секцио и херпес

  • 3 662
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Искам да вметна, че имам генитален херпес от 5 години, не се е появил в следствие сексуален контакт с партньор с активен генитален херпес, а от стрес. Един от основните фактори за всякакви херпеси. И понеже имаше рецидив по време на бременеенето (това също е фактор за поява на херпес) се наложи секцио и много добре стана.
Насърчавам бременните, на които предстои секцио по медицински причини да се настроят позитивно към операцията, за да мине всичко леко и да се възстановят бързо. Не е толкова много страшно! Всичко зависи от  психическата нагласа!

marissha не бива да се притесняваш от положението си. Всичко ще бъде наред. За здравето на бебо е.  Flowers Four Leaf Clover

# 16
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат
И понеже имаше рецидив по време на бременеенето (това също е фактор за поява на херпес) се наложи секцио и много добре стана.


Alma,искам да те попитам в 9ия месец дали ти правиха някакви серологични изследвания за херпеса, имаше ли оплаквания от него?Просто превантивно ли беше секциото?

Благодаря ти за отговора и успокоението!

# 17
  • Мнения: 1 704
Цитат на: alma
Искам да вметна, че имам генитален херпес от 5 години, не се е появил в следствие сексуален контакт с партньор с активен генитален херпес, а от стрес.


Alma гениталния херпес се активира при стрес, но за да стане това трябва да си носител на вируса т.е. да си се заразила преди това, няма начин да не е в следствие на сексуален контакт и наличие на активен херпес т.е. в даден момент си имала контакт с вируса, а това че се е активирал след време при силен стрес е друг въпрос..
това е вирус, който НЕ възниква от стрес, само се активира при стрес и слаба имунна система на организма..

# 18
Mags wrote: [/quote] Alma гениталния херпес се активира при стрес, но за да стане това трябва да си носител на вируса т.е. да си се заразила преди това, няма начин да не е в следствие на сексуален контакт и наличие на активен херпес т.е. в даден момент си имала контакт с вируса, а това че се е активирал след време при силен стрес е друг въпрос..
това е вирус, който НЕ възниква от стрес, само се активира при стрес и слаба имунна система на организма..


Mags i na men doktorite sa mi kazvali taka, no imam priqtelka, koqto na 13 g za prav pat i se e poqvil. Bila e devstvena i nikoi ot doktorite ne e mogal da povqrva. Taka, 4e ima mn. neizvestni.  Az lichno se pritesnqvam, zashtoto ponqkoga sa mi sa se poqvqvali vaprosnite podutini, za koito ti spomenavash, no tova za 1 den i izchezne i az ne znam kakvo da mislq. Moqta lekarka v BG mi e kazvala "Nqma nachin da ne razberesh, mnogo e bolezneno", moqta priqtelka sashto, a kato znam kak se proqvqvashe pri togavashnata mi polovinka, to si beshe malak koshmar. Naskoro govorih s nego po vaprosa, kaza 4e sled vaksinaziite se proqvqva v mn. leki formi i pochti ne gi useshta i pri jena mu ne se e proqvqval dosega, no i toi se zamislq nad vaprosa kato stane vapros za badeshtite naslednizi.
Taka 4e, Momicheta s podoben problem, mai kakvoto i da umuvame nai-bezopasnoto za nashite malki sakrovishta e sekzioto.

Leko bremeneene na vsichki  spoko

# 19
  • Мнения: 1 704
Цитат на: steff
Az lichno se pritesnqvam, zashtoto ponqkoga sa mi sa se poqvqvali vaprosnite podutini, za koito ti spomenavash, no tova za 1 den i izchezne i az ne znam kakvo da mislq. Moqta lekarka v BG mi e kazvala "Nqma nachin da ne razberesh, mnogo e bolezneno", moqta priqtelka sashto, a kato znam kak se proqvqvashe pri togavashnata mi polovinka, to si beshe malak koshmar.


доколкото знам първия път е по-болезнено.. след това не е задължително да са болезнени.. различно е при различните хора.. при някои всеки път е много болезнено, други не ги и усещат..  точно затова и лекарите не смеят да разчитат на своя зорък поглед или на твоето усещане, тъй като може да се окаже, че нито едно от двете не върши работа в дадения момент.. и затова препоръчват секциото превантивно..

# 20
Mags, priznavam te  Grinning  Grinning  Grinning  da ne bi da imash medizinska diploma  Wink  Blagodarenie na teb prestanah da se chudq imam ili nqmam. Qvno imunnata mi sistema e dobra i zatova ne gi useshtam.

Blagodariq vi, Momicheta, 4e Vi ima  Grinning  Grinning  Grinning

I na Mamma i na Tatti, 4e sa sazdali tozi forum  Wink

# 21
  • Мнения: 1 704
Цитат на: steff
Mags, priznavam te  Grinning  Grinning  Grinning  da ne bi da imash medizinska diploma  Wink  Blagodarenie na teb prestanah da se chudq imam ili nqmam. Qvno imunnata mi sistema e dobra i zatova ne gi useshtam.


Нямам диплома, ама имам нет  Laughing в нета всичко има, само да имаш време и мерак да го изчетеш.. едно време като ми се наложи да се информирам, прерових де що има инфо по въпроса..
Радвам се, че съм ти била полезна  Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: marissha
...Alma,искам да те попитам в 9ия месец дали ти правиха някакви серологични изследвания за херпеса, имаше ли оплаквания от него?Просто превантивно ли беше секциото?

Благодаря ти за отговора и успокоението!


Изследване си направих при появата на 4-ти за бремеността херпес, мисля в 7 месец. Трябвало по време на херпеса да се вземе кръвна проба.  Две седмици преди това ми излезе, но докато се наканя да го демонстрирам на гинеколожката отмина и тя не повярва...
Оплаквания.. Ами дискомфортно е такова нещо там долу.. Щипе, пари, посърбява, но  с Вирумерц се оправяше много бързо. Иначе до 7 дни трае проблема...
От ЖК  ме съветваха, ако ми излезел 10 дни преди термина да съм кажела, щели да ми направят секцио. Да, но аз си исках секциото и без херпес. И ми хареса идеята да имам медицинска причина за операцията.
Потърсих мнение от личната дофторка. Тя направи консултация по телефона с доцент по кожни болести и той препоръча да си направя титъра... Акушерката гледаше странно, като обясних защо искам да ми вземе кръв и да си я нося в ХЕИ. И така прословутия титър на антителата беше висок. След раждането изследваха кръвта на бебата, като превантивна мярка, а  после имали някаква наредба, според която след първата ваксина на бебето бият гамаглобулин и останалите ваксини закъсняват, но това не е толкова голям проблем... Общо взето това се сещам...

Искам също да споделя, че първият херпес,който ми излезе преди 5 години не беше генитален, а някъде по задната ми част. Доста странно. После съм го разнесла с къпането. Ама не бях девствена да ви призная...  Embarassed  Кой ме знай де съм мърсувала!?..   smokeuu

# 23
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат
След раждането изследваха кръвта на бебата, като превантивна мярка, а после имали някаква наредба, според която след първата ваксина на бебето бият гамаглобулин и останалите ваксини закъсняват, но това не е толкова голям проблем...


Това означава ли, че ако майката  е имала херпес,независимо от това дали е бил активен или не, независимо дали раждането е нормално или секцио, на бебето трябва да му се бие нещо превантивно?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: marissha
Цитат
След раждането изследваха кръвта на бебата, като превантивна мярка, а после имали някаква наредба, според която след първата ваксина на бебето бият гамаглобулин и останалите ваксини закъсняват, но това не е толкова голям проблем...


Това означава ли, че ако майката  е имала херпес,независимо от това дали е бил активен или не, независимо дали раждането е нормално или секцио, на бебето трябва да му се бие нещо превантивно?


marissha знам само за моя случай какво се прави. Не съм медицинско лице и не разбирам от такива неща. Вероятно нищо превантивно не се прави. На бебата й биха гама-глобулин 3 пъти през 3 дни май беше,като си купувах ваксината непосредствено преди инжектирането или трябваше да се съхранява в хладилник.
Като ти препрочитам въпроса, бих отговорила с "не". На много жени им излиза херпес някъде си..
Абе кожните дофтори за това са учили толкова много, педиатрите също - там се пита. Аз съм лаик.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 845
Благодаря ти Alma!

Общи условия

Активация на акаунт