Сърчицата им мънички вече туптят и ЮНСКИТЕ коремчета започват да личат!

  • 24 955
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 23
 Здравейте ,мами!
 Отдавна не съм се включвала  Embarassed ,но пък си ви чета.
 Шмокси,ако намериш йога в този район аз съм за ,защото ще ми бъде много удобно. Grinning
 Хванала съм явно гадния вирус,който го има в момента и направоооооооо!Ужас!
 Някоя от вас да знае какво помага да се пие? Аз пробвах с Колдрекс,но май няма голям ефект???Пия и лимони с мед,но.......Ако някоя знае нещо ефективно моля ви помагайте Praynig
 "ЗА" съм за размяна на малки коледни подаръчета Grinning

# 706
  • Мнения: 16
Здравейте мами и от мен днес си видях кръвните изследвания и на урината ,за кръвните няма порблем но тези два показателя ме притесняват някоя мама ако е по компетентна и може да ми каже колко е сериозно ,че доктора нещо не си вдига телефона  #2gunfireИ съм притеснена много  #Crazy
Химично изследване на урина с течни реактиви (белтък, билирубин, уробилиноген)
 Урина-Белтък opal
      
Седимент на урина – ориентировъчно изследване    ed leuko bakterii    

# 707
  • Мнения: 197
kat_kat, къде ще си правиш ФМ?

# 708
  • Мнения: 16
Друго да попитам някоя мама дали е пила неоренал и дали е безвредно  newsm78 .

# 709
  • Мнения: 41
Коремчета и аз не съм се включвала от няколко дни,но ви чета редовно! Simple Smile Само първо да кайа за лекциите-засега най_вероятно ще дойда,само да не излезе нещо някъде да се ходи Praynig
Иначе аз не усещам бебо все още,но мисля че ми е рано.А момичета вчера си пуснах в you tubeда гледам раждане със секцио-еми ужасно беше Sick направо..... и идея си нямах,че така става....само докато гледах ме заболя коремът Crazy Аз съм на преглед в събота във Фемина и нямам търпение!!! Целувки Heart Eyes

# 710
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте момичета да кажа за лекцията утре:

Срещата е 09.00 часа на Мола на Стамболийски /по-рано за да пием по кафе и да заемем стратегически места - лекцията ще е практическа и трябва да виждаме какво се случва на масата пред нас  hahaha /

Тема: РАЗВИТИЕ НА ДВИГАТЕЛНИЯ АПАРАТ НА ДЕТЕТО ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА. ПРАКТИЧЕСКИ УРОК: МАСАЖ И ГИМНАСТИКА НА БЕБЕТО.

Подтема 1: АТОПИЧНИЯТ ДЕРМАТИТ – ПРОИЗХОД, ПРОФИЛАКТИКА, ЛЕЧЕНИЕ!

Подтема 2: ПОСЛЕДИЦИ ОТ РОТАВИРУСНИТЕ ГАСТРОЕНТЕРИТИ И НЕОБХОДИМОСТТА ОТ РАННА ЗАЩИТА ПРИ КЪРМАЧЕТАТА.

Мамите, които имат вече картончета с подписи да си ги носят, че томбола предстои Simple Smile


По-късно днес ще пусна и новата тема, че има още малко да доизпишем в тази Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 28
Tiara Flowers/Sonichka, ще ми пратиш ли това видео? Аз съм в голямо чудене как да родя след като не пазя много приятни спомени от първото си нормално раждане

# 712
  • Мнения: 185
Честит първи сняг! Simple Smile Тук на Симеоновско шосе валят едни големи парцали Simple Smile Съмнявам се че ще натрупа но е много красиво! Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 360
Леле и снега дойде, вече си е зима  cold
Ако дойде и към центъра баш ще ме хване като излизам за болницата  #2gunfire
Аз обичам снега през прозореца или на планина  Mr. Green

# 714
  • Мнения: 335
Привет маменца, аз се бях поизгубила - бях болна, но ето - завърнах се, изчетох ви и съм готова да споделя с вас това, че може и да е много рано и почти невъзможно според книгите, доктори и медицината, но аз си усещам бебето и то от около 2 седмици ! В началото си мислех, че е малко вероятно да е то, но сега знам със сигурност. Е не са шутове, ами все едно нещо ми пука, пърха, милва за секунди под пъпа. И спира. Според мен всичко си е строго индивидуално - дори в една книга която четох пишеше, че всичко зависи най - вече от вслушването в себе си и организма си, а аз моя си го познавам много добре и знам, кога ми къркорят червата, кога имам подуване на корема, и повярвайте ми - това е съвсем различно. Пожелавам на всички скоро да усетят тази емоция.
Иначе сме добре, чакаме си прегледите тази седмица в сряда и четвъртък - нямаме търпение да го видим, че всичко е наред  и се развива нормално !  Praynig
Честито на всички майки, които минаха успешно ФМ дано така добре се развиват дечицата и до края!  Hug  
Продължава моята драма с търсенето на бански. Shmoksi мила май наистина си права и трябва да направя един маратон из малките магазинчета за бельо. И все пак - останалите момичета - да сте виждали из големите вериги да продават бански? Всяка инфо ще ми е от полза. Благодаря предварително и хубав ден !!!  Hug

# 715
  • Мнения: 17
Айде честит първи сняг и от мен Grinning аз пък ще изляза малко да се разхода по някое време да му се порадвам Heart Eyes иначе да ви се похваля вчера ми беше първото повръщане в 14-та седмица малко късничко но и да се надявам да е последното Simple Smile а за мазането си взех на chicco mamma Donna и май ще ми трябва предимно за гърдите иначе и аз вече си имам постоянно коремче и чакам скоро да усетя моя калпазанин Grinning

# 716
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Честит понеделник, компания! Simple Smile

Ние вече имаме идея как да съобщим на семейството на мъжа ми новината, при това точно на Коледа. Значи, ще вземем коледни картички и ще ги адресираме до племенниците на мъжа ми (които са на 5 и 7 г). Вътре ще лепнем по една снимка от ултразвука. Имаме около 8 в момента, на една от тях много ясно се виждат всички части от бебчо.
В полунощ, когато ще се започне голямото разопаковане на подаръци, децата ще стигнат до въпросните картички и понеже няма да разберат, ще ги занесат на родителите си или на дядо и баба, за да питат "какво е това?" Simple Smile. Не можем да предвидим от сега какви ще са реакциите, обаче предвкусваме изненадата и нямаме търпение вече да идва Коледа, за да я осъществим.
Аз тия дни мисля да се разходя по магазини, за да си потърся някакви дрехи за бременни, че ми омръзна да се размотавам с 3 рокли и панталоните на мъжа ми. Исках да изчакам до разпродажбите, обаче така като гледам те ще започват чак януари и няма закога да го отлагам.


# 717
  • София
  • Мнения: 360
fashionmama направо настръхнах от идеята ви как ще споделите за бебчето с близките си  Heart Eyes много сладурско сте го измислили, даже ме хвана яд, че почти всеики около нас вече знаят  hahaha

Целувки аз отивам да си взимам болничния и следобед ще пусна новата тема  Hug

# 718
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета,

И аз отдавна не съм се включвала но бях две седмици по командировки, но иначе ви чета редовно. Много се радвам за всички мами с хубави резултати от феталните морфологии, да са ни живи и здрави дечицата и дано всичко да се развива нормално до края. Аз утре съм на фетална морфология и нямам търпение да видя бебо, тайно се надявам да ми кажат пол,ама с тази остаряла техника тук не знам дали ще успеят да видят каквото и да е. Дано само бебето да е наред. Стискайте ми палчета, че от вълнение ще ми изхвръкне сърцето.

Много е вълнуващо като споделяте как усещате мъниците вече, аз за съжаление нищо още не чувствам Confused

Много благодаря на Снежна мама за споделения весел разказ за раждането, много ободряващо ми дойде, и също така започнах да чета форума Смешно ли е раждането, че от там ми дойде много позитивна енергия. На всички които са страхливки като мен им препоръчвам да го прочетат...много добре въздейства.

При нас във Финландия е истинска зима, -15 градуса и наваля 30 см сняг за едно денонощие, та сега имам огромен проблем какво да обличам, тази сутрин едвам се побрах в дънките си с 2 чифта чорапогащника от долу, чувствам се цял ден като нацедена наденица...ужасно чувство Rolling Eyes

Хубав ден на всички и дано на вас ви е по-топло от колкото на мен.

# 719
  • Мнения: 33
Здравейте мами! Не пиша много редовно но пък гледам да ви чета когато мога.
Добре дошли на новите мами! Леко раждане и здави бебчета накрая!
Миналата седмица имах грижи покрай щерката , че беше болна но от днес пак е на граднина.Взех си и кръвните  резултатите от БХС и всичко е нормално според доки.
Леле, блазе на мамите които вече усещат мъниците.Аз миналия път я усетих за първи път в началото на 18г.с и се надявам сега да е по-раничко.Следващия ми преглед е на 17.12 и сев надявам тогава доки да потвърди казаното на предишния преглед за пола на бебчето.Таткото се надява резултата да е друг но аз не вярвам да ми кажат нещо различно.
Честит първи сняг на всички които имат, при нас още не е валяло Sad
За мазането предния път използвах едно кремче на Кокона и майка ( ако не се бъркам, така беше ) и нямам нито една стрия никъде.Моето мнение обаче е , че това си е до тип кожа, което не значи да се оставим на случайността.
Аз вече съм обхваната от коледна трска още повече, че и моята принцеса на 23 ще стане на 3 годинки и това е допълнителен повод за празнуване, в и без друго празничния месец.
Хубав ден на всички и много усмивки Grinning

Общи условия

Активация на акаунт