Априлки 2013 - тема 11

  • 20 747
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 350
за вит.Ц през бременността, знам, че не се препоръчват високи дози (над 600mg), ако не са предписани нещо. иначе за храната е ясно, но там е в малки количества вит.Ц, така че няма опасност.
за пастет аз хапвам, ние купуваме от този детския от кауфланд освен че правя домашен
Скрит текст:
(пак от черен дроб/дробчета и пилешко месо, всичко варено и пасирано с малко масло и подправки)
.

# 706
  • Мнения: 356
И тук да поздравя всички за хубавите прегледи и честитки за узналите пола на бебенцата!

Мирама, голям мъж е твоят, да е жив и здрав. Моят е 363гр. Simple Smile

За пастета - аз си ям и то доста. Много ме изкушава този на Argeta junior. Ужас! Ама като ми се яде, хапвам без много, много угризения  Embarassed

# 707
  • Мнения: 355
ЕЕЕй, най-накрая се е разбрал полът на Мирама, честит мъж!

С много хубави новини ме посреща темичката тази сутрин. Радвам се за всички!

 Hug

# 708
  • Мнения: 3
 smile3508 отивам да докопам пастета и най–после да хапна една филийка,че направо от 5 месеца го сънувам smile3521

# 709
  • Мнения: 22 547
Аз съм заредила 3кутии пастет в хладилника, различни видове. ) Ама все не мога да стигна до тях. ))))

За пола, сега ще почвам да мисля мъжки имена. ))) Сложна работа. )

А за теглото, не знам, все си мисля че при тази апаратура би трябвало да е точно измерено, едва ли има грешка голяма.

# 710
  • Мнения: 693
Мирама  Hugчестито миличка.радвам се за теб голям мъж ще е малкия.браво Hug

# 711
  • Мнения: 26
Мале мами само за храна говорите.  Simple Smile
Аз пък хич не съм пощинлива, ама преди да забременея бях.  Thinking

# 712
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте, момичета!

Хайде, честит мъж на Мирама! Пък и голям, бе, но нека - за мъж е добре!  Sunglasses
Честито и на всички, отчели се вчера за пола!  Hug

Аз го закъсах тия дни, с ангина съм и на АБ  Sad 3 дни ме лекува една смотана докторка от гъбички в гърлото, докато стана съвсем зле положението!  #2gunfire И вчера не издържах, отидох пак на преглед, при друг УНГ, та гъбички - друг път! Днес вече мога да ям и да пия нормално даже, което май не ми се е случвало от събота!
Ами, оплаках се..  Blush Приятен ден на всички!

# 713
  • Мнения: 3
Мирамааз преди да разбера за пола направих 2 списъка с имена(е момичешките бяхаповече,ама Crazy) Crazy.Бяхме решили да го кръстя на баща ми,но не по настояване на някого,а просто защото името ми харесва.Е оказа се ,че няма да е то LaughingИмето е Ивайло Peace
А сега за момиче,имам 4-5 имена и остава да решим,но има време за мислене Hug

# 714
  • Мнения: 1 350
Gbaby, хапвай мед по малко, купи си и небет шекер много помага за гърло. и бързо да оздравяваш!

Mirama, теглото плюс-минус малко сигурно е толкова Simple Smile браво!
все пак до края на 20та седмица може да е 400-500 грама, а от 21ва вече започва да трупа мазнини и мускули. Вече расте по-интензивно Simple Smile  Peace

# 715
  • Мнения: 3
G-babyтова с ангините е направо мъка.Мен от това ме е най-страх,че винаги като настина и на там отивам.Да ти кажа какво правех: Мажеш налепите със сода поне 3 пъти на ден.Изчакваш малко и после гъргара SickГадно е и то доста,но дйства.Бързо оздравяване на всички Peace

# 716
  • Мнения: 6
Мирама честито момченце.Да питам колко плати за прегледа,че аз като се записвах забравих да питам?

# 717
  • Мнения: 50
Здравейте момичета,Честито на всички мами узнали пола.Аз имам усещането че ще имаме момче,но ще разбера чак на 13 дек.По отношение на Вит.С аз приемам Pregnancare добавка,съдържанието на Вит.С е 70 мг.,предполагам че това е дневната доза нужна за мама и бебо,но смятам че може да се приема повече при настинка за укрепване на имунната система(по-добре под формата на лимони).

# 718
  • Мнения: 56
Здравейте сладурки,
честит празник на всички и семействата ни да се увеличат април с по още един член.
Днес бях на ЖК , потвърдиха отново момченцето ми и съм много щастлива.Всичко е ок с бебчо, само дето не искаше да си опъне краката, че да му ги измерим.
Стига сте говорили за храна, че какъв апетит ме е налегнал.Оказа се че повишеният ми апетит е от витамините, които ми изписа предния път доки.Край повече няма да ги пия.
Все за ядене говорите, все едно сте бременни.
Аз също знам че вит.Ц не е хубаво да се пие.
Между другото назад в темата прочетох че някой кашлял и го боли гърлото.Мога да ви предложа компрес от извара.На щерката и таткото много помага.Купувате си извара от магазина, стопляте я на микровълновата, но не много гореща.Разтилате я върху панучна кърпичка(едно време които бяха за нос) и правите на компрес.Слагате компреса на гърлото и отгоре от домакинското фолио че тече, да не си намокрите пижамите.Това нещо се слага преди лягане и стои цяла вечер до сутринта. Много е ефикасно, правила съм го много пъти на щерката.
Също така сока от черна ряпа, само че аз слагам захар и чакам да стане на сиропче.
Хайде хубав ден, аз започвам да работя.

# 719
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,Честито на всички мами узнали пола.Аз имам усещането че ще имаме момче,но ще разбера чак на 13 дек.По отношение на Вит.С аз приемам Pregnancare добавка,съдържанието на Вит.С е 70 мг.,предполагам че това е дневната доза нужна за мама и бебо,но смятам че може да се приема повече при настинка за укрепване на имунната система(по-добре под формата на лимони).
Абсолютно същите витамини пия, но разбрах че в тях се съдържа анаболи, които увеличават апетита.

Общи условия

Активация на акаунт