Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 799
Чери, благодарности за новата темата   bouquet
В момента давам Проспан за отхрачване  Peace, ами ефект има ... в неделя бухаше доста, сега сме свели кашлицата до 2-3 прокашляния на ден  Peace
Но дъщеря ми отказва да пие сиропа, давам на капки  Peace
По принцип харесвам Проспана, при моето дете отхрачва добре  Peace

Дано тази тема не свършва бързо, както предходната и да има само здрави дечица  Hug

# 16
  • Мнения: 15 379
Благодаря, Нина.
Чудя се какво да си самоизпиша за детето, защото има отхрачваща кашлица, която иначе ще влачи още доста време.
Вирусът с хремата и кашлицата напада наред и имам чувството, че е един и същ, а не е ковариация на някой от 200-те вида, за които пишат и които така или иначе в 1/3 от случаите децата ни изкарват в градините.

# 17
  • София
  • Мнения: 374


Досега никога не съм давала Проспан сироп за кашлица. Може ли някой да каже от опит - отхрачва ли добре?

Аз съм давала Проспан - беше ни изписан за влажна кашлица, причинена от стичащи се секрети от носа, т.нар. заден ринит. Ефект имаше, но...малък. Не мога да кажа, че съм доволна.

# 18
  • Мнения: X
Досега сме си оставали у дома когато има висока температура и кашлица,но тука не се впечатляват от температури, сополи и неразположения- всеки си ходи на ДГ без оглед на изброените. Rolling Eyes
Сега е ваканция за седмица и сме си у дома по принцип (вземам си ваканция с нейните) и е с болки в ухото, кашлица, 4 дни с температура от 39 и докторите си ми казват да си ходим у дома ,течни храни и Нюрифен,както винаги досега. Но болките в ухото се увеличиха и извикахме линейка посред нощ в събота вечер и там вече след седмица неразположения и не -спане й изписаха АБ на всеки 6 часа.
Да се надяваме,че до понеделник ще е по-добре .
Иначе ще си взема още почивка и ще стоим у дома до излекуване. Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 2 799
Благодаря, Нина.
Чудя се какво да си самоизпиша за детето, защото има отхрачваща кашлица, която иначе ще влачи още доста време.
Вирусът с хремата и кашлицата напада наред и имам чувството, че е един и същ, а не е ковариация на някой от 200-те вида, за които пишат и които така или иначе в 1/3 от случаите децата ни изкарват в градините.


Абсолютно подкрепям  Peace, вкъщи всички сме болни ... баби, дядовци, аз, таткото ... ужас, всичко тръгна от Никол  Tired
И пак по въпроса за Проспана, понеже купих в неделя и сироп и капки, сиропа го отказа, от вчера аз се мъча да изкашлям нещо, но беше безуспешно, почнах сиропа, днес вече си отхрачвам, както трябва  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 15 379
Давах му Лека нощ на Тайс - сиропчето определено е добро, но не може да разкара гъстият вискозен секрет.
По-късно ще ида до аптеката за Флудитек или АСС кид. Явно Проспан ще купувам по-натам.
Иначе си давам от бабешкото сиропче Laughing Heart Eyes.

Благодаря за мненията.

# 21
  • Мнения: 3 114
Гоги първо беше с бактериална хрема, от която разбира се направи и кашлица. Беше на Проспан, Бактробан и Инфлуцид. Точно оздравя и след три дни отново в края на Бактробана. Може би е друго, може да е вирус, не знам...Излекувахме го за 1 седмица и сега пак. Секретът е един и същ, температура няма. Сега е на Флудитек, Еуфорбиум спрей и Суфлур Йодатум. Хремата се облекчи, но като цяло няма оправяне, нито влошаване. Личната смята, че обилният секрет идва от сливиците, които сега тепърва започвали да се развиват.

# 22
  • Мнения: 15 379
Аз ефект от Еуфорбиум при бактериална хрема не видях. А децата, които ходят на ясла/градина в 99.9% от случаите имат бактериални хреми или започват с вирусна хрема и бактериална опашка до 2-3 дни максимум. Какви са тези щамове и как си ги отглеждат в градините, направо не проумявам...

# 23
  • Мнения: 3 993
Sourcherry , благодаря за новата тема!

Чувам, че Коризалия много помага при хрема. Имате ли впечатления? За каква хрема е подходяща?
Коризалия помага при вирусна и съвсем начална хрема. Дава се в ударни дози и сгъстява секрета.
Не е панацея, няма да излекува хремата, но поне я прави по-поносима, когато е вирусна, но не и бактериална.

Самостоятелно или в комбинация с други хомеопатични?
При първи симптоми на разболяване давам ударно Инфлуцид. Ако има болки в гърлото давам и Тонзилотрен. Вчера видях в аптеката, че към групата на Инфлуцид, Тонзилотрен и Цинабсин се е присъединил и Ринитал - за алергични ринити, тези всичките са на един производител. Така ги редят хомеопатичните в аптеката, където пазарувам, на групи според производителя. Коризалия и Осцилококцинум са заедно като продукти на Боарон. Та се замислих дали това има значение за лекарите, като ги изписват. Прави ми впечатление, че тук обикновено се говори за Коризалия и Осцилококцинум изписани заедно или Инфлуцид и Тонзилотрен, изписани заедно.    

# 24
  • Мнения: 173
Иначе си давам от бабешкото сиропче Laughing Heart Eyes.

 Какво е това бабешко сиропче  Blush

# 25
  • Мнения: 2 809
Чери за темата   bouquet

Контеса,  къде сте Вие Simple Smile?

# 26
  • Мнения: X
Сега забелязах ,че говорите за лекарствата в частност.  Wink .По принцип не се разболява често,но аз  целогодишно давам витамини , спирулина сокове и пчелен прашец и мед от Манука за предотвратяване/превенция. При първите симптоми започваме с чайове от лайка ,мента и шипки ,давам много фрешове от цитрус и увеличаваме прием на на Витамин Ц . Ако това не помага минаваме на Оксилококсикум и витамини с Нюрофен за температура .
 Обикновено това е достстчъно . Сега не беше . Sad

# 27
  • Мнения: 3 993
Чудя се какво да си самоизпиша за детето, защото има отхрачваща кашлица, която иначе ще влачи още доста време.Вирусът с хремата и кашлицата напада наред и имам чувството, че е един и същ, а не е ковариация на някой от 200-те вида, за които пишат и които така или иначе в 1/3 от случаите децата ни изкарват в градините.

Чери, аз зададох същия въпрос на УНГ лекарката, при която днес водих малката на контролен преглед. Детето оздравя, но от време на време продължава да отхрачва, от което се закашля, същото като при сина ти. Докторката каза, че дълго време ще се чисти този остатъчен секрет и предложи да си доизпие сиропа за кашлица, който вземаше наред с другите лекарства, той е Грин Тус. Както писах по-назад, в началото на боледуването, когато борехме вируса, детето пиеше Ердомед, от неговия ефект съм много доволна. Грин Тус ми се струва слаба работа.
Според мен ти просто си избери един сироп за отхрачване и това е.  Peace
Тоя бабешки сироп за какво го даваш, какво лекува?

# 28
  • Мнения: 15 379
Little wingels, Коризалия си се комбинира успешно и с всякакви други хомеопатии, че и традиционни цярове.
Тонзилотрен давам и аз, щом се наложи+Коризалия. Комбинирала съм капки за нос с Коризалия.
Ефектът от нея поне според мен е следният - до 1 ден сгъстява секретите и така прави по-лесно изхвърлянето им чрез изпомпване или издухване. Хубаво щеше да стопира всякаква хрема, но не.

Бабиният сироп: 1 част чист мед+1 част чиста ракия+1 част зехтин екстра върджин (може разтопено краве масло, може олио).
Разбърква се добре и се дава по 1 ч.л. сутрин, обед и вечер.

Когато правя сместа използвам малко бурканче с винтова капачка и смесвам по 1 супена лъжица от всеки продукт - меда, ракията, зехтина. Така имам доза за цял ден.
Ракията в бабиният лек не е притеснителна, тъй като се приема в минимално количество и не е по-различна от етаноловият спирт в сиропите за кашлица от аптеката.

Давам бабиният сироп при първи признаци на вирус с хрема и подкашляне - медът лекува гърлото и е полезен за дробовете. Ракията сгрява, зехтинът омекотява.
Рецептата е от нашият педиатър, не съм си я измислила.

# 29
  • Мнения: 3 993
Сега забелязах ,че говорите за лекарствата в частност.  Wink .По принцип не се разболява често,но аз  целогодишно давам витамини , спирулина сокове и пчелен прашец и мед от Манука за предотвратяване/превенция. При първите симптоми започваме с чайове от лайка ,мента и шипки ,давам много фрешове от цитрус и увеличаваме прием на на Витамин Ц . Ако това не помага минаваме на Оксилококсикум и витамини с Нюрофен за температура .
 Обикновено това е достатъчно . Сега не беше . Sad

А колко дни процедираш по горната схема? Кога се обръщаш към лекар? Колко дни детето поддържа температура, която сваляте с Нурофен? И защо даваш едновременно Нурофен и Осцилококцинум, т.е. хомеопатично и традиционно лекарство заедно?
Извинявай за многото въпроси, но ми стана любопитно...всъщност дали горното важи само за твоето дете или по принцип така се лекуват децата в Англия?

Общи условия

Активация на акаунт