Кисело мляко - от кога и каква марка

  • 14 602
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Малка с4етка, не се чувствай виновна за това. Разбира се, че има деца, които просто отказват АМ. В такива сучаи е ясно, че не бива да го оставяме гладно и щем не щем прибягваме до киселото мляко.
Освен това с напредване на възрастта вероятността от реакции към КМ намалява прогресивно. НО тук става въпрос за 5 месечно бебе!

По-големия проблем е, когато АМ се замества с КМ в ранна възраст, само защото "нашите майки и баби са ни хранили така" или "защото комшийката си изгледа детото с КМ, а ела виж какъв е здравеняк" . За мен това са недопустими доводи и не мога да спра да им се възмущавам.

# 46
  • Мнения: 649
давалили сте от бурканчетата на хип, има едни с кисело мляко и плодове? на тях пише, че са от 7 месец?

# 47
  • Мнения: 983
А защо мислиш/към авторката на темата/, че киселото мляко не напомпва, аз пък мисля, че напомпва и то повече от адаптето. Аз смятам след 6-тия месец да й давам като следобедна закуска със бисквити, но адаптето ще си го давам сутрин и вечер, задължително Peace

# 48
  • Мнения: 4 068
Мале чак сега видях тая тема и се умопомрачих направо.
Лулуто е права. Как е възможно при наличие на толкова много информация и то събрана на едно място в библиотеките на двата форума за хранене и при достъп до интернет да има хора, които от 3-ти 4-ти месец на детето дават кисело мляко? Е те на това не мога да се начудя.

А колкото до това, че АМ помпа децата-това са абсолютни глупости. Ние сме на АМ-от втория месец почти изцяло, а от 4-тия изцяло и досега повече от 600 гр. не ми е наддавала. В момента тежи 7,200. Какво помпане какви 5 лева?

А сега за киселото мляко-абсолютна заблуда е, че на детето трябва да се дава нискомаслено кисело мляко. Не мога да разбера логиката на това нещо. Най-полезно за децата е пълномасленото мляко.
Айде приключвам, че по тази тема фермани могат да се изпишат. Но който не иска да разбере и роман да му напишеш все неговото ще си пее.

# 49
  • Мнения: 4 668
Аз дадох кисело мляко след 8 -мия месец . Вземам му детско кисело мляко( има го в БИЛА ) , по препоръка на една мама от форума и съм много доволна . Наистина смятам , че 5-6 месец е рано за кисело мляко , а най - малко слушам бабите какво ми приказват. Колкото до алергиите , аз никога не съм опитвала кисело мляко - като малка не съм го искала , а и до ден днешен не го понасям , което не ми пречи да си имам порядъчен брой алергии . Днешните деца са още по - предразположени към алергични състояния и едва ли киселото мляко е причината !!! Laughing Laughing Laughing

# 50
  • Мнения: 4 068
Киселото мляко не предразполага към алергии. То ги създава. И точно поради факта, че днешните деца са по-предразположени към алергии ми се вижда ненормално ние да играем на руска рулетка с тази предразположеност като даваме кисело мляко на 3 месечна възраст ей така заради опита и щото на нас едно време ни е нямало нищо.

# 51
  • Мнения: 1 427
Момичета, наистина 4м. са много рано за кисело мляко.Аз също дадох доста по-късно.Но не знаем дали причините не са финансови.Защото, уверявам ви, понякога е много трудно.Лично аз стискам зъби и ще издаяня още, но не мога да съдя някой , който е избрал този вариант поради по-горните причини.

# 52
  • софия
  • Мнения: 181
Аз явно съм "най-лошата" от майките писали по темата.И на двете си деца съм давала кисело мляко от края на 2 месец-по веднъж на ден.Не съм го правила за спестяване на средства,а за да разнообразя АМ. Киселото мляко определено не засища така,както АМ,но на моите деца не е създало никакъв проблем.
Лично аз не бих препоръчала,но не бих и отхвърлила даването на кисело мляко.Майката е тази,която си решава кое е най-добро за детето.

# 53
  • Мнения: 4 915
Майката е тази,която си решава кое е най-добро за детето.

Така е, майката решава, но дали решава въз основа на информацията за рисковете, които носи даването на кисело мляко в такава ранна възраст?
Киселото мляко, както нееднократно се писа, подчертава, натяква и посочва като инфо в специализирани източници, носи висок риск да предизвика алергия и анемия.

Освен това, като хранителна стойност за нежния и растящ детски огрганизъм, то е нищожно, от гледна точка на това, че бебето получава нужното от кърмата/АМ.
Няма смисъл и от "разнообразяване" на вкуса на невръстно бебе.
Нека майките се въздържат от даването на кисело мляко най-малко до 6тия месец /чревната лигавица е особено пропусклива на чужди молекули до 6тия месец включително и предлагането на високо-рискова алергенна храна е опасно./

# 54
  • Мнения: 3 356
Дадох на Бобсъна кисело мляко на 5м.Не че изгарях от желание-отказа изобщо адаптираното-смених шишета ,биби и млека-не та не.
Периодът беше почти двумесечен-ядеше само каквото  му пробутам в кашите и пюретата.Та по този случай му дадох.Педито каза,ако искам да пробвам-може и кисело да не иска.Но за Данон беше категоричен. NaughtyАз също.

# 55
  • Мнения: 1 150
Давам на сина ми кисело на Верея 0.1%, от средата на 5-тия месец.
Да чукна на дърво нищо му няма.Педиатърката ни каза че е против само защото няма нищо общо с киселото от едно време, но щом не е дало реакция няма проблем , иначе и тя е дала на дъщеря си кисело когато е била едва на три месеца.
Прецени сама дали да дадеш.
Аз редувам на Вики една вечер е на АМ а другата на кисело и всичко за сега е ок.

# 56
  • Мнения: 258
мен на времето са ме хранели с кисело мляко,защото не съм искала да ям друго и резултатът е бил постоянно повръщане и празен стомах...сега съм един такъв фъстък,не знам дали има последици оттогава,но съм и с много чувствителен стомах...затова съм твърдо против ранното хранене с кисело мляко  Naughty

# 57
  • Мнения: 4 915
Аз редувам на Вики една вечер е на АМ а другата на кисело и всичко за сега е ок.
Как така редуваш, един ден яде кисело мляко, един ден АМ?  Rolling Eyes

Ако правилно съм разбрала, съветвам те да даваш на детето всеки ден АМ - то има нужда от съставките му, които са предназначени за правилния му растеж и развитие.

В киселото мляко, особено пък в нискомасленото, не се съдържа и половината от онова, от което се нуждае бебето. Мозъкът има нужда от мазнините, които са в АМ - то е пълномаслено, организмът като цяло - от обогатения и балансиран състав на АМ.

Около 6-8 мия месец хемоглобинът при децата спада /изчерпват се основните запаси, натрупани от вътреутробното развитие/, а киселото мляко възпрепятства абсорбацията на желязо. Да не си докарате анемия!

Прецени пак плюсовете и минусите. Според мен оптималният вариант е изобщо да не се дава кисело мляко до годинката, както препоръчват повечето детски гастроентеролози и педиатри.

Извинявай за по-агресивното мнение.  Peace

# 58
  • Мнения: 1 464
Кисело мляко-най-рано след 10 месеца е моето мнение
Аз давам Нестле джуниър и кисело мляко за разнообразие,но не мисля да спирам адаптето поне до 3 години/а ти на 6 месеца си тръгнала/

# 59
  • Мнения: 1 343
 Аз давам кисело мляко от 2 седмици някъде... С бисквита сутрин и за ве4ерно ако се събуди гладен в 3 ве4ерта.
Тъй като от 5 дневни ядения 2 са заместени с пюре и кисел или нещо друго едното е кисело мляко с бисквита сутрин отразява му се много добре ... Сега квася но отначало давах "На Баба" - кафяво - 4,5 % незнаех 4е трябва да е под 2 % масленост е не е умрял и напротив сякаш апетита му се увели4и слава богу 4е много нерви бяха с това ядене.
Някойс е шокира  Shocked но всеки знае най - добре за детето си. Ве4е не слушам никой и забелязах че с дечко сме по добре и по спокойни така.
Целувки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт