Спорт/гимнастика по време на бременност

  • 6 095
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
 Да интензивно докато родих изобщо не ми пречеше , ходих на фитнес , бягане , тае- бо , аеробика, каланетика спортувах всеки ден

# 16
  • Мнения: 218
не спортувах, а ми се искаше ... през първите месеци бях на работа и това отнемаше много голяма част от времето ми, а като се прибирах в къщи все ми се спеше от бременноста. А в последствие за съжаление се оказа, че имам плацента превия и ми забраниха всякакви излишни движения и така до самото раждане  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 098
Да,аз спортувах.Ходих си на степ аеробика и каланетика до на4алото на 5 месец,не ми пре4еше.СъЩо така всеки ден плувах.Пове4ето от бременноста ми се падна през лятото.
След това спрях тези занимания и се записах на курса по гимнастика за бременни.ПосеЩавах го до самото раждане,тъй като аз от колата си не слизам и ако не бях се занимавала стези неЩа,със сигурност нямаше да ми е лесно на раждането.

# 18
  • Мнения: 1 032
До шестия месец редовно ходих на фитнес, там основно карах колело. В интерес на истината докато спортувах се чуствах много добре, коремът не ми тежеше, макар че растях предимно на корем. Гинеколожката ми беше казала, че когато спортувам трябва да си следя пулса да не надвишава 130 и да не вдигам тежести в залата.

# 19
  • Мнения: 399
Не съм спортувала(и то от мързел - имам си стационарно колело в къщи). Хапвах само мазни баници и пици Blush и резултата 20 килограма отгоре, но на 4 месец след раждането си възвърнах старите килограми, въпреки че кърмих и не съм пазила диета. Гинеколога не ми забраняваше, ако нямаш проблеми и имаш желание, лек спорт не вреди, даже тонизира.

# 20
  • Мнения: 2 910
Спрях с фитнеса веднага, след като разбрах, че съм бременна. Иначе през цялата бременност ходех много, всекидневно и в колата почти не се  качих.
Раждането ми не беше леко, но поне не се мъчих с много и продължителни контракции, които бяха 1-2 часа, след като не спрях да ходя, дори и в родилната зала по препоръка на акушерката.

# 21
  • Мнения: 154
До 3-ти месец фитнес +  малко бягане в парка.След това ходене пеш/докато беше хубаво времето/
Сега-пране ,гладене,чистене на прах,миене/оказва се по-натоварващо от фитнеса/ Laughing

# 22
  • Мнения: 2 952
    Има упражнения ,които не се правят от бременни.Аз си  спрях членството  за  фитнес(защото тук правим за 1 година поне )...и само се разхождах , докато можех ...защото накрая  станах огромна ..корема тежеше и ме болеше  от много  ходене...Качих 25 кила ...и сега след 2 месеца  свалих 15... PeaceНе се претоварвай...прави си упражнения за бременни... Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 389
Само разходки.Не съм спортувала,но и аз недолюбвам спорта. Embarassed

# 24
  • Мнения: 524
Да, ходех на гимнастика за бременни от момента в който разбрах, е съм бременна +ходех много пеша до последният ден от бремеността ми. Само последната седмица не бях, защото влязох в болницата заради преносване Grinning

# 25
  • Мнения: 313
Правех дълги и бързи разходки....аз така си ходя, почти тичешком. Една приятелка ми беше дала гимнастика за бременни и с нея се раздвижвах сутрин.
Чувствах се добре до самия край на бременността- подвижна, жизнена и енергична.

# 26
  • Мнения: 1 107
След третия месец всеки ден правих упражнения за бременни, около час и нещо на ден, спрях в деветия, защото коремът ми стана гигантски.
Родих бързо и лесно - за 5 часа, считано от първата болезнена контракция Wink
Почти не съм ходила пеша, защото ме мързеше, но мисля, че упражненията определено помогнаха за лесното раждане  Wink Не знам дали помагат обаче за поддържане на фигурата - аз качих кг само на корема, няколко дни след раждането не ми личеше изобщо, че съм била бременна, но май това се дължи по-скоро на гените newsm78

# 27
  • Мнения: 6 472
Спортувах до последно. В момента, в който разбрах че съм бременна, спрях аеробиката и тае бото, но продължих да въртя велоергометъра, да хода много пеше, да качвам стълбите пеш и изобщо да използвам всяка възможност за движение. До 6-ти месец играех и гимнастика за бременни.
В 9-ти месец ходех поне по час пеш, качвах пеш стълбите до 7-мия етаж по 3-4 пъти на ден и въртях велото по 20 минути

# 28
  • Мнения: 1 999
Докато бях бременна не съм спортувала, но ходех много пеша.  tiptoe Движи се колкото е възможно повече!

# 29
  • Мнения: 2 952
   Наблюдавайте  сърдечния  ритъм!!!Може  на  вас да  не  ви е   зле и пак да  не е  добре да  се претоварвате, не чакайте да  ви стане  лошо та да разберете,че не е добре....и че сърцето ще избие от ушите ....Едно мъниче там има  други претенции...и  зависи от  вас... Grinning  bouquetИ аз наблягах на ходенето..

Общи условия

Активация на акаунт