Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Здравейте.
Чета ви по малко, растат вашите бебоци много хубаво. Не ми е ясно като ходите на консултации вече през един месец ли са? Понеже аз напоследък ходя точно през 4 седмици. Моето дете обаче засега качва по 400 гр и 4 см за 4 седмици... В петък сме пак на чичо доктор, ще видим какъв ни е прогресът. Аз си спомням, че като дете имах болки в коленете от бърз растеж, дано и тя да се е метнала на мен и да има бърз метаболизъм, а да не наддава бавно заради друга здравословна причина./Мляко имам достатъчно, и не е само предно, съдейки по памперсите:)/

# 61
  • Мнения: 393
Зафира, нашата пералня е със сушилня. Капацитет на пералнята 5 кг., на сушилнята 2,5кг.  Когато използвам сушилня или вадя 1/2 от прането или пускам пране на програма за 1/2 пране и директно суша. За да не останат намачкани дрехите ги вадя веднага щом свърши сушилнята.  Определено по-добре е да имаш отделна сушилня Party но аз и на тази съм доволна. Не я ползваме постоянно, а само зимно време или ако е за нещо което е спешно така да се каже  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 27 524
Добре дошли на двете нови мами - Шис (как звучи само на кирилица  hahaha) и Тина, дано ви е уютно и приятно при нас  Hug

Дарлена, радост моя за окото  Heart Eyes благодаря ти за успокоението, вярно, че все така ни се насажда за щяло и нещяло  Crazy
За захранването - и СЗО казва между 4 и 6, но вече си зависи от бебето и от разните му там признаци за готовност. За мен перфектно е след 5 навършени, нито късно, нито рано  Simple Smile

Кафяви родилни петна е едно, а новопоявили се тип бенка са друго. Ивка, я го снимай да го видим  Hug

Бирена мая и аз съм пила, не качвам, както и от витамини. Други качват, до организъм си е  Simple Smile

Гунди, благодаря,  Hug лека полека закрепваме положението  Simple Smile

Диони, абсурд само час. В кърмаческия има инфо, достоверно, както и в блога на Хедра.  Hug



# 63
  • Мнения: 216
Добро утро, излюпихме се. Simple Smile

gundie, а ти ли си избра Аптамил или това ти изписаха, или Ния го харесва повече, или ... ?!? На нас директно Феризипеп ни изписаха. Личната имаше една кутия промоционална Аптамил и ми я даде, но Шуши започна да повръща от нея- не я харесва. Simple Smile

beauty_, ... Липсвали й тортичките. Ууууууууууууу... заради вас станах по- дебела от това, което излязох от болницата- мелби, супа бар, че и да ги изкажа тея двете- пък Бюти и Лоа, след мелба, събират и по един тостер... Аууу... Диетааааааа, всички минаваме на кафета. Simple Smile  Crazy  bouquet Hug

За захранване- не веднъж съм казвала- на 27 декември навършваме 5 и започваме 6- ти, така, че започвам. Simple Smile

tina54,, добре дошла при нас. Simple Smile Ейй, верно мн нови попълнения. Simple Smile

Маги, жив и здрав да е малкият. Simple Smile

Сими, честит нов дом, мила. Simple Smile

За операцията- нито по време, нито след, нито до ден днешен съм изпитала болка. Simple Smile Пу- пу...

Повече от 48 часа не съм оставяла детето да не ака. Ако видя, че задминава 40- тият час- краката към тялото и масаж на корема и сме готови. Всеки има мнение, но за мен не е нормално да не се ака по толкова време.

За милилитрите- през деня му давам 135 вода с 4 лъжици и половина АМ (това е от два дни, иначе беше на 120 вода с 4 лъжици АМ), вечер обаче и сутрин след 8 часова пауза правя 150 вода с 5 лъжици АМ.

Пффф, май се изказах. Simple Smile

Аз пак ще се направя на нахална, че никой не ми писа. Имаше някоя мама със зачервено пишле, какво беше онова с риванола ?!? Гледам днес вече е по- добре и все пак. Simple Smile


# 64
  • Мнения: 20
Привет  Hug
Ати,аз и 24 не го оставям.Ако до вечерта не се е изакал свивам краката.Иначе почват мечешки исории,мрънкане...нерви.Няма нужда  Peace
Снощи нямаше спектакли именно защото се изака преди последното хранене и всичко мина мирно и тихо.Заспа си сам в 12,после сутринта в 7:30 яде.Станахме всички два часа по късно и аз в 10:30 бях приготвила цица,ама не.... Mr. Green човека си приказва с баща си,хили се и изобщо не му беше до мен та яде чак в 12 без 10  ooooh! Над 4 часа пауза  Rolling Eyes
Пяна не съм виждала скоро,слуз има от време на време и на цвят е добре.Ще видим какво ще се изкаже педката.
Добре дошли на новите мами   Hug
Гунди,много изписана Ния  Heart Eyes
Маги,честит ти племенник  baby_neutral
Родилно петно си има и Явката..... а малко над него дупчица  Laughing Петното потъмня малко по-късно,но дупчицата от болницата още съм му я забелязала.Между ребрата има едно място където се получава дупчица особено като се свие..... и понеже не мога да го опиша ще снимам и ще ви го покажа после.
В този ред на мисли....първите бенки на Кика се появиха миналото лято...значи на 3. Изведнъж. На вечерта ги нямаше и на другия ден като я обличах ги видях - двечки.
Принцес Hug

# 65
  • Мнения: 26
Здравейте момичета,
Родих дъщеря си на 29.08.2012 чрез секцио....
Проблема започна преди две седмици, когато бебето ми (на 2 месеца е) не беше акала 7 дни. Пробвахме всичко което прочетохме по форумите, което ни препоръча личната( тя не е педиатър) но така и детето не се изака. Пратиха ни на детски хирург,  там ни отпратиха с думите, че коремчето е меко и случая не е за тях . И така си ни изгоря направлението. Както и да е .....потърсихме мнението на педиатър, прегледа я потвърди, че коремчето и е меко и я притегли. За 17 дни беше наддала 340гр., което и се стори малко на докторката и каза да я дохранвам с Хип Комфорт, Фризовом или Прима. Бебето гладувало и затова не ака   Кърмата ми била малко  А детето си беше съвсем спокойно, спеше си и се будуше на около 2-3часа. Изписа ни глицеринови свещички и бебешка клизма, ако свещичката не подейства, чак тогава да направим клизмата. Купихме АМ и се прибрахме. Да ама тя категорично отказа да пие мляко от шише, при което аз започнах на всеки 1-1.30ч.да я взимам и да я храня от гърдата, но и така отказваше да се храни, ако засуче суче по 3-4 мин. и пуска гърдата.
Аз изпаднах в тих ужас, гледам и се чудя какво стана изведнъж и детето ми, което до преди това наддаваше съвсем нормално и си сучеше съвсем нормално. Сетих се, че и биха двойната ваксина и може би си е изгубила апетита. След 4 дни я заведохме пак на контролен преглед и беше наддала 140 гр  Питам аз докторката дали е възможно от ваксината да е изгубила апетит, тя отрече и каза, че децата добре ги приемали тези ваксини . И от тогава явно се стресира бебенцето ми и сега категорично отказва да суче от гърдата, с триста зора успявам да я залъжа, да и отвлека вниманието и тогава почва да суче, но кото усети, че е на гърдата и веднага пуска и започва да извива главичка на другата страна. Незнам какво да правя, такъв автогол си вкарах с това мъчене да пие от шише.
Иначе се роди 3640кг, за 20 дни беше наддала 500гр, следващия месец 1100кг и този незнам колко ще наддаде  Малко словореда не е както трябва, но така се притеснявам, че аз съм си виновна. Ако може да ми дадете някъкяв съвет ще Ви бъда благодарна.
П.П. След като и сложихме свещичката се изака, и акото беше кашаво. След това пак не искаше да ака и  педиатърката каза да и слагам свещичка на всеки 24 часа, нямало да привикне с тях newsm78
 Питах и в кърмаческия, но там ме съветват да не и слагам свещички......незная и аз какво да правя, ето вече трети ден ще стане и още не се е изакала ooooh! Изведнъж спря да ака сама Sad
Моля ви за съвет Praynig

# 66
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459

Кафяви родилни петна е едно, а новопоявили се тип бенка са друго. Ивка, я го снимай да го видим  Hug

Нашето не е бенка. Бедиатърката каза, че за родилни петна се водят не само тези, с които са се родили, а и новопоявили се до първата годинка. На Иво първата бенка се появи на второто му лято, т.е. на годинка и нещо.
Все ще пиша за предпочитанията към лява и дясна ръка-оформят се някъде след втората годинка. Дотогава не е показателно коя ще е водещата ръка, Иво до скоро ядеше и с двете, но вече и яде и пише само с дясната.  Peace
Сими, честит нов дом, да го напълните с много детски смях!  Hug
Гунди, Ния много прилича на теб! Simple Smile
Колко било хубаво да ти спят и двете деца, и то в другите стаи.  Laughing
Шери, пробвай да я кърмиш в сънено състояние, и постепенно пак ще свикне според мен. Може да я кърмиш на тихо, затъмнено, за да е по-спокойна. Не й давай повече шишето и биберон (според мен). А явно си усвоява кърмата, щом не ака редовно, а няма проблем. Като я захраниш ще почне да си ака по-редовно.  Hug Успокой се, защото бебчетата усещат, когато мама е притеснена!  Peace

# 67
  • Мнения: 2
borebore, за ротарикса, няколко дни по-внимателно с акото да не се заразите, нас това ни предупредиха.

Блонди, това е ужасно, побиха ме тръпки  Cry

# 68
  • Мнения: 26
Забравих да питам, ако и давам пробиотици дали ще се оправи??? Разбира се, че ако мога да давам, ще го направя единствено след консултация с лекар.
Също искам да Ви попитам, нормално ли е през повечето време да спи??? Малко са часовете на будуване.

# 69
  • Мнения: 20
Шери,когато започнах да давам пробиотик /БиоГайа/ не се бях консултирала с лекар  Peace Надали ще навреди.
За отказа да засуче...наскоро няколко мами споделиха че се е случило и при тях.И моя син в кюпа съответно  Mr. Green Като се случи не го насилвам- днес ми е пресен пример- повече от 4 часа пауза,а причините може да са много.Най-важното е да останеш спокойна и да я оставиш да огладнее хубаво.При нас помага.
Каката не акаше като бебе и освен медикаменти - Лактулоза и Дуфалак мушках листа,термометри  ooooh! Сега не бих.Тук някой писа че клизмата помага
Успех и пиши как сте  Hug

# 70
  • Мнения: 98
Добър ден от мен Hug
She's, tina54,добре дошли  bouquet
Блонди,после ще снимам,че сега спим и ще покажа.
 Ние днес ходихме на преглед на частно,погледнаха петънцето,лекарката каза,че е някаква пигментация,която не е притеснителна.Каза,че може и бенка да е,не е родилно петно.Иначе от нашето неядене резултата е 200 гр наддаване за две седмици Sad,което за мен е притеснително,в момента е 5 800.Лекарката ме успокоява,че по това време имало спад в наддаването,ама пак минимума бил 450-500 гр на месец.Аз все се надявам,че разликата може да се дължи от различните везни,дано това да е.За рахита педиатърката ми каза,че уж нямаме,минаваме на Вигантол,защото той бил най-чистия и не трябвало организма да го преработва,направо се усвоявал.От две лекарки две различни мнения,да се чудиш на кой да вярваш.Вие какъв витамин Д давате?
Хубав ден от мен!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 25 299
Иве,
вигантол давам аз. Какви други има?

# 72
  • Мнения: 98
Месечинке, аз досега давах на Джеймисън,такъв ми изписа лекарката на редовната консултация,ама сега ще го сменя.

# 73
  • Мнения: 393
Шери, Диди и Муки са ти предложили разумни варианти. Това, което аз съобразявах е да няма повече от 4 часа дневен сън наведнъж, за да не си обърне режима. Повечето бебета имат такъв период около третия месец. Следи си бебенцето и се води по него.
Тина54-  Hug
витамин Д - давам на Джеймисън.

# 74
  • Мнения: 24
запис и от мен

Добре дошли на новите мами  Simple Smile

Маги - честит племенник да е жив и здрав

Според мен вече е нормално бебчетата да правят паузи от по 4 часа

Ивка777 - и аз давам вигантол

Сега това Simple Smile бебка е при баба си за няколко часа, а с ММ отиваме да видим една приятелка която са я оперирали от апандисит

Общи условия

Активация на акаунт