Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 568
Здравейте дами!За първи път се включвам в темата и дори незная дали го правя както трябва.

Имам проблем, и се надявам някой да ми даде малко по-вечко инфо от това ,което прочетох в нета до този момент.

3а пап ,многоядрени коилоцити.Тези коилоцити само с чпв ли са свързани или и с други вируси?
Доколкото разбрах аз дължат се на чпв, но не съм веща, нека по-знаещите ме поправят, ако греша.

# 241
  • Мнения: 822
Може би тук ще ми дадете адекватен коментар...., защото часът при доктора е след доста време...

Микробиология :
Вид материал :
Вагинален секрет   
Микроскопски материал :
левкоцити - 10-12 Lactobacillus spp - (++++) епителни клетки ядра на епителни клетки кандида - това какво означава?

Културелно изследване:     Състояние:
1. Банална флора                          1. не се изолира
2. Кандида                                     2. Candida albicans 10^8 кл/мл
3. Микоплазми                               3. не се изолира
4. Уреаплазма                                4. не се изолира


Препоръки :
Частична цитолиза

Цитонамазката ще ми прави след евентуално лечение, след като види тези резултати.

# 242
  • София
  • Мнения: 3 069
Здравейте,
На мен ми излязоха резултатите от Геника за генотипиране на ЧПВ и всички са отрицателни. Чуденката ми е, че съм имала кондиломи преди години, явно резултатите показват, че нямам инфекция в момента  newsm78 Не съм говорила с лекаря ми още.

eldass, това, което за мен е ясно, че имаш гъбички кандида и ще трябва да ги лекуваш. Не се притеснявай, аз съм имала и много успешно се повлияха от Гино Певарил.

# 243
  • Мнения: 805
Здравейте,
На мен ми излязоха резултатите от Геника за генотипиране на ЧПВ и всички са отрицателни. Чуденката ми е, че съм имала кондиломи преди години, явно резултатите показват, че нямам инфекция в момента  newsm78 Не съм говорила с лекаря ми още.

Да ... променливо му е поведението на ЧПВто. А ти за кои типове пусна? В Геника точно има няколко варианта.

# 244
  • София
  • Мнения: 3 069
Генотипиране на 33 типа ЧПВ - най-подробния вариант. Нямаше само за нискорискови типове.

# 245
  • Мнения: 3 042
На мен не са ми ясни 2 неща като цяло:
1. Може ли да има дисплазия и без да има ЧПВ (изобщо), да се дължи на друга инфекция примерно?
2. Ако се вземе тест за ЧПВ и се направи колпоскпия пък има някакво микробиологично възпаление на влагалището или шийката, какъв може да е рискът?
На мен в четв. ми излизат резултатите от теста. На д-рката миналия път исках да покажа резултата от цитото, но тя нали бързаше и само ме пита за 3 ли се отнася, казах да и забравих да спомена за "бактерии?", та сега ме гризе дали не съм сгрешила (много)...

# 246
  • Мнения: 117
Може би тук ще ми дадете адекватен коментар...., защото часът при доктора е след доста време...

Микробиология :
Вид материал :
Вагинален секрет   
Микроскопски материал :
левкоцити - 10-12 Lactobacillus spp - (++++) епителни клетки ядра на епителни клетки кандида - това какво означава?

Културелно изследване:     Състояние:
1. Банална флора                          1. не се изолира
2. Кандида                                     2. Candida albicans 10^8 кл/мл
3. Микоплазми                               3. не се изолира
4. Уреаплазма                                4. не се изолира


Препоръки :
Частична цитолиза

Цитонамазката ще ми прави след евентуално лечение, след като види тези резултати.

Кандидата означава, че имаш гъбички, които трябва да се лекуват.

alen mak мисля, че е възможно да имаш дисплазия, която да не е причинена от ХПВ вируса, но е много рядко. А теста не би трябвало да се влияе от микробиологично възпаление, то по-скоро може да повлияе на цитонамазката. Другия път си настоявай да те изслуша иначе не виждам смисъл от такова лечение.

# 247
  • Мнения: 3 042
  bouquet   късмет на всички!

# 248
  • Мнения: 1 820
Момичетаааа,моят мъж днес ми е взел биопсията!Нямам рак  HugКогато ми се обади по телефона да ми каже...........голям рев му дръпнах  ooooh!Чаках я в сряда,не можах да асимилирам нещата....
Резултата е :
От порциото:Дисплазия 3 степен на покривния епител
От цервикалния канал : Фрагменти от многослоен плосък епител с дисплазия 2 степен.
Определено вече се чувствам по добре!Остана само притеснението дали всичко ще е наред,дали ще премахнат всичко което трябва и дали всичко ще се развие нормално,един ден да можем да имаме още едно бебче! Praynig Доктора казал,че всичко това няма да попречи на забременяване,че всичко е наред,защото е съвсем навреме хванато!Това значи ли,че при евентуална бременност,щом е 3 степен ще трябва да е със серклаж?

Последна редакция: пн, 17 дек 2012, 23:03 от червенокоса вещица...припряна

# 249
  • Мнения: 805
Степента определя как ще те конизират. Ако е скалпелно сигурно ще е със серклаж последваща бременност. Не знам ... не съм чела още по този въпрос. Трябва да мине поне година след конизацията и всичко през тази година да се развива добре... или по скоро нищо да не се развива в мен  Stop....
Имаш за други неща да мислиш сега. Ще му дойде времето и на 2рото бебе.  Hug

# 250
  • София
  • Мнения: 964
Момичетаааа,моят мъж днес ми е взел биопсията!Нямам рак  HugКогато ми се обади по телефона да ми каже...........голям рев му дръпнах  ooooh!Чаках я в сряда,не можах да асимилирам нещата....
Резултата е :
От порциото:Дисплазия 3 степен на покривния епител
От цервикалния канал : Фрагменти от многослоен плосък епител с дисплазия 2 степен.
Определено вече се чувствам по добре!Остана само притеснението дали всичко ще е наред,дали ще премахнат всичко което трябва и дали всичко ще се развие нормално,един ден да можем да имаме още едно бебче! Praynig Доктора казал,че всичко това няма да попречи на забременяване,че всичко е наред,защото е съвсем навреме хванато!Това значи ли,че при евентуална бременност,щом е 3 степен ще трябва да е със серклаж?

Сега  мисли  да  отстраниш  изцяло този проблем , а  не  за  бременност ! След  конизацията  поне  1 година  стриктно следене при  доказан  онкогинеколог . Не  знам какво е искал  да каже  този лекар с думите " съвсем  навреме  хванато " ,  но  при  хистология  дисплазия  ІІІ ст. от  порцио  и  ІІ ст. от  цервикален  канал , не може да се каже  ,че досега  добре  са те проследявали ........Явно  е ,че  дисплазията е  прогресирала и вече "работи"  и  в  самия  канал, за да е ІІ ст. там  .  Радвай  се ,че  все  пак сега  са  ти  открили проблема и ще  вземеш  мерки ,защото  след  ІІІ ст. , следващите  етапи  не са особено  благоприятни .

Успех  от мен и  стискам палци  всичко  да бъде отстранено до здрава тъкан !  И  пак  повтарям  ,след  това  стриктно  проследяване !!!  Peace

# 251
  • София
  • Мнения: 9 860
Червенокоса вещица, да, и аз щях да напиша, че явно не са видели проблема докторите навреме или не си ходила на лекар....или като мен си си ходила редовно , ама при нечитави лекари.
Важното е, че не е по-нагоре от ЦИН3.
Аз тук като съм чела съм останала с впечатлението, че при ЦИН3 се прави скалпелна конизация .
За бебето ще мислите по-натам!
Успех!

# 252
  • Мнения: 1 820
Аз не съм си правила до сега цитонамазка,та в случая не е до проследяването от страна на лекаря  Sad Просто искам да намеря най-доброто решение,за да съм сигурна,че ще имаме още едно бебе!Щастлива съм ,че не е рак,че е хванато на време,но ме е страх да не ме объркат при конизацията.Той каза,че проблем няма да има за бебе.Обясни ми че дори след конизация се забременявало по лесно.Не сме говорили какъв период ще трябва да се пазим,но предполагам че като се видим всичко ще ми обясни.Все още не съм решила къде да си направя конизацията.Дали да си остана в Хасково или да отивам в София.Като чета всички там са много заети,имат прекалено много работа,все бързат!Моля ви момичета споделете.Изобщо не съм наясно какво следва от тук нататък!Какво значи скалпелно,има и друг вариант ли?И кое е най-добре?Ще се разровя да прочета,но много бих искала да чуя и вашето мнение! Praynig

# 253
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз си признавам, че не бих се доверила на лекар в провинцията ....сигурно и там има читави, но все пак!
Сега, чета аз тук за Дянкова, че не обръщала внимание...не ми се е случвало на мен. Може и да го прави в частния си кабинет, не знам. В Онкологията като бях обаче далеч не смятам, че претупва нещата, напротив.
Скалпелната конизация ще прочетеш, че се прави със скалпел и когато е над ЦИН2. При мен беше ЦИН2 и беше с електическа примка. Казват, че с примка е по-щадящо. После по-лесно зараствало. Но пък има опасност ако лекарят не е много опитен , да не изреже до здраво. Със скалпел казват, че една идея по-трудно е възстановяването, макар че си е чисто инидивидуално. Чела съм, че при скалпелната конизация се реже по-прецизно и е по-малко вероятно да не се изреже до здраво. Затова и се предпочита при по-тежка дисплазия. Не зная каква връзка има пълнотата на човек, обаче аз съм дебела и Дянкова първо нещо каза, че може и да се наложи да е скалпелна заради това. После ми каза, че ще е с ел примка.


А за това, че досега не си си правила цитонамазка....нямам какво да кажа просто! smile3505
Радвай се, че все пак хванато сега е поправимо и занапред не си играй така с живота и здравето си!

Последна редакция: вт, 18 дек 2012, 09:53 от Валенцето

# 254
  • Мнения: 1 820
Четох за Дянкова,за Стоянов и още няколко и незнам в крайна сметка при кой да отида.Объркана съм!Искам най-доброто.А нямам и много време да мисля.Идват празници,след това трябва да ми дойде и да действам!Мисля си ,че ако отида в София,после и за цитонамазките ще трябва до там да ходя.Не ми е проблем,но ми минава през ума,че недай си боже стане нещо,след това няма да има кой да ми обърне тука в Хасково внимание! Как ще тичам от Димитровград до София? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт