Какво четат/четете на 8-9-годишните деца?

  • 69 343
  • 196
  •   1
Отговори
# 90
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Роалд Дал

# 91
  • София
  • Мнения: 283
The Invisible, и при моя 8 годишен положението е същото. Laughing Наръчниците на Майнкрафт се изчетоха на един дъх - и четирите. В деня, в който е купена книгата, до вечерта беше прочетена. Даже са и препрочетени.
С всички останали е по-сложно положението. Приказките вече не са му интересни.
Това лято успя да прочете Басните на Езоп, Небивалици, Приключенията на Лукчо, Това се случи на 35-ти май, Том Сойер, Пипи. Казва, че са му интересни, ама някак си не толкова.
Последните книги, които сам си прочете и като че ли пожънаха най-голям успех са Малкия Никола и Емил от Льонеберя.
Иска ми се да намеря някоя книга, която наистина ще предизвика интереса му, оттам предполагам, че ще се появи и желанието му да чете.


# 92
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пробвай Дал. Много е добър.

# 93
  • Мнения: 448
Понеже дъщеря ми е много непослушна я накарах да чете "Ян Бибиян" Обаче е прочела за седмица само 20-на страници. Тази година ще е първи клас и до сега е чела само книжки на "Дисни" + 1-2 енциклопедии и няколко малки книжки с приказки.

# 94
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..........
Последните книги, които сам си прочете и като че ли пожънаха най-голям успех са Малкия Никола и Емил от Льонеберя.
Иска ми се да намеря някоя книга, която наистина ще предизвика интереса му, оттам предполагам, че ще се появи и желанието му да чете.
..........
И при моя син тези двете като че ли се харесаха най-много. Макар че и тях не чете с особено голямо желание....  Sad

# 95
  • Мнения: 4 127
Благодаря Ви за споделения опит. Ще пробвам книгите за малкия Никола и Дал   Grinning

# 96
  • Мнения: 19 296
Още един глас за Роалд Дал.
Също и Мечето Падингтън.

# 97
  • Мнения: 4 401
Астрид Линдгрен според мен е доста противоречив автор. Колкото харесвани и препоръчителни са  Пипи и Емил от Льоняберя ,толкова не храня особено топли чувства към Карлсон.
Особено внимание бих посъветвала родителите да обърнат на Братята с лъвски сърца преди да я поставят в ръцете на своите мъници. Книгата описва смъртта като едно  прекрасно приключение . Място където болните оздравяват, а грозните стават красиви което по мое мнение не е най-добрия начин да запознаем децата с това.Аз разбирам че историята е написана за да помогне на едно безнадеждно болно дете загубило и баща си и брат си да преодолее страха от неизбежното, но бих искала да накарам собственото си дете да цени високо живота и да се бори за него с цената на всичко.
На прага на пубертета предстои да научи доста за живота и вероятно не всичко ще е прекрасно ,та в този момент ще съм по спокойна ако няма в главата си една такава прекрасна и идеализирана представа за смъртта.Не ме съдете!
Не налагам  мнение ,а само го споделям .

# 98
  • Мнения: 24 467
Астрид Линдгрен според мен е доста противоречив автор. Колкото харесвани и препоръчителни са  Пипи и Емил от Льоняберя ,толкова не храня особено топли чувства към Карлсон.
Особено внимание бих посъветвала родителите да обърнат на Братята с лъвски сърца преди да я поставят в ръцете на своите мъници.
Скрит текст:
Книгата описва смъртта като едно  прекрасно приключение . Място където болните оздравяват, а грозните стават красиви което по мое мнение не е най-добрия начин да запознаем децата с това.Аз разбирам че историята е написана за да помогне на едно безнадеждно болно дете загубило и баща си и брат си да преодолее страха от неизбежното, но бих искала да накарам собственото си дете да цени високо живота и да се бори за него с цената на всичко.
На прага на пубертета предстои да научи доста за живота и вероятно не всичко ще е прекрасно ,та в този момент ще съм по спокойна ако няма в главата си една такава прекрасна и идеализирана представа за смъртта.Не ме съдете!
Не налагам  мнение ,а само го споделям .

 Peace
Братята с лъвски сърца аз няма да я предложа на малкия ми син.
Карлсон ми е откровено неприятен.

Синът /9/ прочете трудно последните части на Маугли, а началото тръгна добре. Последните две книги му бяха трудни за асимилиране. Мисля, че има разлика наистина в нивото на началото и края.
 
С удоволствие започна сам "Детективи с машина на времето". Брат му преди години я чете с удоволствие. На малкия почти всички книжки съм му ги чела, но той е забравил изцяло първите и сега са му като нови.

# 99
  • Мнения: 3 091


Мислех си, че купувам Алиса в страната на чудесата, но зад твърдите корици се оказа Том Сойер. Дъщеря ми го прочете с интерес, но според мен книгата можеше да почака Wink
Не успя да се справи с езика в Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада и я остави - ще й дойде времето и на тази книга.
Иначе трите повести за Карлсон ги прочете с огромно удоволствие Wink

В момента чете Дон Домат и много се забавлява. Аз й чета Падингтън, но напоследък тя предпочита вечерно време да си чете сама и страдам...

# 100
  • Мнения: 4 127
само да попитам с коя книга на роалд дал да започнем
днес ще ходя да купувам и се чудя коя да взема

# 101
  • София
  • Мнения: 7 242
"Чарли и шоколадовата фабрика" и ГДВ се харесаха много от голямата ми дъщеря.

Малката много хареса "Без дом" и "Малкият моряк" на Х. Мало и "Златно сърце" на Калина малина. Можете ли да ми препоръчате нещо подобно?

# 102
  • Мнения: 4 127
благодаря лекси
ще купя чарли и шоколадовата фабрика
какво ще кажете за тази поредица, някой има ли наблюдения
мисля да взема и тази
http://www.book.store.bg/p155270/momcheto-s-kraka-kato-svetkavic … sali-gardnyr.html

# 103
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това също е подходящо:

# 104
  • Мнения: 19 296
Лекси, на колко е малката? Без дом не е ли много сложна за тази възраст(8-9)?

Моята днес свърши Невероятното л-во на Джордж, Р. Дал. Много я хареса и е тъничка, ако някой се плаши от обем.
Матилда и Вещиците също много хареса, но те са по-момичешки.

Преди това преполови Роня, дъщерята на разбойника, но не я завърши. Нещо не й допада А. Линдгрен. Карлсон изобщо не хареса, дори аз да й го чета.

Общи условия

Активация на акаунт