Докога с РефлуксаБ

  • 2 688
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 884
Моят син повръщаше до 1г 4 м. То не бяха гастро- прегледи, то не беше чудо. Натъпкаха го с Координакс и Мотилиум, не помогна. И на диета беше, и с главата надолу го обръщаха, за да го изследват и нищо не помагаше.
Съвсем случайно в отчаянието си срещнах една непозната изстрадала като мен мама, която ме свърза с хомеопат. Дадоха ни Арсен. За 3 дни сина ми спря да повръща. Потърси някой добър хомеопат. Успех.

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние все още повръщаме  Sad
Бяхме на гастроентеролог, назначи снимка, гледа го на ехограф.
Ренгеновата снимка не засече ГЕР, ехографа не знам, но постави диагноза ГЕР.
Изсписа Церукал 10 дни, до 8-мия ден имаше ефект, после повръщането пак се възвърна, но много по слабо от преди. Днес бяхме пак при нея, изписа сироп координакс, още не съм го купила, правя овесените ядки на малкия с фризовом, иначе не иска да го пие.

Това е в момента полужението, Иван не го израстнал все още този рефлукс  Tired

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На 7 месеца бебо израстна рефлукса, спря почти отведнъж.
Радвай се, че от Фризовома спира, щото при него не намаляваше от Фризовом и беше и много зле с теглото, няколко месеца беше под всякакви норми.
И не му давай сокове, ама и "дофтури' се навъдиха. Соковете само дразнят стомаха. Здраво стомохче може и да ги понесе, ама с тоя рефлукс - веднага ще има спазъм и ще върне обратно. Не е полезно да се дават сокове, дават се цели плодове, когато може да ги дъвче.  За бебе на 6 месеца стига мляко, после почни с по-неутрални храни, картофено пюренце и оризова каша, те са по-гъсти и би трябвало да намалее повръщането.

# 18
  • Мнения: 104
Момичета,като ви чета и се плаша.И ние сме с ГЕР,но лекарката каза,че може и до 7 годишна да кара така.Все чакаме да го израсте,пием лекарства,дори единия цикъл го повтори,но не се оправя.Сега е на 1г.7м. и си продължава с повръщането.Даже не са и мерили отвора,макар,че има и рентгенов е ехографски преглед.
не живеем в Бг,тези прегледи са правени на 1г.3м. в Бг,а тук лекарите са толкова зле,че не бих им се доверила.
Сега се чудя само,дали да се прибера за малко,за повторни прегледи,според мненията по-горе май трябва да се следи.Нашата лекарка каза само да си пием лекарствата и да чакаме да отзвучи.
оф,обърках се пак

# 19
  • Мнения: 138
Другата седмица сме на преглед при Пантелеева в детско здраве. Днеска имаше много лоши отзиви за нея .в Клюкарника..та не ми се мисли ама незнам къде другаде да отидем на гастроентеролог. Ние имаме съмнения за стеноза на пилора но дано не се потвърди. Диагностиките на тези болести са първо чрез УЗ а после чрез ренген ако се наложи! PraynigДано всичко е в нормата.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, малко не мога да разбера на колко месеца сте по лентичката, ама за пилорна стеноза не е ли малко късничко? По принцип това е заболяване на изключително ранните месеци. Ние имахме съмнения и то на 3 месеца и доктора от Пирогов каза, че било късничко тогава чак да се прояви? При нас лично помогна Мотилиум, но си ядяхме нормално мляко - така ни посъветва гастрото от Детско здраве. Наистина имахме някакъв спазъм на пилора, който караше дребната да повръща, проблема спря някъде около първата годинка. Но и сега при първото неразположение повръща....
Но непременно направи консултация с гастро доктор - те правят ехограф и разпитвай подробно как и какво мляко ще е добре да ползвате, ако трябва 2-3 седмици да ходите да следите контролно как върви теглото. Ние сме правили и това...освен това малката спеше на вдигнато матраче и никакво обръщане по корем....по този повод късно се обърнахме, ава това е друга тема.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, момичета,

гастро-езофагеалният рефлукс (ГЕР - връщане на стомашен сок към хранопровода) е една от моите любими теми в хирургията. Ние работим тясно с педиатрите от всички области, защото понякога при този проблем на първо място  стои не повръщането, а белодробни проблеми, анемия, неврологични отклонения.
По правило децата имат ГЕР до 2 - 6 - 12 месец. Много зависи от правилния режим - по-гъсти храни (Фризовома често е в помощ, но има и други - педиатрите знаят), равномерно хранене и оригване накрая, висок стоеж на леклото откъм главата, търпение.
Лекарствата също са от полза. Но: Церукал вече не се препоръчва, Координакс също е отхвърлен поради странични ефекти. Остава евентуално Домперидон (мотилиум), който ускорява преминаването на храната. Ако има раздразнена лигавица, може да се даде Сукралфат (но със специално вниманиие за бебетата) и Омепразол (потиска солната свръхсекреция).

Може да се каже, че с добър режим проблемът е лесно преодолим.
Обаче има и хирургични проблеми, свързани с причината за рефлукса (вродена херния на стомаха) или последствията от него (разязвяване на хранопровода, стеснение на хранопровода, анемия, изоставане на тегло).

Ако след 6-ия - 8 -ия месец на детето оплакванията продължават, особено въпреки лекарствата, трябва да бъде изследвано в болница - педиатрия, или по-добре детска хирургия. Много проблеми могат да бъдат спестени.

# 22
  • Мнения: 138
Благодаря ви за вниманието  bouquet
Искам да попитам следното: след като аз съм била със стеснен пилор възможно ли е дъщеря ми да има подобен проблем а не ГЕР. Аз съм го израстнала. Успокоителното при нас е че тя наддава доста добре но задължително повръща по 5-6 пъти на ден видимо а още по често връща храна и после си я изяжда т.е. не излиза от устата. Повръща след пиене на вода и при оригване и при седене. Не обича да стои по корем явно и е дискомфортно. Кашата не и понася задължително повръща половината от изяденото. За сега сме доволни от Фризовома  пие го от 4 месеца и нещо а сега е на 5.5 месеца, преди повръщаше  и от обикновенното мляко.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, сега се сещам, че нашия проблем беше същия - повръщане на водата! Всички хирурзи из Пирогов дет я гледаха все това питаха - кое повръща по-често - храна или вода? Като казвах - вода, това ги насочваше точно към проблеми с пилора. Както ти писах и преди - бяхме с гранични стойности от ехографското изследване за проходимостта на пилора, но хирурзите решиха да не  режат дребната, пихме мотилиум до откат и към пърават година забравихме за проблема. Също така се чудеха защо толкова късно се прояви този пилорен проблем - чак към 3 месец, но дребната преди това имаше други проблеми, които просто може да са маскирали пилорните истории. Но пак ти казвам - направи ехограф и консултация с гастроентеролог. Аз лично съм безкрайно благодарна на лекарите от детската хирургия на Пирогов - точно на 2 пъти спасиха малката и те не допуснаха нова операция зарад съмнения за пилорна стеноза!

Общи условия

Активация на акаунт