За колко време станахте шофьори?

  • 26 871
  • 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Simple Smile Бихте ли споделили за колко време изкарахте шофьорския курс, придобихте увереност и седнахте сами зад волана? Благодаря на всички предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 0
Аз се явявах 5 пъти на шофьорски изпит, защото времето на един курс просто не стига. Но го взех. После се научих да карам, чак когато си купих първата кола. Понеже карам в София, това стан абързо. Нямаш друг начин. Само със паркирането се мъча и затова винаги паркирам далече, само и само място да има.  Embarassed

# 2
  • Мнения: 5 622

 Според мен шофьорите се раждат, не стават такива. Тоест или имаш усет, или нямаш. Това не се учи.
Аз моя курс и изпит съм го карала преди 17 години  Blush затова едва ли бих била от полза. Тогава изкарах съкратен двуседмичен курс и ме пуснаха на изпит. Листовки, полигон и градско ги взех от раз, но още нямах 18 години. Точно 10 дена по-късно, на рождения си ден отидох в КАТ и ми връчиха книжката.. Още го помня този ден като, че беше вчера.. Wink

# 3
  • Мнения: 2 457
Така и не успях да стана. Карах курс, да, инструктора беше съкрушен от умението ми да се съсредоточавам и чувството ми за ориентация и посока.  ooooh!
Жалко, защото коли се намират у нас, но от мене шофьор не става, опасно би било и не шофирам.

# 4
  • Мнения: 5 622
Така и не успях да стана. Карах курс, да, инструктора беше съкрушен от умението ми да се съсредоточавам и чувството ми за ориентация и посока.  ooooh!
Жалко, защото коли се намират у нас, но от мене шофьор не става, опасно би било и не шофирам.


Шанталче, твоят пост е потвърждение на моя  Hug

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
За ден се научих да управлявам автомобила,
да шофирам доста повече.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А! Увереност да искаш.  Laughing Добих я още на шести кормилен час. После зарад тая увереност ходих три пъти на изпит. Вече година откак имам книжка, карам, но гледам мъжът ми да не е с мен в колата.  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 5 710
На мен времето на един курс идеално ми стигна , не съм плащала и за извънредни часове. После директно книжката след изпита. Сама седнах на следващия месец, първо малко с баща ми карахме из София , за да 'взема изпита и пред него. После той ми даде да карам сама и така.
т.е почти веднага. От 99та съм шофьор

# 8
  • Мнения: X
Взех книжка преди 8-9 години, курса беше 2 месеца май.
После карах с баща ми 1-2 години, от време на време, тъй като сама си усещах, че не съм готова да тръгна сама.
След това шофирах 1-2 години от време на време с мъжа ми.
От 3-4 години шофирам ежедневно сама, но и до сега има ситуации, в които усещам,че имам още какво да уча.

# 9
  • Мнения: 2 480
Курс-Змесеца. След това каране в града и извън града под строг родителски надзор. З месеца по-късно и самостоятелно. 5-6 месеца по-късно със съучениците навсякъде-в града, до други градове и села и даже до морето. 8 месеца по-късно до Берлин под строг родителски надзор.  

# 10
  • Мнения: 60
Не си спомням колко време беше курса, 2-3 месеца, но това беше преди 13 години, като сметна, аз до ден днешен предпочитам някой друг да ме вози, не знам защо, не, че не съм сигурна, но продължавам да се страхувам от другите участници на пътя. И снощи ми изскочи някакъв помияр от нищото.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 704
Това беше преди много години, взех книжка от раз. След месец се качих сама в колата, така и до днес. Обичам да шофирам, за мен е  удоволствие, въпреки абсурдното движение в София.

# 12
  • Мнения: 90
Аз си взех часовете за 20дни и веднага след тях се явих на листовки и кормуване. Взех всичко от 1ви път и станах "шофьор" за няма месец. Купих си кола месец след като си взех документите и се качих на нея сама. Беше просто покъртително... нямах никакви реакции и всичко, което бях учила все едно беше отлетяло някъде. Но за щастие с времето свикнах и придобих повече увереност в себе си. За мен е погрешно един млад шофьор, след като получи книжка, да се вози с някого, който да го навигира и да му казва направи това, това не така и тн. За млад водач, с неизграден маниер, това по-скоро би било обърващо, отколкото от полза. Моят съвет е да не претупваш часовете, ако не се чувстваш готова да си вземеш допълнителни и веднага след края на курса да се качиш на кола.

# 13
  • Мнения: 2 480
За мен е погрешно един млад шофьор, след като получи книжка, да се вози с някого, който да го навигира и да му казва направи това, това не така и тн. За млад водач, с неизграден маниер, това по-скоро би било объркващо, отколкото от полза.

Според мен, а и не само според мен е съвсем правилно! Объркващо ще бъде, ако въпросният навигатор въобще не е шофьор и се обажда където и както не трябва!

Французите отдавна са помислили по въпроса. Дават книжки на 16г., но до пълнолетие с правоспособен родител и то отдавна правоспособен. Не зная дали, ако не е родител, а друг човек отдавна шофьор пак им е разрешено. Би трябвало....

# 14
  • Мнения: 13 273
Взех книжка от 3 път, 2 пъти ме късаха на полигон, сама се пуснах някъде 6 месеца може би след това.Увереност и самочуствие придобих някъде между 3тата и петата година, макар че не съм спирала да карам.
Сега за статистиката си преброих шофьорския стаж24 години.
Това не попречи днес на мъжа ми да ми прави поредните забележки какъв лош шофьор Simple Smile Simple Smileпо презумпция.
А няма такъв филм не мога- това е умение, което се придобива с практика.
И аз се притеснявах много в началото, но се свиква и с времето в един момент спира нещо да те притеснява- става навик и почваш да не се замисляш докато шофираш.

Общи условия

Активация на акаунт