Кога да захраним бебето с твърда храна

  • 25 220
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ти за хубавата статия. Аз бях мого притеснена относно захранването на моето бебче точно заради други майки, които споделяха, че дават сокчета на техните деца от двумесечна възраст. Нашата педиатърка непрекъснато ми повтаряше "не го захранвай рано не слушай другите майки". Аз го захраних едва като навършихме четвъртият месец и бияхме започнали петият. И той наистина имаше всички тези признаци за захранване, които ти си превела от тази книга. Сега нямаме никакви проблеми с включването на каквато и де храна. Страшно съм благодарна на педито затова, че непрекъснато ходи на такива симпозиуми  е е много информирана. А на теб ти благодаря затова, че още веднъж се убедих, че не съм сбъркала. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 71
и аз когато родих бях съветвана от много майки да започна да захранвам рано, че така или иначе с въвеждането на храната пак ще има колики и т.н. Тъй като аз самата има поленова алергия реших, че няма за къде да бързам и е по-добре да изчакам. Педито ми каза, че при навършени 4 месеца мога да захраня със зеленчуково пюре, а сока да го оставя чак за след 6-7 месец.  Започнах да захранвам малко преди 5 месец, защото бебчо показваше всички признаци описани по-горе, и постоянно не му стигаше млякото ( а пие по180-190мл.). Надявам се все пак да не съм избързала.

Общи условия

Активация на акаунт