Какво четат/четете на 8-9-годишните деца?

  • 69 424
  • 196
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Нашата дъщеря е на 8 и половина.
В момента чете 'Нарния' и много други популярни детски книги тук. Последно прочете и 'Матилда' и доста й допадна.

Заглавията от нашите любими детски книги са доста трудни за намиране в чужбина.

# 121
  • Мнения: 382
Дъщеря ми е на 9 години и последно чете "Сакъз Сардуня"от Елиф Шафак.
Беше очарована.

# 122
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
В момента чете 'Нарния' и много други популярни детски книги тук.....

https://www.book.store.bg/p27708/hronikite-na-narnia-obshto-izda … tejpyls-luis.html Хрониките на Нарния - 842 страници? Дъщеря ми, която по принцип четЕ много, я чЕте в 5-и клас?! Казвате, че чете и много други популярни книги... Как успява това дете?! Само на 8? Или имате предвид някое силно адаптирано издание? Уточнявайте тези неща...
Синът ми не чете нищо... Аз му чета Играта на Ендър. Понякога успявам да го излъжа да прочете някоя глава, но рядко. Иначе обича да му чета. Лошото е, че аз нямам много време.

# 123
  • Мнения: 5 259
Дъщеря ми наскоро навърши 9г. В момента чете поредицата "Героите на Олимп", преди това прочете поредицата за Пърси Джаксън, преди това Хари Потър, преди нея "Лемъни Сникет", на български само 4 са издадени.
Преди това беше Лорън Сейнт Джон със серията за Африка и след нея другата за Лора Марлин, но издържа само три от тях и четвъртата я изостави.
Преди това Роалд Дал с Матилда, Чарли и шоколадовата фабрика, Вещиците. Първите две хареса, третата - не.
Преди няколко месеца прочете и Сакъз Сардуня, хареса я. Вмъкнахме и една Коралайн на Нийл Геймън, не мога да кажа напълно колко я хареса, по-скоро остана със смесени чувства.
Мисля, че това е всичко за последните 12 - 14 месеца.

Преди това няколко на Астрид Линдгрен и Малкият Никола, но с тях излизаме от посочения интервал 8-9 години.


Нарния не хареса изобщо, може би трябва да им дадем шанс пак по-късно, но вече ги подарихме на друго дете.
"Приказка без край" направи два опита да я започне и не успя. Много трудно е написана. Не знам децата как успяват, независимо от възрастта.

Книгите от моето детство изобщо не ги възприема и не ѝ харесват. Единствено "Тайната градина" успях да ѝ прочета преди 3-4 години, но вече я е забравила. Търсеше на какво да се смее и въобще не вникна в идеята, не съпреживя нищо.

Аз на нейната възрас четях Дейвид Копърфийлд за 3-ти път и умирах от възторг, но тя не би издържала и една страница.
Единствената по-стара книга, която е харесала, е "Хайди" и продължението "Хайди и Клара" (даже него повече).
Всичко друго трябва да е едва ли не току-що написано.
От известно време подмята и някаква книга на Мелиса де ла Круз, но не виждам да напредва в страниците.
Искрената ми надежда е в един момент да започне да чете качествена литература, вместо да продължава с "дъвки".

За споменатите тук Трима мускетари, Хектор Мало и други класики мога само да си мечтая.

Пробвах я с "Властелинът на пръстените" и каза, че е невероятна тъпотия, с което жестоко ме обиди  Laughing

За момента обича някакви по-праволинейни и плоски герои и сюжети, над които няма много-много какво да се разсъждава  Confused
Дай Боже по-нататък да стане по-добре положението.

# 124
  • Мнения: X
В момента чете 'Нарния' и много други популярни детски книги тук.....

https://www.book.store.bg/p27708/hronikite-na-narnia-obshto-izda … tejpyls-luis.html Хрониките на Нарния - 842 страници? Дъщеря ми, която по принцип четЕ много, я чЕте в 5-и клас?! Казвате, че чете и много други популярни книги... Как успява това дете?! Само на 8? Или имате предвид някое силно адаптирано издание? Уточнявайте тези неща...
Синът ми не чете нищо... Аз му чета Играта на Ендър. Понякога успявам да го излъжа да прочете някоя глава, но рядко. Иначе обича да му чета. Лошото е, че аз нямам много време.
Ето тази прочете.

https://www.book.store.bg/p6751/hronikite-na-narnia-lyvyt-veshti … tejpyls-luis.html

След като прочетох и си припомних някои заглавия от темата поръчах няколко книги от Амазон с познатите заглавия, които слагам в скрит текст.


Отделно всеки месец купувам тукашните популярни като 'Дръндьото' Simple Smile, които си ги чете на един дъх и много й харесват.


Събрах над 100ина заглавия ,които чакам да пристигнат с куриер и да й опаковам по-подходящите за под елхата.

Отново ще правим идеята с 30 книжки под елхата и да отваря по един подарък на ден от тях и да ги чете. ЩЕ избера подходящите и по-тънки книги за тази идея, а другите ще ги предлагам по-етапно когато прочете и покаже интерес.

# 125
  • Мнения: 2 478
Синът ми на 9 и половина чете няколко книги паралелно. В момента чете "Карлсон, който живее на покрива" , "Антон и точица", Руски народни приказки и препрочита поредицата на Рене Госини - "Малкия Никола" и някои енциклопедии.

# 126
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
В момента чете Матилда. Бавно върви за разлика от любимите комикси и енциклопедии.

# 127
  • Мнения: 4 019
Моята второкласничка чете много и си препрочита книгите.

През пролетта се включихме в една игра на изд. Фют и закупихме почти всички преведени книги на Майкъл Морпурго.
В момента чете една от тях- Царството на Кенсуке.
Неочаквано тежки ми се сториха сюжетите на повечето (войни, бомбардировки, потъване на Титаник, шап ...), но тя ги понесе някак си.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Второкласничката чете и много хареса една поредица на изд.Фют Наоколо стават чудеса на Сали Гарднър.
Миналата година й четох Паяжината на Шарлот - остана очарована!

# 129
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята дъщеря сама чете по-леки книжки (като Дръндльото, хрониките на Спайдеруик), а аз й чета по-сериозна литература. В момента - "Белият зъб". Харесва й много, въпреки дългите описания.

# 130
  • Мнения: 4 019
Дъщеря ми е на 9 години и последно чете "Сакъз Сардуня"от Елиф Шафак.
Беше очарована.
И моята дъщеря много я хареса.
Подарих я и на една четвъртокласничка, но като я прочетох и аз, ми се стори някак, че си е за деца от първи - втори клас, дано по-голямото момиче не я счете за твърде детска.

# 131
  • Мнения: 24 467
Сега това, което четем заедно е "Руският съсед" на М. Вешим. Много му е забавна. А и се научават много неща. Все пак не е типичната детска книжка.  Grinning Нея едно дете на 10 години няма да седне да си я прочете само.

# 132
  • Мнения: 12
9 годишното ми момче от известно време чете Дръндьо-1,2 и 5 част,Малкият Никола и в момента е на Невидимото момче.

# 133
  • Мнения: 4 019
Удължената ваканция провокира повече четене по избор. Попаднахме на „Матилда”. И детето, и аз много я харесахме.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Роалд Дал е на почит и у нас Simple Smile
През ваканцията прочете 2 книжки за Малкия Никола - хареса ги.

Общи условия

Активация на акаунт