Какво означава да си "отиват" имената на децата?

  • 67 764
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 569
Трябва:
- ако едното има имен ден и другото да има
- нито едно да не завършва на -ка
- или да са сравнително български, или еднакво чужди

Подкрепям по-горе дадените примери за неудачни комбинации.

Красимир и Жельо
Иван и сестра му Изабела

Семейство на моя позната - майката е с М, две момичета с М, таткото на двете е с друга буква. Мама М е с втори брак с мъж с М, третата девойка е кръстена дословно на него. В случая ми допада. Издава малко липса на фантазия, но е сладко.

# 16
  • Мнения: 5 506
Всичко,което исках да напиша е казано вече.И аз съм ЗА имената на децата да си подхождат Simple Smile

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Иван и сестра му Изабела

Аз знам за Иван със сестра Изабела Жулиета.


Я, кажете според вас Събина и Борислава, имат ли някаква съчетаност или клонят към неудачна комбинация?  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 216
Събина и Борислава не вярвам да са измислени от едни и същи родители.....т.е. грам не си отиват Mr. Green
Аз не го разбирам това с отиването, защото тези деца нали ще растат и все някога ще заживеят отделно....
Преди първото дете на свекъра, второто на тъста и готово, какво отиване, какви 5 лева Laughing

# 19
  • Мнения: 1 797
За мен не е толкова важно да си отиват, колкото да не са прекалено различни. Особено когато едното дете ще се чувства ощетено заради името си. Примерът с Гинка и Наталия е показателен.

# 20
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Събина и Борислава не вярвам да са измислени от едни и същи родители.....т.е. грам не си отиват Mr. Green

Абсолютно от едни и същи са измислени.  Grinning

# 21
  • Мнения: 10 547
На мен ми харесват имената, Роис, но пък аз харесвам цялото ти семейство, макар и да го познавам задочно. Simple Smile

А харесвате ли имена на братя, сестри, които са близки по звучене и/или значение? Веднага давам пример- Теодора и Божидара, Ивайло и Ивелина, Мартин и Марта, Петър и Петко, Петър и Петя, Юлиян и Август, Искра и Бистра, Добрин и Белослава. Съчетанието на имената не е измислено от мен. А, сещам и за форумните- Христо и Криста. Писала съм ви и за двамата близнаци Християн и Кристиян, както и за близначките Катрин и Катлин.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 271
да и на мен често ми прави впечатление и не го проумявам, звучи ми мн глупаво това отиване. Първо на усещане е крайно субективно какво с какво си отива. Второ, 2-те деца са отделни личности, няма да се представят в живота като Гинко и Пружинко, че да трябва да си отиват имената им.

# 23
  • Мнения: 10 547
Ангелче, субективно, субективно, ама колко да е субективно единият да е Жечко, а брат му Брайън?

# 24
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
КаситаHug

Питам, защото наскоро коментирах пред майка ми, че е направила странен избор на имена и тя беше доста учудена, според нея двете имена много си пасват.  Grinning Понякога нистина е до виждане кое си отива и кое не.

# 25
  • Мнения: 399
На мен ми харесват имената, Роис, но пък аз харесвам цялото ти семейство, макар и да го познавам задочно. Simple Smile
...
И аз така...  Peace Hug
Харесвам имената (Борислава винаги ми е било симпатично,а Събина ми допадна покрай "познанството" ни),но пък не мисля,че са перфектната комбинация - едното е съставно,а другото-не. Събина и Биляна/Боряна/Бояна повече биха си подхождали според мен. Peace

Майка ми е Гинка,а сестра й беше Живка - добра комбинация определено  Laughing (от две различни майки са и с общ баща),а брат им е Михаил... Rolling Eyes (той е от майката на Гинка,но от друг баща Joy )

Децата на приятелката ми са Кари и Марк - супер комбинация. Peace

# 26
  • Мнения: 8 921
Запис.
Нямам нещо различно и ново за казване, но пък да не изпусна тема. Peace
"За" съм да си пасват имената на децата, колкото и субективно да е това пасване.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да не си отиват е примерно едното да се казва Беатрис, а другото Гичка. Crazy

# 28
  • UK
  • Мнения: 4 311
Да си отиват, да си отиват, ама колко да си отиват? Аз също познавам примери подобни на тези на Касита - Биляна и Диляна, Цветелина и Детелина, Ивелин и Ивелина, Алекс и Феликс, Пенка и Здравка, Петя и Катя. Чак пък толкова  Rolling Eyes
И обратната крайност също - права е Гинка да се сърди в нейния случай.

Синът ми се казва Борис и колкото и да си "лепнат" комбинациите Борис и Ирина, Борис и Самуил, Борис и Михаил, ще се опитам да ги избегна.
Няма да търся сходство по каквито и да е параграфи, важното е името да харесва на мен и мъжа ми и да не е унизително за детето (каквото по мое мнение  Peace би било Гинка ) Даже си мисля, ако второто е момиче да е нещо по-префърцунено и нестардартно, може би двойно, тип "измислено" от прекалено популярното и обикновено Борис.

Нямам търпение и аз да пусна тема за име, има няколко потребителки в Имена, пред чиято фантазия се прекланям и бих била доволна да им чуя предложенията.  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 44 271
Ангелче, субективно, субективно, ама колко да е субективно единият да е Жечко, а брат му Брайън?

За мен е единствено важно родителите да харесват имената.
Такива комбинации , като горната обаче съм на мнение, че се получават предимно, когато едното дете е притнудително кръстено на някой, пък второто както се харесва на родителя. И въпреки това освен ако не са сиамски близнаци, дори при така различни имена проблем не виждам.
А имената на брятя и сестрие в рими, с 2/3 сходни букви и т.н. са ми много по-смешни колкото и "да си отиват" от Жечко и Брайън(тук не знам кой от двамата трябва да е по-обиден Wink)

Общи условия

Активация на акаунт