МАЙски бебета 2012 - тема 3

  • 34 977
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117
запис и от мен  Hug

# 16
  • world wide
  • Мнения: 139
Цоп и аз в новата тема  Peace Не съм писала отдавна но се опитвам да следя какво става. Нашето зъбче се показа вече но си продължаваме с мрънкането...Не стига че е крива ами и от вчера сме с една кашлица и сополи... Confused Ама как няма като в къщи всички сме хремави аз такмо почнах да се оправям и сега....Луда работа.И да попитам нещо-вашите дребаци правят ли ви номера???Алекс при мен не иска да яде пюре (не повече от 6-7 л.) а при баба си изяжда всичко че иска и отгоре.....  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 1 313
Кърмиш ли? Особено, ако кърмиш ми се струва нормално. Не е номер, а бебето показва, че все още предпочита млякото пред пюрето. Поне аз така го тълкувам.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Дрина, благодаря за новата тема   bouquet

Камен вече почти си е заместил храненето на обяд и следобед. Яде по цяло пюре и реве за още. След плодово пюре обаче иска и кърма.

# 19
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Да се запишем и ние в новата тема. Drina, хиляди благодарности! Вие как сте, растете ли?
.....

Добре сме. Мария расте, има вече първо зъбче. Тази седмица ще се захранваме. Лекарката ми предложи да започна с тиква, но аз мисля, да стартирам с картоф. Баткото ходи на училище, аз се върнах в 1 клас. Сричам с него, пишем ченгелчета... не ми е скучно  Laughing

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
ЛЛЛ, здравейте, на кратко ще разкажа за нашия проблем и хранене до мемонта. Никола до сега е само и единствено на кърма, утре става на 6 м, вода пие по 5 мл на ден, ако се сетя да му дам. Кожата на лицето му стана много суха, със ситни пъпки понякога дори с лишей, по крачетата около коляното и под него има ситни пъпчици, много, много ситни кат оцвета на кожата. Същите ги има и по ръчичките. Лекарката в Благоевград каза лека форма на дерматит, мажете със Себа мед. Лекарката в София каза Себуреен дерматит, но ми изписа за лечение крем с кортикостеройд, мазах 4 дни и го спрях, сърце не ми дава да мажа детето си с тези неща. Сега съм намалила къпанията, ще мажа с крем за лице като излизаме на вън Веледа и мляко за тяло Веледа, след баня. Моля за съвет, да го захранвам ли, да чакам ли, при нов ли лекар да ходя, да бия ли ваксини, до сега има само един прием на двойна ваксина, на 5 месеца тогава му биха тази, която е за прием на 2 м и след ваксината според мен се появиха тези неща. Моля ви за съвет.
Благодаря предварително! Simple Smile

Здравей, rali4ka85!
Звучиш объркана относно мненията на лекарите. Може би би било добра идея да вземеш под внимание мнението на този, на който имаш по-голямо доверие. Вярвай на майчините си инстинкти, те могат много да ти помогнат да вземеш правилното решение!  Hug

Дали лекарите с които си се консултирала са дали някакви препоръки относно захранването?

# 21
  • Мнения: 54
ЛЛЛ, здравейте, на кратко ще разкажа за нашия проблем и хранене до мемонта. Никола до сега е само и единствено на кърма, утре става на 6 м, вода пие по 5 мл на ден, ако се сетя да му дам. Кожата на лицето му стана много суха, със ситни пъпки понякога дори с лишей, по крачетата около коляното и под него има ситни пъпчици, много, много ситни кат оцвета на кожата. Същите ги има и по ръчичките. Лекарката в Благоевград каза лека форма на дерматит, мажете със Себа мед. Лекарката в София каза Себуреен дерматит, но ми изписа за лечение крем с кортикостеройд, мазах 4 дни и го спрях, сърце не ми дава да мажа детето си с тези неща. Сега съм намалила къпанията, ще мажа с крем за лице като излизаме на вън Веледа и мляко за тяло Веледа, след баня. Моля за съвет, да го захранвам ли, да чакам ли, при нов ли лекар да ходя, да бия ли ваксини, до сега има само един прием на двойна ваксина, на 5 месеца тогава му биха тази, която е за прием на 2 м и след ваксината според мен се появиха тези неща. Моля ви за съвет.
Благодаря предварително! Simple Smile

Здравей, rali4ka85!
Звучиш объркана относно мненията на лекарите. Може би би било добра идея да вземеш под внимание мнението на този, на който имаш по-голямо доверие. Вярвай на майчините си инстинкти, те могат много да ти помогнат да вземеш правилното решение!  Hug

Дали лекарите с които си се консултирала са дали някакви препоръки относно захранването?


Здравейте ЛЛЛ, Дадоха съвети отново объркващи и различни. В крайна сметка аз го захраних, ако това може да се нарече захранване, с картоф разреден с кърма преди 4 дни, той яде от тогава по 3-4 кафени лъжички. Реших да захранвам много бавно, ако той иска все пак да яде.
Никола все още се кърми уж на поискване, но той яде за 24 часа по 8 пъти, т.е храни се през 3 часа като по часовник, просто вече ми идва в повечко това нощно ядене на три часа и нищо друго не признава. Какъв е вашият съвет всичките тези неща Simple Smile))))) Аз си мислех, че баткото е ял много дълго нощем, той се отказа от храненето в 3,00 на 4 месеца.
Благодаря предварително Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 133
Привет мами! Drina, честито зъбче на малката Мария и успех с захранването.
Ние за пореден път започнахме пюретата, като за момента давам само половин бурканче и дохранвам с АМ. За сега не се отразява по никакъв начин и ако продължи така, ще взема от големите пюрета. Този път мисля плавно да увеличавам количеството, за да не се улееме пак.
Габи от месец ни бабосва всички, а за мама явно ще почакам още! Вчера за пръв път се обърна от корем по гръб(и то два- три пъти), но обратния вариант не го виждам- ненавижда да стои по корем.
Дано всичко се нареди, защото но предстои смяна на АМ и вкарване на плодови пюрета. А като се сетя как два месеца вече не мога да се справя с зеленчуковите и измъчих детенце- срам ме хваща!

# 23
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. И аз съм мама на майско бебе. Той е Михаил, а аз Таня. Ще се включа и аз във вашата група и ще следя постовете. Не знам кой е администратора на темата,  а бих искала да ни добави в началната страница. Чао засега. smile3525

# 24
  • София
  • Мнения: 133
Здравей Таня и добре дошли с бебе Михаил. По принцип Drina пуска темите, така че ако напишеш повече подробности тук или на лични ще те включи на първа страница. Не знам в тази да ли ще успее, но в следващата със сигурност.

# 25
  • Мнения: 11
karli 74 много благодаря.
Това е линк към профила ми в facebook  http://www.facebook.com/tania.vasileva.334 , за да ме добавите и там.
А сега започвам да ви чета .

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 21:48 от tanena

# 26
  • Мнения: 102
Цоп и аз в новата тема... Не че скоро съм писала тук, но... Дрина, благодаря за темата!
Влади стана на 5мес и половина, и имаме 3 неуспешни опита за захранване вече. В момента е със зачервено гърло, надявам се до края на седмицата да му мине, и другата седмица да опитам с каша. Имаме и други проблеми: цялото му тяло /корем и гръб\\ се лющи, док препоръча нахткерцен с повече урея, но не ни прати на кожен... Дано да има ефект балсама, че много се плаша като го гледам така. А на лявата си бузка от днес има зачервено петно, и нещо като коричка. От сутрунта е така, не от излизането.
В събота и неделя почти не яде, но нямаше признаци да е болен, сега яде, но през свободното от сън или ядене време ръмжи като за световно! Не знам дали е от болка в гърлото, или е пресипнал, като не може да ми каже милият...
Отделно, приспиваме се на ръце, и като заспи и реша да го сложа в леглото му и започва един рев... И също пищи и вика, дори само да преместя погледа си от него. Научил се да казва мама, ама само като се сурди, че го слагам в леглото или ако е много гладен, докато ме чака да направя АМ. Не ме рабирайте, че вече наистина казва мама, но така звучи...
Оплаках ви се, по-точно споделям засто не мога да си позная детенцето през последнара седмица. Ако някой има опит с някое от тези неща и може да даде съвет, ще съм му много благодарна!!!

# 27
  • Мнения: 3 595
ЛЛЛ, здравейте, на кратко ще разкажа за нашия проблем и хранене до мемонта. Никола до сега е само и единствено на кърма, утре става на 6 м, вода пие по 5 мл на ден, ако се сетя да му дам. Кожата на лицето му стана много суха, със ситни пъпки понякога дори с лишей, по крачетата около коляното и под него има ситни пъпчици, много, много ситни кат оцвета на кожата. Същите ги има и по ръчичките. Лекарката в Благоевград каза лека форма на дерматит, мажете със Себа мед. Лекарката в София каза Себуреен дерматит, но ми изписа за лечение крем с кортикостеройд, мазах 4 дни и го спрях, сърце не ми дава да мажа детето си с тези неща. Сега съм намалила къпанията, ще мажа с крем за лице като излизаме на вън Веледа и мляко за тяло Веледа, след баня. Моля за съвет, да го захранвам ли, да чакам ли, при нов ли лекар да ходя, да бия ли ваксини, до сега има само един прием на двойна ваксина, на 5 месеца тогава му биха тази, която е за прием на 2 м и след ваксината според мен се появиха тези неща. Моля ви за съвет.
Благодаря предварително! Simple Smile

Здравей, rali4ka85!
Звучиш объркана относно мненията на лекарите. Може би би било добра идея да вземеш под внимание мнението на този, на който имаш по-голямо доверие. Вярвай на майчините си инстинкти, те могат много да ти помогнат да вземеш правилното решение!  Hug

Дали лекарите с които си се консултирала са дали някакви препоръки относно захранването?


Здравейте ЛЛЛ, Дадоха съвети отново объркващи и различни. В крайна сметка аз го захраних, ако това може да се нарече захранване, с картоф разреден с кърма преди 4 дни, той яде от тогава по 3-4 кафени лъжички. Реших да захранвам много бавно, ако той иска все пак да яде.
Никола все още се кърми уж на поискване, но той яде за 24 часа по 8 пъти, т.е храни се през 3 часа като по часовник, просто вече ми идва в повечко това нощно ядене на три часа и нищо друго не признава. Какъв е вашият съвет всичките тези неща Simple Smile))))) Аз си мислех, че баткото е ял много дълго нощем, той се отказа от храненето в 3,00 на 4 месеца.
Благодаря предварително Simple Smile
Привет rali4ka,
Сигурно е трудно с толкова различни и объркващи мнения около теб. Понякога в подобни случаи може да е подходящо дадена храна да се въвежда за една идея по-дълго време и да се следи дали при детето би имало някаква реакция или обостряне на състоянието. Примерно вместо за 3-4 дни, храната би могла да се въвежда за 5-7 дни.

Бебетата действително са различни. При някои храненето в 3 отпада по-рано, при други това може да се случи на по-късен етап. Хормона, който отговаря за производството на млякото е в пика си от 2-3 през нощта до към 7-8 сутринта. Не е необичайно за кърмените бебета да сучат именно нощем, за да могат да стимулират производството на млякото. Повечето майки споделят различни организации на съня им с бебетата, така че да си почиват максимално добре. Как се случва това при вас с Никола?

# 28
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Привет, майчета! Благодаря на Drina за верността да подготвя темите! Как успяваш с всичко не знам! Ние с Тео сме добре, до 6 месец бяхме само на кърма, после започнахме да се захранваме с картоф, после включих морков, тиква и така. На 6 и половина започнахме кашите след обед, правя ги с вода, безмлечна оризова и елда. Вчера дадох за първи път и киноа с плодове. Хапвали сме банан, круша, ябълка, дюля, авокадо, праскова.
Много му харесва, хапва си с кеф, радва се на лъжицата. Продължаваме да се кърмим основно, през нощта се буди доста. Още не съм заместила никое от храненията. Само онзи ден изяде на обяд картоф с червена чушка около 130гр, това е най-много, иначе около 90 гр. Давам я по-леко и плавно!
Прегръдка за всички!

# 29
  • Мнения: 117
Здравей pisana yana, искам да те попитам каква каша от киноа използваш и от къде я взимаш? аз открих само в комбинация с оризово брашно, като то е в по- голямо количество, а нас ни запича. Много искам да дам киноа и ще ми е полезно ако можеш да ми отговориш.

Общи условия

Активация на акаунт