Нашите"специални" деца с ДЦП-7

  • 139 220
  • 344
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 860
Моят съвет е да се консултирате с неврохирург заради тая хидроцефалия, след като направите ЯМР. Отивате с диска от изследването. В началото на темата за хидроцефалия има координати на най-добрите детски неврохирурзи.

# 76
  • Мнения: 4
здравейте,психически е много добре -играе с нас говори си нейни си думички предимно "тата".а съвет къде да направим ЯМР насочела съм се към Токуда или Пирогов.Ние имаме няколко консултации направени с неврохирурзи като единия е проф. Маринов (само да не бъркам титлата) като той каза че детето е малко и има време при повечето това се компенсирало.Но сега като направим ЯМР-то пак ще се консултирам.

# 77
  • Мнения: 2 860
За ЯМР, ние сме от Варна и го правихме тук. Но аз лично бих избрала Токуда, там имат по-добра техника. Знам, че в ВМА има добър ЯМР.

# 78
  • Мнения: 506
Ние правихме ЯМР в Иван Рилски София, на нас ни казаха, че там е най-добрия апарат и само там може да се види и химичният състав на мозъка.

# 79
  • Мнения: 4
С упойка ли бяхте,а контрас имаше ли.после за консултация с някой от Иван Рилски час имаше ли предварително запазен или на място.

# 80
  • Мнения: 506
Упойката е задължителна за деца. По време на изследването детето трябва да е напълно неподвижно. Контраст се слага само при нужда, ние нямахме. Мисля, че при повечето деца не слагат, но все пак се подписваш, че си съгласен при нужда да се сложи. След изследването лекарите го разчитат и дават документ на който пише какви са находките. Не сме си запазвали час за лекар, но като си взехме резонанса лекарите ни обясниха всичко.

# 81
  • Мнения: 2
Здравейте мами.Бих искала да ве помолам,ако некой знае информаия от каде може да се вземе и как действа Клерезила да ми каже.Спешно ми е .Благодаря

# 82
  • Мнения: 4
Здравейте,запазихме час за ЯМР в Иван Рилски за четвъртък 28.02. Дано всичко мине добре.

# 83
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Здравейте мами.Бих искала да ве помолам,ако некой знае информаия от каде може да се вземе и как действа Клерезила да ми каже.Спешно ми е .Благодаря

На нас ни го носиха от Германия. Предполагам, че става въпрос за Клережил? Не сме го използвали, защото според невроложката само допълнително щеше да превъзбуди детето, вместо да го концентрира.
Не разбрах добре кое точно от действието искаш да знаеш?

# 84
  • Мнения: 2
да Клережил извинявайте.Детенцето ми има хипотония(дцп).На 3 години е.Невролошката ни го исписа,но нямам идея как да го намерам.моля ако имате някакви кординати от аптека или от кадето го взимате да ми кажете.да се информирам дали има,след това да търсам начин.Благодаряви за бързия отговор.

# 85
  • Мнения: 506
С какво помага на хипотонията това лекарство? И ние имаме хипотония на 1,10 сме. Вашето дете как се развива, ходи ли, говора как е?

# 86
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
И моето дете е с хипотония, което си върви с други екстри , разбира се. Идеята на логопеда, който поиска да го използваме беше за концентрация. Тогава беше на 3г и по никакъв начин не можеше да бъде накарана да седне или дори да се концентрира за минута. Сходно (трябва да) е действието на Ноотропила, който подейства доста зле, истински съжалявам, че изобщо направих опит да го давам.
Тези неща се поправиха с времето, предполагам, че и посещението на специализирана детска градина тогава даде своя принос, защото независимо от сцените в началото, после детето се научи да седи. Следващата ми стъпка беше безглутенова и безказеинова диета, когато промяната беше осезаема, детето ми много се успокои и  можеше вече да се работи.
Да поясня само, че има поставяни диагнози атипичен аутизъм(д-р Пискова) и генерализирано разстройство на развитието (Ваня Матакиева)

# 87
  • Мнения: 506
И ние ходим при д-р Пискова, невероятен специалист и човек е. На вас на каква възраст ви казаха, че детето е с аутизъм и как го разбраха?
Ние ходихме да ни правят тестове за развитието и тест за аутизъм, казаха че аутизъм няма, има задръжка в развитието и бяха написали в различни групи на каква възраст отговаря. Когато му правиха тестовете малкият беше на 1,6 сега е на 1,10 кога трябва да го заведа пак на тестове при психолог?

# 88
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
След третата година. Аз се докоснах до интернет едва когато детето беше на 2,5г и тогава осъзнах какво всъщност се случва с нея. Дотогава всички мънкаха и казваха, че е още малка, че при ДЦП почти винаги има задръжка в развитието. А истината беше, че още на 1г загубих очния контакт, а между 2 и 2 и половина години имаше регрес, по-малък в двигателно отношение и доста сериозен в психическо, ехолалия и всички признаци за ранен детски аутизъм. Много изчетох по въпроса (на руски - този език владея) и бях убедена, че детето има разстройство от аутистичния спектър. Тогава тепърва се заговори за аутизъм, такива тестове правеха малко хора, най-вече Нина Йорданова (Пумпелина), тя постави диагноза СИД( което не значи непременно аутизъм), а в Пловдив Златомира Костова (логопед), консултирана от проф. Ваня Матакиева пишеше дисертация по въпроса и дъщеря ми в известна степен беше нагледен пример. Оттогава минаха години, може чрез търсачката да попаднете на мои мнения от миналото, за които вече дори не си спомням, нещата са се променили, не много, но в положителна посока.

Ето темата за СИД, която започнах преди 7 години (как лети времето!). http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.0 Оттогава нещата са се развили много, но в началото има описани неща, на които е добре да се обърне внимание. Колкото по-рано, толкова по-добре. Някои от линковете вече не работят, други пък имат вече друго съдържание..... Sad

Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 11:11 от Ljuboznatelna

# 89
  • Мнения: 506
Огромно благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт