ръцете в устата

  • 12 112
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 216
А за зъби може и да не е рано.
Аз съм имала първия си на 2.5месеца Simple Smile
Може да са зъбите. Това, че евентуално го сърбят венците, не означава, че скоро ще пробие зъбче....Може да минат месеци до този заветен момент Wink

# 16
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Етап от развитието на детето е,няма причина за тревога.
Виж ако вече лази и ходи,тогава проблема е,че пипа навсякъде и слага всичко в уста.
Можеш да слагаш ръкавички/тънки памучни/ако толкова те притеснява.

# 17
  • София
  • Мнения: 176
Можеш да слагаш ръкавички/тънки памучни/ако толкова те притеснява.
Точно това направих аз, когато видях че синът ми безспирно започна да си смуче палеца. За по-малко от седмица се отказа напълно и не се е връщал този навик до сега. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 423
Какво те притеснява в гледката 3 месечно бебе да си лапа ръцете  newsm78 Да е мъжа ти разбирам, но бебе  Thinking Това е неговият начин да опознае света, то друг не знае. Ти защо искаш да му попречиш? Сигурно няма да му даваш и да пада като прохожда, да се цапа като се учи да яде, и да лази само на абсолютно чисти места, горко му и тежко, ако е така.

# 19
  • Мнения: 2 532
И ние сме в клуба с лапането на ръце, завивки и каквото докопа общо взето Crazy Целият е в лиги нон стоп, от което се опъпчи по лицето, а и от постоянното им преглъщане повръща по малко Tired На моменти като си улучи някой от палците, го усещам как го засмуква лакомо и бързам да го спра. Много се надявам да не свикне да ги смуче, че не знам как ще го отучвам после Thinking Ще пробвам да му сложа ръкавички и дано го откажат от палците Peace

# 20
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Оф и ние сме така, не ще залъгалка, но като си засмуче палеца се чува чак в другата стая  Laughing Аз обаче тъпо и упорито му вадя ръцете от устата и бутам биба. Предпочитам да свикне с нея, отколкото с палеца. Виждала съм деца на по 7 години, които още имат този навик.

# 21
  • Мнения: 646
Аз обаче тъпо и упорито му вадя ръцете от устата.

Ето това е ключа към бараката, за да не се стигне до смукане на палци.И аз в началото слагах ръкавички, но моят дявол започна и тях да лапа и смуче и вечно си беше с мокри ръце.Накрая махнах ръкавиците и както каза SamiMummy тъпо и упорито му вадех ръцете от устата.  Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 357
Действайте, докато са малки Peace
Аз пропуснах началото на смукането на палеца, като се надявах, че с времето сам ще се откаже. Вече е на две години и няма отказване, даже като му махна ръчичката, нарочно я лапа пак.

# 23
  • Мнения: 2 532
Оф и ние сме така, не ще залъгалка, но като си засмуче палеца се чува чак в другата стая  Laughing Аз обаче тъпо и упорито му вадя ръцете от устата и бутам биба. Предпочитам да свикне с нея, отколкото с палеца. Виждала съм деца на по 7 години, които още имат този навик.
И аз така правя и от около 2 седмици приема залъгалката Peace Преди това нещо не можеше или не искаше да я засмуче, ама и не му настоявах много. Но и аз предпочитам нея, пред палец Peace

# 24
  • Мнения: 2 658
Оф и ние сме така, не ще залъгалка, но като си засмуче палеца се чува чак в другата стая  Laughing Аз обаче тъпо и упорито му вадя ръцете от устата и бутам биба. Предпочитам да свикне с нея, отколкото с палеца. Виждала съм деца на по 7 години, които още имат този навик.
И аз така правя и от около 2 седмици приема залъгалката Peace Преди това нещо не можеше или не искаше да я засмуче, ама и не му настоявах много. Но и аз предпочитам нея, пред палец Peace

Абсолютно да и подкрепям. Така се борих първите 6 месеца с щерката, нощем по едно време ръкавички слагах, но все пак накрая аз (и залъгалката Wink ) победихме палеца.

Но. Ако става дума за лапането на ръцете, това няма вече нищо общо. Лапането на ръцете в тази възраст е едно от най-нормалните неща, без които.. просто не може. Не бих си и помислла да "отучвам" такова нещо.
И не, не е задължително изобщо да е свързано конкретно с поникване на зъби, както и слюноотделянето на 3 месеца не значи "о, ей сега ще пораснат зъби".
Това си е бебешки рефлекс, начин за.. опознаване и игра.

# 25
  • София
  • Мнения: 43
Етап от развитието на детето е,няма причина за тревога.
Беше се научила да си смуче палеца, най - вече за приспиване, но за около 2 седмици с непрестанно вадене на пръста от устата и даване на залъгалка се отучи. Мисля че ще ми е по - лесно да я отуча от залъгалката отколкото от палеца.

# 26
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Етап от развитието на детето е,няма причина за тревога.
Беше се научила да си смуче палеца, най - вече за приспиване, но за около 2 седмици с непрестанно вадене на пръста от устата и даване на залъгалка се отучи. Мисля че ще ми е по - лесно да я отуча от залъгалката отколкото от палеца.

Абсолютно съм съгласна!

За ръкавичките само да кажа, че откакто беше успял да си напъха почти цялата ръкавица (без ръката) в устата, спрях да слагам ръкавички Rolling Eyes

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Етап от развитието на детето е,няма причина за тревога.
Беше се научила да си смуче палеца, най - вече за приспиване, но за около 2 седмици с непрестанно вадене на пръста от устата и даване на залъгалка се отучи. Мисля че ще ми е по - лесно да я отуча от залъгалката отколкото от палеца.

Абсолютно съм съгласна!

За ръкавичките само да кажа, че откакто беше успял да си напъха почти цялата ръкавица (без ръката) в устата, спрях да слагам ръкавички Rolling Eyes
Повечето такива ръкавички са с лек набор накрая,но е възможно и да се изхлузят.Тогава е вече опасно.. Confused

# 28
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Трети ден се опитвам да отуча бебчето да си смуче пръста - скрила съм ръчичките в едни чорапи на сестра му, които са едновременно леко широки, за да може да си движи ръчичките вътре, но са и дълги почти до раменете, за не могат да се изваждат.
Много се мъчи горкото. Най-вече, когато се опитва да заспи, тъй като заспива(ше) с пръст в уста. Не знам дали ще успея да бъда достатъчно твърда, а ми се иска да се справим с това докато е по-малък.

# 29
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лита,не се отказвай.
Точно сега е момента в който трябва да си по-настойчива и ще успееш да постигнеш резултат.
Дъщеря ми беше на същата възраст,когато опитваше смукане на пръстчета,юмручета.
Предпочетох биберон пред това да я виждам с палец в устата.
Търпение ти желая  Hug

Общи условия

Активация на акаунт