Болезнен цикъл. Как се справяте?

  • 30 390
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 242
В такъв случай аз до сега да си бях загубила цялата кръв Simple Smile чак пък ужасно кървене ... хайде да не преувеличаваме. Вземала съм го години наред и след като го спрях не забелязах да ми е намаляло кървенето. Казах го преди, но пак ще го повторя, при болката най важното е да се овладее на време. Не чакайте да ви заболи и едва тогава да вземате болкоуспокояващо.

# 16
  • Мнения: 4
В такъв случай аз до сега да си бях загубила цялата кръв Simple Smile чак пък ужасно кървене ... хайде да не преувеличаваме. Вземала съм го години наред и след като го спрях не забелязах да ми е намаляло кървенето. Казах го преди, но пак ще го повторя, при болката най важното е да се овладее на време. Не чакайте да ви заболи и едва тогава да вземате болкоуспокояващо.

Възможно е лекарствата да се отразяват различно на всеки организъм. Но когато има увеличаване на кървенето, наистина е много неприятно.

# 17
  • Мнения: 3 242
Увеличено, увеличено колко да е увеличено ?? По скоро аспирина да има такъв ефект отколкото 2 аналгетика Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 08:06 от Troy

# 18
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Имам цикъл от 12-13 годишна. При мен помагат единствено Аналгин, Нурофен /обикновено/ и Аулин /изключително рядко, ако съм на път и нямам нищо друго под ръка/. Но-шпа ги гълтам като бонбонки и болката дори се засилва. Мен ме боли само първия ден, после отшумява. Интересно, но при последния цикъл не пих нищо, боля ме много малко, а си имах и съсиреци и парченца лигавица.

# 19
  • Мнения: 1 378
Feminax 2 хапчета наведнъж и забравям за болката.

# 20
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Това с Кодеин ли е? Как се продава свободно по аптеките или е с рецепта? На мен ми се вижда силно.

# 21
  • Мнения: 1 378
Да с кодеин е. Свободно се продава, без рецепта. Струва около 5 евро.
Сега пуснах Панадол за жени, но него не съм го пробвала.
Скрит текст:

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
С лекарствата с кодеин по принцип трябва да се внимава.
Аз съм от хората, които не го понасят - пада ми кръвното и започва да ми се гади и ми става лошо.
Предполагам, че  това лекарство с кодеин не се продава в БГ? Тук поне кодеиновите лекарства са с рецепта.

# 23
  • Мнения: 3 242
Момичета, не гледайте името на лекарството а какво съдържа Simple Smile Панадола си е просто парацетамол Simple Smileа този ''женския'' има и кофеин Simple Smile
Феминакс е също парацетамол с малко кодеин. Това лекарство е спряно в Англия 2010 ,но може да се намери под името Ко-кодамол и се продава само с рецепта.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Няколко дни преди  и по време на цикъла се ядат повече банани,пие се чай от мащерка и се приемат капсули с масло от вечерна иглика.Това съм прилагала при мен и дъщеря ми и много по-лесно минават тези дни

# 25
  • Мнения: 2 286
Аз освен от ужасен цикъл, страдах и от ужасяващ ПМС Tired , след раждането положението се влоши 100-кратно! След като спрях да кърмя беб, изчаках няколко месеца и отидох при гинеколожката ми, оплаках й се едно хубаво  Crazy , тя ми изписа противозачатъчни и всичко се промени коренно. Не че сега ми е "розово" положението, но определено се живее нормално така.
А това все на болкоуспокояващи не е добре, преди пиех доста, но ефекта е временен.

# 26
  • Мнения: X
Не се справям. Имам го от 13 годишна, почти винаги е бил болезнен, в повечето случай 1 и 2 ден. Благодарение на една приятелка открих Аулина и Нимезила иначе Бускулизин, Но шпа, Спазмалгон не помагат.  Rolling Eyes
Сега пия Разтворим Панадол Най много 3 таблетки наден ако много боли  Sad

http://apteka.framar.bg/16000188/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B4% … B0%D0%B1%D0%BB-12

На последния цикъл преди дни не пих нищо. Всеки път е различно пила съм и противозачатъчни на 2 пъти и поне тогава не боля  Sunglasses

# 27
  • UK
  • Мнения: 5 999
С Но-шпа (таблетки), те се препоръчват и при бременност дори! Могат да се приемат и 3х3 Peace

# 28
  • Мнения: 3 242
Не се справям. Имам го от 13 годишна, почти винаги е бил болезнен, в повечето случай 1 и 2 ден. Благодарение на една приятелка открих Аулина и Нимезила иначе Бускулизин, Но шпа, Спазмалгон не помагат.  Rolling Eyes
Сега пия Разтворим Панадол Най много 3 таблетки наден ако много боли  Sad

http://apteka.framar.bg/16000188/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B4% … B0%D0%B1%D0%BB-12

На последния цикъл преди дни не пих нищо. Всеки път е различно пила съм и противозачатъчни на 2 пъти и поне тогава не боля  Sunglasses

Със същия успех можеш да пиеш и парацетамол Simple Smile

Панадол=парацетамол

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Пробвайте да пиете бял равнец. Тази билка е вълшебна. Помага при всякакви гинекологични проблеми: болезнена менструация, нередовна менструация, миоми, намалява обилната менструация, действа противовъзпалително, дори помага при мигрена, която много често се явява именно с менструацията. Трябва да се пие редовно и продължително, ако искате да има ефект. Не трябва да се пие от бременни!

Общи условия

Активация на акаунт