Брекети - колко ви излязоха и къде ги поставихте - част 3

  • 165 129
  • 1 079
  •   1
Отговори
# 1 035
  • София
  • Мнения: 265
Здравейте, записвам се да ви следя Simple Smile Преди няколко месеца се бях зарибила по Invisalign, но времето си минава и още не съм направила дори консултация. Аз имам нужда от леки корекции и ме привлича това, че няма да се забелязват, надявам се и да няма болка като при другите брекети. Embarassed Ще прочета темата за отзиви от хора, минали по този път. Поздрави Simple Smile

Мъжът ми беше с Invisalign, съвсем неусетно мина всичко и с перфектен резултат. Не му е създавало никакви затруднения, дори не беше особено мотивиран (да не кажа хич  Wink) и ги носи защото го наговорих.

Междувременно аз бях с лингвални и ми се разказа играта първите 4-5-6 месеца  Confused За което съм си съвсем сама виновна, защото ме информираха, че нужните корекциите са достатъчно сложни и ще си облекча живота ако не настоявам.

# 1 036
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте!Темата е за брекети, но мога ли да попитам тези които са носели и вече са им махнати имат ли петна и ако са имали как са ги премахнали.Дъщеря ми беше с бреки , сложихме ги при най-добрата в града(Пловдив) др.Джуркова.Преди да идем при нея ходихме да се консултираме и при др ортодонти двама от , които казаха, че трябва да се извадят постоянни зъби, понеже челюстта е малка и няма къде да се съберат всички зъбки.Зъбите и бяха в трагично състояние -долу и горе имаше зъби, които растяха един зад друг и задните толкова бяха избутали предните , че се беше изтънил венеца и постоянно я боляха тия предните зъбки(венеца прозираше и се очертаваше скритата долна част на зъба)Започнахме лечението при др.Джуркова, като в начало извадихме 3 млечни зъба, които не се клатиха изобщо, беше трагично Sad Година и половина беше с бреки горе и долу.Самата докторка каза, че случай като дъщеря ми е рядкост.В началото  и тя спомена, че може да се наложи да се махни постоянно зъбче, но каза че ще направи всичко възможно да не се стига до премахване.За този период от време, зъбите и се наредиха до неузнаваемост, като по конец са.Сега е с вътрешни метални тънки дъгички които не се виждат и доскоро вечер използваше силиконово апаратче.Но като махнахме бреките и там къде са били останаха петна.Д-ката каза, че след време като порасне може да си ги избели, но не го препоръчва, защото емайла се увреждал.Отидох при моя мн близка приятелка, която е стоматолог и казах, че искам да избели зъбите на дъщеря ми, отказа ми.И тя каза същото, че се увреждал емайла и че е малка и тя няма да и направи тази процедура. 
Пробвах ме с сода и оцет, никакъв ефект Sad
Здравейте, белите петна по зъбите се получават от неизмитата храна около брекетите, а не от самите брекети или лепилото. При наличието на храна ( главно въглехидрати/захари )бактериите в устната кухина се хранят с тях и отделят метаболитни киселини, които съответно разтварят емайла. На същия принцип се образуват кариесите. Всъшност белите петна са начален кариес. Тези петна се наричат деминерализационни петна, в тази зона са извлечени калциевите соли от зъбния емайл. Докато е на тази фаза "кариеса" и все още не е станал на дупчица в зъба, може да се възстанови началната структура на емайла. Има специални кремове богати на калций и фосфор които могат да намалят интензивността на петната, дори понякога ги заличават напълно. В областта на белите петна емайла е по неустойчив, така че в никакъв случай не препоръчвам използването на абразивни пасти, сода или подобни средства. А знаейки, че киселините от бактериите са причинили петната, съвсем неуместно е да третирате зъбите с оцет който киселина. Друг е въпроса, ако тези петна са флуорозни, но те щяха да са по зъбите от самия им пробив, тоест от преди брекетите.

# 1 037
  • Варна
  • Мнения: 436
Здравейте, може ли някой да разкаже как точно протича процедурата по миене на зъбите Simple Smile Вечер е най-важно разбрах, сутрин също се мият, но не чак толкова подробно. А след междинните храненета може ли само с вода?

# 1 038
  • София
  • Мнения: 1 654
От днес и девойката е с брекети. В крайна сметка избрахме Цветанка Иванова.
Засега съм изключително доволна от лекарката - днес ни отдели поне час,
докато слагаше брекетите, подробно ми отговори на всички въпроси, които се
сетих да задам и понеже много настоявах - обясни ми къде са допуснати грешки досега
(8 години с шини), какво има да се прави и какво може да се очаква да се постигне.
Бях се приготвила да сложим естетични брекети с по-незабележими ластичета,
но девойката настоя за метални брекети с тюркоазени ластици  Laughing
Скрит текст:
Честно казано, цял ден съм потисната, защото отдавна подозирах, че досегашната ни
лекарка греши - още след първите две години с шини, когато настоя да не вадим зъби.
Преди две години водих девойката на консултация при "име" в бранша,
който ме увери, че всичко с лечението е наред и сега ужасно ме е яд, че се доверих и
не направих консултация с трети, четвърти ортодонт, а продължихме още две години
в грешната посока и някои последствия са необратими. При добър ортодонт от
самото начало вече всичко да беше приключило, и то далече по-успешно, отколкото можем
да се надяваме сега.
Ще се радвам и аз на пояснения по въпросите на loter  Praynig

# 1 039
  • Мнения: 9
Здравейте , предстои ни поставяне на брекети на дъщеря ми. Не успях да отворя линка от първа страница за ортодонтските кабинети по градове. Не успях и да прочета цялата тема , но ако има някой от Стара Загора , който е минал по този път моля да сподели мнение. И положителните и отрицателните ще са от полза.

Няма ли никой от Стара Загора , който да сподели мнение ?

# 1 040
  • Мнения: 67
Малко оф-топик, но някой ще може ли да направи следваща тема? Мисля, че на тази й стигат 70 страници  Laughing (а аз не знам как се прави  Embarassed )

# 1 041
  • София
  • Мнения: 795
Аз вечер миех така:
- първо с нормална четка за зъби (но в средата с улей, където се падат брекетите докато търкаш наляво надясно) и паста Пародонтакс (използвам я от 5-6 години по препоръка от стоматолога ми)
- след това взимах голям размер интрадентални четки (например 6ти номер от снимката) и търках всеки прекет от четирите му страни. Защото те не са с идеална повърхност и миенето с четка в повечето случаи само набива остатъци от храни точно по страните и отгоре. В началото стоях в банята пред огледалото, но 1 час ми омаляваха краката и ръцете...затова минах на вариант с чаша с вода, в която измивах/изплаквах интраденталната, а и си гледах тв  Joy
- след това използвах малките размери интрадентални за междузъбното пространство. В зависимост от етапа на лечение тези разстояние бяха с различна големина и ми трябваха обикновено двата най-малки размери. Важно е да не се използват по-големи размери тук, за да не се получи оголване на зъба от избутавнето на венеца. и така между всички зъбчета.
- Понякога ми се налагаше и да си помагам с клечка за зъби за някое упорито закрепено нещо Simple Smile
Цялото това ми отнемаше между 40минути и 1 час, зависи колко точно ми беше писнало..а да си призная като минаха година и половина вече така ми беше писнало, но пък се бях автоматизирала и го правех и за 20 минути.

Сутрин минавах само с нормална четка, защото през нощта не съм консумирала храна, която да се забутала на всевъзможни места.

Аз по принцип рядко ям между трите ми основни хранения, но ако ми се случеше..изпалквах енергично с вода или с вода за уста против плака. А ако имах важни срещи по време на работния ден минавах с едно миене на зъбите с паста и обикновена четка. Това го праве и ако съм хапвала по-оцветяващи храни като червено цвекло например Simple Smile

Надявам се не съм ви отказала. Но факт е, че и до ден днешен нямам нито един кариес и пломба, въпреки лечението от 2 години и операцията (2 месеца след нея докато ми бяха завързани челюстите, само съм плакнела с вода за уста и малко търкане с хирургична четка, но само на предната им част..отзад/отвътре нямаше как).



# 1 042
# 1 043
  • Мнения: 218
Здравейте, белите петна по зъбите се получават от неизмитата храна около брекетите, а не от самите брекети или лепилото. При наличието на храна ( главно въглехидрати/захари )бактериите в устната кухина се хранят с тях и отделят метаболитни киселини, които съответно разтварят емайла. На същия принцип се образуват кариесите. Всъшност белите петна са начален кариес. Тези петна се наричат деминерализационни петна, в тази зона са извлечени калциевите соли от зъбния емайл. Докато е на тази фаза "кариеса" и все още не е станал на дупчица в зъба, може да се възстанови началната структура на емайла. Има специални кремове богати на калций и фосфор които могат да намалят интензивността на петната, дори понякога ги заличават напълно. В областта на белите петна емайла е по неустойчив, така че в никакъв случай не препоръчвам използването на абразивни пасти, сода или подобни средства. А знаейки, че киселините от бактериите са причинили петната, съвсем неуместно е да третирате зъбите с оцет който киселина. Друг е въпроса, ако тези петна са флуорозни, но те щяха да са по зъбите от самия им пробив, тоест от преди брекетите.
Благодаря за отговора, но мисля, че при нас проблема е друг.Петната по зъбките са жълти.Преди поставянето на бреките зъбките бяха абсолютно бели а сега изглеждат така
 

# 1 044
  • Варна
  • Мнения: 334
Благодаря за отговора, но мисля, че при нас проблема е друг.Петната по зъбките са жълти.Преди поставянето на бреките зъбките бяха абсолютно бели а сега изглеждат така
 

[/quote]
В случая в центъра на зъба където ви изглежда по-жълто, е естествения цвят. А това са точно деминерализационните петна. Попитайте вашия стоматолог за реминерализационен гел или мус. Аз изписвам Tooth mousse, не се предлага по аптеките, а само по стоматологичните депа.

# 1 045
  • TX
  • Мнения: 591
Момичета трябва ми добър детски ортодон във Варна. Ако някой може да ми посочи ще съм му много благодарна. Става въпрос за дете на девет годинки.
д-р станислава Стефанова, детето много добре си я усети

# 1 046
  • Мнения: 1 525
Аз не бих препоръчала д-р Иванова (Иван Асен).
Сега съм в търсене на истински добър и отговорен ортодонт.

# 1 047
  • Мнения: 71
Аз не бих препоръчала д-р Иванова (Иван Асен).
Сега съм в търсене на истински добър и отговорен ортодонт.
Alleisha, обоснови се....

# 1 048
  • Мнения: 1 525
Посещаваме кабинета от близо 5 години.
1. Д-р Иванова не работи сама. Има и друга лекарка. Синът ми не е сядал на стола на д-р Иванова не знам от кога. При нея са пациентите с брекети, а тези с шини при колежката й. Така че това, че ходим при д-р Иванова изобщо не е верен. Посещаваме кабинета й.
2. Винаги се чака много, много. Независимо от часът, който ни е даден. За един и същи час са записани по няколко деца.
3. За толкова време носене на шини при детето ми има много малка промяна. Всеки път питам "до кога...защо"...Отговор - "ще видим другия път".
Не е правена контролна снимка за този период.
Аз забелязах, че има отклонение от правилната линия в горните зъби. И лекарката каза "да, има малко...хайде другия път ще решим какво ще правим".
Споделих.
На кратко.
Аз търся друг специалист.

# 1 049
  • Мнения: 71
 Alleisha, благодаря ти. За мен е важно, защото аз мисля при нея да се лекувам...

Общи условия

Активация на акаунт