Брекети - колко ви излязоха и къде ги поставихте - част 3

  • 165 004
  • 1 079
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0

izvinete za pravopisa, no klaviaturata mi ne raboti:(

# 46
  • sofia
  • Мнения: 46
Здравеите момичета , искам да попитам боли ли много след поставянето на брекетите , интересува ме дали ще мога да ходя на работа на следващия ден , също така нормална практика ли е да се слагат постепенно пурво на горната и после на долната челюст , защото моята ОД така ми каза че ще прави.Също така ще ми се вадят 4ти долни зъби , колко време минава за да зараснат раните , и това при хирург ли се прави или при обикновен зъболекар ?  Благодаря предварително Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 795
КРиси, има болка, но чак да не можеш да ходиш на работа.... просто едва ли ще можеш да ядеш пържоли, а по скоро картофки, ориз и по мекички неща.
Лепенето на брекети не става замагическа пръчка - почиства се, дезинфекцира се, изсушва се всеки зъб, слага се лепило, брекета се нагажда в правилна позиция, съхне лепилото и така всеки зъб.... ако преди това са ти лепили пръстени - те стават също не много бързо... през това време седиш с отворена уста. Не само ОД, но и пациентите трудно издържат. Аз като си спомням устата ме болеше докато залепиха всички (не са ми вадили зъби) и траеше към 45минути. Та затова мисля, че е даже по-добре , че не се лепят едновременно.

# 48
  • Мнения: 399
krisi007, на мен ми лепиха само горните 40минути. Нямам спомен да ми е било толкова трудно да държа устата си отворена, издържа се Simple Smile. След 2-3 месеца ми залепиха и долните - съответно да, на два етапа беше.
От моята практика с вадене на два зъба... вадят се при хирург за по - сигурно, иначе и зъболекар ламтящ за пари може да го свърши, но за твоя сигурност избери добър хирург. Мисля, че имаше някакъв задължителен минимален период от около седмица разстояние от вече извадени зъби и поставяне на брекети, за да могат да зарастнат малко раните.
Това се сещам, което мога да ти кажа Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4
Здравейте! И аз искам много да си сложа брекети, видях страхотни резултати тук, браво, че сте оправили и на дечицата зъбките - много е важно за самочувствие, самооценка и т.н. Чудя се дали ортодонтът ще се съгласи да сложи само на долните например и когато събера пари, тогава за горните... Не ми се ще цялата да съм желязна, че предстоят изпити  Embarassed

# 50
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, дали ще може да се поставят брекети само в едната челюст, зависи от това колко са криви зъбите. А относно парите при почти всички ортодонти  има опцията те да се пплащат на вноски. Направете консултация, там ще могат да ви отговорята на тези въпроси най-точно.

# 51
  • Мнения: 0
Здравей Krisi007, преди да ти извадят зъбите направи консултация и с други ортодонти. Опитът ми е като на майка, не като пациент. Синът ми имаше ужасно криви зъб, в резултат на смукане на пръст до 6г. Препоръчаха ми двама стоматолози, които бяха на мнение че трябва да му се извадят 4 зъба, а единия в допълнение предлагаше  носене на апарат на главата две години денонощно. Тогава синът ми си намери в интернет стоматолог и ме накара да го заведа при него и доктора каза, че няма да се вадят никакви зъби и за 2години ще се оправи всичко. Сложихме брекетите, след свалянето зъбите му са идеално подредени и всичките са в устата му. Не е носил никакви допълнителни апарати по главата си. А ортодонт му беше д-р П. Настев - мир на праха му и д-р Галина Димова. А за заплащането преди 8 г. при поставянето заплатих ме половината сума , а останалата част беше разсрочена за една година, сега нещата може доста да са се променили. Сложиха брекетите ва двете челюсти в един ден. Надявам се да съм ти била полезна, ако имаш въпроси ще се радвам да съм полезна с информация, блазирана на личен опит

# 52
  • Мнения: 11
Здравейте! Преди няколко дни водих сина си(17г.) и дъщеря си(14г.)  на ортодонт - д-р Малина Димитрова от Дентално студио д-р Димитрови, гр. Русе. Ние сме от Разград и тя идва тук всяка събота. Каза, че и двамата имат ръбцови захапки и е нужно да се поставят брекети, като тя работи с Damon System, които по нейните думи са едни от най-добрите и с минимален дискомфорт за носещия, и не се налага вадене на зъби. Предложи изцяло метални брекети като цената беше 4300 лева (на човек), в които се включват първоначални отливки, самите брекети, ластици, ортодонски четки, ритейнъри и всичко нужно за самото лечение. Предложи да направи отстъпка от по 10% и на двамата, ако лечението се започне едновременно. Моля за съвети дали тази цена е добра и ако някой се е лекувал при д-р Димитрова да сподели лични впечатления.

# 53
  • София
  • Мнения: 795
На мен цената ми се струва ок. Но за ОД нищо не мога да кажа..

# 54
  • Русе
  • Мнения: 40
Здравейте! Преди няколко дни водих сина си(17г.) и дъщеря си(14г.)  на ортодонт - д-р Малина Димитрова от Дентално студио д-р Димитрови, гр. Русе. Ние сме от Разград и тя идва тук всяка събота. Каза, че и двамата имат ръбцови захапки и е нужно да се поставят брекети, като тя работи с Damon System, които по нейните думи са едни от най-добрите и с минимален дискомфорт за носещия, и не се налага вадене на зъби. Предложи изцяло метални брекети като цената беше 4300 лева (на човек), в които се включват първоначални отливки, самите брекети, ластици, ортодонски четки, ритейнъри и всичко нужно за самото лечение. Предложи да направи отстъпка от по 10% и на двамата, ако лечението се започне едновременно. Моля за съвети дали тази цена е добра и ако някой се е лекувал при д-р Димитрова да сподели лични впечатления.


Ние се лекувахме в това студио, само че при д-р Галина Димова. Тя идваше от София. Д-р Димитрова Беше неотлъчно до нея. Смятам, че ще се справи. Цената наистина е приемлива, нашите бяла 5 000 лв. Това е най- добрия вариант за вас, защото ако сложите и път, ще ви излезе доста солено.

# 55
  • Мнения: 13
Аз искам да попитам дали някой от вас е имал "девиация" - това е отклонение на долната челюст встрани. Интересно ми е да разбера колко време е отнело наместването на двете челюсти и най-вече как точно е станало. Моята ОД казва, че разбира се и това ще ми оправи, но на мен ми е трудно да си го представя  newsm78

И също въпрос най-вече към тези които вече са си свалили брекетите - нормално ли е постоянно да си намирам дефекти в зъбите, въпреки че според всичките ми познати те вече са се наместили и били перфектни, а на мен след 5 месеца все още да не ми харесват на 100%?  Crazy

# 56
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
Вижда, че тук има повече мами и се надявам да има такива и от Велико Търново. Можете ли да ми препоръчате ортодонт във Велико Търново и да ми разкажете малко повече. като бях дете ми сложиха някакви скоби, които се сваляха и аз просто не ги носех ... но вече съм голямо дете и май ще слагам брекети. Само се чудя къде да отида ^^ зная за няколко места, но не мога да съм сигурна, а събирането на информация (мнения) много би ми помогнало Simple Smile Надявам се скоро и аз скоро да се сдобия с брекетчета Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 476
Момичета, носих брекети далечните 1994-1995 година. Тази година ми правиха изследване за виталитет на 2 зъба и резултатите бяха 14 и 10. Коментарът на зъболекаря беше, че намало как да не се отрази носенето на брекети и по тази причина стойностите са завишени. В интерес на истината дълго време след като свалих брекетите нямах никакви проблеми - може би 7-8 години след свалянето направих първата пломба. Но сега с това изследване се притесних. Забелязали ли сте някакъв страничен проблем, който отдавате на брекетите? Извинявам се предварително, ако питането ми не е за темата.  

# 58
  • Мнения: 17 996
Какво значи виталитет  newsm78

# 59
  • Мнения: 2 199
Какво значи виталитет  newsm78

http://www.varnadentist.com/services6.php#q3

Момичета, носих брекети далечните 1994-1995 година. Тази година ми правиха изследване за виталитет на 2 зъба и резултатите бяха 14 и 10. Коментарът на зъболекаря беше, че намало как да не се отрази носенето на брекети и по тази причина стойностите са завишени. В интерес на истината дълго време след като свалих брекетите нямах никакви проблеми - може би 7-8 години след свалянето направих първата пломба. Но сега с това изследване се притесних. Забелязали ли сте някакъв страничен проблем, който отдавате на брекетите? Извинявам се предварително, ако питането ми не е за темата. 

http://www.livestrong.com/article/121995-bad-effects-braces/

и това като следствие на носене на брекети

Цитат
Root reabsorption usually happens when teeth move quite a bit. Some people are more likely for this to happen than others. orthodontists will (or should) not treat patients who already have issues in this area ... which may be due to previous trauma, or previous ortho treatment. The x-rays the orthodontist takes before beginning treatment, is an indication of the condition of the roots of your teeth, and some ortho's will take x-rays during treatment and all should do this again at the end of treatment.

Общи условия

Активация на акаунт