Отговори
# 705
  • Мнения: 6 105
Наде,аз даже не се и опитвам,че гугъл винаги едни странни ми ги превежда  Shocked  Simple Smile Ще чакаме английски превод.  Peace

# 706
  • Мнения: 2 116
Наде, здравей! Hug

Цитат
търся връзка с миналото и настоящето, просто гледам, интересно ми е и толкова.

Аз връзки си намирам...защото иначе не мога. newsm78 Joy
Екипа ми предлагат това, което те са решили-добре... аз пък приемам това, което аз реша и както аз реша, така де, аз нямам ли права като зрител... Joy Joy Joy

Наде, чудесна идея за мислите за целувката, и мислите са супер! Благодаря!  bouquet

Милена, здравей! Hug

Така е...след Фериха всички са просто други...и все пак, аз не бих лишила Емир от любов, стига тази нова и друга любов да е такава, която не просто да заеме мястото на предната, да я помрачи или опита да измести-не.
А да се вмести в сърцето на Емир до нея, тихо, леко, нежно и спокойно.

И понеже дамите от екипа и г-н Аксой, ме провокираха да мисля и в тази посока...има ли любов след ЛЮБОВТА, без усещането за тази любов да се изгуби, изчезне, обезцени...та, склонна съм да кажа-да, има в определени случаи при определени условия. newsm78
И мисля, че случая на Емир е точно такъв...особен, различен и специален.

Ето нещо от нета...поне аз го ползвам като потвърждение на тезите си.
Колко е вярно и е така...това е друга тема. Wink

Ако отвориш сърцето си и спреш да се обръщаш назад,
ако спреш да сравняваш новото с това,което е било,
ако спреш да се самосъжаляваш и потеглиш напред
С УЧУДВАНЕ ЩЕ РАЗБЕРЕШ,ЧЕ ИМА ЛЮБОВ след любовта!

И още нещо...няма как да няма любов в един човешки живот...пак нещо от нета... newsm78

(Без) ЛЮБОВ

Дълг без любов прави човека навъсен.
Отговорност без любов прави човека безцеремонен.
Справедливост без любов прави човека твърд.
Истина без любов прави човека критикар.
Възпитание без любов прави човека противоречив.
Ум без любов прави човека хитрец.
Любезност без любов прави човека лицемерен.
Ред без любов прави човека дребнав.
Познание без любов прави човека деспотичен.
Власт без любов прави човека брутален.
Чест без любов прави човека високомерен.
Притежание без любов прави човека скъперник.
Вяра без любов прави човека фанатик.

 Thinking Thinking Thinking


Вани, здравей! Hug

Като гледам тази снимка, дали ще е от епизода-не знам, ама май има шансове да се намери "чудо" за Гюлсум... newsm78

# 707
  • Мнения: 180
Здравейте фемирки-кафеджийки Hug
Благодаря за следобедното кафе  bouquet
За озета също  bouquet
Спорен ден! Simple Smile


Shit just shit ,,they even want to make her sarhos like feriha but there is great differance hazal did great performance was funny when she was sarhos and cute ,, but gezim is ice cube and not cute at all .. for emir no comment teeeet is enough.

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 14:46 от megi7

# 708
  • Мнения: 1
Наде мерси за кафенцето   bouquet
Ване за озета  bouquet
Хандето май се завръща  newsm44

# 709
  • Toronto
  • Мнения: 683
Добър ден! Благодаря на всички за всичко! Hug

Хазал танцува танго, ама не знам откога е:
http://www.izlesene.com/video/hazal-kaya-danses-tango/1607391

# 710
  • Мнения: 21 201
Марги,  HugМеги,  HugЕми, Hug Тупи. Hug
Еми и аз така разбрах, че Хандето се завръща, а за Емир и Гюнеш нищо смислено не схванах.
Какво, ще прави Корай с три жени на главата ooooh! не знам, но май започна да проявява интерес към Пънар?!

# 711
  • Мнения: 2 116
Днес нали имам повече свободно време, та гледах последните серии от 2-ри сезон... Shocked
Ами аз доказателства при това неоспорими имам, че Емир не забрави и не заличи Фериха от мислите и сърцето си за онези 3 години когато дори мислеше, че му е изневерила и избягала с Левент.
Нима ще го направи сега, проваляйки се с плана си за отмъщение и влюбвайки се в Гюнеш?
Не мисля. Naughty

Сега, след нейната смърт, дори и да отвори сърцето си отново за любовта, тя, Фериха, пак ще в него, няма нищо и никой да промени това за него/за Емир/, още повече, че сега, сега за съжаление е различно и друго...
нея просто я няма. Rolling Eyes

В този смисъл за мен всяко действие на Емир от тук нататък не е свързано с доказване какво бе и като какво ще остане любовта му към Фериха за него. Че е и ще бъде единствена и неповторима в своята същност за него нямам съмнения, дори и да се влюби отново.




Знам, че звучи малко налудничаво, ама ми се струва, че гледайки тази история на Емир, тук е нужно в определени моменти да избягаме от клишетата за това що е голямата любов и в същото време да се вникне по-навътре в спецификата на всяка една любов, как, кога и по какъв начин идва в живота на всеки, в какъв момент от него.
Някак за всичко свързано с любовта се ползва един аршин, който не винаги мери с нужната ни точност именно "параметрите" на любовта. Thinking


Меги, Тупи,  Hug

Ще свърша нещо полезно и пак съм на линия...  55 Scatter    typeuu

# 712
  • Мнения: 21 201
Според мен всяка любов е единствена, уникална и неповторима по своята същност, защото когато обичаме, ние даряваме частица от себе си на ответната страна.
Когато една любов свърши, едва тогава бихме могли да си направим равносметка в каква степен е била истинска, чиста и непорочна, когато сме я изживявали.
Всяка любов е различна от предходните или следващите такива, тя няма лице, обвивка, всичко е вътре в нас като чувства, емоций и изживявания.
И все пак си мисля, че единствено и само към един единствен човек бихме могли да се разгърнем изцяло, без задръжки и за мен в сериала тази любов беше ФЕмирската.
Това съвсем не означава, че в реалността до една любов след време не може да застане друга, без да се опитва да я измества или замени. Човешкото сърце е необятно и в него винаги има място за още една любов след време, затова казваме, че времето лекува, но не забравя и затова са спомените ни.
Да, може би, ще видя нова Емирова любов, която, ще е различна от ФЕмирската, но със сигурност неволно, ще я сравнявам с ФЕмирската, защото в този сериал тяхната любов за мен е база за сравнение с предишните и следващите любови, които, ще видя независимо между кои герои.
Между другото голям парадокс наблюдавам в нета и не само.
Всички искахме Емир да се съвземе, да видим отново усмивка на лицето му било то в резултат на нова любов или живеейки без нея и сега, когато има вероятност това да се случи, ние отново сме недоволни.
За себе си най-накрая си отговорих на този въпрос, а именно, че ФЕмир оставиха траен отпечатък в съзнанието ми, дълбока бразда от чувства и емоций, които изживях заедно с тях, дадох частица от себе си, от собствените си чувства и изживявания заедно с ФЕмир и любовта им остана като незаличим белег в съзнанието и душите ми.

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 15:48 от Neidjal

# 713
  • Мнения: 2 116
Цитат
Между другото голям парадокс наблюдавам в нета и не само.
Всички искахме Емир да се съвземе, да видим отново усмивка на лицето било то в резултат на нова любов или живеейки без нея и сега, когато има вероятност това да се случи, ние отново сме недоволни.

Наде, и аз го констатирах за себе си още в петък гледайки 1-ви еп. на ПЕ, даже си признах, че май не съм напълно готова за пътя си с Емир напред. Rolling Eyes

Любовта на Емир и Фериха, при нея има нещо много специфично, особено и важно, което не бива да се пренебрегва...тя не свърши. Naughty
Беше убита заедно с Фериха. Rolling Eyes
Беше й отнет живота, възможността да я има,  да я бъде, да й се радват и двамата с цялата си сила, защото я изстрадаха и я заслужаваха повече от всичко и от всички.

Но съдба, фактите са факти...уви неприятни, тъжни, ужасни бих казала  Mr. Green...Фериха я няма. Rolling Eyes а Емир е сам...и все още жив... Rolling Eyes

В този смисъл вече всичко е много по-различно за Емир от тук нататък, и при него и в неговия случай, когато става дума за любов, за нова, за следваща любов, трябва да се вземат под внимание именно тези факти, че не той се отказа от любовта която имаше с Фериха, тя му беше отнета.



И когато решаваме дали да му дадем шанс за живот, но без шанс за любов, трябва да не забравяме именно това-че той не носи вина, че убиха любовта му заедно с любимата му Фериха.

# 714
  • Мнения: 21 201
От сета.















Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 16:10 от Neidjal

# 715
  • Мнения: 21 201


Защо не си оправят датата и годината? ooooh!






















# 716
  • Мнения: 6 105
Наде,благодаря за снимките  Hug

# 717
  • Мнения: 21 201
Не зная при Вас как е, но на мен за първи път ми се случва да имам много въпросителни, но не на всеки да имам отговор гледайки сериал(третия сезон или първия според тяхната номерация), а и на моменти сценаристките ме лъкатушат от едната крайност в другата.
Между другото никъде не видях Берил/Зюлял на сета, не, че ми липсва, но все пак къде отиде!?
Дали пък не я отпратиха преждевременно на село? newsm78



Този е от охраната на Явуз, да не би самия той да е дошъл в дома на Емир, защото това са снимки от Етилер!?! newsm78
















# 718
  • Мнения: 2 116
Eylem Aktaş

Eylem Aktaş ми е любимка с песните си от един друг много специален за мен сериал-ЗС! Heart Eyes

И понеже отново сме пред финал на темата, нещо красиво, незабравимо от нея и от Фемир! Heart Eyes

Eylem Aktaş - Beni Unutma Full (Emir & Feriha)




http://youtu.be/zhFgumM49cE

# 719
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 338
Днес много снимки от сета и по-голямо актьорско разнообразие,в петъчната серия може да има някакво раздвижване само при Емир
Наде   bouquet Наистина има много въпросителни,чиито отговори са многозначни
И аз се чудя дали и Берил няма да изчезне от нищото  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт