotna, prosto nqmam dymi da i se otblagodarq, che se suglasi da ni priemat. Az i se obadih ot vutreshniqt telefon na informaciq sled kato razbrah che iskat da mestqt deteto v 1va gradska.

marushka, a s noseneto na kurma kak stoqt neshtata? Moje li da nosq?

Последна редакция: сб, 05 яну 2013, 14:28 от AnMary

# 25
  • София
  • Мнения: 12 263
  Криси да ти отговоря и тук, да можеш. Марушка дълго време носеше в началото кърма за малката в педиатрията.

# 26
  • Мнения: 2 719
Успех Кристияна. Много сила и вяра ви пожелавам и дано скоро имате поводи за усмивки! Целувки на бонбонката.

# 27
  • София
  • Мнения: 283
може би ще искат да пуснат кърмата за микробиология преди да и дадат, но предвид това че от МД още детето си е на кърма може и да се разминете с микробиологията.нас започнаха да ни захранват от Пирогов след първата операция, а там нали ти е ясно, че никой не е тествал кърмата и като си я взеха обратно в педиатрията си продължихме така и не е правена микро.

# 28
  • Мнения: 28
Marushka, kak ste mila? Mimi opravq li se oshte li ste v pediatriqta? Pishi kak e beboranka, stiskam palci vsichko da e nared  Praynig Praynig Praynig

---------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 21:55 от AnMary

# 29
  • Мнения: 500
Kristiana, как сте? Вече в Педиатрията ли сте?

# 30
  • Мнения: 28
Здравей Смуси, вече сме в Педиатрията, при доц. Георгиева. Слава на Бога при превеждането всичко мина добре  Praynig Днес трябва да ни правят ЕЕГ изследване  Praynig Praynig Praynig Стискайте палци всичко да е наред. Доц. Георгиева ми каза вчера, че са започнали да и дават биберон, но все още не може да суче, но по-важното е че се опитва. Оххххх, дано по скоро да започне да се храни с биба, та да може да си я вземем в къщи.  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 283
стискам палци бебчето да се научи бързо, да се адаптира и да си го прибирате у дома.какво стана с тфе?доц.Георгиева правила ли е?какво ти казват?

# 32
  • Мнения: 28
мисля че не е. Днес трябва да правят ЕЕГ, но ще попитам за ТФЕ. Вие как сте?

# 33
  • Мнения: 1
Недоносеното ми дете е вече на 12 години трябват ли някакви по - специални грижи за него.



Моля ви кажете ми

# 34
  • Мнения: 2 070
Ако ти сама като родител не си разбрала има ли нужда на тази възраст от специални грижи, кой може да ти каже.
Има ли някакви отклонения, когато го сравняваш с другите деца.
Макар, че развитието на всяко дете е индивидуално, тези неща се усещат.
Казвам ти го от опит, майка съм на недоносено бебе, в момента кара десетата си година

Общи условия

Активация на акаунт