Юлски деца-Тема 50

  • 65 485
  • 722
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 250
Лени, да ти кажа сигурно поне месец ми се напикаваше. Като към края вече се усещаше, пускаше леко и почваше да плаче. През цялото време ползвах тренировъчни гащи, бяхме ги коментирали преди. А и между другото над основния протектор слагах от еднократните чаршафи продават ги в различни големини.

# 661
  • София
  • Мнения: 423
Аз ставах към 1-2 ч. за да я изпишкам и така издържаше до сутринта суха. Тя не се събуждаше. После проходи и сама си ставаше. Споделяла съм тук как веднъж станала  да ака и заспала на гърнето. Баща и ставал и той и си изкарам акъла, че детето го няма нито в нейното, нито в нашето легло, а тя спи в ъгъла  Simple Smile  Все пак през нощта няма прием на течности и едно изпишкване беше достатъчно.

# 662
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Нощния памперс го махнахме още миналата година, почти месец след махането на дневния. В началото имаше аварии начесто, после веднъж месечно и след това приключиха. Не съм и ограничавала приемът на течности преди лягането, нито през нощта.  Не съм ставала да я изчишквам. Просто така се случиха нещата...

# 663
  • Canada
  • Мнения: 649
При нас махането на нощния памперс стана 1-2 седмици след махането на следобедния. За уточнение тези неща се случиха точно около 3-тата годинка. Казахме му, че вече е голям и ще ходи без памперс. Да ни казва като му се пишка или просто да ходи сам на гърнето. Сложихме му на удобно място гърне и той сам си ходеше. Имаше няколко напикавания, както следобед, така е вечер. Ставал сам, сменял си гащите и пак заспивал... Mr. Green Но в рамките на 10-ина дни спря да се напишква.
На практика след това не се е изпускал.
Знам, че има много хора, които успяват да откажат памперса по-рано, но и с двете ни деца 3-годинки е било наистина оптимална възраст, в която са се научавали изключително лесно да не ползват памперс. (не че преди това не сме пробвали...)

# 664
  • Мнения: 32
Алекс, думи не мога да намеря да изкажа възмущението си, да се бърка човек и да говори такива злобни неща на дете. Каквото като е осиновено, а.
Джил и аз онемявам обикновено и после се ядосвам, че е можело да кажа това и онова. Малко от изнервянето ми съм по- устата, но има какво още да се желае Grinning.
Лени, накараме да се разсмея направо Laughing.
маймунче, чакам с нетърпение хубавите новини.
За децата не мога да съдя вече никой, разбира се изключвам малтретирането, там е ясно, че е възмутително. Децата ме изкарват извън нерви вече доста често, крещя пошляпвам по дупето от време на време, просто нервичките ми не издържат вече.
Памперса го махнахме скоро след дневния общо взето и не сме имали почти никакви инциденти. Просто сутрин беше все сух и го махнах. Говорихме си преди това, че вече е голяма и тн.
Да се похваля оня ден за първи път от както са се родили децата спаха при баба си. Закарахме ги на обед, после ходихме на кино, което е цяло чудо на чудесата, че и уцелихме промоционален ден на цените, после на пица и разходка из вечерна София на спокойствие. на другия ден се чудех кое по- напред да свърша, да чистя ли, да мързелувам ли Laughing. Привечер си ги прибрах и джунглата беше възстановена почти веднага. поотдъхнах си малко, но ми беше малко Laughing.

Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 18:36 от Julsko bebe

# 665
  • Мнения: 250
Здравейте!
Ние ходихме за 3 дни до морето /колкото да се убием от път/. Много им хареса на децата! Даниела за сефте вижда морето, но никак не я беше страх да влезе в него.....На Йоан му е за 2-ри път, но той си е голям пъзльо  Rolling Eyes
Аз все още не съм махнала нощния памперс на Даниела, но тези дни вече смятам да го махна, пък да видим....

# 666
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от нашата дружина!

Ние пък бяхме три-четири дни на планина, плюс зяпане на забележителности. Хубаво беше, но свърши бързо. Crossing Arms Децата се държаха много добре. Единствения ни проблем беше с неподходящата храна.

Нощния памперс го махнах окончателно през януари, преди това го бях махнала веднъж и го върнах като се преместихме, защото имахме няколко инцидента. Като видях, че го свалям сух всяка сутрин и спрях да го слагам.

Срам ме е да си призная как съм викала понякога по децата. Гледам да съм добре нахранена, добре наспана (точно като децата Laughing) и се справям по-лесно с драматичните ситуации.

# 667
  • Мнения: 250
Единствения ни проблем беше с неподходящата храна.
В смисъл?!  newsm78
Всичко им давах на децата да ядат на морето, дори и миди пробваха....
М/у другото на морето разбрах колко послушни могат да бъдат моите деца-нито веднъж не ни се наложи с ММ да повишим тон или пък да им се скараме за нещо на децата. А малкият син на приятелското ни семейство, с което бяхме заедно, през цялото време се тръшкаше, държеше се отвратително невъзможно и супер грозно ни обиждаше всичките. Учудих се на спокойствието, което запазиха приятелите ни. При такова държание и при такъв език на някое от моите деца, аз бих реагирала по коренно различен начин.....

# 668
  • София
  • Мнения: 1 635
Чочка, какво да ти кажа, с две думи - ресторантска храна. Един път седмично е ок, ама четири дни поред си е много за малки деца. На мен ми се подуваше корема, пък за тях не знам. Отделно, че Калина е в период да не иска да опитва нови неща. Супите в заведенията естествено са различни от тези, които аз правя. Манджи липсват. И останаха пържоли и картофи, домати и краставици.

Пък Ния още няма година и пет месеца. Сещаш се колко ми е трудно да ѝ избера нещо подходящо от ресторантско меню. Супи не яде и вкъщи. Хляб само под формата на гевреци. Бурканчета с бебешка храна отказва напълно. Живее на домати и кърма общо взето. Някой път разнообразява с ориз и грах, царевица. Joy

# 669
  • Мнения: 250
Чочка, какво да ти кажа, с две думи - ресторантска храна. Един път седмично е ок, ама четири дни поред си е много за малки деца. На мен ми се подуваше корема, пък за тях не знам. Отделно, че Калина е в период да не иска да опитва нови неща. Супите в заведенията естествено са различни от тези, които аз правя. Манджи липсват. И останаха пържоли и картофи, домати и краставици.
Пък Ния още няма година и пет месеца. Сещаш се колко ми е трудно да ѝ избера нещо подходящо от ресторантско меню. Супи не яде и вкъщи. Хляб само под формата на гевреци. Бурканчета с бебешка храна отказва напълно. Живее на домати и кърма общо взето. Някой път разнообразява с ориз и грах, царевица. Joy
Да, сега те разбрах какво имаш предвид  Peace
Моите чаавета, нали са си добри свинчета и ядат всичко, та проблем с тях в ресторантите нямам  Wink.

# 670
  • USA
  • Мнения: 675
Момичета, благодаря за споделеното за памперсите! Стейси спря да се напишква всеки ден, явно е бил някакъв период, но очаквам от време на време да се случва, особено ако е пила повече течности.

В понеделник чухме сърце и вече ме водят за бременна, направиха ми изследвания, каквито трябва за в началото. До сега съм била с риск за спонтанен аборт и изчаквали да видят какво ще стане. За прогестерона пак питах доктора, каза, че в моя случай с нищо е нямал да ми помогне и ако ще е имало сп. аборт, нямало да го спре, а най-много да го забави. Румънският доктор пак ме наплаши, сърцето не било 170-180, а 144. Ембрионът не отговарял за седмицата, вместо 7седм., 6 и 3 дни. Другият доктор обаче каза, че всичко е в нормалните граници и да не се притеснявам. Днес имам час за нов доктор, при който вече ще ходя само и евентуално при него ще родя. Надявам се да ми хареса. Иначе си ми е много лошо, гади ми се, но няма да се оплаквам, това може би е добър знак, че хормонът расте.

Завиждам ви, благородно, за почивките. При нас все нещо се случва и не можем да отидем на почивка. Моят мъж тези дни си заминава за Бг за 3 седмици, защото баща му е болен, а бяхме планували съвсем друго.

# 671
  • София
  • Мнения: 493

Ееми Маймунче, щом те водят бременна вече, значи Честито! От сърце ти желая всичко да мине под мед и масло!!  Hug

Пак има затишие тук, щяхме среща да правим, да не стане за Коледа  Crazy

Искам да ви попитам, колко време след секс тестът може да отчете адекватен резултат? Знам, че е най сигурно да си изчакам евентуалното закъснение на МЦ, но нещо нямам търпение дотогава и не се стърпях да питам.  Blush

# 672
  • Мнения: 7 263
Първо, Маймунче - ЧЕСТИТО!!!   bouquet имаш най-стиснатите палчета от нашата банда и пожелания за най-прекрасното ново попълнение в желаният цвят / може да споделиш какъв е той за любопитните  Embarassed Flutter/

После Кукумявче на мен двата пъти / щото при първия чак такива екстри като тестове нямаше  ooooh! Flutter Crazy / ми показа 5-6 дни преди предполагаемата дата, но беше едно такова .... бледичко и някак несигурно ми се струваше  Heart Eyes и на теб ти стискаме палци  Wink Wink Wink

# 673
  • Мнения: 5 250
Маймунче, очаквах да пишеш  Hug Много се радвам, че всичко е наред, а това, че ти е лошо е добър признак, че всичко се развива нормално  Peace Спри да ходиш при този румънски доктор, само глупости ти говори от самото начало  Crossing Arms
Кукумявче, и двата пъти си направих теста точно на деня в който очаквах да ми дойде. Стискам ти палци скоро и ти да се похвалиш, пък кой знае може и аз  Mr. Green

# 674
  • Мнения: 7 263
Стискам ти палци скоро и ти да се похвалиш, пък кой знае може и аз  Mr. Green


РадинаHug Peace Wink Wink Wink, ако още някой ще се хвали .... да се хвали, щото розовкото взе да свършва  Mr. Green Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт