Детски Градини Варна Тема 4

  • 43 527
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 102
Моята съпруга напусна работа за да гледа малката, след като не я приеха 2 години, нито на ясла нито на градина. Тъй да се каже стана безработна "по собствено желание". Сега, при наличие на две градини до нас и детско градче от другата страна на булеварда, я водим в съседния квартал на градина. Когато отсъствам ходят и се връщат с такси, или 20 минути пеша през булевардите.

Точно тия 2 от 32 са тия, дето не можели да ги накажат Wink

# 736
  • Под липата
  • Мнения: 620
Интересна статистика в подписа, roumenf  Simple Smile

 Убедена съм, че напускането на работа от жените в много семейства е невъзможно, защото техните доходи скърпват окъсаният семеен бюджет. Но..., сигурно ще го направят, при липсата на друг избор...

# 737
  • Мнения: 102
Raffaella, тая статистика си я добавих след като научих от предишния зам. кмет по образование и сегашен областен управител г-н К. Базитов, че нямали данни колко деца са родени във Варна, и затова не са разкрили навреме нови градини и групи.

Между другото, има още един куп неприети деца от набор 2009. Само погледни класациите за 1-ва група. Има и все още кандидатстващи с предимства. А това е цяла година след като трябваше да влязат.

# 738
  • Мнения: 164
не знам откъде изникват тези предимства пак половината бройки се заеха от деца с предимства!А ние си гледаме детската градина от терасата и се надяваме на "Късмета"!

# 739
  • Мнения: 250
А ако знаете колко "болни" деца има в Оздравителната градина в Чайка, ама хич нямат вид на такива като ги вземат вечер. Те по какъв "закон" са приети там, и дали някой наистина нуждаещи се болни деца не чакат за техните места. При нас тя е най-близката, но имат само една масова група за здрави деца и не се класира детето.

Трябваше да родя 3 деца, за да ми вземат детето на градина, абсолютно безобразие е с тази липса на места.Вече ми убиха ентусиазма за малките за ясла, като знам каква е мудна системата дори и с предимство пак ще си чакат до градината, където имат по-голям шанс.

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 11:18 от Five magnificent

# 740
  • Мнения: 40
Здравейте!

Имам въпрос към вече вещите в подаването на заявления за ДЗ- като се попълва заявлението само името на ЦДГ-то ли се пише или, ако има филиали, се посочва конкретен филиал? Ние сме в район Одесос, а там всяка ЦДГ има по 5-6 филиала. Аз нямам претенции за това в кой филиал ще ни приемат (евентуално и малко вероятно като ви чета  Mr. Green ), но се чудя дали да уточнявам или се подразбира, ако съм писала само името на основната сграда.  Бройките свободни места са обявени без конкретизиране на филиал и се замислих... newsm78 Благодаря ви предварително.   bouquet

# 741
  • Мнения: 51
А ако знаете колко "болни" деца има в Оздравителната градина в Чайка, ама хич нямат вид на такива като ги вземат вечер. Те по какъв "закон" са приети там, и дали някой наистина нуждаещи се болни деца не чакат за техните места. При нас тя е най-близката, но имат само една масова група за здрави деца и не се класира детето.

Трябваше да родя 3 деца, за да ми вземат детето на градина, абсолютно безобразие е с тази липса на места.Вече ми убиха ентусиазма за малките за ясла, като знам каква е мудна системата дори и с предимство пак ще си чакат до градината, където имат по-голям шанс.

В градина "Ален Мак", която се води оздравителна има не само болни деца. Има две групи с деца набор 2007 , които са приети на извънредно класиране- т.е са събрани от целия град и то пак с томбола. За набор 2008 мисля, че също има една или две групи.... Тези групи са приети, защото в градината имаше свободни места, т.е децата, които са болни не запълваха местата в градината.
А повярвай, че наистина има деца, които наистина са болни там.....за съжаление.......

# 742
  • Мнения: 100
Здравейте сега ми предстой да  се сблъскам с подаването на документи в ЦДГ и ме мъчи един въпрос! Знам, че приемането е на томбола, но как подреждате заведенията. Смисъл аз си мисля, че там където има повече брой места имам уж по-големи шансове все пак се играе за повече места? Правилно ли разсъждавам или съм в заблуда момичета?
И още едно питане, дали през целия ден приемат документи или имат определени часове за това? Много Ви благодаря предварително на отговорите!

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 15:35 от sashaivo

# 743
  • Мнения: 9 095
sashaivo, аз ги подредих според удобството и разбира се за първото желание има най- малко места...ама така си прецених...

# 744
  • Мнения: 100
 
sashaivo, аз ги подредих според удобството и разбира се за първото желание има най- малко места...ама така си прецених...
Благодаря ти ! Но май на мен /пък и сигурно и на всички/ ми е по-важно да ни приемат пред удобството! Grinning

# 745
  • Мнения: 9 095
ами да, но пък мойта логика беше че всеки ще пише там с най- многото места и накрая пак не се знае Rolling Eyes та така...ма какъвто ни късмета Rolling Eyes между другото мъжа ми днес извади за 1 час бележка от Изчислителния, данъците бяха платени Peace

# 746
  • Мнения: 100
Като се замисля и ти си права  Peace

# 747
  • Варна
  • Мнения: 63
Здравейте,
До РЕГИСТЕР /надявам се , че това е длъжностното лице от общината, което отговаря на нашите въпроси/

1. Моля напишете ясно в приетите ПРАВИЛА ЗА ПРИЕМ В Детските градини какво имате предвид под:

"2.2. Ако родителят е с прекъснати осигурителни права, което Община Варна установява по служебен път, се счита,че задължителният набор от документи е непълен."

Кои са тези осигурителни права- здравни или социални осигуровки, както и дали се касае само единия родител, който подава документи или и двамата.

Моля Ви, не ни карайте да тълкуваме новите правила. Ние няма как да знаем какво имате предвид под осигурителни права. Има много хора, които работят на трудов договор и на които работодателя не е внесъл в осигуровките. Може би знаете, че вече след последните промени в КСО в сила от 01.01.2013г. е въведена законодателна амнистия и няма административна санкция за работодателя , ако не плати в срок осигуровките.

2. Моля Ви, въведете ясни и опростени правила за подаване на документи. Не вземайте пари от хората за удостоверения, които издава общината и ще послужат пред общината. С тези средства /10лв. за експресна поръчка ако не искам да чакам още един ден 3часа/ можем да осигурим храна за децата си. Мисля, че е разумно да се отмени изискването за представяне на справка за дължими данъци по ЗМДТ, след като общината може сама да го провери. Осен това знаете, че само на ограничени места издават въпросните бележки , опашките и чакането е безумно дълго / по около 3часа/ и човек трябва да си вземе отпуск, за да се снабди с нужния документ.

Моля Ви, вслушайте се в гласа и правата на многобройните родители, които въпреки изключително тежките времена са се наели с трудната задача да отглеждат и възпитават деца. Не ни създавайте излишни административни трудности и бъдете пределно ясни в поредните неясни нови правила. Това изнервя хората.

Ще съм благодарна, ако се замислите в написаното и се поставите на наше място!

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 22:36 от Mona Liza76

# 748
# 749
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Записвам се да Ви следя  Hug

Общи условия

Активация на акаунт