HomelanD

  • 59 029
  • 467
  •   1
Отговори
# 15
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
...
Клеър Дейнс всъщност 'изгря'  с Бет от "Малки жени" ( и Кристен Дънст от там) преди "Тъй наречения мой живот" , и още там си личеше, че ще стане топ-актриса.

Аз държа на своята теза за "изгряването".  Whistling

Хронологически "Тъй нареченият мой живот" все пак е преди "Малки жени".

Филмът има премиера на 21 декември 1994 година.
По това време вече са излъчени 15 от общо 19-те епизода на сериала.

Клеър получава Златен Глобус на 21 януари 1995 - преди да е излъчен последният епизод.
А за "Малки жени" предполагам тогава едва се е заговаряло по-обстойно покрай номинационния цикъл за Оскарите (за които номинациите излизат в края на февруари чак). Филмът няма нито една номинация за Златен Глобус. (Това не е показателно за оценката на качествата му - "Изкуплението Шоушенк" в същия сезон има две към седем  Mr. Green Показателно е само за хронологията - на филма са започнали да му обръщат внимание по-късно. Ерго и актрисите в него са ги "забелязали" по-късно.  Wink)

Като следя процеса на оценяване и произнасяне на критиците в наши дни, мога да предположа, че за ролята на Клеър в сериала вече е било казано много-много по времето, когато едва са излизали първите рецензии на филма.

А също така съм убедена, че сериалът е изиграл много по-важна роля за кариерата на Клеър, отколкото филмът. ИМХО  Peace

.
ЕТА - Приблизително същото мога да кажа и за Кирстен Дънст, за която според мен по-важен е "Интервю с Вампир" от същата 1994 година.

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 19:07 от mia4ik

# 16
  • Мнения: 0

Наистина, сериалът е много добър. От "новото поколение" сериали е(аз така си ги наричам). Интелигентен, изпипипан, ... , с много добри актьори ( Клеър Дейнс все пак е актриса от киното, не че актьорите които се снимат само в сериали не са добри, но тук говорим за  голямото кино). И все пак  напоследък стана практика  актьори от киното да се снимат и в сериали, преди като че ли имаше някакво си тяхно разграничение.

От снощи се каня да кажа, че много харесвам Клеър, но хайде да не "пресоляваме манджата"...
Клеър изгря в телевизията.
И основните постижения и популярност в кариерата и са дошли именно чрез телевизията + "Ромео и Жулиета", ама за този филм имам особено мнение, което съм коментирала в други теми... Mr. Green

Манди Патинкин има превъзходна и богата кариера на Бродуей, но също е известен на широката публика с телевизионните си изяви.
Деймиън е чудесен актьор и аз много го харесвам, но поне 50% от кариерата му до момента също е телевизионна. И подозирам, че също е по-известен с ролята на Соумс Форсайт, отколкото с Milo 'The Baker' Shakespeare  Wink


Така че за мен понятието "голямото кино", употребено спрямо каста на този именно серил не е баш на място.
Не че не се наблюдава подобна тенденция напоследък...
И не че не е разпространено мнение сред критиците, че в наши дни киното е в криза, а телевизията навлиза в "Златен век"  Whistling

Знам че е изгряла именно със сериал, но това няма значение,защото кариерата и продължава именно в "голямото кино".Партнира си с едни от най-известните и талнтливи, брилиантни актьори на Холивуд. Да вземем няколко заглавия: Brokedown Palace( с Кайт Бекинсейл, която е много популярна, макар и със филми с вампирчета Simple Smile,но е една наистина мн. добра и високо платена актриса ),The Flock( с Ричард Гиър),Stardust( Мишел  Пфайфър  Heart Eyes ,Робърт Де Ниро!, Сиена Милър) и естествено Ромео и Жулиета където си партнира с Леонардо Ди Каприо итн.
Не аз разграничавам киното от сериалчетата, това просто си беше така преди ( не по мое решение Simple Smile), но сега забелязвам промяна. За другите актьори не съм твърдяла че са от киното! Само за Клеър и съм права! Това с какво е изгрял един актьор няма никакво значение. По-важното е как ще продължи кариерата си. А Клеър има дълга кариера в киното. Не просто някакви смотани филмчета. Който не е просветен- да провери в imdb или да си остане със здраве Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 710
Mного труд си давате за глупости.

# 18
  • Мнения: 0
...
Клеър Дейнс всъщност 'изгря'  с Бет от "Малки жени" ( и Кристен Дънст от там) преди "Тъй наречения мой живот" , и още там си личеше, че ще стане топ-актриса.

Аз държа на своята теза за "изгряването".  Whistling

Хронологически "Тъй нареченият мой живот" все пак е преди "Малки жени".

Филмът има премиера на 21 декември 1994 година.
По това време вече са излъчени 15 от общо 19-те епизода на сериала.

А също така съм убедена, че сериалът е изиграл много по-важна роля за кариерата на Клеър, отколкото филмът. ИМХО  Peace


Все пак са от една и съща година.
 Не знам как може да съдите за кариерата й по един сериал. Тя все пак е актриса със над 20 годишна кариера(най-вече в киното) и е смешно да се зачеркнат  "няколко" години просто ей така. Да, изгря със сериал, но после пое по-друг път. Продължи да се развива.
Ох, котката ми само ми се катери на главата  Joy редактирам за 3ти път заради нея.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 219
Е, това са несериозни неща - който иска да гледа в imdb. точно пък тук, където съфорумките висим през по - голямата част от времето си точно из блогове, енциклопедии и подобни за филми и актриси (да не говорим пък за познанията точно на мячик).

Просто Дейнс не би могла по никой начин да влезе в представата ми за голямото кино. и то точно защото след "20-годишна кариера в киното" едва през 2011 г.  с Родина показва нещо по - значително като актьорско присъствие.

Не отричам Ромео и Жулиета или пък Малки жени, но тези два филма не са кой знае какво събитие в киното. Нито пък събитие е "Звезден прах" в който толкова много ме е впечатлила, че винаги се чудя Гуинетката ли играе звездата или тя.

# 20
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Ще кажа само това.

И Мишел Уилямс "изгря" с тийн-сериал. Но вече никой не го помни, защото тя наистина има кариера в голямото кино и се е доказала като актриса там. (Рискувам да полетят няколко домата сега, ама карай  Mr. Green)

Клеър много я харесвам, но съм убедена, че като преценяват, какво може да и се възложи, все още помнят тийн-сериала и се осланят на него... И предполагам, че когато се договарят, колко да и платят за дадена роля, също се връщат на това, че има Златен Глобус за "един сериал" на 16-годишна възраст Simple Smile
Нейната кино-кариера, макар и по-дълга, не е на нивото на кариерата на Мишел.

И спирам да коментирам въпроса.


А за мен това не е "много труд за глупости", защото като харесвам даден актьор, обичам да имам поглед върху това, което е направил... и има вероятност да направи в бъдеще.

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 19:52 от mia4ik

# 21
  • Мнения: 0
За Мишел не знам ( не я харесвам чисто визуално), не съм запозната с нейната кариера. Но знам коя е покарай връзката й с Хиит Леджер, който според мен беше много голям талант.
Всъщност създадох темата за хора харесващи сериалът, не за безсмислени спорове. Иначе аз също следя кариерите на актьорите който харесвам, просто ми е интересно и обичам да съм запозната Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 710
Да де, но погледите на хората са различни и няма една истина Simple Smile
Ако за вас "Тъй наречения мой живот " е някакъв звезден дебют, за мен е един тийн-сериал.
"Изгрява" се със сериозна роля и понеже Клеър Дейнс направи една изключителна Бет за мен това е нейният истински старт. Пък дали било август или ноември ми се струва излишно , не говоря за хронология, нито за поява. Иначе, вярно, че масовата публика я 'помни' от сериала, но публиката масово помни и Леонардо ди Каприо, като 'изгрял'  с Титаник независимо, че преди това направи извънземна роля в Защо тъгува Гилбърт Грейп.
Мацката за мен е една надарена драматична актриса от висока кино-класа.
И това, че се завръща в Хоумленд според мен ( отново да подчертая) е благодарение на драматургията, сценария , екипа и шанса, да се прави сериозно кино за малък екран, нещо за което има вече няколко примера.

(Пп Мишел Уилямс изобщо не знам коя е, но ей сега ще проверя:)))


Taка, нещо да питам за сериала. Имате ли чувството, че има второ лице на Абу Назир сред групичката на ЦРУ?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 219
ми тя Клеър е част от сериала... не мисля, че е спам.
няма кво толкова да кажем ново, защото, както казах обсъждаме сериала из други теми.


Да взема да похваля пак Деймиън Луиз... британска школа... сини очи и още нещо.

# 24
  • Мнения: 5 710
Ами да вземем да я заключим темата, щом го обсъждате сериала в други теми и тук няма смисъл,  и да не се мъчим повече да мерим кой колко знае за Клеър Дейнс Laughing

# 25
  • Мнения: 0
Да де, но погледите на хората са различни и няма една истина Simple Smile
Ако за вас "Тъй наречения мой живот " е някакъв звезден дебют, за мен е един тийн-сериал.
"Изгрява" се със сериозна роля и понеже Клеър Дейнс направи една изключителна Бет за мен това е нейният истински старт. Пък дали било август или ноември ми се струва излишно , не говоря за хронология, нито за поява. Иначе, вярно, че масовата публика я 'помни' от сериала, но публиката масово помни и Леонардо ди Каприо, като 'изгрял'  с Титаник независимо, че преди това направи извънземна роля в Защо тъгува Гилбърт Грейп.
Мацката за мен е една надарена драматична актриса от висока кино-класа.
И това, че се завръща в Хоумленд според мен ( отново да подчертая) е благодарение на драматургията, сценария , екипа и шанса, да се прави сериозно кино за малък екран, нещо за което има вече няколко примера.

(Пп Мишел Уилямс изобщо не знам коя е, но ей сега ще проверя:)))


Taка, нещо да питам за сериала. Имате ли чувството, че има второ лице на Абу Назир сред групичката на ЦРУ?
+1 Напълно съм съгласна. Много точно казано за Хоумленд- сериозно кино за малък екран  Hands Clap
Аз имам чувтвото че има. Още от началото си имам съмнения за Сол Simple Smile, надявам се да не излезе така.

# 26
  • Мнения: 5 710
Сол е евреин, не е той.
Черният босс ми е в главата на мен, а също и този лабилния, който поряза ръката на Броуди, но май не е и той:)
Освен това имам чуството, че Боруди ще играе нещо като незнам какъв си агент, т.е той ще търси начин да изпълни плановете на Абу Назир, изобщо не е убеден от ЦРУ.

# 27
  • Мнения: 0
Сол е евреин, не е той.
Черният босс ми е в главата на мен, а също и този лабилния, който поряза ръката на Броуди, но май не е и той:)
Освен това имам чуството, че Боруди ще играе нещо като незнам какъв си агент, т.е той ще търси начин да изпълни плановете на Абу Назир, изобщо не е убеден от ЦРУ.
Знам ли го Сол, може да му е прикритие  Joy.
 Ами и аз си мислех за шефа. А този дето поряза Броуди(Куйн), нали пак шефът го изпрати на разпита, и когато Сол попита  "защо", му беше даден оклончив отговор.
А този Куин много зле го простреляха, дано не умре, защото ми е симпатичен актьорът Simple Smile
Хммм, а за Броуди не знам какво да мисля. Може пък да ги прецака всичките. Той примерно защо уби Уокър? Все пак Абу Назир е имал план за него. Според мен за Броуди, колкото и промит да е, все още има някакъв остатък от здрав разум(това заради жилетката го казвам,не се взриви, но пък за малко беше), и за него 1во ще са неговите интереси и семейството.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 219
Ами да вземем да я заключим темата, щом го обсъждате сериала в други теми и тук няма смисъл,  и да не се мъчим повече да мерим кой колко знае за Клеър Дейнс Laughing

не разбирам заяждането ти... не виждам някой да мери нещо, това не е Клюкарника все пак, съответно и отрицателни мнения се приемат.

# 29
  • Мнения: 5 710
Аз останах с впечатление че ти се заяждаш, аз влязох в пълен възторг, че има такава тема.

Както и да е, приятно гледане ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт