Отговори
# 795
  • Мнения: 6
Ааааа, момичета, плашите ме с тая пълна упойка. На мен само за местна ми споменаха. newsm78

Ееее, що да те плашим, за мен лично е по-добре пълната. Много съм страхлива, ужасна съм, пада ми кръвното от страх и ми призлява, не ща да знам какво правят, преди 2 години ми вадиха мъдрец в Лицево-челюстна хирургия.....беше кошмар да им гледам клещите.....почти припаднах ама ме свестиха  Mr. Green Mr. Greenс една система.....
Ааааа, ама аз имам е една екстра, знаете ли, имам алергия към упойки и сега си мисля "Ами ако не ме хване" или "Ами ако ме хване така, че да не мога да се събудя"  Shocked
Абе няма да ви казвам още какво си мисля  Stop
Без лоши мисли,само позитивизъм...всички ще сме с хубави резултати...!!Прегръщам ви!!! Hug

# 796
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен, момичета!

От доста време чета тук-там във форумите, но сега се решавам да ви пиша - надявам се, това, което ще разкажа да не е извън темата.
Малко предистория - на 27 год. съм, омъжена, за момента нямам бременности. С мъжа ми искаме бебе, като няколко месеца не сме се пазили, но без резултат.
От няколко години имам раничка, за която по-предишната гинеколожка, при която ходех ми каза, че предвид, че съм нераждала, е по-добре да не я горя, за да не доведе това до проблеми при бременност и раждане. Следващата ми каза, че ако планирам забременяване скоро, няма проблем да изчакам евентуалното раждане и тогава да я горя или каквото там се реши да я правят.
Досега всички цитонамазки, които съм правила последните години, са били 2 група (последната такава от лятото - може би юли месец). Питах тогавашната гинеколожка дали трябва да си правя някакви по-специални изследвания - каза ми, че няма нужда, ами да опитваме. Опитвахме (сериозно и в правилните дати може би само 2-3 месеца), но резултат нямаше.
Дойде ми време за поредната цитонамазка (тъй като заради раничката си правя на всеки 6 месеца), но този път реших да сменя лекарката. Отидох при една, горещо препоръчана ми от моя колежка. Тя ми направи преглед и ми пусна микробиология, цитонамазка и хормони. За раничката при първия преглед ми каза, че я вижда единствено като зачервяване.
Отидох за резултатите - микробиологията е ок, цитонамазката обаче е следната:
PV (което доколкото разбрах е около шийката) - PAP III A - метапл. клетки с лека дискариоза (оскъдна находка). В цервикалния канал резултатът е PAP II A - зрели метапл. клетки, което доколкото знам е ок.
Заради тази 3 А група, ми направи колпоскопия, на която също видя явно това, което беше хванала и цитонамазката - че има едни области, където нещата не са съвсем както трябва. Предложи ми HPV-тест в "Геника" за всички видове HPV, който разбира се ще си направя, но тъй като очаквам да ми дойде утре-вдругиден, ще изчакам да ми мине цикълът.
Искам да ви попитам - доколко е притеснителна III A група (от това, което прочитам като описание, не мога да разбера дали 3 А или 3 Б е по-благоприятният резултат) + евентуалното наличие на някой от (не дай си Боже) високорисковите HPV? Знам, че ако се окаже, че имам някакъв HPV предстои дълго лечение, но не знам колко драстично е то. Основните ми притеснения са за моето здраве и за възможността да имам дете/деца.
Също така - възможно ли е, въпреки това, че и на колпоскопията видя някакви неща и тази 3А група, това нещо да е преходно и да не трябва да се шашкам и паникьосвам отсега дали ще имам проблеми със забременяването и т.н.? Знам, че трябва да направя и HPV-изследването и тогава ако трябва вече да се притеснявам, но не мога да спра да го мисля, а и, предполагам, че с тази 3 А група и с "потвърждение" от колпоскопията, това най-вероятно значи, че имам и някакъв вид HPV.
Извинявам се за дългия пост и ако част от нещата не са точно по темата, но реших да пиша тук, тъй като всичко започна от резултата от цитонамазката.

Благодаря ви предварително!

# 797
  • Мнения: 96
Здравейте, отново! Само да се самокоригирам - от един от другите форуми, си потвърдих, че 3А е по-добре от 3Б, така че извинявам се за този въпрос - просто за един ден ми се събраха доста емоции...

# 798
  • Мнения: 0
Точно това ме плаши, че всички обяснявате, че са ви правили с пълна, а на мен ми споменаха само за местна и се притеснявам.
На мен ми правиха с пълна упоика събудих се в стаята и всичко беше наред попитаи дали може да ти сложат пълна упоика според мен е по добре първо ти правят пълни изследвания после анестезиолога преценява каква упоика да ти сложи ако всички изследвания са ти наред и нямаш някакви сериозни алергии не виждам защо да не е с пълна упоика аз имам астма и пак бе6е пълна просто се поинтересуваи.

# 799
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, момичета!

От доста време чета тук-там във форумите, но сега се решавам да ви пиша - надявам се, това, което ще разкажа да не е извън темата.
Малко предистория - на 27 год. съм, омъжена, за момента нямам бременности. С мъжа ми искаме бебе, като няколко месеца не сме се пазили, но без резултат.
От няколко години имам раничка, за която по-предишната гинеколожка, при която ходех ми каза, че предвид, че съм нераждала, е по-добре да не я горя, за да не доведе това до проблеми при бременност и раждане. Следващата ми каза, че ако планирам забременяване скоро, няма проблем да изчакам евентуалното раждане и тогава да я горя или каквото там се реши да я правят.
Досега всички цитонамазки, които съм правила последните години, са били 2 група (последната такава от лятото - може би юли месец). Питах тогавашната гинеколожка дали трябва да си правя някакви по-специални изследвания - каза ми, че няма нужда, ами да опитваме. Опитвахме (сериозно и в правилните дати може би само 2-3 месеца), но резултат нямаше.
Дойде ми време за поредната цитонамазка (тъй като заради раничката си правя на всеки 6 месеца), но този път реших да сменя лекарката. Отидох при една, горещо препоръчана ми от моя колежка. Тя ми направи преглед и ми пусна микробиология, цитонамазка и хормони. За раничката при първия преглед ми каза, че я вижда единствено като зачервяване.
Отидох за резултатите - микробиологията е ок, цитонамазката обаче е следната:
PV (което доколкото разбрах е около шийката) - PAP III A - метапл. клетки с лека дискариоза (оскъдна находка). В цервикалния канал резултатът е PAP II A - зрели метапл. клетки, което доколкото знам е ок.
Заради тази 3 А група, ми направи колпоскопия, на която също видя явно това, което беше хванала и цитонамазката - че има едни области, където нещата не са съвсем както трябва. Предложи ми HPV-тест в "Геника" за всички видове HPV, който разбира се ще си направя, но тъй като очаквам да ми дойде утре-вдругиден, ще изчакам да ми мине цикълът.
Искам да ви попитам - доколко е притеснителна III A група (от това, което прочитам като описание, не мога да разбера дали 3 А или 3 Б е по-благоприятният резултат) + евентуалното наличие на някой от (не дай си Боже) високорисковите HPV? Знам, че ако се окаже, че имам някакъв HPV предстои дълго лечение, но не знам колко драстично е то. Основните ми притеснения са за моето здраве и за възможността да имам дете/деца.
Също така - възможно ли е, въпреки това, че и на колпоскопията видя някакви неща и тази 3А група, това нещо да е преходно и да не трябва да се шашкам и паникьосвам отсега дали ще имам проблеми със забременяването и т.н.? Знам, че трябва да направя и HPV-изследването и тогава ако трябва вече да се притеснявам, но не мога да спра да го мисля, а и, предполагам, че с тази 3 А група и с "потвърждение" от колпоскопията, това най-вероятно значи, че имам и някакъв вид HPV.
Извинявам се за дългия пост и ако част от нещата не са точно по темата, но реших да пиша тук, тъй като всичко започна от резултата от цитонамазката.

Благодаря ви предварително!
Не ти трябва пап тест за всички видове чпв това няма значение направи си само пап тест които показва дали имаш чпв или не струва 40 лв аз скоро си правих там ако имаш щте ти направят биопсия и вече ще се установи от цина какво следва това с пап теста за всички видове го правят за да ти вземат парите и се насочи към онкогинеколог ако ти излезе положителен пап теста.

# 800
  • Мнения: 0
Normadia, днес е големият ден, нали?  Hug Чакаме да пишеш и много силно стискаме палци!!!!  Praynig Приятен ден, момичета   bouquet
да днес е денят в който ще кажат на сестра ми че всичко е минало успешно!!Сутринтта се обадих на доктора той каза че не са дошли още резултатите!!На обяд пак да звъннем,лелее това ме убива боже!!! CryНо нещо в мене ми подсказва че ще запиша добър резултат тук!!Искам с всички Ви да е така мили мои борбени момичета!!
Стискам палци и на краката моя ден е на15 пожелаите ми успех

# 801
  • Мнения: 117
Nelanciuska аз имах абсолютно същия резултат като твоя - 3 А група, метапластични клетки с лека дискариоза. На колпоскопа бяло петънце. При мен последва биопсия, която при първоначалното гледане беше ок, но като я занесох при доц. Милев /един от най-добрите патолози/ се оказа, че имам цин група 1-2. И така последва конизацията ми август месец 2012 година.

Аз съм на 28 г., единствената ни разлика е, че аз имам детенце. Но това да не те притеснява въобще.Хубаво е, че нямаш изменения в канала. Това, което са видяли на колпоскопа трябва да се премахне, но преди това трябва да вземат биопсия, за да разберат какви са промените и колко надълбоко са те.

Въобще не се притеснявай, ще си имаш детенце. При тази група от цитото, предполагам, че и биопсията няма да покаже кой знае колко тежки промени. По-добре да се премахне участъка и след това да мислите за детенце. Вярно е, че всичко ще се забави, но пък здравето ти е най-важното нещо в момента. Имаме достатъчно много жени, износили и родили без проблем след конизация и то при доста по-тежки проблеми. Така, че горе главата, не се притеснявай. Peace
Типизацията на вируса няма да промени лечението по никакъв начин, за мен е харчене на пари, но не е лошо човек да знае какво носи.
Успех от мен! Hug

# 802
# 803
  • Мнения: 6
Ох момичета лекарят не ми звъни,чакаме резултатите от хистолгията на сестра ми след конизациото миналият вторник!!Обадих му се не ми вдигна,обикновенно като се освободи ми звъни!!Каза че днес на обед ще излязат....дано да няма неприятни изненади!!! Cry

# 804
  • Мнения: 2 575
Не се шашкай - едва ли за лекаря има значение какъв е резултата, за да не звъни. По-скоро е зает и ще се обади скоро с добри новини!

# 805
  • Мнения: 6
Не се шашкай - едва ли за лекаря има значение какъв е резултата, за да не звъни. По-скоро е зает и ще се обади скоро с добри новини!
Асинка дай боже...!!Видя ми се много спокоен и човечен и мене прегледа в Понеделник чакам резултати от цито!!Не е меркантилен...все си мисли жената че ако не бутнеш някой лев няма да получиш вснимание а на сестра ми конизациото мина без плащане по здравна каса!!Е то всичко като е наред ще се отблагодарим лично...но нека са добри резултатите!!

# 806
  • Мнения: 96
besty, благодаря ти за отговора!  Hug Честно-казано май малко се поуспокоих и дай Боже да се наредят нещата!

# 807
  • Мнения: 117
Nelanciuska спокойно, всичко ще се оправи! Peace

normandiq не се притеснявайте, като се замислиш лекарите имат много пациенти и ангажименти и е много вероятно просто да е зает или да е забравил. Тук има момичета, които са чакали хистология повече от 2 седмици, пък всичко е било ок след това. Wink

# 808
  • Мнения: 6
Nelanciuska спокойно, всичко ще се оправи! Peace

normandiq не се притеснявайте, като се замислиш лекарите имат много пациенти и ангажименти и е много вероятно просто да е зает или да е забравил. Тук има момичета, които са чакали хистология повече от 2 седмици, пък всичко е било ок след това. Wink
Бетци дано да си права....наистина това чакане ни съсипва!!!Бри биопсия без наличие на ракови клетки и последващо конизацио,надявам се че хистологията ще е добра!! Praynig ooooh!

# 809
  • София - Варна
  • Мнения: 170
normandiq
На мен резултатите от хистологията ми излязоха 7 дни по-късно, отколкото докторът ми каза първоначално. Само спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт