Вятърът фучи и вее, но във всяка мама МАЙско слънце грее !

  • 22 478
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 43
Момичета  newsm47 сега  вече като Мон я няма - давайте, изливайте наволя чувства и вълнения!!!! smile3508

# 91
  • Мнения: 3


добро утро  Hug

Мон, може ли  съвет, понеже виждам че пиеш пренатал и магнезии..
и аз пия пренатал (слава богу не ми става лошо от него ) но пише че няколко часа преди и следнего не трябва да се пият други хапчета. сутрин пия биозин, на обяд пренатал и вечер пия по 1 таб. магнезий. док ми беше изписала по 2 магнезий, обаче азнямах болки или оплаквания, а и в Пренатала пише че има магнезий и затова досега пих само по 1 магнезий. обаче от 2 дни нещо и мен ме наболява и пробожда корема  newsm78 . Та въпроса ми е ти това правило за няколко часа преди и след пренатал спазваш ли го?? а и на опаковката на магнезия пише че на ден се пият по 2таблетки, но пък нали и в пренатала има магнезий, а пък не трябвало уж да се прекалява с магнезия?  #Crazy
с тия хапчета нещо не се оправям, исках да им сведа приема до минимум, но тия болки ми приличат на контракциите, които описвате, май ще трябва да впиша още 1 таб. магнезий някъде, но се чудя сутрин с биозин или обед с пренатал  newsm78
извинявай за спама  Embarassed

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета  newsm47 сега  вече като Мон я няма - давайте, изливайте наволя чувства и вълнения!!!! smile3508

 Sunglasses

 Joy Joy Joy

gecu25 , старая се да го пия с храната и да спазвам интервала от няколко часа.
И аз се чудех не ми ли става много магнезия. Питах лекарката, тя каза, че нямало проблем, но аз съм си дървена глава и може и да го намаля малко, че едва дишам вече от тия витамини.

# 93
  • Мнения: 2
Дори не съм се записала на ЖК още  ooooh! (някой да ми каже, моля, как да си запиша час в МД, телефоните не си вдигат, на място ли се ходи, благодаря)

Записването на часове за ЖК в МД става по телефона и на място. На мен винаги ми вдигат на един от телефоните, изписани в сайта на "Медицински център" към Майчин дом. Те са в същата сграда, но се водят отделно. Аз ходя при доктор Савчева, но ако си много чувствителна и очакваш някаква любезност, не ходи при нея. Просто съвет!  Peace Прочети някъде мнения за лекарите там, които водят ЖК и си избери.

Аз днес ще ходя при нея, за да видя най-сетне дали в 17-та седмица вече могат да се лекуват лошите гъбаци!  Blush  Толкова некомфортно се чувствам, като ги влача вече месец. Изпих една опаковка Биогая и си смених интимния гел с по-ниско PH по нейни препоръки. Сега ще видим какво ще каже днес  Thinking

По въпроса за голямото реване, мисля, че не е само от бременността, ами е и до характер. Аз също съм голяма ревла и сега се паля за най-малкото нещо. Има много "мъжки" момичета, които успяват да се абстрахират от всичко и да не се нервират за щяло и нещяло, но за други не е толкова лесничко.  

Оглупяването може да се определи и като разсеяност. Аз лично съм станала адски разсеяна и постоянно забравям елементарни неща, които преди никога, ама никога не съм имала навика да забравям. Наистина се чувствам много глупава.  Laughing Вярно е, че ако се стегнем малко, ще можем да се контролираме повече, но за някои това е доста трудна задачка.  Peace  

# 94
  • Мнения: 44
знам момичета,че съм плакала за дребни неща,но тук нещата не са като в БГ.
само това,ще сподела и вие си направете извода. Всеки път когато ми се налага да отида до болницата,аз трябва да наема кола...
да не говоря за др неща,бариера на език,начин на плегледите и куб още неща....

# 95
  • Мнения: 4

 smile3534


Малеее, аз се разписах и народът избегА  Joy Явно от тия витамини освен, че ми се гади, ставам и още по-зла отколкото съм  Joy
Излизам и ви оставям... дишайте спокойно  Joy...
Но все пак не забравяйте, че радостта ще бъде кратка и скоро ще се върна  Hug Laughing

Хубав ден  Hug


Хахах, Мон  Mr. Green Ти сама си направи извода  newsm47  Hug  Heart Eyes
  Аз съм на мнение (да се изкажа и аз, пусто его) че не трябва да се задържат емоциите, защото неизразените емоции разболяват и психически и емоционално.
 Кучето скача според тоягата. Някои хора изпадат в истерия заради счупен нокът.
 Разбирам Ели, знам какво да е си в чужбина и да имаш двама-трима човека, на които наистина да разчиташ и да са ти близки. Обаче заради малкото човече в мен, се опитвам да съм максимално над нещата. Не винаги успявам обаче, човешко е. Ето вчера, поканих гости, смях се с тях, смях с с вас във форума, макар че единственото нещо, което вътрешно исках беше да се затворя някъде сама и да плача.
 Dilyanka, браво за успешния преглед   bouquet
 ant G  welcome
 Отивам да записвам и да слагам щъркели, това най-го обичам  Grinning
 ( Според вас има ли номинация за "форумска кукувица"  Joy )

П.С. Магнезият е хубаво да се пие отделно понеже много  вещества му пречат на усвояването (желязото например)

# 96
  • Мнения: 42
Привет в новата тема  Hug! Страхотна както винаги   bouquet!

Вчера бях на лекар. Вече тежим 81гр., дължина ... нещо са пропуснали да ми я запишат. Пол не ми казаха, ама така е, те девойките се виждат по-късно  Crossing Arms Crazy. Плацентата ми е предна, та и усещането ще е пo-късно педполагам.

Като питах лекаря кога ще ми е следващия преглед, той гледа, гледа календара и вика "На Стефанов ден, добре ли е?"  ooooh!  Whistling Казвам, "Не е ли много далече?" И като разбра, че седмица преди това съм на ФМ и вика "Ами не е необходимо да идваш и тук на преглед, тогава ще дойдеш на Антонов ден"  Joy Като погледнах, че Антонов е на 17 Януари ....  Laughing лошо ми стана. Aма е прав, че няма смисъл, два прегледа един след друг. Излизам да си запиша час, като си мисля, че не записват още за януари месец. А момичето на регистратурата вика "Как .. записваме вече за януари. За кой ден искате?" Казвам и "Пиши ме за Антонов ден"  Laughing

# 97
  • Мнения: 3
ами то хубаво отделно ама ако се пие 2 пъти на ден магнезий, примерно сутрин и вечер, остава само една свободна позиция за други хапчета  Laughing и все пак ще си хакна още 1 магнезий към дневния коктейл хапове, сигурно в следобедната закуска (  тъкмо ще имам повод за такава, нали се пие по време на хранене  Laughing )  Crazy  Мон мерси за отг
бъфи, щом са такива срамежливи девойките, значи и аз да се надявам на розови гащи, и на мен в 13+ нищо не ми казаха  newsm18
тъкмо да поизравним малко бройката, че младежите май са ни с превес Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 5 262

Добро утро и от мен  Hug

Мравееее, а добре дошла най-сетне при нас   bouquet

Мон.. вчера забравих да кажа- мерси за отговора. Не можеш ли да пиеш други витамини щом тези не ти понасят  Tired

Анум.. не чета Клюкарника... ама ако се налага ще пуснем тема и за кукувица  hahaha

От вчера като лежа, наистина зверски ми изтръпва крачето от дясно.. от областа на любовните дръжки  Mr. Green така по продължение чак до коляното.. все едно някой е набол милиони иглички  Crossing Arms

# 99
  • Мнения: 42
gecu25, с превес са, защото има какво да им стърчи и се вижда по-рано  Mr. Green, нооо ще видим накрая кой ще надделее  Laughing. Пилците наесен се броят, при нас напролет  Laughing.

За който питаше за д-р Милко Сираков, водила съм при него дъщеря ми. Добър гинеколог е и работи и с малки деца и бебета. Доволна бях от прегледа.

# 100
  • Мнения: 0
Добро утро на всички,

Аз пия неоксид за витамини и магнерот заради магнезия. Действат ми добре .
Относно разхлабването , моята рецепта е много здравословна, Всяка сутрин  или през ден пия фреш от ябълки , моркови и червено цвекло, действа ми добре а и е полезно . Пробвайте Simple Smile

# 101
  • Мнения: 21
За разхлабване-яжте карфиол,зеле,броколи,кисело мляко,сушени сливи..,цвекло.

# 102
  • Мнения: 11
Момичета, по повод магнезия - аз пия 3х2 магнерот. Но докторът ми ме предупреди, че когато се взима магнезий трябва всеки месец да се прави някакво кръвно изследване... не запомних какво, бях ошашавена и той ми каза да не го мисля, че той ще има грижа за това, но на другия преглед ще попитам. Ако ви го е изписал лекар си го пийте както ви е казал, не си намалявайте сами дозите.
На мен не ми действа хич разхлабващо (даже в болницата като ми го вливаха венозно ми действаше направо циментиращо  Whistling ). Аз си намерих решение на проблема с wc-то - редовно ям Активийки и учудващо ми действат веднага.
За емоциите - аз съм от тези много емоционалните. Мога да спра да споделям притесненията си, но да спра да се притеснявам не е толкова лесно... старая се, но на моменти имам melt downs...

# 103
  • Мнения: 21
Аз за сега проблеми с тоалетната нямам,даже е по-добре от преди да забременея,може би Wink защото ям повече..WinkНо,мисля че ако папаме повече зеленчуци,плодове,не тестенца както ни се ще всичко ще е ок. newsm78  chef

# 104
  • в пералнята
  • Мнения: 1 050
Poster, предполагам, че трябва да се следи TSH хормонът, защото магнезият пречи на усвояването му, както и желязото де.  Peace

Ох, с този запек вече умирам... Какво ли не ядох и не пих... Не върши работа...

Мравеее,
добре дошла при нас! Hug

Общи условия

Активация на акаунт