Мазане след баня и неистов рев

  • 2 544
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
nJlaMuTo, за сухата кожа можеш да пробваш друго - не я къпи с душ гел, сапун или каквото там ползваш, а само обливай с вода. Можеш да не къпеш всеки ден. От постоянното ползване на препарати, кожата няма да се подобри, а може да стане още по-суха. Другото, което според мен е по-добре, е да се ползва мляко за тяло, а не олио. Късмет.

 Peace Peace

Разбира се, ако не се касае за нещо по-специално, като проблем.
Но иначе къпането с препарати всеки ден и мазането пак всеки ден с такива не е никак удачно за една бебешка кожа. По принцип. Първо собственоръчно изсушаваме и без това нежната кожа всекидневно, а после са налага да я "хидратираме" пак всекидневно с мазила - това е безсмислено.

# 16
  • Мнения: 179
nJlaMuTo, за сухата кожа можеш да пробваш друго - не я къпи с душ гел, сапун или каквото там ползваш, а само обливай с вода. Можеш да не къпеш всеки ден. От постоянното ползване на препарати, кожата няма да се подобри, а може да стане още по-суха. Другото, което според мен е по-добре, е да се ползва мляко за тяло, а не олио. Късмет.

 Peace Peace

Разбира се, ако не се касае за нещо по-специално, като проблем.
Но иначе къпането с препарати всеки ден и мазането пак всеки ден с такива не е никак удачно за една бебешка кожа. По принцип. Първо собственоръчно изсушаваме и без това нежната кожа всекидневно, а после са налага да я "хидратираме" пак всекидневно с мазила - това е безсмислено.
Напълно съм съгласна  Peace Бебе на 1 месец няма мужда да бъде къпано всеки ден с препарати, водата е достатъчна, а и за мазилата за след баня съм с особено мнение, но след като си решила да използваш такива, поне слагай минимални количества.

# 17
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 232
nJlaMuTo, за сухата кожа можеш да пробваш друго - не я къпи с душ гел, сапун или каквото там ползваш, а само обливай с вода. Можеш да не къпеш всеки ден. От постоянното ползване на препарати, кожата няма да се подобри, а може да стане още по-суха. Другото, което според мен е по-добре, е да се ползва мляко за тяло, а не олио. Късмет.
И аз подкрепям.Дъщеря ми имаше суха кожа и проблемът се реши точно като спряхме да я къпем със сапуни и всякакви препарати.Спряхме и да я мажем с каквото и да било и всичко се оправи.После постепенно включихме къпане със сапун и шампоан 2 пъти седмично и нещата си дойдоха на мястото.До сега не я мажем с нищо. Hug

# 18
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Дъщеря ми пък се скъсваше да реве докато я обличах. И още, и още недоволства при обличане и се тръшка. Всяко дете си е различно. Едва ли е от крема, според мен нищо му няма на детето, може просто да е гладно или да му се спи.   bouquet

# 19
  • Мнения: 36
Благодаря,че изказахте мнение.Убедихте ме,че ще го изразсте.Когато й сложа бодито определено се успокоява и спира да плаче.В стаята правим 30 градуса преди баня.Аз използвам козметиката на Мустела-тя се води био,аз също поддържам мнението,че не трябва да се третира детето с химии.Но според мен бебето има нужда от допълнителна хидратация на кожата-това е лично мое мнение.Последните две вечери й наблюдавам реакциите и особенно неприятно й е на коремчето,вратлето и личицето.Благодаря още веднъж,момичета и ще чакам да отмине този период с нетърпение(дано е само период! PraynigHug

# 20
  • Мнения: 4 420
nJlaMuTo, 30 градуса е много жега, дори и за такова малко бебе - лично мнение де.

# 21
  • Мнения: 646
nJlaMuTo, 30 градуса е много жега, дори и за такова малко бебе - лично мнение де.

Наистина е много. Максимум за след баня трябва да е 24-25 градуса а през другото време трябва да е не повече от 21-22(през деня) а за спане 19-20 градуса.  Peace

# 22
  • Мнения: 36
Ами и аз си мислех,че е много ,но като спрем духалката и започва много да киха и хълца.Лошото е,че с духалка се налага да затопляме стаята преди баня и не стига,че не можем да регулираме Т на стаята така,на всичкото отгоре като я спрем и бързо се охлажда въздуха.Има радиатор в стаята(централно парно),но не винаги работи.Явно някой го изключва централно(Ние живеем с още хора в къщата).Иначе я спираме духалката веднага щом я облека и като я сложа в чувалчето отваряме да проветрим стаята ,за да е нормална Т.Притеснявам се да не я простудим като току що извадена от банята като спрем духалката.Ако можете да дадете идея как ще е по-добре,с радост ще прочета  Hug

# 23
  • Мнения: 15 379
Затопляте стаята преди къпането до 24-25 градуса. След излизането от баня нищо не затопляте.

# 24
  • Мнения: 4 420
Затопляте стаята преди къпането до 24-25 градуса. След излизането от баня нищо не затопляте.


 Peace И аз мисля така. Не затопляй до 30 градуса.

# 25
  • Мнения: 2 532
nJlaMuTo, 30 градуса е много жега, дори и за такова малко бебе - лично мнение де.
Peace Дори бебефонът ни е фабрично настроен над 28градуса да писука  за критична за бебето темпертура

# 26
  • София
  • Мнения: 43
nJlaMuTo, нашата бебка също беше със суха кожа и в началото я къпех само с вода без сапун и шампоан. Педиатърката ми даде рецепта и направихме кремче с което да я мажа, след три намазвания вече нямахме пролем, така че ако искаш питай лекарката как да решите проблема.

# 27
  • София
  • Мнения: 423
С такова затопляне ще му докарате някоя беля на детето. Водата също ли я правите по-топла? Толкова ли не ви е обяснил педиатъра? Ако живеете в нормални условия (уплътнени прозрци и т.н.) няма какво да затопляш, къпеш за 5 мин. и обличаш. Не е някаква процедура с часове. То дори не е зима, нито е студено, а надвишавате препоръчаната температура с над 6-7 градуса.

# 28
  • До морето
  • Мнения: 7 163
Да не влизам и аз в общия тон, но тези градуси наистина са много. Предполагам, че това е резултат на реването. Малкия като ревеше, моята свекърва също едната вечер беше пуснала духалката, щото според нея му било студено и затова ревял. Ми не, и на пусната духалка се скъса да реве  Naughty Така, че наистина няма нужда да правиш сауна  Wink

# 29
  • Мнения: 36
Ще послушам съветите ви,определено си дадох сметка,че прекаляваме и ще й докараме беля.Аз не съм в БГ и проблемът тук е че никой не го е грижа.Нямаме сии конкретен педиатър,дори ДжиПи-то ни не е определен човек,а при който се паднеш.Не са ми обяснявали нито кога,нито по колко пъти,нито на каква Т да я къпя.От обща култура каквото знам и каквото чувствам за правилно правя и от време на време говорим с близките ни,които ни подхвърлят някой и друг съвет.За мазането-аз я мажа с лосионче-като млякото за тяло е,понеже бързо попива и не остава мазно-просто й хидратира кожичката.Тук са привърженици на зехтина,а аз не искам да я мажа със зехтин.Определено ми отворихте очите и ще си поправя грешката-Благодаря.Лека вечер,момичета  Wink Hug

Общи условия

Активация на акаунт