МАЙски бебета 2012 - тема 3

  • 35 002
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • world wide
  • Мнения: 139
здравейте и от мен не пиша често но за това пък ви следя.Този проблем със събуждането май го има при всички деца на тази възраст защото и ние сме така и още едно семейство....аз досега нямах проблеми с Алекс спеше си спокойно никакъв дерт и изведнъж започна да се събужда с плач....луда работа  #Crazy

# 61
  • Мнения: 5 026
Здравейте ЛЛЛ, начина ми на захранване е бавен, точно както препоръчвате един зеленчук го въвеждам по 5-6 дни, горе долу.  В момента на обяд яде по 120-130 мл пюре и след това отново суче. Нямаме заместено хранене. Тайничко се надявах, че като започнем с пюретата ще започне да отпада едно по едно нощното хранене, но уви няма такова нещо. Моля ви  дайте съвет, много пъти съм се чудила дали да му дам изкуствено вечер, но все не ми стига смелост  Grinning Grinning Grinning.
rali4ka85, разбирам колко изморително може да е понякога недоспиването за една майка  Hug
Кърмата се усвоява за 30-40 до около 60 мин и не е необичайно след този период бебетата да са гладни. Някои бебета сучат за успокоение, при никнещи зъбки или просто искат да се гушкат в мама  Heart Eyes

Вероятно тази тема ще даде отговор на някои въпроси Защо кърмените бебета често са „нощни птици”?

Поздрави   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 133
Момичета, привет! Като чета последните постове, започвам да се притеснявам! Габриел от 4 месеца не се е будил нощно време и се надявах така да продължим, поне до появата на зъбките. Ляга си в 21ч. и сутрин в 9ч. ставаме и двамата. Все още давам АМ в 1ч. преди да си легна, но бебо го пие и заспива отново, ако изобщо се е събудил. Даже скоро обмислях вариант да го преместя в неговата стая, но не знам до колко ще е неспокоен с зъбчетата и реших да изчакам! А иначе през деня и ние спинкаме малко- 3-4 пъти за по 30- 40 мин, но пък е доста спокоен и мога да си свърша всичко. Искам да  попитам, до кога се използва второто ниво на кошарата? Все още не се изправя, повдигнали сме въртележката, за какво друго трябва да следя?  Това е за сега от нас.
Лека и спокойна нощ на всички!

# 63
  • Мнения: 0
blagodarq vi mnogo. 6te otidem na ortoped i dano da nqma ni6to seriozno ..

# 64
  • Мнения: 0
Karli74 няма за какво да се притесняваш. И нашия Мирко спи спокойно по цяла нощ още от четвъртия  месец някъде. Сега пие мляко последно към 21, понякога 22, след това заспива към 23 и повече не се буди чак до сутринта към 9, понякога и към 10 Simple Smile През деня пак си поспива между храненията по около час. Знам за още 2 бебета на мои приятелки, които не се будеха нощем на същата възраст. Това си е най - хубавото за бебенцето даже. Като чета ми се струва, че кърмените бебета се будят повече. Ние сме на АМ от 2-рия още и всичко е много спокойно при нас.
А някой може ли да сподели опит в забелването на чурчето. Колко често трябва да се прави, задължително ли е и колко силно трябва да се опъва. Ние досега сме се пробвали няколко пъти, но ми се струва, че нищо не правим Simple Smile А като я забеля и се вижда една бяла точица най -отгоре (прилича на гнойна пъпчица). Някой виждал ли е такова? Аз ще го покажа и на лекарката, да видим какво ще каже.

# 65
  • Мнения: 1 313
И на мен ми се струва, че кърмените бебета се будят по-често. Все пак кърменето има и силна емоционална страна, не е само хранене. Аз се чудя как да намаля нощното кърмене, но дребната не иска биберон, не пие води и просто нямам с какво да я залъжа.

opelcorsa, въпросните кюфтенца са от намачкани сварени на пара зеленчуци и мъничко оризово брашно. Гледам да ги предложа в удобна за хващане форма  и да са подходяща консистенция. Второто ми е е трудно още - да не са много меки, но и да са лесни за дъвчене с венците на бебката.

# 66
  • Мнения: 0
Можеш да пробваш с дундуркане да я залъжеш, ако не плаче много и успееш да я преспиш така някоя и друга нощ с гушкане...люшкане...с каквото обича. След няколко нощи сама ще спре да се буди по това време, може и още след 1-вата/втората нощ да стане. За такъв вариант на отказване от нощно хранене знам, друго май не ти остава.

# 67
  • Мнения: 0
Момичета, привет! Като чета последните постове, започвам да се притеснявам! Габриел от 4 месеца не се е будил нощно време и се надявах така да продължим, поне до появата на зъбките. Ляга си в 21ч. и сутрин в 9ч. ставаме и двамата. Все още давам АМ в 1ч. преди да си легна, но бебо го пие и заспива отново, ако изобщо се е събудил. Даже скоро обмислях вариант да го преместя в неговата стая, но не знам до колко ще е неспокоен с зъбчетата и реших да изчакам! А иначе през деня и ние спинкаме малко- 3-4 пъти за по 30- 40 мин, но пък е доста спокоен и мога да си свърша всичко. Искам да  попитам, до кога се използва второто ниво на кошарата? Все още не се изправя, повдигнали сме въртележката, за какво друго трябва да следя?  Това е за сега от нас.
Лека и спокойна нощ на всички!
                                                                                                                                                                        zdravei vnimavai 4e moqt palavnik se hva6ta i se nabira za re6etkite i otpred tablata i iska da stava,na re6etkite sum slojila vuzglavni4ki no nqkoi put gi durpa i si navira kra4etata mejdu re6etkite vupreki 4e vuzglavni4kite sa vurzani. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 0
Karli74 няма за какво да се притесняваш. И нашия Мирко спи спокойно по цяла нощ още от четвъртия  месец някъде. Сега пие мляко последно към 21, понякога 22, след това заспива към 23 и повече не се буди чак до сутринта към 9, понякога и към 10 Simple Smile През деня пак си поспива между храненията по около час. Знам за още 2 бебета на мои приятелки, които не се будеха нощем на същата възраст. Това си е най - хубавото за бебенцето даже. Като чета ми се струва, че кърмените бебета се будят повече. Ние сме на АМ от 2-рия още и всичко е много спокойно при нас.
А някой може ли да сподели опит в забелването на чурчето. Колко често трябва да се прави, задължително ли е и колко силно трябва да се опъва. Ние досега сме се пробвали няколко пъти, но ми се струва, че нищо не правим Simple Smile А като я забеля и се вижда една бяла точица най -отгоре (прилича на гнойна пъпчица). Някой виждал ли е такова? Аз ще го покажа и на лекарката, да видим какво ще каже.
zdravei mi za pileto i az neznaeh kak dali nqma dago zaboli no to nestava burzo ve4e sme na 6m. i 4ak predi 10dena mu se zagoli glavi4kata no nesum spirala neprekusnato vsqka ve4er v banqta-nikoga na suho mu e opuvah 3-4 puti i malko pove4e natiska6 ne prekaleno toi ako useti bolka sam se nadiga6e  i se durpa no trqbva uporitos mnogo vreme sede6e na edno i su6to mqsto i izvednuj se ogoli cqlata no nepropuskai den daje kato se ogoli pak prodilji izvestno vreme.

# 69
  • Мнения: 1 780
Арлина много благодаря за кюфтенцата. При първа възможност ще опитам и ще пиша какво се случва.
Аз имам една дилема от последните дни: Възможно ли е коша за колата да е малък вече на бебо? На него беше обозначено 0-13кг а той е само 7.200 но със зимни дрехи изобщо не мога да го пъхна там. В смисъл детето стои като в менгеме и като парализирано не може да мърда дори ако мога да бъда по-точно е като закачено в тесен гардероб. Аз си мислех че ще го ползвам до по-късно пък то? Да не говорим че и коланите не го стигат. Говоря когато е с космонавта но дори и без него ми се струва тесничко вече. Вие как сте какви кошове ползвате. Мислех да го събличам но честно колата не се отоплява толкова бързо- предвид факта че стои навън, че да стои само по блузка.
emarling при нас не става. Гладен ли е нищо не е в състояние да го залъже нито дондуркане гушкане или носене на ръце. А чудното е че нощем гладът му е по-силен. Денем сякаш може да издържи по-дълго но нощем.... не става. Опитах и аз с вода-която с такъв замах вече изхвъря от ръцете ми все едно отрова му давам. Като го гушна почва гънене, силен рев- да не забравяме че имам дъщеря която става в 6.30 на училище и ако не спи и тя нощем скоро ще започне да заспива по чиновете. Аз пък си го храня нощем и то два пъти, какво пък и без това денем според мен не яде достатъчно поне нощем да си навакса.

# 70
  • Мнения: 0
mariela8973 Благодаря, значи ще го правим всеки ден по малко, защото ние досега го правихме много рядко. Обаче пък някои хора ми казват, че не е нужно във вода да го правим. По - добре било като го изкъпем след това на сухо да си го правим. Сигурна ли си, че трябва задължително да е във водата?
opelcorsa , щом е така наистина най-добре да си го храниш, пък той сам ще си спре събужданията лека по лека като започне да се нахранва по - добре през деня.
А между другото кой питаше за нивото на кошарката, ние вече го смъкнахме долу, защото много шава бебчо, хваща се за ръце и се надига вече. Сега му е много добре долу Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 14:16 от emarling

# 71
  • Мнения: 0
mariela8973 Благодаря, значи ще го правим всеки ден по малко, защото ние досега го правихме много рядко. Обаче пък някои хора ми казват, че не е нужно във вода да го правим. По - добре било като го изкъпем след това на сухо да си го правим. Сигурна ли си, че трябва задължително да е във водата?
opelcorsa , щом е така наистина най-добре да си го храниш, пък той сам ще си спре събужданията лека по лека като започне да се нахранва по - добре през деня.
А между другото кой питаше за нивото на кошарката, ние вече го смъкнахме долу, защото много шава бебчо, хваща се за ръце и се надига вече. Сега му е много добре долу Simple Smile
                                                                                                                                                              emi da po dobre e vuv vodata za6toto na suho moje dago boli,a vuv vodata nqma problem dori i da natiska6 malko pove4ko.

# 72
  • Мнения: 0
Да, разбирам. Права си, само дето във водата е малко по - трудничко, защото то се свива, ама ще се мъчим.

# 73
  • Мнения: 0
trudno e za6toto ve4e sa silni i mnogo shavat no nie pravim taka taatko mu go hva6ta otdolu go darji grub4eto  dase izpune hubavo ina4e nqma na4in i toi mnogo se sviva rita

# 74
  • Мнения: 0
na vas po4naha li vi zubki na nas dvata ku4e6ki sa mnogo poduti i beli sigurno skoro 6te izleznat. no kakvo bihtemi predlojili za zubkite mnogo pi6ti kato se 4e6i s igra4kite moito pedi mi kaza da vzema calgel no toi e za vremeno iztrupvame neznam tezi gelove burzo im minava efekta dali ako po4ne o6te pove4e dago boli dane pitam za nqkakvi homeopati4ni?

Общи условия

Активация на акаунт