Невъзможните хора в живота ни

  • 392 244
  • 7 387
  •   4
Отговори
# 4 320
  • Мнения: X
  Всъщност психиатрите съветват всякакви заплахи за самоубийство да се приемат сериозно, защото и заплахата е вик за помощ.

# 4 321
  • София
  • Мнения: 17 900
Всъщност психиатрите те питат как искаш да се самоубиеш, за да преценят доколкот си навит. Самоубийците обикновено много добре знаят как биха си сложили края и рядко плямпат на всеки близък и познат, че ще се махат от тоя свят. 

# 4 322
  • Мнения: X
  А колко самоубийци познаваш?

# 4 323
  • София
  • Мнения: 17 900
Много по- малко, отколкото сбора на отровните, плащеши и смукащи жизнените ти сили. Все свестни хора си отидоха. Другите все бяха на ръба, гледам ги - още дишат и мърсят земята.
Не ми пука как звучи, за мен е гротескно да ползваш тая струна и да се възползваш от човечността на хората.

# 4 324
  • Мнения: 1 463
Въпросът беше дали невъзможен, нарцис би посегнал на живота си, а не за реални случаи на хора с проблем.
Според нарциисът проблемът не е той, а отсрещата страна, ако щеш целият свят му е крив. Та той жадува да ти каже какво нищожество си само, за да спечели лудата игра, която играе. НЕ, нито плашат със самоубийство, пък за другото е пълен абсурд.
Нещо се бъркат понятия. Отровните хора не си нарушават комфорта, Боже!
Това, че са с поведенческо разтройство е друг въпрос. По-скоро на теб ти идват подобни мисли след като си видял, че с такъв човек нито се води конструктивен диалог, нито може да се разбереш човешки!

# 4 325
  • Мнения: 76
Аз лично - само един. Беше тотално сбъркано същество - хероинов наркоман и хомосексуалист, който скочи от балкона у тях. И който никога не е разправял, че ще се самоубива. Но пък броят на познатите ми с "раирани" ръце от опити за рязане на вени (като в тази група влизат и моите) май е трицифрен Simple Smile

# 4 326
  • София
  • Мнения: 12 751
За жалост, повечето хора, които смятат да се самоубият не показват с нищо намеренията си. Пак повтарям, ако някой декларира подобни намерения незабавно да бъде консултиран с опитен психиатър. Това ако е родител, дете. Ако е половинка зависи колко близка половинка, ако е съпруг/а, по същата схема като с родител и дете, ако е гадже – да се алармират близките му – родители и тн, и да го заведат на лекар.

Иначе има всякакви случаи, но в рамките на темата заплахите за самоубийство са жесток шантаж. Също в рамките на двете теми са и въображаемите тежки заболявания, подозрения за такива, изследвания на такива и дори твърдения за такива. И е хубаво да се знае, че това е в рамките на огромното желание на невъзможните да предизвикват съжаление и притеснения, защото човек дълбоко притеснен и съчувстващ на друг е в най-голяма степен безкритичен към него и отворен като жертва на много други нива.

# 4 327
  • София
  • Мнения: 17 900
Ето нещо нагледно - https://youtu.be/cEiFhKOnS1Y?t=385

# 4 328
  • Мнения: 6 166
Нагледно за какво?

# 4 329
  • София
  • Мнения: 17 900
Как се предизвиква нарцистичен типаж (без проява на уважение), как реагира с его, двоен стандарт за уважение към чина му и този на другите. Те на мен не могат така да ми говорят, аз на тях- да. Реакция, когато му се посочи противоречието. Мания за въззначимост спрямо другите. Много неща има в тая сцена Wink

# 4 330
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Как се предизвиква нарцистичен типаж (без проява на уважение), как реагира с его, двоен стандарт за уважение към чина му и този на другите. Те на мен не могат така да ми говорят, аз на тях- да. Реакция, когато му се посочи противоречието. Мания за въззначимост спрямо другите. Много неща има в тая сцена Wink

Кетчър, ти имаш ли поглед от вътре в света на военните? Личен.

За мен това не е предизвикване на нарцис, защото те (нарцисите) нямат висши морални постулати, които да поставят над статични властови структури, каквато е военната.
Един нарцис никога не би си признал, дори и в яростта си, че е направил грешка или нещо друго, което да го постави в губеща позиция.

# 4 331
  • Мнения: X
Кечър, много си наблюдателна и аналитична! Имай предвид само, че военните ги промиват да не мислят като хора, а като машини. Не съм гледала филма де, не знам сюжета. Миналата седмица се зарибих по Психотерапия сериала, изгледах го наведнъж. В първия сезон има един бивш нейви, който не беше способен да си признае гузната съвест за бомбардирането на един таргет, който се оказва детско училище. Когато допусна вината на съзнателно ниво, той се самоуби. Чак във втори или трети сезон на психоаналитика му стана ясно, той какви признаци за суицидни намерения е проявил

# 4 332
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Забравен профил, тогава логичния въпрос би бил: нарциси ли са военните? И не опираме ли пак до определени професии, при които това е необходимо, за да се запази интегритета на индивида. Твоят пример е точно за това.

# 4 333
  • Мнения: X
Не знам дали са нарциси. Много от тях страдат от пост травматично стресиво разстройство. Възможно е други да развиват изменения на личността, за да се самосъхранят. Също и да онеправдават действията си, за да облекчат когнитивен дисонанс. Изобщо не разбирам от темата.

# 4 334
  • Мнения: 6 166
Не го изгледсх цялото клипче, но не съм сигурна, че примерът е подходящ. Имам приятели, които са marines и рангът се уважава дори и да не са в униформи, дори и да са пенсионирани (на по 40 и малко).

Общи условия

Активация на акаунт