Нисък хемоглобин

  • 64 938
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз пия желязо за нисък хемоглобин и съм много добре! Нямам оплаквания.
Мамо Веси, що пиеш още фолиева киселина бе, то няма смисъл, тя се пие само докато се формират всички органи, а вие със сигурност сте приключили с този етап.  Wink  Не че ще ти стане нещо, ако продължиш да я пиеш, ама не виждам защо...

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Моят хемоглобин на изследванията преди един месец беше 117 и ми казаха че всичко ми е в нормите Shocked Вярно е, че при мен винаги е бил нисичък - 120-125, но гинеколожката ми няма как да знае това (не ме е питала колко ми е по-принцип)
Чудя се дали при различните хора за нисък се приемат различни стойности? Някой има ли представа???

А това което казва Зъхи за фолиевата киселина е вярно. След третия месец наистина май няма смисъл да се пие вече.

# 17
  • Мнения: 317
Здравейте и от мен !
На последната консултация се оказа , че и аз съм с нисък Хемоглубин 108, а в седмия месец ми правиха иследвания , тогава беше 148 , до тогава пиех Матерна и като видях високите стойности на Хемоглубина тогава я спрях .Утре съм на консултация и ще решат дали да ми изпишат и желязо...защото аз пак започнах с Матерната...Все да има нещо за което да се притеснява човек !:(

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз също развих такава анемия. На първото изследване хемоглобина ми беше 106, на второто 98, на третото 92.... след първото ми изписаха Малтофер (той е комбинация желязо с фолиева киселина), както виждате нямаше ефект. На второто ми изписаха Сорбифер дурулес по 1 на ден и пак нямае ефект. Сега пак Сорбфер Дурулес пия ама по 2 на ден, да видим дали ще има ефект... А фолиевата киселина моята лекарка ми каза че е хубавод а си пия в тоя случай, защото и тя помагала... предполагам е така и затова неслучайно и Малтофера има фолиева киселина. Затова си пия сега и Неофолик заедно със сутрешното хапче Сорбифер.  А затова, че не трябва да се пият заедно ме озадачава, при положение, че има комбинирани таблетки от двете състваки  Rolling Eyes  Confused

# 19
Здравей мамо Веси!Моят хемоглбин преди месец и половина беше 96,от тогава пия малтофер и се сега е 86.Вчера ходих на специалист хематолог и той ми спря желязото за сега,а ми изписа инжекции В12 и фолиева киселина.Моят съвет е ако все още не ти е толкова нисък хемоглобина да наблегнеш на храна богата на желязо.Казаха ми много ефикасна рецепта-смесват се равни части мед и сусамов тахан.УСПЕХ!!!!!!!!!!!! Laughing

# 20
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Sim
Желязо има и в зелените зелнчуци - броколи, спанаск и т.н.


Това е мит. В смисъл - желязо има, но то не се усвоява добре от организма, даже изобщо Simple Smile. Най-добре усвоимо е желязото от месото. За зеленчуците - зърнените храни и овесените ядки са добър източник на желязо, но не и спанака и копривата - съдържат вещества, които се свързват с желязото и то се извежда от организма без да се усвои изобщо.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 728
Моя хемоглобин последния път беше 88.Хематолога ми изписа Малтофер и фолиева киселина.Каза че фолиевата спомага за усвояването на желязото.Аз си купих Малтофер сироп,че от хапчетата повръщам. А гинеколожката спомена и за нещо от рода на тотема или тотхема-някакви ампули.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Fun
Моя хемоглобин последния път беше 88.Хематолога ми изписа Малтофер и фолиева киселина.Каза че фолиевата спомага за усвояването на желязото.Аз си купих Малтофер сироп,че от хапчетата повръщам. А гинеколожката спомена и за нещо от рода на тотема или тотхема-някакви ампули.


в малтофера има фолиева киселина. защо си купуваш допълнително?  Shocked  Confused  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 567
Аз съм 30та седмица и също съм в клуба на анемичните  Cry От другата седмица започвам с хапове.

Иначе знам, че трябва да се набляга на яйца, кайсии (може и сушени), сок от червено грозде и чай от шипка.

Успех и ще го преборим това пусто желязо, мамка му  Grinning

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 728
Не знаех че има.Хематолога ми изписа и двете неща.Сутрин по една таблетка фолиева и чаена лъжичка Малтофер. И аз слушам,какво друго да правя?!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моят хемоглобин се въртеше около 100 по време на бременността. Според гинеколога ми тези стойности не са ниски за една бременна жена. Въпреки това ми изписваше Малтофер, после и Тотема. Ефект - нулев. То не бяха дробчета, месо насила (аз не обичам месо), зеленчуци и плодове, пак тая.
Впоследствие разбрах, че ниският хемоглобин не е 100% желязо-дефицитна анемия. За да се докаже това изследват серумното желязо. Но, тъй като по-големият процент анемии са желязо-дефицитни, повечето доктори пропускат това изследване.
А ако нямаш дефицит на желязо и приемаш железни препарати, може да се получи свръхнатрупване на желязо в организма и от тези препарати повръщаш.

С две думи, хемоглобин 117 си е много добър, ако искаш изследвай си серумното желязо. Успех!

# 26
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Lady Charm
Моят хемоглобин на изследванията преди един месец беше 117 и ми казаха че всичко ми е в нормите Shocked Вярно е, че при мен винаги е бил нисичък - 120-125, но гинеколожката ми няма как да знае това (не ме е питала колко ми е по-принцип)
Чудя се дали при различните хора за нисък се приемат различни стойности? Някой има ли представа???

А това което казва Зъхи за фолиевата киселина е вярно. След третия месец наистина май няма смисъл да се пие вече.


Ами няма такова нещо като при различните хора - индивидуални стойности. Но хемоглобин 120-125 си е идеален. Вярно, че при бременност нещата се променят коренно, но ти си си го запазила.
Обаче тези, при които е 80-90, то си е анемия това. Няма да се размине само с храна без да се приемат лекарства.

Между другото вие колко често го изследвате?

# 27
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Mama Vessi
Grinning Опасна си! Аз бях с цезарово и затова имах винаги една жена до мен, такива бяха правилата. Бях в такова отделение.
Не съм чувала за такива таблетки, може и да ги има тука. Най-гадното е , че имам проблеми с ходенето в тоалетна и като знам какви отвратителни прахчета трябва да пия, направо ми призлява. Ама какво да се прави ще търпим.


Ти пък... кви прахчета? Тука направо в аптеката продават едни такива малки тубички съдържащи течност за клизма...  Embarassed  Та аз така един път се лекувах, че корема ми ме побъркваше. Ама сега се тъпча редовно с плодове, зеленчуци и каквото друго ми падне и хич нямам проблеми... да чукна на дърво. Е имам си ги аз и тубичките за всеки случай... Яж повече зеленичко и плодовичко!  Laughing

# 28
  • Мнения: 951
Преди 2 дни изследванията показаха,че хемоглобинът ми е 101,та сега наблягам на телешки кюфтета,не съм сигурна,обаче,че ще има кой знае какъв ефект...Ще ям и яйца,че нещо съм ги загърбила напоследък... Embarassed
И аз съм чувала,че желязото,което съдържа спанакът и др.подобни не се усвоява от организма,така че ако моята диета се окаже безмислена ще мина на хапове.

# 29
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Lady Charm
Моят хемоглобин на изследванията преди един месец беше 117 и ми казаха че всичко ми е в нормите Shocked Вярно е, че при мен винаги е бил нисичък - 120-125, но гинеколожката ми няма как да знае това (не ме е питала колко ми е по-принцип)


Доколкото знам хемоглобина се води нисък когато падне под 110.., но при бременните по принцип спада доста, така че и
120 се води супер и със сигурност в норма Wink

Общи условия

Активация на акаунт