Кой е писал покана за САЩ?

  • 9 047
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 458
Няма никакво значение това,не ти е минало през главата и затова така си мислиш. Доходът ми е достатъчно висок така че да издържам повече от един човек,който каня, но в посолтвото това НЕ го интересува.

 Да мога да се съглася с това.

 Тях ги интересува не толкова кой и кокло ще те издържа, а дали ТИ имаш причини да останеш там

# 16
  • Мнения: 3 478
Да определено причината за отказа още съществува и винаги ще си, Бамби. Именно това ме притеснява, затова искам да сме по-добре подготвени този път. Много ми е кофти, че заради решение, което съм взела преди толкова години цялото ми семейство трябва да плаща сега.Мога само да се надявам на по-добър завършек този път, иначе незнам. Афидейвид задължително ще приложа.

# 17
  • Мнения: 4 629
Да определено причината за отказа още съществува и винаги ще си, Бамби. Именно това ме притеснява, затова искам да сме по-добре подготвени този път. Много ми е кофти, че заради решение, което съм взела преди толкова години цялото ми семейство трябва да плаща сега.Мога само да се надявам на по-добър завършек този път, иначе незнам. Афидейвид задължително ще приложа.

Желая ви успех   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 257
Канихме нашите миналата година (без да сме женени). Аз въобще не се бутах между шамарите, моя човек ги покани като хамерикански гражданин. Никакъв Affidavit не е попълвал, писа едно писмо защо ги кани, че има възможност  да им осигури транспорта, да ги посрещне на летището, пребиваването и да ги изпрати по живо по здраво. Кани ги поотделно, явяваха се на интервю поотделно, не като двойка . Другото, което направи, е копие от международния му паспорт - туй то. Аз се споменах като дъщеря на майка ми  Laughing и баща ми, в документите, които те попълваха, понеже има такава точка там - имате ли деца, роднини в Щатите и чий... искам да кажа, какво дирят там. Той, от друга страна в писмото си съобщи за мен и какво общо има с мен, но е факт, че пуснаха двама български родители при дъщеря им, с повод и поканени от американски гражданин.
P.S. Аз съм зеленокартовец, на път да стане гражданин, с пълни права и бла бла бла, но не мисля да ги каня от свое име, засега....

# 19
Ог приятели с малки деца знам, че ако в поканата посочиш, че каниш с цел гледане на дете, ще им дадат виза.
Имам познати, които така каниха двете баби и те се редуваха, за да гледат бебето.
Не съм сигурна как са го направили, но мога да ти пратя мейла им на  лични, моите познати уредиха зелени карти на бабите и дядовците (пенсионери). Идваха лично в посолството да уредят нещата и документите, защото става по-бързо.
За консулската служба има значение- възраст, пол, семейно положение, образование, месторабота, имотно състояние, шофьорска книжка и т.н. Годишният доход на канещите също е важен.

# 20
  • Мнения: 3 478
Коколинка, аз вече изпратих поканите, сега остава да чакаме да видим какво ще стане. Пак ще изровя темата като има резултат. Иначе това за зелените карти на бабите е интригуващо, чудно ми е какви са шансовете за това и колко отнема? Пък и те гледам са пенсионери, сигурно е по-лесно за тях.

# 21
  • Мнения: 3 478
Ами както обещах да си докладвам какво стана с прословутата виза.
Искам още веднъж да благодаря на всички за идеите и съветите, явно имаше файда, защото майка ми взе виза.  ooooh! За тези, които са в нашата ситуация - не се отчайвайте, винаги има надежда, дори и след отказ. Още не мога да повярвам, че най-накрая я огря, верно заяли са се пак и е била на косъм да не вземе пак, но в крайна сметка са се смилили. Дали са и само за 6 месеца, което значи, че ще може да я ползва само веднъж, но за нас и това е нещо. Тя така или иначе не може да остане повече от месец сега.
Дано и сестра ми има същия късмет, тя поне няма откази, но пък петното, което аз съм направила за цялото си семейство ( така се изразила интервюиращата) си е още там, така че все още сме в тръпнене и за нея.

Та ми изникава този въпрос сега: На есен майка ми като иска да кандидатства повторно за какво да я поканя този път? Тези от вас, които са канили родители повторно какво писахте във втората покана и трябва ли пак да приготвям същите дкументи като сега? Мога ли от тук нататък да я каня просто на гости или пак трябва да изтъкна основателна причина?  Надявам се от тук нататък да няма проблеми с тези визи, но чувам че не е гаранция след като веднъж си взел после да вземеш пак.
Много сме щастливи всички, за нас това си е цяло чудо, благодаря ви за помоща, момичета!

# 22
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Много се радвам, че сте взели виза!  Hug Дано и на сестра ти стане!

Айде сега остава да се появи малката хубавица и да се гледате всички!

Аз нямам идеи какво да пишете за втора покана, но пък като е имала веднъж виза и не е стояла повече от определения престой, мисля, че ще е безболезнено! Дано!

# 23
  • Мнения: 233
Привет missZ!

Много се радвам за добрата новина!
Желая ти леко раждане и приятно посрещане на гости Hug

Моята майка и тя беше на интервю и на нея и дадоха виза, за което много се радвам!

Още веднъж, успех ти желая!

# 24
  • Мнения: 650
Браво, късмет е изкарала. Това е чудесна новина. имаш няколко възможности
1.тя моге да кандидаства оттук САЩ за увеличаване на визата с още 6 месеца
2. моге да и подадеш документи за зелена карта оттук и когато е pending status е напълно легално тук(правила сам го за маика ми)
 Относно даването на визи от американското консулство е въпрос на квота според мен и след това е едно към гъотери и се радвам че сте имали късмет всички които сте писали че са им дали виза
мога да дам хиляди примери за тяхната нелогичност и лични и на близки приятели и извода е следния за съжаление (от личен опит):
1. няма значение че си американски гражданин, или даге мъжът ти да е американец, роден в САЩ
2. няма значение дали е поспешност и дали някои умира или се ражда
3. Affadivit of support - няма значение-даге и сумата LaughingИма значение за зелена карта за виза-само си хабим химикалките Cry
4. имоти или работа или възраст - няма значение
5. текста в поканата-дали ще пишеш истината -дете се ражда, дали ще скриеш, дали ще пишеш 2 месеца или 6 месеца-няма значение
6. и нека не забравяме че след като имат входна виза има други катили които дават престоя тук и те не си вършат работата и даже нямат идея за какво става въпрос.
Пак ще кажа че това е моят личен опит и всяка точка мога да подкрепя с конкретни имена и случаи. Жалка история е тази с визите...
Късмет на всички и почнете от по-рано че ако се закучи Laughingда търсите други варианти

# 25
  • Мнения: 650
и забравих Grinning
третиа вариант е да подаде от БГ за виза, но това че е вземала веднъж и се е върнала не е гаранция че ще и дадат пак. Ще чуеш мнения  че ако само 6 месеца е стояла има по-голяма вероятност да и дадат-ами и да и не --имам примери и за едното и другото-истината е че е едно към както си искат без логика и основателна причина. моят съвет е ако всичко е наред и се разбирате с майка ти- и изкараи зелена карта-няма по-ценна помощ от майчинската-ти си гражданка вече-нямаш никакъв проблем за зелена карта

# 26
  • Мнения: 368
и забравих Grinning
третиа вариант е да подаде от БГ за виза, но това че е вземала веднъж и се е върнала не е гаранция че ще и дадат пак. Ще чуеш мнения  че ако само 6 месеца е стояла има по-голяма вероятност да и дадат-ами и да и не --имам примери и за едното и другото-истината е че е едно към както си искат без логика и основателна причина. моят съвет е ако всичко е наред и се разбирате с майка ти- и изкараи зелена карта-няма по-ценна помощ от майчинската-ти си гражданка вече-нямаш никакъв проблем за зелена карта

Може ли някой да разясни дали е вазможно да се кандидатства за зелена карта за родител, при положение, че не си американски гражданин, а както е в моя случай - с зелена карта и с 2 години престой в САЩ? А също и при какви обстоятелства дават зелена карта, какви причини се изтъкват и пр.

# 27
  • Мнения: 2 257
Може ли някой да разясни дали е вазможно да се кандидатства за зелена карта за родител, при положение, че не си американски гражданин, а както е в моя случай - с зелена карта и с 2 години престой в САЩ? А също и при какви обстоятелства дават зелена карта, какви причини се изтъкват и пр.

Трябва да изчакаш 5те години, да подадеш документите за гражданство още на 4.5 година (докато се натуткат ще станат 5), да вземеш такова  и при първи удобен случай да задвижиш петицията за родителите си в София, а не тук - от там става по-бързо (уж).

# 28
  • Мнения: 368
Може ли някой да разясни дали е вазможно да се кандидатства за зелена карта за родител, при положение, че не си американски гражданин, а както е в моя случай - с зелена карта и с 2 години престой в САЩ? А също и при какви обстоятелства дават зелена карта, какви причини се изтъкват и пр.

Трябва да изчакаш 5те години, да подадеш документите за гражданство още на 4.5 година (докато се натуткат ще станат 5), да вземеш такова  и при първи удобен случай да задвижиш петицията за родителите си в София, а не тук - от там става по-бързо (уж).


Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор. То и моите "знания" бяха такива, но ме заинтригуваха някой споделени мнения и реших да попитам, ако някой е пробвал по-рано.   bouquet

# 29
  • Мнения: 650
Може ли някой да разясни дали е вазможно да се кандидатства за зелена карта за родител, при положение, че не си американски гражданин, а както е в моя случай - с зелена карта и с 2 години престой в САЩ? А също и при какви обстоятелства дават зелена карта, какви причини се изтъкват и пр.

Трябва да изчакаш 5те години, да подадеш документите за гражданство още на 4.5 година (докато се натуткат ще станат 5), да вземеш такова  и при първи удобен случай да задвижиш петицията за родителите си в София, а не тук - от там става по-бързо (уж).


И аз ще потвърдя -няма смисъл ще стане по същтото време в наи добрия случаи когато си изшакаш петте години. Наш приятел подаде за сина си още на първата година от неговата зелена карта в САЩ и излезе по същото време когато си взе паспорта. Малки уточнения-
1)за гражданство не можеш дас подадеш на 4.5 година а 90 календарни дни преди петата година.
2) синът на нашите приятели беше под 21 година. т.е със същите права като родител или ще е подобно
3) от БГ наистина става бързо поне за 2005 изкарахме зелени карти на мъга ми на родителите от БГ отне месец и половина, даге по-малко, но ако нямаш възможност да си ходиш и оттук става стига да дадат прословутата туристическа виза-отнема 5-6 месеца и през това време се води легално-по нагоре май съм писала-но това с точка 3 ако си гражданка вече

Общи условия

Активация на акаунт